IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

57 Strony: V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
Laptopy Lenovo - serwis, IdeaPad i ThinkPad
motomouse
dodano 4-11-2008, 19:14
Nr wypowiedzi: #21

stary zgred

Grupa: Koneser
Wypowiedzi: 2 182
Z: Uć
Nr użytkownika: 12
Laptop: D620 X220

QUOTE(Boxster @ 4-11-2008, 18:30) *
Trzeba wysyłać cały zestaw razem z laptopem, czy wystarczy przesłać sam zasilacz? Czy on jest objęty w ogóle gwarancją?

Sam zasilacz. Jest objęty gwarancją, natomiast nie obejmuje ona uszkodzeń mechanicznych kabli ( przetarć itp ) - ogólnie objęte gwarancją są "bebechy", ale np. uszkodzenie elektroniki w wyniku przepięcia z sieci nie kwalifikują się do naprawy/wymiany gwarancyjnej.

--------------------
Nobody expects the Spanish Inquisition!
Dell D620/Lenovo X220 happy user
Go to the top of the page

+Quote Post
Boxster
dodano 5-11-2008, 14:09
Nr wypowiedzi: #22

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 135
Nr użytkownika: 6 208

Co do mojego zasilacza to dostałem info z serwisu, cyt.:
"Witam może być wysłany sam zasilacz- ale potrzebne będą dokumenty czyli
ksero dowodu zakupu, karta gwarancyjna oraz ksero spodu notebooka( może
być scan lub zdjęcie) są tam na tabliczkach znamionowych ważne dla nas
numery. Pokrywamy koszty przesyłki w jedną stronę czyli najwygodniej
będzie wysłć zasilacz na Państwa koszt odesłanie na nasz.
Z poważaniem
Dział Serwisu Techmex"

--------------------
Lenovo Y580 (i7-3610QM, 8GB, 160GB SSD, 750GB HDD)
Compal KHLB2 (P8600, 4GB, 250GB HDD)

+Quote Post
tarzan007
dodano 12-05-2009, 8:23
Nr wypowiedzi: #23

Wypowiedzi: 57
Nr użytkownika: 12 549

Poniżej opis mojej krótkiej przygody z serwisem Lenovo - Panie i Panowie - jestem pod dużym wrażeniem.

Po ponad 2 miesiącach użytkowania (zakupiony w promocji w MM) mój Ideapad Y530 (P8400/4GB/GF9600GS) zaczął się jąkać smile.gif pojawiały się bluescreeny z coraz większą częstotliwością. Myślałem że pewnie Windows się wykrzaczył, ale przywrócenie (czyli reinstalacja) nic nie dały, tak więc:

Wtorek: telefon do informacji technicznej Lenovo, zgłosiłem problem, po kilku wskazówkach Pani z serwisu (m.in. żebym właśnie przywrócił system) otrzymałem maila z potwierdzeniem zgłoszenia. W odpowiedzi wysłałem opis problemu oraz adres pod jaki ma się zjawić kurier.
Środa: Przyjeżdża kurier i zabiera lapka. Uwaga, co mnie bardzo zdziwiło Lenovo do serwisu bierze ..gołe" laptopy - bez kartonu, kabli itp. Oczywiście nie do końca ufałem więc zabrałem swój karton ale kurier miał przygotowany specjalny karton do transportu laptopów, więc zabrał samego laptopa.
Czwartek: informacja mailowa z Lenovo że uszkodzona jest jedna kość pamięci oraz dysk twardy i oba elementy zostaną wymienione.
Piątek: serwis odsyła laptopa.
Poniedziałek: Laptop u mnie w domu...

Podsumowując 4 dni robocze bez laptopa - myślałem że to potrwa nawet ponad 2 tygodnie, więc jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem serwisu Lenovo. Ogromny plus!

+Quote Post
Buba_jw
dodano 2-07-2009, 11:34
Nr wypowiedzi: #24

Wypowiedzi: 2
Nr użytkownika: 20 439
Laptop: Lenovo Ideapad Y530

Witam,

od dłuższego czasu regularnie czytam forum notebookcheck i jest to dla mnie najważniejsze źródło wiedzy i opinii na temat laptopów. Od jakiegoś czasu mam problem z moim laptopem i jego serwisem i chciałem zapytać, czy jest to normalne i prosić o radę, jeżeli coś jest wykonywane nie tak.

