IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Serwis DELL - Precision M7510, Jestem zdumiony postawą serwisu firmy DELL.
Mariusz_Glo
dodano 8-12-2018, 11:36
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 5
Nr użytkownika: 74 894
Laptop: Precision 7510

Od 2 lat posiadam Precision M7510. Oprócz tego mam w kolejności zakupu: Latitude D830 (używałem na nim intensywnie AUTOCAD jeszcze do lata tego roku), Studio 1749 cały czas intensywnie użytkowany przez rodzinę, Inspirion 7510 używany do dzisiaj niezbyt intensywnie. Kupowałem laptopy DELL ze względu na jakość i serwis. W trakcie gwarancji nie zepsuł mi się tylko Inspirion, ale faktyczne naprawy były błyskawiczne, co jest dla mnie kluczowym czynnikiem. Komputery Latitude (10 lat) i Precision (2 lata) przez cały czas użytkowania pracowały po 18 godzin dziennie, oba w stacjach dokujących (ważne, bo nie używam klawiatury laptopa) z monitorem zewnętrznym. Oczywistym jest, że polecałem laptopy DELL wszystkim znajomym, współpracownikom i rodzinie.

Byłem zadowolony do lata tego roku. Padła płyta główna w Precision. Szybko przyjechał serwisant z nową płytą. Pierwsze zaskoczenie: serwisant przywiózł UŻYWANĄ płytę główną z reklamacji, która przeszła sprawdzenie w serwisie. Serwisanta nie przegoniłem, bo komputer używam do pracy i nie mam czasu na wykłócanie się z DELL. Drugie zdziwienie było przy odkręcaniu klawiatury. Okazało się, że brakuje połowy śrubek do klawiatury a serwisant nie ma zapasowych. Ja ich nie odkręcałem, kupiłem w oryginalnej konfiguracji, jaka przyszła z DELL do sklepu (stacjonarnego), zresztą jakby ktoś grzebał to by pewnie śrubki przykręcił z powrotem. Cała klawiatura lekko się telepie, ale ponieważ z niej nie korzystam to odpuściłem.
Po ok 2 miesiącach „nowa używana” płyta główna przestała widzieć jeden z dysków. Zadzwoniłem do serwisu. Ponieważ przestała widzieć dysk, który był oryginalnie zabudowany to mi łaskawie uwzględnili reklamację. Gdyby przestała widzieć dysk, który sam dołożyłem to jedynym rozwiązaniem byłoby kupienie dysku M2 bezpośrednio w DELL, podłączenie i ponowna reklamacja.

Tym razem zaznaczyłem, że chcę „nową nową” płytę główną a nie „nową używaną” i poprosiłem o uzupełnienie brakujących śrubek. Przyjechał serwisant z „nową używaną” i bez śrubek. Ręce mi opadły, ale odpuściłem, bo komputer używam do pracy i nie mam czasu na wykłócanie się z DELL. Pomyślałem, że śrubki kupię sobie sam.

Kupowanie śrubek: W zeszłym tygodniu przywracałem system z obrazu dysku, odkręcałem dysk i przypomniała mi się sprawa śrubek. Nie chciało mi się odkręcać obudowy i pomierzyłem tylko te do obudowy i do dysku. Pogrzebałem w internecie, ale kupienie śrubek nie jest proste, więc skontaktowałem się przez czat z międzynarodową pomocą techniczną DELL, ale oni nie wiedzieli, jakie są śrubki w tym modelu i odesłali mnie do serwisu krajowego. Zadzwoniłem do serwisu, ale oni też nie wiedzą, jakie są śrubki do tego konkretnego egzemplarza nawet po podaniu kodu Serwis tag. Nie mogą też przysłać serwisanta tylko do śrubek. Pani, z którą rozmawiałem naprawdę chciała mi pomóc, ale taka była decyzja kierownika. Zaproponowali mi, że odbiorą komputer i wyślą do serwisu. Gwarantują mi, że oddadzą mi komputer najpóźniej za 2 tygodnie. Ręce mi opadły, ale odpuściłem, bo komputer używam do pracy i nie mam czasu na wykłócanie się z DELL o głupie śrubki.

