IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

6 Strony: V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
Recenzja Zalman ZM-NC2000 Notebook Cooler, Coś na gorące dni
Wojtas007
dodano 12-08-2009, 9:37
Nr wypowiedzi: #41

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 1
Nr użytkownika: 21 182

Ponieważ jest to mój 1szy post, witam wszystkich na forum smile.gif

Zastanawiam się na zakupem podkładki chłodzącej, w grę wchodzą:
-NotePal Infinity
-Zalman NC-1000
-Zalman NC-1500
-Zalman NC-2000 (ale z tego co czytam jest on przeznaczony do zużych laptopów i koszt jest wysoki)

Czym się kieruje: Cena do 150zł, ważne aby był cichy i skuteczny.

Jestem posiadaczem laptopa Asus Z92V (15,4"). Nie jest on jakoś szczególnie "ekstremalnie" wykorzystywany. Normalna praca biurowa, czasem gry filmy. Problem polega na tym, że chodzi on bardzo długo w ciagu dnia ok. 12h i się lekko grzeje. Ciepło skoncentrowane jest w górnej części laptopa, dolna (tzn od połowy laptopa) jest chłodna. Najbardziej grzeje się dysk twardy, RAM, procesor i karta graficzna (w podanej kolejności). Zamieszcze zdjęcie poglądowe spodu laptopa, nie mojego ale o tej samej budowie:

Laptop posiada wywiew powietrza z tyłu w prawym górnym rogu (jeżeli patrzeć od spodu). Gdzieś czytałem że NotePal Infinity zasysa powietrze własnie z tyłu więc troche się to może nie zgrywać, ale nic więcej nie wiem.
Podam też wymiary laptopa (czerwone to odległości miedzy gumkami na których stoi laptop):

Z tego co widze te Zalmany chłodzą dolną część laptopa (w przeciwienstwie do moich potrzeb) więc nie jestem pwenien czy będzie to dobry wybór. Notepal wygląda jakby chłodził całą powierzchnię laptopa. Jeszcze wymiary budzą moje obawy. Bardzo prosiłbym o odpowiedź dzięki której ostatecznie podejmę wybór.

Pozdrawiam
Go to the top of the page

+Quote Post
Krzychu_81
dodano 20-08-2009, 20:47
Nr wypowiedzi: #42

Wypowiedzi: 9
Nr użytkownika: 20 462
Laptop: HP G62

Pozwole sie tez wtracic...

Witam, od dluzszego czasu szukam podkladki - mam na oku Notepala Infinity i Zalmana NC2000

Temp. w moim dellu Inspiron 6400 E1505 ostatnio przekroczyla 55 na CPU w Idle i 62 (SIC!) na HDD podczas upalow

Oto schemat wlotow powietrza w moim Dellu :

Najcieplej jest w oklicach dysku - lewa strona - srodek na obrazku i w okolicach gornej/srodkowej partii laptopa - CPU/GPU.

Wlot powietrza znajduje sie na prawej stronie obrazka, tam temp. jest jeszcze w granicach, matrwi mnie obecnie rejon po lewej stronie i czesciowo obszar GPU.

Co polecalibyscie ?

Z gory dzieki za odpowiedz i pozdrawiam...