Od miesiąca posiadam laptop firmy Lenovo - Ideapad Y530. Od dłuższego czasu obdarowuje mnie on niebieskimi ekranami z errorami typu "memory". Próba naprawy i zdobycia informacji w Vista kończyła się na tym, że system informował mnie, żebym skontaktował się z producentem laptopa i że najprawdopodobniej jest to problem związany z pamięcią operacyjną. Laptopa tego wygrałem w konkursie, więc zgodnie z zaleceniem, zgłosiłem istniejącą sprawę do agencji, która posiada fakturę na mój wygrany komputer. Oni kontaktują się z serwisem. Najpierw sprawa wyglądała tak, że otrzymywałem od nich przekierowane maile z serwisu, w których to podawano mi linki do programów, z których mam skorzystać i jeżeli one nic nie wykażą, to nie jest to wina laptopa, tylko moja. Już wtedy się trochę zdziwiłem, bo był to programy, które wymagają trochę umiejętności i normalny użytkownik komputera nie wiedziałby do końca jak je uruchamiać (mówię tu np. o memtestach, które trzeba nagrać na płytę bootującą etc.). Na szczęście to akurat potrafiłem zrobić i wykonałem wszystko zgodnie z ich zaleceniami (oczywiście wcześniej reinstalowałem system z recovery, żeby nie było, że to ja instaluje jakieś śmiecie na komputerze i zgłaszam się z tym do nich). Testy nie wykazały jakichkolwiek błędów, jednak nadal losowo komputer się wysypywał, przez co nie mogłem na nim pracować w jakikolwiek sposób (zbyt duże ryzyko "niespodzianki" i utracenia danych).

Kolejnym etapem mojej reklamacji była poinformowanie przeze mnie agencjji, że laptop nadal nie działą prawidłowo. Poinformowano mnie więc, że oddamy go do serwisu i żebym w związku z tym podał najbliższy serwis, jaki mi odpowiada. Wszedłem więc na stronę Lenovo, na której znalazłem listę firm serwisujących. Niestety, informacje te były bardzo ogólne (podane były tylko adresy siedzib, placówki pominięto). W moim mieście (Szczecinie) wg. tego dokumentu nie było jakiegokolwiek serwisu. Postanowiłem więc wejść na strony podanych na liście Lenovo firm i znaleźć informacje, czy mają w moim mieście placówki. Okazało się, że tak - dwie firmy miały. Wysłałem więc informację do agencji, że może to być któraś z nich. Otrzymałem odpowiedź, żebym podał dokładny adres i ich dane kontaktowe. W tym momencie już trochę się zażenowałem, ponieważ uważam, że to producent powinien mieć najlepsze informacje, gdzie są jego serwisy i punkty serwisowe, a nie klient, który musi poświęcać swój czas szukając ich w (co jak co) nie do końca wiarygodnym źródle, jakim jest internet. Poświęciłem jednak dodatkowy czas, znalazłem adresy i przekazałem je dalej. Otrzymałem odpowiedź z propozycją, żeby serwisować mój komputer w Warszawie, bo dzięki temu agencja będzie miała wgląd w moją reklamację i cały proces przejdzie szybciej. Zgodziłem się i poprosiłem o dalsze wskazówki. Poproszono mnie, żebym wysłał kurierem laptopa do firmy w Łodzi, gdzie agencja kupiła mój komputer. Na mój koszt. Możliwe, że się mylę, ale w kilku postach czytałem, że to serwis przesyła kuriera do klienta, odbiera laptopa i cały proces przebiega dalej. Z pytaniem do agencji, odpowiedziano mi, że proces reklamacji zawsze odbywa się w taki sposób, że klient przesyła komputer do serwisu na swój koszt.

Poradźcie mi, co w takim razie robić? Mija już trzeci tydzień odkąd cały proces trwa i trwa. Nie podoba mi się to, że przez to, że komputer jest wadliwy, mam jeszcze ponosić dodatkowe koszty. Może powinienem odmówić wysyłania i powiedzieć, że chcę jednak oddać komputer do jednego z wyżej wymienionych punktów w moim mieście? Czy serwis gwarancyjny ma działać w taki sposób?