Zdumiony jestem faktem, że DELL dla oszczędności wymienia części na UŻYWANE. Czyżby tak często się psuły, że nie stać ich na nowe podzespoły ? Naprawdę serwis DELL nie wie, jakie są śrubki w konkretnym modelu ? Za 200 dni kończy mi się gwarancja i wygląda na to, że zostanę bez śrubek i z płytą główną która albo jest faktycznie naprawiona albo „w serwisie działała”.

Dziękuję za przeczytanie.
Go to the top of the page

+Quote Post
EB4U
dodano 8-12-2018, 11:46
Nr wypowiedzi: #2

aka Pan Okoliczny

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 6 986
Z: UK
Nr użytkownika: 58 820
Laptop:  + HP

A w zapisach gwarancji nie ma przypadkiem jakiegoś punktu, że producent zastrzega sobie możliwość wymiany podzespołu po prostu na taki sam, działający, tyle ze niekoniecznie nowy ?
To w sumie nie buty, które się zużywają z miesiąca na miesiąc, sam widzisz po swoich sprzętach ile lat potrafią uciagnąć bez awarii. Takze do chodzi tu do głosu oszczędność pieniędzy, polityka środowiskowa producenta itd.
Ciężko ich winić moim zdaniem. Czy płyta nowa, czy używana, to diagnostyka przed wysłaniem do konsumenta podejrzewam jest ta sama, więc tak na prawdę na jedno wychodzi, a impakt na środowisko o wiele mniejszy.
Pojęcie DOA (Dead on arrival) nie wzięło się z niczego, bo równie dobrze serwisant mógł przyjechać z nową płytą, która by nie działała w ogóle i wtedy cała sytuacja by się odwróciła.

+Quote Post
Mariusz_Glo
dodano 8-12-2018, 12:25
Nr wypowiedzi: #3

QUOTE(EB4U @ 8-12-2018, 11:46) *
Czy płyta nowa, czy używana, to diagnostyka przed wysłaniem do konsumenta podejrzewam jest ta sama, więc tak na prawdę na jedno wychodzi.

Płyta główna to nie to samo co kabelek przyłączeniowy. Pierwsza płyta gówna "nowa używana" nie przestała widzieć dysku nagle i na stałe. Usterka wystąpiła raz a potem przez tydzień nic się nie działo. Dopiero po 4. razie zadzwoniłem do serwisu. Pewnie poprzedni właściciel tej płyty miał tak samo. Płyta poszła do serwisu a "u nich działało" przez dzień lub dwa więc uznali że jest dobra. Skąd wiem czy moja "nowa używana" naprawdę była naprawiona czy tylko serwis nic nie stwierdził ?

Nie uważasz, że po pierwszej wymianie powinni się lepiej postarać ? Nie po to kupuję komputer DELL z gwarancją Onsite Service After Remote Diagnosis żebym musiał martwić się o takie rzeczy. Wychodzi na to że lepiej kupić "chińczyka" a oszczędności przeznaczyć na ewentualne naprawy.
Przy drugim zgłoszeniu mówiłem im, że brakuje mi śrubek. Olali to a teraz każą mi oddać komputer na 2 tygodnie. Może zrobią szybciej a może nie.

Ciekawe czy Ty zgodziłbyś się na naprawę gwarancyjną samochodu z użyciem używanych części ze względu na ochronę środowiska ?

+Quote Post
EB4U
dodano 8-12-2018, 12:32
Nr wypowiedzi: #4

aka Pan Okoliczny

Absolutnie rozumiem twoją frustrację, każdy coś takiego kiedyś przechodził, ale zdajesz sobie sprawę, że jeśli masz po prostu pecha, to na nowej płycie coś innego mogoby nie działać i była by taka sama sytuacja, tylko byś wówczas psioczył na proces produkcyjny, czy diagnostyczny przed wysłaniem do konsumenta.