+Quote Post
ubub
dodano 22-08-2009, 12:46
Nr wypowiedzi: #43

Wypowiedzi: 43
Nr użytkownika: 9 593
Laptop: DELL Inspiron E 1705

siema Krzychu,
mam E1705 moja dziewczyna ma E1505 wloty powietrza są mniej więcej tak sam rozmieszczone więc może moja metoda Ci się przyda. Też miałem dylemat co wybrać, Zalman czy Notepal - wybrałem Notepala Infinite i co ...kicha, przereklamowany sprzęt zbijał może 3 góra 4 stopnie i tyle. Ogólnie nie polecam powiew powietrza jest znikomy nawet na max prędkości wiatraka, jedyna zaleta tej podkładki to wygląd i wykonanie. Ja zainwestowałem dodatkowe 30 zł zakupiłem najtańsza podkładkę na allegro wyciągnąłem wiatraki, wyjąłem 'innowacyjny system rozprowadzania powietrza' z Notepala i podkleiłem te 3 wiatraczki w miejsca gdzie laptop się najmocniej grzeje- działa dużo lepiej od oryginalnego z Notepala i jest prawie cisza, zapomnaiłem powiedzieć że Notepal starasznie głośny jest angry.gif .
A teraz drugie wyjście jakie mam dla Ciebie wink.gif
sciągnij sobie ten program I8kfanGUI z tej stronki -> visit można poustawiać kiedy mają się włączać wiatraczki (przy jakich temperaturach, do temp gpu trzeba doliczać ~8 stpni) na cpu/gpu u mnie działa jak trzeba, polecam.
pozdro

--------------------
DELL Inspiron E 1705 - C2D T7200 | 2GB DDR II 667MHz | HDD 100GB(7200rpm) | GF 7900GS | LCD 1920x1200 WUXGA | Coolermaster Notepal Infinite | HDD zew Samsung 750GB(7200)

dystrybucja-produkcja-masturbacja- mlody wilk ^_^

+Quote Post
Tocusiek
dodano 22-08-2009, 13:45
Nr wypowiedzi: #44

Wypowiedzi: 205
Nr użytkownika: 3 038
Laptop: MSI U270

Witam.
Od dłuższego czasu śledzę temat podkładki chłodzącej i już prawie zdecydowałem kupić Zalman NC2000 ze względu na duża ilość pozytywnych komentarzy ale znalazłem kilka dobrych podstawek które przedstawię poniżej.

Mój laptop - Toshiba X300 - zdjęcie spodu jak widać wentylatory znajdują się prawie ,że na środku (ten mniejszy to subwoofer). Tył - . Która z podstawek będzie najlepszym wyborem dla mnie ? (cena nie gra roli)
:
1.Zalman NC2000 - nie muszę nikomu jej bliżej przedstawiać.

2. Coolermaster NotePal Infinite - http://tinyurl.com/kmk9hr

3.Enermax 17" CP001G-B - http://tinyurl.com/klxdaj

4.Silverstone SST-NB01B -
http://tinyurl.com/nbevkg - dość wysoka - pisanie na niej byłoby uciążliwe (tak sądzę)

5.Akasa Aluminium - http://tinyurl.com/lwkdsy

6.AKASA Widescreen Everest Cooling Station - http://tinyurl.com/m3p6bg - (dodatkowy zakup klawiatury dodatkowe koszty, lecz dobry system chłodzenia akurat na mój sprzęt)

7. NZXT Cryo LX Aluminum - http://tinyurl.com/mhd5py - najdroższa alternatywa.

Małe podsumowanie.
Do podstawki nr 4 i 6 trzeba byłoby dokupić klawiaturę - myślałem o tym również(Illuminated Keyboard ) lecz to jest dodatkowy koszt. Podstawka nr 3 - boje się głośności tego olbrzymiego wiatraka. Nr 5 - cóż , małe wiatraki - lecz cala aluminiowa. Moim wyborem lecz niekoniecznie właściwym były by podstawki nr (według kolejności) : 1 , 2 ,3. 7.

Proszę o radę , może miał ktoś styczność z tymi podkładkami.