+Quote Post
benq3
dodano 2-07-2009, 21:05
Nr wypowiedzi: #25

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 169
Nr użytkownika: 8 728
Laptop: Lenovo Y530

Nie wiem co to za agencja ale wciska ci ciemnotę. Laptopy Lenovo mają gwarancję i serwis door to door. Czyli przyjeżdża kurier i zabiera go od ciebie za darmo - ty nie ponosisz żadnych kosztów z tego tytułu, chyba że się okaże że sam go uszkodziłeś np. zalałeś.
Tu masz telefon do serwisu lenovo na Polskę: 0800-702-062 (w godzinach od 9 do 18)

Zadzwoń tam i zgłoś im problem. Kurier pojawi sięu ciebie w ciąga 48 godzin. Wiem bo sam wczoraj oddałem im swego bo chyba padła mi płyta główna. Mam nadzieję tylko że posiadasz kartę gwarancyjną do niego wypełnioną? Jeśli tak to dzwoń do nich.

--------------------
Lenovo IdeaPad Y530 - P8400, GF9600 GS, 4096 MB DDR3 1066 MHz, Hitachi 320 GB 5400 RPM, Vista HP 64 bit
Recenzja mojego lapka

+Quote Post
Buba_jw
dodano 2-07-2009, 23:19
Nr wypowiedzi: #26

Wypowiedzi: 2
Nr użytkownika: 20 439
Laptop: Lenovo Ideapad Y530

Dzięki za odpowiedź. Karty gwarancyjnej i dowodu zakupu nie mam. Wszystkie te dokumenty posiada agencja. Nie dali mi ich pewnie również dlatego, żebym nie próbował sprzedać wygranej nagrody. Dlatego teraz cały proces reklamacji wygląda jak jakiś cyrk...

+Quote Post
benq3
dodano 3-07-2009, 7:23
Nr wypowiedzi: #27

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 169
Nr użytkownika: 8 728
Laptop: Lenovo Y530

No trudno w takim razie zadzwoń na serwis i powiedz jak wygląda sprawa. Może wezmą bez karty gwarancyjnej wink.gif

--------------------
Lenovo IdeaPad Y530 - P8400, GF9600 GS, 4096 MB DDR3 1066 MHz, Hitachi 320 GB 5400 RPM, Vista HP 64 bit
Recenzja mojego lapka

+Quote Post
koncertownik
dodano 3-07-2009, 8:31
Nr wypowiedzi: #28

postać kontrowersyjna

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 9 195
Z: Tychy
Nr użytkownika: 12 055
Laptop: A co to ?

Nie wiem, jaki jest zapis w karcie gwarancyjnej Lenovo, ale wielu producentów, różnych sprzętów zaznacza w karcie gwarancyjnej, że gwarancja przysługuje tylko pierwszemu właścicielowi i jeżeli na fakturze bądź karcie gwarancyjnej widnieją dane np tej agencji to już osoba, która wygrała laptopa albo go od nich odkupiła nie ma prawa korzystać z gwarancji producenta. W praktyce różnie to bywa bo czasem nikt nie robi problemów, ale czasem jednak tak. Więc sugeruję sprawdzić w karcie gwarancyjnej albo jeśli nie masz takiej do względu to poproś kogoś z użytkowników Y530 o skan karty gwarancyjnej żebyś mógł się z nią zapoznać.

--------------------
Nie udzielam porad na priv! Masz pytanie? Zadaj je na forum.

+Quote Post
bekriss
dodano 7-07-2009, 9:49
Nr wypowiedzi: #29

Wypowiedzi: 5
Nr użytkownika: 15 076

Witam

Czy w przypadku awarii napędu optycznego bedę musiał oddać cały laptop do serwisu??

Pozdrawiam

+Quote Post
Maxior
dodano 7-07-2009, 20:30
Nr wypowiedzi: #30

Wypowiedzi: 1 367
Z: Wielkopolska
Nr użytkownika: 12 718
Laptop: HP dv7-1040ew

Tak.

--------------------
Najlepszym punktem widzenia jest dobry punkt oparcia.

+Quote Post
GRUNGE
dodano 8-07-2009, 15:29
Nr wypowiedzi: #31

Wypowiedzi: 387
Z: hotel room
Nr użytkownika: 11 682
Laptop: Thinkpad R61i

Czy w przypadku awarii napędu optycznego bedę musiał oddać cały laptop do serwisu??

A co, chciałeś oddać bez matrycy? tongue.gif biggrin.gif

+Quote Post
mroova
dodano 13-07-2009, 15:26
Nr wypowiedzi: #32

Wypowiedzi: 23
Nr użytkownika: 20 648
Laptop: Lenovo T60

Wytarczy napęd, z opisem usterki, z pełną informacją z jakiego sprzętu pochodzi (MTM i S/N). Przynajmniej w Infonet Projekt.

