IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

2 Strony: V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
Notebook Dell Vostro 1700-brak wii-fii, Dell Vostro 1700-brak sieci wii-fii
tadpa
dodano 7-05-2016, 19:10
Nr wypowiedzi: #21

cielepa
*

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 17
Nr użytkownika: 67 008
Laptop: Dell Vostro 1700

Witam,przepraszam za brak odzewu,ale byłem na 2 tygodniowym urlopie (bez laptopa rolleyes.gif ) w Polsce i dlatego się nie odzywałem,kombinowałem co mi wcześniej napisano ale dalej mam brak wii-fii,jedynie przez kabel.Jeśli dobrze pamiętam to nie mogłem dopisać tych dwóch komend co mi napisałeś w poprzednim poście,spróbuje jeszcze jutro z tym powalczyć i dam znać.Pozdrawiam
Go to the top of the page

+Quote Post
gruby_ph
dodano 8-05-2016, 11:27
Nr wypowiedzi: #22

miglanc

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 158
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 62 069
Laptop: kilka staroci + FL90

napisz w czym byl problem. ostatecznie mozesz je dopisac do pliku blacklist.conf , pamietajac o zakomentowaniu (postawieniu # jako pierwszy znak w linijce) poprzedniego wpisu, tak jak proponowalem
nie ma gwarancji, jednak trzeba probowac

--------------------
Polska Marionetkowa Republika Bananowa

III Rzeczpospolita Polska

+Quote Post
tadpa
dodano 8-05-2016, 17:58
Nr wypowiedzi: #23

cielepa
*

witam,dopisałem te komendy w blacklist.conf (options dell-rbtn auto_remove_rfkill=false i blacklist dell-rbtn)potem zapis i restart laptopa ale dalej nie ma wii-fii,dobrze że na kablu chodzi.A windows 10 po tych aktualizacjach to teraz nie chce odpalić-ale na nim mi nie zależy,chce pozostać przy linuxie.

+Quote Post
relyt
dodano 9-05-2016, 12:37
Nr wypowiedzi: #24

bajtel

Wypowiedzi: 49
Nr użytkownika: 12 577

tadpa, proponuje ci tez poszukać informacje na forach tej dystrybucji linuxa, którą instalujesz. Bo na pewno nie jesteś pierwszy, który ma problemy z wifi w linuxie. Np na Ubuntu są dość świeże tematy nt Intel 3945abg oznaczone jako Solved, np 1, 2.

A poza tym:

sprawdzilem w terminalu te komendy co mi dales:

rfkill list
0: phy0: Wireless LAN
Soft blocked: no
Hard blocked: yes

Nie masz przypadkiem wyłączonego wifi? Przełączikiem na obudowie, lub Fn+Fx, lub w BIOS? To by wiele wyjaśniło. smile.gif

+Quote Post
tadpa
dodano 10-05-2016, 20:20
Nr wypowiedzi: #25

cielepa
*

-relyt- sprawdze te fora w wolnym czasie,przełącznik do włączania wifi jest z lewej strony laptopa (suwak przyciągnięty do siebie)i włączony, w biosie ustawione mam na samo wifi,jakiś czas miałem z bluetothem i wewnętrznym modemem (tego akurat nie posiadam) i dalej nie wiem dlaczego nie mam tego wii-fii.

Jedna z komend-sudo apt-get install --reinstall linux-firmware -wymieniona na w/w forum nic nie dała.

Powód zmiany treści: "bajtel" to ranga użytkownika relyt na forum; poprawiłem /tc

+Quote Post
reklama
dodano 10-05-2016, 20:20
Nr wypowiedzi: #

.