+Quote Post
Krzychu_81
dodano 22-08-2009, 15:53
Nr wypowiedzi: #45

QUOTE(ubub @ 22-08-2009, 13:46) *
siema Krzychu,
mam E1705 moja dziewczyna ma E1505 wloty powietrza są mniej więcej tak sam rozmieszczone więc może moja metoda Ci się przyda. Też miałem dylemat co wybrać, Zalman czy Notepal - wybrałem Notepala Infinite i co ...kicha, przereklamowany sprzęt zbijał może 3 góra 4 stopnie i tyle. Ogólnie nie polecam powiew powietrza jest znikomy nawet na max prędkości wiatraka, jedyna zaleta tej podkładki to wygląd i wykonanie. Ja zainwestowałem dodatkowe 30 zł zakupiłem najtańsza podkładkę na allegro wyciągnąłem wiatraki, wyjąłem 'innowacyjny system rozprowadzania powietrza' z Notepala i podkleiłem te 3 wiatraczki w miejsca gdzie laptop się najmocniej grzeje- działa dużo lepiej od oryginalnego z Notepala i jest prawie cisza, zapomnaiłem powiedzieć że Notepal starasznie głośny jest angry.gif .
A teraz drugie wyjście jakie mam dla Ciebie wink.gif
sciągnij sobie ten program I8kfanGUI z tej stronki -> visit można poustawiać kiedy mają się włączać wiatraczki (przy jakich temperaturach, do temp gpu trzeba doliczać ~8 stpni) na cpu/gpu u mnie działa jak trzeba, polecam.
pozdro

Dziki za wszelkie wskazowki, juz bylem o krok od kupna Notepala. Problem polega u mnie na tym ze strasznei sie grzeje dysk - chlodzenie wiatrakiem wbudowanym za pomoca I8kfanGUI niewiele sie zdaje, uzywam programu od jakiegos roku... Potrzeban jest tu wlasnie podkladka, chyba bede zmuszony podkleic wlasnie jakies 2/3 wiatraki do wspomnianego Notepala - wyszukam jakies ciche wiatraczki i podmienie ... Zalmana nie chce przez wzglad chlodzenia glownie dolnej partii lapka...

@Tocusiek - sam zastanawialem sie nad 4 - malo wydajna, Notpal - wlasnie odpadl, Zalman jak wspomnialem jesli polozysz lapka bezposrednio - chlodzi dol lapka - u Ciebie wloty sa u gory... Zalatwa numer 6 - akase w PL albo w Niemczech to sam kupie - to najlepszy wybor... Niestety dostepny w UK lub szwajcarii i na slowacji.

+Quote Post
Tocusiek
dodano 22-08-2009, 15:57
Nr wypowiedzi: #46

QUOTE(Tocusiek @ 22-08-2009, 14:45) *
Witam.
Od dłuższego czasu śledzę temat podkładki chłodzącej i już prawie zdecydowałem kupić Zalman NC2000 ze względu na duża ilość pozytywnych komentarzy ale znalazłem kilka dobrych podstawek które przedstawię poniżej.

Mój laptop - Toshiba X300 - zdjęcie spodu jak widać wentylatory znajdują się prawie ,że na środku (ten mniejszy to subwoofer). Tył - . Która z podstawek będzie najlepszym wyborem dla mnie ? (cena nie gra roli)
:
1.Zalman NC2000 - nie muszę nikomu jej bliżej przedstawiać.

2. Coolermaster NotePal Infinite - http://tinyurl.com/kmk9hr

3.Enermax 17" CP001G-B - http://tinyurl.com/klxdaj

4.Silverstone SST-NB01B -
http://tinyurl.com/nbevkg - dość wysoka - pisanie na niej byłoby uciążliwe (tak sądzę)

5.Akasa Aluminium - http://tinyurl.com/lwkdsy

6.AKASA Widescreen Everest Cooling Station - http://tinyurl.com/m3p6bg - (dodatkowy zakup klawiatury dodatkowe koszty, lecz dobry system chłodzenia akurat na mój sprzęt)

7. NZXT Cryo LX Aluminum - http://tinyurl.com/mhd5py - najdroższa alternatywa.

Małe podsumowanie.
Do podstawki nr 4 i 6 trzeba byłoby dokupić klawiaturę - myślałem o tym również(Illuminated Keyboard ) lecz to jest dodatkowy koszt. Klawiatura nr 3 - boje się głośności tego olbrzymiego wiatraka. Nr 5 - cóż , małe wiatraki - lecz cala aluminiowa. Moim wyborem lecz niekoniecznie właściwym były by podstawki nr (według kolejności) : 1 , 2 , 7.