+Quote Post
M K
dodano 15-07-2009, 12:58
Nr wypowiedzi: #33

dosyć pogrążony

Wypowiedzi: 4 838
Z: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 10 422
Laptop: ASUS K50IJ

A kto pokrywa koszty transportu?

--------------------
ASUS K50IJ-SX285 -> Intel DualCore T4400 2x2,2GHz || 4GB DDR2 800MHz || Seagate 250GB + Seagate Expansion 1000GB || Intel X4500M || 4400mAh || Windows 7 Ultimate 64-bit || Huawei E1550 + Orange Free na kartę
Były: Asus F3SV, Lenovo G530 (działał 6 godzin), IBM ThinkPad 380Z, Siemens-Nixdorf Scenic Mobile 710

+Quote Post
mroova
dodano 15-07-2009, 21:57
Nr wypowiedzi: #34

Nie napisałeś jakiego masz notebooka więc zakładam, że masz gwarancję typu carry-in, czyli koszt przesyłki w stronę serwisu pokrywasz sam.

+Quote Post
mroova
dodano 15-07-2009, 22:08
Nr wypowiedzi: #35

Nie wiem co to za agencja ale wciska ci ciemnotę. Laptopy Lenovo mają gwarancję i serwis door to door. Czyli przyjeżdża kurier i zabiera go od ciebie za darmo - ty nie ponosisz żadnych kosztów z tego tytułu, chyba że się okaże że sam go uszkodziłeś np. zalałeś.
Tu masz telefon do serwisu lenovo na Polskę: 0800-702-062 (w godzinach od 9 do 18)

1. Dla ścisłości: nie wszystkie notebooki Lenovo mają gwarancję door-to-door a w zasadzie chyba wyłącznie IdeaPad'y mają.
2. Oficjalny kanał serwisowy AWSP Lenovo nie serwisuje IdeaPad'ów - robi to tylko jeden serwis w Polsce, więc nie ma żadnego wyboru serwisu.
3. Telefon, który podałeś to infolinia tylko dla IdeaPad'ów - nie jest to telefon do serwisu każdego notebooka Lenovo

+Quote Post
M K
dodano 15-07-2009, 22:34
Nr wypowiedzi: #36

dosyć pogrążony

G530

--------------------
ASUS K50IJ-SX285 -> Intel DualCore T4400 2x2,2GHz || 4GB DDR2 800MHz || Seagate 250GB + Seagate Expansion 1000GB || Intel X4500M || 4400mAh || Windows 7 Ultimate 64-bit || Huawei E1550 + Orange Free na kartę
Były: Asus F3SV, Lenovo G530 (działał 6 godzin), IBM ThinkPad 380Z, Siemens-Nixdorf Scenic Mobile 710

+Quote Post
koncertownik
dodano 15-07-2009, 22:37
Nr wypowiedzi: #37

postać kontrowersyjna

Wypowiedzi: 9 195
Z: Tychy
Nr użytkownika: 12 055
Laptop: A co to ?

A kartę gwarancyjną czytał? smile.gif

--------------------
Nie udzielam porad na priv! Masz pytanie? Zadaj je na forum.

+Quote Post
M K
dodano 15-07-2009, 22:46
Nr wypowiedzi: #38

dosyć pogrążony

Nie, właściwie to jej nawet nie mam.

--------------------

+Quote Post
ywis
dodano 16-07-2009, 7:03
Nr wypowiedzi: #39

Wypowiedzi: 128
Z: Wieluń, Łódź
Nr użytkownika: 19 951
Laptop: Samsung N130

Ja osobiście na Twoim miejscu po prostu udałbym się do agencji od której wygrałeś notebooka i prosił o przekazanie dokumentów do niego, które stanowią moim zdaniem nieodzowny komplet, bo niby jak masz realizować gwarancję jeśli coś się stanie z komputerem, przecież to jakaś paranoja żeby załatwiać wszystko przez agencję. Nie daj za wygraną.

+Quote Post
mroova
dodano 16-07-2009, 8:45
Nr wypowiedzi: #40

Możesz podać model-type?

Prawdopodobnie dzwonisz tutaj: POLAND 0800702062 (Polish,Monday - Friday 9am-6pm) i dowiadujesz się wszystkiego.

http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss...amp;x=0&y=0

+Quote Post

57 Strony: V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 17-11-2019 - 15:43