Quote Post
tadpa
dodano 18-05-2016, 19:37
Nr wypowiedzi: #26

cielepa
*

Udało mi się wgrać windows 7 i sterowniki (obok win10 i ubuntu mate) i wifi dalej nie działa,zamówiłem i wymieniłem w tym laptopie karte wii-fii (myślałem że tamta jest trachnięta) i dalej nic.Chyba jednak kol.relyt miał rację w terminalu wywaliło komendę: Hard blocked: yes
Czyli karty wifi są dobre ale pomimo włączonego włącznika i ustawień w biosie jest po prostu wyłaczone sprzętowo i za chiny nie wiem co z tym fantem zrobić,a wiem że na samym początku windows bodajże 32 bit.działał i kilka chwil win10 też działała.Ale sformatowałem to wszytko i zostałem na 64 bitowych systemach.W tej chwili jestem na domyślnych ustawieniach Biosu i wii-fii brak.

+Quote Post
gruby_ph
dodano 19-08-2016, 19:17
Nr wypowiedzi: #27

miglanc

czytam sobie powolutku o tych przypadlosciach, i w sumie to chyba trzeba by od czegos zaczac...
moze wklej tu "plik" DSDT widoczny w katalogu /sys/firmware/acpi/tables/ - beda potrzebne uprawnienia administratora do skopiowania tego pseudopliku
sterownik do karty jest dobry - kilka dni temu dorwalem taki egzemplarz - u mnie dziala
nie rob sobie wielkich nadziei...

jeszcze jedno. nie mam pewnosci czy gdzies w ktoryms momencie rozwoju kernela nie popelniono bledu, ktorego efekty widac w tym watku
jak bys tak mogl sprawdzic kilka starszych wersji tego ubuntu. proponuje 7.04, potem 8.10 potem 10.10 i moze 12.10
jesli ktoras zadziala to poprobuj ustalic ostatnia dobrą z działającym wifi - metodą połowienia - czyli strzelając w wersje o numerach leżących pośrodku pomiędzy juz testowanymi

starocie są tu:
http://old-releases.ubuntu.com/releases/

--------------------

+Quote Post
gruby_ph
dodano 19-08-2016, 20:34
Nr wypowiedzi: #28

miglanc

i jeszcze jedna wazna rzecz, czy gdy ruszasz przelacznikiem to do logu cokolwiek sie wypisuje w wyniku tego przelaczania czy nic?
do podgladu logu znajdziesz jakis programik, jest w menu. nowe wpisy do "syslog" pokazuja sie pogrubione.
jesli cos sie drukuje to wklej
a czy ustaliles od czego przestaje dzialac wifi pod windowsem? czy to po aktualizacjach, czy po przejsciu na linuxa?
a co kupiles jako drugą kartę?

--------------------

+Quote Post
Master_one
dodano 20-08-2016, 19:42
Nr wypowiedzi: #29

hanys

Wypowiedzi: 6 965
Nr użytkownika: 46 945
Laptop: XPS M1530, X220

Tadpa ja mam w swoim dellu xps m1530 intela 4965bgn i net na windows 10 śmiga aż miło zpełną prędkością smile.gif przez moment miałem z nią problem ale sterowniki ze strony intela sprawe rozwiązały aczkolwiek musiałem wgrać troszke starsze. Obecnie planuje zmiane wifi na intela6300 ciekawe jak sie spisze smile.gif

+Quote Post
tadpa
dodano 25-10-2016, 12:34
Nr wypowiedzi: #30

cielepa
*

Witam wszystkich,a więc tak od ponad 2 miesięcy mam dodatkową mini karte do wii-fii na usb(802.11n),wymieniłem też w środku laptopa tą karte wii-fii na inną z allegro i ta na usb działa a ta druga nie.Ale,ale ...
zauważyłem 2 dni temu że na Linuxie Mate 16.04 po aktualizacjach pojawiło się działające wii-fii,myślałem ze to po usb działa,ale jednak nie bo wyjąłem ją i po restartach linux,windows7 działają z tym wbudowanym w laptop wii-fii.
Także na dziś dzień nie wiem co to było że był brak wii-fii w tym laptopie Vostro 1700.Może jakieś sugestie forumowicze?

edit.
pod windows7- karta Intel® PRO/Wireless 3945ABG Network Connection ,sterowniki Intela z 07.10.2010

+Quote Post

2 Strony: V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 24-03-2017 - 13:07