Proszę o radę , może miał ktoś styczność z tymi podkładkami.

Prosił bym o przeniesienie tematu do : http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=2752

+Quote Post
Krzychu_81
dodano 23-08-2009, 19:28
Nr wypowiedzi: #47

Dzis sprawdzalem w Saturnie zalman NC 2000 - ladnie chlodiz, ale lapka musialem dac neico nizej, niestety gdy polozylem go na kolanach - sprawnosc spadla, zatkalem czesciowo wloty powietrza, Noepala tez testowalem, jest z lekksza glosniejszy i nie chlodzi jak zalman, zastanawialem sie jak by to wygladalo, gdybym zatkal czesc siatki w Notpelau, tak zeby wialo na okreslone partie...
ps. mial ktos w reku AKASA Widescreen Everest ??

+Quote Post
Tocusiek
dodano 23-08-2009, 23:12
Nr wypowiedzi: #48

QUOTE(Krzychu_81 @ 22-08-2009, 17:53) *
Dziki za wszelkie wskazowki, juz bylem o krok od kupna Notepala. Problem polega u mnie na tym ze strasznei sie grzeje dysk - chlodzenie wiatrakiem wbudowanym za pomoca I8kfanGUI niewiele sie zdaje, uzywam programu od jakiegos roku... Potrzeban jest tu wlasnie podkladka, chyba bede zmuszony podkleic wlasnie jakies 2/3 wiatraki do wspomnianego Notepala - wyszukam jakies ciche wiatraczki i podmienie ... Zalmana nie chce przez wzglad chlodzenia glownie dolnej partii lapka...

@Tocusiek - sam zastanawialem sie nad 4 - malo wydajna, Notpal - wlasnie odpadl, Zalman jak wspomnialem jesli polozysz lapka bezposrednio - chlodzi dol lapka - u Ciebie wloty sa u gory... Zalatwa numer 6 - akase w PL albo w Niemczech to sam kupie - to najlepszy wybor... Niestety dostepny w UK lub szwajcarii i na slowacji.

Jest akurat w UK wiec nie mial bym problemu , ale sprawdzalem nr 6 i boje sie ze bedzie mala na mojego laptopa , mysle nad 7 czyli najdrozszym mial ktos stycznosc z tym ? ciezko znalesc cos o tej podstwie w jezyku PL

+Quote Post
chester
dodano 24-08-2009, 0:31
Nr wypowiedzi: #49

Wypowiedzi: 485
Nr użytkownika: 7 892
Laptop: TOSHIBA A200-1ZF

Czy do tosi a200 zalman NC 2000 jest dobrym wyborem ?? Zmieniam procka z t5450 na t7500 i przydało by sie go schlodzic wink.gif

--------------------
TOSHIBA A200-1ZF + podstawka ZALMAN 1500
Procek: C2D T7500 2.2GHz 4MB cache
Pamięć: 2x2GB Kingstone HyperX 4CL
Grafika: HD2600
@700core/505mem
Dysk twardy: Samsung 250GB 7200rpm 16MB cache
Dźwięk: Creative X-Fi + Logitech Z2300

+Quote Post
grochur
dodano 22-10-2009, 16:59
Nr wypowiedzi: #50

Wypowiedzi: 15
Nr użytkownika: 21 908
Laptop: Dell Studio XPS 16

A co myślicie o tej ZM-NC2000 do della XPS 1640?

--------------------
Dell Studio XPS 16 - C2D P8600 2,4GHz, ATI Mobility Radeon HD4670, 4096 RAM, 500GB, Full HD, Vista Home Premium x64, czasem Ubuntu lub Debian

+Quote Post
bzibzia
dodano 28-10-2009, 13:04
Nr wypowiedzi: #51

Wypowiedzi: 24
Z: Krosno
Nr użytkownika: 23 053
Laptop: Asus G60J

Witam. A'propos Zalmana ZM-N200, którego używam około 1,5 roku, przy Sony Vaio FZ18m. Naprawdę obniża temperatury, kupiłem ją po tym, jak przegrzałem swojego lapka i spaliła się płyta główna. blush.gif. A co do rozkręcania, trzeba ściągnąć obydwie długie gumki, tą z góry i u dołu. Pod spodem są śrubki, które trzymają całą aluminiową górę. Tez się kopałem po czole, chcąc rozebrać laugh.gif

