IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Biurowy, 400€ ±10%, używ., 14",SSD, Cichy,
ykp
dodano 18-11-2017, 11:20
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 3
Nr użytkownika: 72 467

Witam serdecznie i z góry dziękuję za wszelkie rady.

1. Budżet: 400€ (ą10%)
2. Zakup prywatny
3. Rozmiary matrycy do 14". Waga: kompromis
4. Zakup w Niemczech [DE]
5. Producent: Lubiany - HP
6. Biurowy (Office, Internet, Filmy, Fajnie: Render filmów np. w Vegasie, Gry: brak)
7. Zalezy na - w kolejności: Niemiecka klawiatura, Mobilność, Długa praca na baterii (jeśli koniecznie wymienię ja), Jakość wykonania i tutaj kultura pracy żeby nie był za głośny, Wytrzymały (Zeby się nie rozleciał po dwóch miesiącach), Głośniki żeby grały a nie piszczały.
8. Generalnie nie będzie to laptop przy którym będę pracował przy biurku z kawa w reku.
9. Gry - żadnego grania ale tez żeby karta graficzna nie wyświetlała niebieskiego koloru na zielono.
10. Czas pracy na baterii min 4h
11. Sposób zakupu: bez znaczenia
12. System operacyjny: może być bez - bez znaczenia jak trzeba to kupie.
13. Wyświetlacz: brak preferencji - matowy? - doradźcie.
14. Wygląd: brak preferencji
15. Kiedy zakup: im wcześniej tym lepiej
16. Jak długo użytkowany: aż się zużytkuje albo znudzi.
17. Dysk twardy: SSD ew. SSD+HDD - Jeśli nie będzie wyjścia to już się zmuszę na HDD.
18. Napęd: Nie musi być.
19. Musi byc:
•Min. 3 porty USB z czego jeden minimum 3.0;
•HDMI,
•Bluetooth,
•Czytnik kart SD/mini/mikro SD - chodzi o zgrywanie zdjęć/filmów z aparatu/kamery.
•Laptop używany, może być bez gwarancji, starszy model - bez znaczenia. Ogólnie zależny mi na waszej opinii, które model uważacie za perełki.
Jak trzeba do dołożę trochę więcej grosza ale naprawdę musi to być cudo tongue.gif - Tak wiem! Jestem kolejnym który chce super komputer za darmo albo i z dopłatą biggrin.gif
20. Inne: Jestem w stanie iść na spory kompromis gdyż wiem ze za ok 2000zl cuda nie kupie. Ale wiem ze macie duże doświadczenie i macie swoje sprawdzone modele które idą w parze cena - jakość.
21. Model nad którym myślałem to HP ProBook 440 G4 ale chyba musiałbym jeszcze sporo poczekać żeby kupić używany za 400€.
22. Kompatybilny: Żebym nie miał problemów ze sterownikami bo spale ten złom tongue.gif.

Pozdrawiam szanownych kolegów.
Adam
Go to the top of the page

+Quote Post
Tomasz Cyba
dodano 18-11-2017, 21:33
Nr wypowiedzi: #2

mod nr 1

Grupa: Naczelny
Wypowiedzi: 24 117
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 2

Najlepiej kupić coś z serii biznesowych a te mają najczęściej matową matrycę (no, chyba że trafi się na model z ekranem dotykowym).
Z HP - EliteBook 840. Jeżeli chodzi o inne marki, to godne polecenia są np. Dell Latitude E7440 lub E7240.

+Quote Post
ykp
dodano 18-11-2017, 23:36
Nr wypowiedzi: #3

Dziękuję za przykłady smile.gif. Najbardziej mi teraz przypadł do gustu Dell Latitude E7440. Co prawda zawsze miałem o dellu dobre mniemanie chociaż ostatnio nadszarpnięte po tym jak zakupiliśmy do domu jednego z dotykowym ekranem. Jednak jak to się mówi jedna jaskółka wiosny nic czyni wiec niema co przypisywać dellowi złych opinii. I naprawdę podoba mi się ten dell.

A co uważacie o Lenovo ThinkPad T430s ale tak szczerze bez owijania w bawełnę smile.gif. Pozdrawiam

+Quote Post
Tomasz Cyba
dodano 20-11-2017, 23:07
Nr wypowiedzi: #4

mod nr 1

Grupa: Naczelny
Wypowiedzi: 24 117
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 2

QUOTE(ykp @ 18-11-2017, 23:36) *
A co uważacie o Lenovo ThinkPad T430s ale tak szczerze bez owijania w bawełnę smile.gif.

Całkiem niezły laptop. W porównaniu z E7440 wadą jest gorsza matryca (E7440 jest dostępny z fabrycznie montowaną matrycą FHD). Ma procesor o wyższym TDP, ale również wlutowany (jak w Dellu). Pojemność akumulatora podobna w obu tych modelach (z tym że Dell występuje też w wersji z akumulatorem o sporo mniejszej pojemności).

+Quote Post
ykp
dodano 3-12-2017, 12:16
Nr wypowiedzi: #5

Dziękuje bardzo za rady. Po dłuższym przemyśleniu zakupiłem Della E7240. Ogólnie jestem bardzo zadowolony oprócz głośników które niestety odgrywając dźwięki Windowsa harcza. Ogólnie muzyka i każdy inny dźwięk ujdzie ale słychać wrażliwość głośników na wysokie tony. Nie wiem czy to ten model tak ma czy ogólnie wszystkie wersje E7240 ale mam wrażenie ze to ogólnie problem kiepskich głośników zamontowanych do tego modelu. No ale nie w tym problem bo głośniki aż tak mnie nie interesują czy tez przeszkadzają.

Chciałbym zapytać osób doświadczonych jak wygląda sytuacja z kupnem nowej baterii. Otóż standardowa bateria zamontowana w moim modelu to: 31[Wh], 11.1[V]; Pojemność: 2730 [mAh].
Widziałem w sprzedaży baterie: 44,4[Wh]; 7,4[V]; Poj. 6000 [mAh]. Dlatego zastanawiam się dlaczego są różne modele dedykowanych baterii do tego samego modelu. W czym tkwi różnica? Otóż co by mogło się stać jeżeli bym zamontował nowa baterie o mniejszym Napięciu. Czy bateria będzie się dłużej ładować czy może laptop nie będzie mógł skutecznie funkcjonować. Ewentualnie czy spotkaliście się może z Bateriami o większej pojemności ale tym samym natężeniu i napięciu?

Z góry dziękuję za cenne informacje smile.gif. Pozdrowienia

Noto sam znalazlem dla siebie odpowiedz sad.gif

"instalując baterię o niższym napięciu do komputera wymagającego baterii o wyższym napięciu i odwrotnie – komputer nie zadziała. " - Zrodlo: Blog-Swiat Baterii

A co byscie powiedzieli o takim zamienniku:

2. original battery for dell Latitude E7240, 11.1 voltage, 3550 mAh, 6 cells, Li-Polymer laptop batteries:
Product ID: 1003386
Battery Type: Li-Polymer
Property: original battery [?]
Voltage: 11.1 V
Battery capacity: 3550 mAh (6 cell)
Color: Black
Related dell series: Dell Latitude Series
Warranty: 9 months

Mysle ze daloby rade co nie smile.gif? Powiedzcie ze tak i ze mi to nie wybuchnie na kolanach przy 1 użytkowaniu biggrin.gif.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 7-12-2019 - 4:38