2 tyg. jeśli chodzi o śrubki to nieporozumienie faktycznie, ale mogą nie istnieć jako takie, jako osobna część, tylko jeżeli np klawiatura jest przykrecana do spodniej części obudowy, to te srubki mogą być jej częścią (nie mam pojęcia jak jest w twoim modelu).

+Quote Post
Sparc
dodano 8-12-2018, 12:41
Nr wypowiedzi: #5

Wypowiedzi: 24 504
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Nic zaskakującego, gwarancja Della przewiduje używane części do naprawy i nie obejmuje dołożonych nieoryginalnych dysków.

Śrubki mogli odkręcić w sklepie, było i w sumie jest kilka które grzebią w laptopach.

A to że przy braku części trzeba wysłać do serwisu i czekać aż je sprowadzavteż jest opisane w wątku o serwisie Della.

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
EB4U
dodano 8-12-2018, 13:23
Nr wypowiedzi: #6

aka Pan Okoliczny

QUOTE(Sparc @ 8-12-2018, 11:41) *
Nic zaskakującego, gwarancja Della (...) nie obejmuje dołożonych nieoryginalnych dysków.

No tego to chyba raczej nie obejmuje gwarancja żadnego producenta

+Quote Post
Sparc
dodano 8-12-2018, 14:58
Nr wypowiedzi: #7

Wypowiedzi: 24 504
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Dokładnie

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
Mariusz_Glo
dodano 8-12-2018, 15:08
Nr wypowiedzi: #8

1. Ale mi nie zepsuł się dysk tylko płyta główna.
2. Kto wie co to jest gwarancja Onsite Service After Remote Diagnosis ?

+Quote Post
EB4U
dodano 8-12-2018, 15:11
Nr wypowiedzi: #9

aka Pan Okoliczny

QUOTE(Mariusz_Glo @ 8-12-2018, 14:08) *
2. Kto wie co to jest gwarancja Onsite Service After Remote Diagnosis ?

Przypuszczam że na logikę najzwyklejsza w świecie, standardowa naprawa na miejscu u klienta, po zdalnym zdiagnozowaniu usterki

+Quote Post
Mariusz_Glo
dodano 8-12-2018, 16:34
Nr wypowiedzi: #10

No właśnie, nie ma w gwarancji nic o wysyłaniu komputera na 2 tygodnie do serwisu. Nie oczekiwałem od nich, żeby przyjechał serwisant ze śrubkami, tylko żeby mi sprzedali lub pomogli kupić ŚRUBKI. W serwisie nie wiedzą jakie są śrubki ? Nie mają zapasowych ? Nigdy im żadna nie zginęła ? Śrubki nie są przymocowane do podzespołu. NIE ROZUMIEM.

Pracuję w polskiej firmie produkującej urządzenia techniczne. Zdarzają się różne sytuacje podczas reklamacji. Raz jest to wina fabryki, raz komponentu a innym razem wina klienta. Często są również sytuacje że właściwie nie wiadomo czy fabryka czegoś nie dopilnowała czy klient zgubił czy sprzęt został zdekompletowany na budowie. Niezależnie od sytuacji ZAWSZE fabryka stara się rozwiązać sprawę po najniższych kosztach ale nie tylko dla siebie ale również dla klienta i w sposób możliwie wygodny dla klienta. Naprawdę przy odrobinie dobrej woli można się dogadać. Zwłaszcza w sytuacji, gdy usterka się powtarza. Wszystkie wątpliwości zawsze są interpretowane na korzyść klienta nawet jak nie dopełnił wszystkich formalności albo nie jest w stanie udowodnić że to wina fabryki. I spaliłbym się ze wstydu gdybym miał powiedzieć klientowi, że my jako producent nie wiemy jakimi śrubkami skręciliśmy obudowę.

DELL podobno należy do czołówki światowej. Czy się różnią komputery DELL od np. ... nie chcę wymieniać żeby żadnej firmy nie pomawiać gołosłownie. Mogłem kupić taniej taką samą konfigurację od chińczyka.