+Quote Post
jasio85
dodano 10-11-2009, 9:19
Nr wypowiedzi: #52

Wypowiedzi: 2
Nr użytkownika: 23 514
Laptop: Toshiba P300D PSPDCE

Witam smile.gif
Otóż mój laptop o wymiarach:

Szer. x dł. x wys. : 398 x 288 x 34,6 (przód)/38,9 (tył) mm

strasznie się grzeje. Temperatury wahają się w granicach:

CPU: 40-100 st.
Grafika: 32-94 st.
Dysk: 17-50 st.

W związku z tym MUSZĘ kupić jakąś podstawkę chłodzącą.
Model mojego laptopa to Toshiba Satellite P300D (17 cali).

Co nieco się rozejrzałem i mam 3-4 typy:

1. NZXT CRYO LX

2. Antec Notebook Cooler 200

3. ZALMAN ZM-NC2000

4. Enermax Aeolus Black CP001G-B (może okazać się ZA MAŁY)

TUTAJ ZNALAZŁEM PORÓWNYWARKĘ smile.gif

Poniżej screen spodu mojego laptopa

Czwórka logicznie rzecz biorąc będzie raczej zbyt mała na niego...

W związku z tym proszę o poradę smile.gif

+Quote Post
Chomik
dodano 14-11-2009, 18:21
Nr wypowiedzi: #53

Nr użytkownika: 23 297
Laptop: Toshiba u305, R522, Gigabyte P2542g

Będzie ta podkładka dobra dla Samsunga R522 z Ati MR 4650 ?

+Quote Post
Yelon
dodano 16-11-2009, 16:52
Nr wypowiedzi: #54

Wypowiedzi: 10
Nr użytkownika: 11 239
Laptop: ASUS M70SA

QUOTE(jasio85 @ 10-11-2009, 11:22) *
Witam smile.gif
Otóż mój laptop o wymiarach:

Szer. x dł. x wys. : 398 x 288 x 34,6 (przód)/38,9 (tył) mm

strasznie się grzeje. Temperatury wahają się w granicach:

CPU: 40-100 st.
Grafika: 32-94 st.
Dysk: 17-50 st.

W związku z tym MUSZĘ kupić jakąś podstawkę chłodzącą.
Model mojego laptopa to Toshiba Satellite P300D (17 cali).

Co nieco się rozejrzałem i mam 3-4 typy:

1. NZXT CRYO LX

2. Antec Notebook Cooler 200

3. ZALMAN ZM-NC2000

4. Enermax Aeolus Black CP001G-B (może okazać się ZA MAŁY)

TUTAJ ZNALAZŁEM PORÓWNYWARKĘ smile.gif

Poniżej screen spodu mojego laptopa

Czwórka logicznie rzecz biorąc będzie raczej zbyt mała na niego...

W związku z tym proszę o poradę smile.gif

Podbijam pytanie kolegi powyzej. Moj laptop wyglada mniej wiecej podobnie - wloty i wyloty powietrza i inne te takie dziurki sa umieszone z tylu.
Posiadam asusa M70sa ( http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-M70Sa.9111.0.html ) i rowniez grzeje sie on juz nieziemsko z tym ze ja wlasciwie z podanych przez kolege wyzej podkladek chlodzacych wybieram jedynie sposrod tych dwoch

http://www.proline.pl/sklep.php?p=NZXT+CRYO+LX
oraz
http://www.proline.pl/sklep.php?p=ZAL+ZM-NC2000+BLACK

i moje pytanie jest proste - ktora z tych dwoch bedzie lepsza dla mojego lapka?
Zalman mimo ze dziurki wylotowe sa na przodzie? Czy jednak lepiej wziac CRYO LX?

