IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Packard Bell TJ75 - montaż bluetooth, Jak zamontować BT w PB TJ75
Pest
dodano 26-03-2010, 17:12
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 145
Nr użytkownika: 24 465
Laptop: PB TJ75

Witam,
Poradnik będzie krótszy niż myślałem, chciałem nakręcić filmik z wstawiania BT ale kiepsko wyszedł i sobie to daruję.

1. Najważniejsze co potrzebujemy to instrukcja serwisowa PB TJ, w której jest dokładnie opisane na stronie 40, jak po kolei rozebrać PB TJ75 i wmontować moduł BT. Instrukcja do pobrania TUTAJ. Jeśli nie potrafisz rozebrać swojego TJ75 przy użyciu tej instrukcji - to lepiej daruj sobie w ogóle samodzielny montaż BT, gdyż do jego montażu trzeba praktycznie całkowicie rozebrać laptop - łącznie z odkręceniem ekranu. Jeśli jednak stwierdzisz, że dasz sobie radę z rozkręcaniem, to radzę przed przejściem do zakupu modułu BT rozkręcić dla próby swój TJ75 - wtedy się przekonasz czy faktycznie dasz radę, a w razie niepowodzenia zaoszczędzi Ci niepotrzebnego wydatku na moduł BT.

Wnętrze PB TJ75 po rozkręceniu z uwidocznionym miejscem na moduł BT i złącze do niego wygląda tak:

Pewne problemy może sprawić demontaż panelu dotykowego pod ekranem (ja miałem problem, jak z tym postąpić), poniżej jest filmik pokazujący, jak po odkręceniu śrubek podważyć ten panel:

KLIK

2. Jeśli już przeszedłeś przez próbę rozkręcania, laptop po skręceniu nadal działa - to znaczy, że możesz kupować moduł. Ja osobiście kupiłem moduł Broadcom BCM9245NMD, są na Allegro z kablami i bez. Za moduł zapłaciłem bez kabla 17zł. Z kablem jest większy problem, potrzebujemy takiego, który od strony modułu ma 8-pin (czyli praktycznie każdy), ale od strony wtyczki do płyty głównej musi mieć 4-pin. Końcówka 4-pin jest widoczna na tej stronie:

KLIK

Ja akurat kabla nie mogłem znaleźć na Allegro, nie było też modułów razem z odpowiednim kabelkiem w odpowiedniej cenie (może będziesz mieć więcej szczęścia), więc znalazłem mały sklepik internetowy i tam kupiłem kabel, dokładnie TAKI. Sklep kabel wysłał dopiero tydzień po wpłacie, także gdyby ktoś chciał z niego skorzystać to radzę się uzbroić w cierpliwość. Mają też moduły razem z kablem, TAKI powinien też świetnie pasować.

3. Po zamontowaniu modułu we wnętrzu TJ75 powinno to wyglądać mniej więcej tak:

Mogę potwierdzić, że moduł działa, łączę się bez problemu z innymi urządzeniami, działa też skrót klawiaturowy do włączania BT. Oto zdjęcie świecącej się diodki BT w PB TJ75 po zamontowaniu modułu:

Mój koszt całkowity wyniósł 43,99zł, czas finalnego montażu jakieś 30min.
Powodzenia blush.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Lobo
dodano 26-03-2010, 18:14
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 5 445
Z: Gdańsk
Nr użytkownika: 15 672
Laptop: Asus G751JT (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Asus K70IO;] czasami Asus x57vn

Rozkręcałeś cały laptop dla takiego bzdetu? Gwaranca?

Dla leniwych biggrin.gif
Załącznik (plik)  bt.jpg ( 3.62k ) Liczba ściągnięć: 32

+Quote Post
Pest
dodano 26-03-2010, 19:02
Nr wypowiedzi: #3

Wypowiedzi: 145
Nr użytkownika: 24 465
Laptop: PB TJ75

Tak się składa, że potrzebuję portów USB i nie chcę zapychać ich takim bzdecikiem, zresztą ameryki nie odkryłeś pokazując nam tu BT na USB biggrin.gif Gwary rozkręcaniem nie tracę bo plomb żadnych nie ma i śladów też nie zostawiłem, w razie czego można wyciągnąć moduł. Jeśli ktoś się zna choć trochę na elektronice to żaden problem (a dla takich jest ten tutorial) i tak jak pisałem jakieś 30 min zabawy.

+Quote Post
phantasm
dodano 31-03-2010, 12:10
Nr wypowiedzi: #4

Wypowiedzi: 3
Nr użytkownika: 27 285
Laptop: PB TJ75 010PL

Pest, dzieki wielkie, o to mi wlasnie chodzilo! Swietny prosty, klarowny tutorial, szkoda tylko ze calego go trzeba rozbierac, nigdy czlowiekowi nie ulatwia roboty, to samo w Acerach.

+Quote Post
manager_mpg
dodano 18-05-2011, 10:50
Nr wypowiedzi: #5

Wypowiedzi: 1
Nr użytkownika: 39 366

Dzięki, szczególnie za link do instrukcji serwisowej. Zaryzykuję zabawę.

+Quote Post
pasikonik1983
dodano 4-04-2012, 19:59
Nr wypowiedzi: #6

Wypowiedzi: 1
Nr użytkownika: 47 607

Chciałbym odświeżyć wątek. Posiada ktoś może tą instrukcję serwisową go modelu. Mam problem z rozkręceniem ekranu, zostały mi 2 śrubki schowane pod ekranem i nie bardzo mogę sobie z nimi poradzić

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 17-09-2019 - 2:12