IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Laptop 15.6 cali do pracy i rozrywki, do 5,5 tys. zł, bez PWM
dratewka
dodano 13-01-2018, 11:39
Nr wypowiedzi: #1

karlus

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 120
Nr użytkownika: 602

Szukam laptopa 15.6 cali, który spełnia następujące kryteria:
1. Ma dobrą matrycę bez migotania a jesli już to PWM jest tylko na niskiej jasności ponizej 40-50 % brightness. Fajnie by było jakby miała niezłą jasność i szeroką paletę barw.
2. Dobra klawiatura - wygodna do dłuższego pisania
3. Dobre głośniki do oglądania filmów i słuchania muzyki
4. Napęd optyczny wbudowany
5. Fajnie jakby była klawiatura numeryczna
6. Nie przekraczalby 2.5 kg
7. Cena do 5.5 tyś
8. Ma być nowy, nie z outletu

Wypatrzyłem sobie Msi prestige. Niestety zaopatrzony jest też w PWM.
Powód zmiany treści: dodałem podtytuł /tc
Go to the top of the page

+Quote Post
dratewka
dodano 13-01-2018, 21:49
Nr wypowiedzi: #2

karlus

Rozumiem że brak odpowiedzi oznacza, ze Lapka spełniającego powyższe kryteria nie ma. Szkoda.

+Quote Post
ichris
dodano 14-01-2018, 15:48
Nr wypowiedzi: #3

fachman

Wypowiedzi: 375
Nr użytkownika: 51 714
Laptop: Sammy 550P5C-S04PL + ASUS UX303UB

No lekko nie będzie bo wymagania masz pasujące bardziej pod komputer stacjonarny niż pod lapka... W zsadzie zależy Ci na rzeczach bardziej "peryferyjnych" niż na bebechach, a jak wiadomo "peryferia" w laptopach mają swoje dość duże ograniczenia:

1. Ma dobrą matrycę bez migotania - ten wymóg to mało który monitor zewnętrzy potrafi spełnić. Jedyny w miarę przystępny cenowo jaki przychodzi mi do głowy to Eizo EV2450
2. Dobra klawiatura - nic nie zastąpi klawiatury zewnętrznej szczególnie do dłuższego pisania
3. Dobre głośniki do oglądania filmów i słuchania muzyki - tutaj tak samo... nic nie zastąpi podłączenia do zewnętrznych głośników, wieży itp.
4. Napęd optyczny wbudowany - od tego się odchodzi w lapkach... i to zawęża wybór
5. Fajnie jakby była klawiatura numeryczna - od tego też, również zawęża pole manewru
6. Nie przekraczalby 2.5 kg - to też jest zastanwiające bo to całkiem dużo - obecnie tyle ważą lapki gamingowe a ty chyba takiego nie potrzebujesz?

Podsumowając ciężko coś polecić bo spełnienie tych kryteriów będzie łatwiejsze (choć i tak z ograniczeniami) wsród lapków gamingowych niż biznesowych ale jeśli budżet pozwala...
Napiszę tak, jeśli zamierzasz grać to popatrz na:
- MSI GE62 IPS
- ASUS ROG Strix GL553VE

Jeśli nie grasz to trochę będzie to wyrzucona kasa w błoto i wtedy popatrzyłbym na:
- Lenovo Ideapad 520, który chcoiaż częściowo spełnia wymagania i nie kosztuje tak dużo.

+Quote Post
dratewka
dodano 14-01-2018, 21:55
Nr wypowiedzi: #4

karlus

Dzięki za odpowiedź. Kupowany sprzęt ma zastąpić wysłużoną Tosię Satelite a500, dlatego szukam coś co mogłoby ją zastąpić. Patrzyłem na recenzje wskazanych przez Ciebie modeli i najbliżej byłoby mi do tego ASUSA. Niestety podobno bardzo hałasuje i wychodzi na to że jeszcze głośniej od Tosi, która ma swoje lata. Nie wiem też czy takie podświetlenie klawiatury można wyłączyć. Co do Lenovo to chyba w każdej matrycy jest to PWM - nawet w sławnych Thinkpadach T - nad którym się zastanawiałem. MSI natomiast ma chyba problem z temperaturami ( laptop chyba długo tak nie pociągnie- w starej Tosi tego problemu nie ma) i nie wiem czy też nie ma problemu z PWM.
Patrzyłem jeszcze na Asus Vivobook R542UA czy R542UQ , niestety nie znalazłem nigdzie recenzji - nawet na oficjalnej stronie ASUSA go nie ma.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 20-01-2018 - 17:37