Bardzo prosze o pomoc

Pozdrawiam
Yelon

+Quote Post
Koncarz
dodano 17-11-2009, 7:13
Nr wypowiedzi: #55

Stary burak

Wypowiedzi: 3 583
Z: W-wa Teren
Nr użytkownika: 1 379
Laptop: MSI GX60 [The powerful APU AMD Trinity A10-4600M inside the machine !!!]

Musisz poszukać konkretnych testów w sieci . Uważam , że każda podkładka będzie działać z inną skutecznością w poszczególnych modelach .
Taki np Cryo Lx świetnie sprawdza się w jednym z moich lapków , a w przypadku drugiego nie daje prawie nic , mimo że nadmuch /a po odwróceniu wiatraków - odsys / ma konkretny i otworki pasują idealnie .
Każdy model laptopa ma nieco inaczej zaprojektowany system przepływu powietrza , i w jednym wypadku skuteczniejszy będzie nadmuch , a w innym odsys w określonych miejscach .
Myślę , że w przypadku Twojego lapka Zalman powinien być ok .

--------------------

+Quote Post
realme
dodano 17-11-2009, 14:07
Nr wypowiedzi: #56

Wypowiedzi: 74
Nr użytkownika: 16 500
Laptop: TOSHIBA P200-14H

mam Toshibe p200-14h i mam zamowionego zalmana nc2000.tylko nie wiem czy bedzie do niej pasowal ???

+Quote Post
lato
dodano 17-11-2009, 15:01
Nr wypowiedzi: #57

cichy user

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 1 558
Z: Leszno/Wroclaw/Poznan
Nr użytkownika: 15 388
Laptop: Compal JFL92

Jak juz zamowiles to juz troche za pozno na przemyslenia czy bedzie pasowal. To raczej Ty powinienes nam to powiedziec(kiedy juz dostaniesz podstawke). Lewy otwor wentylacyjny znajduje sie w podobnym miejscu co w Compalu wiec tu powinno byc ok, co do tego po prawej to obstawiam ze moze byc nieco gozej.

--------------------
Compal JFL 92
CPU: T8300 2.4 GHz
RAM: Kingston 2x2GB DDR2 667 Mhz
HDD: Hitachi 250 GB 5400 rpm ->
Seagate Momentus 7200.4 250GB (16MB, G-Force)
GPU: GF 8600M GT 512 MB

Ucze sie na bledach wiec jak napisze cos zle, popraw mnie. Nastepnym razem bledu nie popelnie.

+Quote Post
realme
dodano 17-11-2009, 15:29
Nr wypowiedzi: #58

Wypowiedzi: 74
Nr użytkownika: 16 500
Laptop: TOSHIBA P200-14H

zamowilem ale nie musze brac : tak sie umowilem ze sprzedawca.Wymiarami na pewno bedzie pasowal "398 mmm x 298mm" ma moj laptop.Tylko ten otwor u gory mnie martwi!

+Quote Post
Yelon
dodano 20-11-2009, 15:08
Nr wypowiedzi: #59

Wypowiedzi: 10
Nr użytkownika: 11 239
Laptop: ASUS M70SA

Wzialem cryo lx'a i mam pytanie - on robi nawiew czy odsysa cieple powietrze? Bo ja wyraznie czuje ze mocniej wieje pod nim (czyli tak jakby robil odsys powietrza) a nie w gore (czyli na laptopa)

I czy da sie jakos zmieniac miedzy nawiewem i odsysem? wiec ktos moze?

+Quote Post
Koncarz
dodano 20-11-2009, 17:13
Nr wypowiedzi: #60

Stary burak

Wypowiedzi: 3 583
Z: W-wa Teren
Nr użytkownika: 1 379
Laptop: MSI GX60 [The powerful APU AMD Trinity A10-4600M inside the machine !!!]

Moja ma nawiew , można bez problemu rozkręcić , odwrócić wiatraki i będzie odsys .

--------------------

+Quote Post

6 Strony: V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 12-12-2018 - 12:05