Jeżeli dysk po M2 przez rok pracował bez zarzutu i nagle nie jest widziany przez płytę główną która chwilę wcześniej została wymieniona na inną ale pochodzącą z reklamacji to co może być przyczyną ? Dysk ? Mówi się klientowi: Niech pan sobie skombinuje inny dysk. Skopiuje dane ? I czeka aż się znowu wyłączy ? A może kupi niepotrzebny dysk w DELL i dopiero wtedy reklamuje ? Taka była rozmowa z serwisem.

Co do wykorzystywania używanych części. Serwisant mógł przyjechać, odpalić komputer i miał 95% szans, że komputer odpali normalnie bo jak pisałem brak połączenia był chwilowy. Mógł mi wtedy powiedzieć: Ma pan płytę która po sprawdzeniu przez serwis czyli przeze mnie działa poprawnie. Proszę uważać komputer za naprawiony. Co z tego, że wymienił mi na inną. Może wymontował ją przed chwilą z innego reklamowanego komputera w którym nie działała tylko czasami ale była sprawna w serwisie ? Mając nową płytę nie jestem pewien czy nie zawiera usterek ale jestem pewien, że nikt jej wcześniej nie reklamował. A teraz jestem pewien że mam płytę którą ktoś wcześniej reklamował.

+Quote Post
EB4U
dodano 8-12-2018, 16:56
Nr wypowiedzi: #11

aka Pan Okoliczny

Z pewnością istnieje coś taiego jak Dellowski dział reklamacji, czy kontaktów z klientem, do którego możesz poprosić, aby ta historia została przesłana, aby nadać jej szybszy bieg i przyciągnać uwagę kogoś z wyższego szczebla niż konsultant na infolinii - po prostu zadzwoń tam jeszcze raz i dopytaj o szczegóły takiej reklamacji.

Poza tym w internecie powinna być dostępna instrukcja serwisowa dla twojego modelu, może tam bedzie podany rozmiar śrubki/śrubek i pokazane jakiej części są elementem (czy np obudowy, czy moze klawiatury).
To są śrubki które całkiem po odkręceniu wychodza, czy te, co po odkreceniu dalej siedzą luźne w dziurkach ?

+Quote Post
Mariusz_Glo
dodano 8-12-2018, 21:54
Nr wypowiedzi: #12

QUOTE(EB4U @ 8-12-2018, 16:56) *
Z pewnością istnieje coś taiego jak Dellowski dział reklamacji.
Poza tym w internecie powinna być dostępna instrukcja serwisowa dla twojego modelu.

Oczywiście jest dział reklamacji ale tylko z telefonem do konsultanta technicznego. A konsultant może poza mikrofonem porozmawiać z przełożonym i powtórzyć mi że się nie da. Czy myślisz, że chciałoby mi się pisać to wszystko, gdybym miał jakąkolwiek szansę na normalny kontakt z firmą DELL? Wszystkie adresy i telefony są tajne.
Ogłaszam konkurs na znalezienie w internecie innego kontaktu oprócz telefonu do pomocy technicznej.

Nie, nie ma w internecie instrukcji serwisowania. Przecież nawet w serwisie nie wiedzą jakie to śrubki.

Serwisant przykładał śrubki w inne miejsca, żeby się mniej telepała klawiatura.

W akcie desperacji napisałem ten tekst na forum DELL. Po 4 godzinach został oznaczony jako SPAM.
[attachment=16016:DELL_answer.png]
Załączona miniaturka(i)
Załącznik (obraz)

+Quote Post
EB4U
dodano 8-12-2018, 23:16
Nr wypowiedzi: #13

aka Pan Okoliczny

Instrukcja niby jest:
https://topics-cdn.dell.com/pdf/precision-m...anual_po-pl.pdf
https://www.dell.com/support/manuals/uk/en/...&lang=en-us
ale nie mówi niestety jakie to śrubki.

Klawiatury na handel w necie wszystkie na zdjęciach są bez śrubek.

A jak spradzasz swój konfig na stronie Della po Service tagu, to nie ma tam czegoś w rodzaju "screw kit", czyli a la zestaw śrubek ?

W ostateczności weź jedną, przejdź się do jakiegoś serwisu w okolicy i niech ci dobiorą te brakujące.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 14-11-2019 - 10:42