IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Laptop do photoshopa i gier, do 2000EUR
dadadad
dodano 18-06-2018, 14:13
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 32
Nr użytkownika: 48 467

Witam serdecznie,

muszę powiedziec, że ostatnimi czasy mam spory dylemat odnośnie zakupu laptopa/pc. Otóż, robię zdjęcia i potrzebuje czegoś do obróbki sprawnej w Lightroomie i photoshopie (nie zajmuje się obróbką i renderowaniem video). Dotychczas pracowałęm na Macbooku Air ale praca stała sie już nieznośna ze względu na rozmiar i słabą matrycę (nie mówiąc o szybkości działania). Normalnie to zdecydowałbym sie na Macbooka Pro 15 2015 i wszystko było by fajnie tylko jest jeden problem. Chciałbym od czasu do czasu móc zagrać w jakieś gry typu Wiedźmin 3 lub Fifa 18. Następuje lekki zgrzyt interesów. I tu mam do was pytanie, czy istnieje taki laptop, który podoła tym dwóm zadaniom? Jeżeli chodzi o laptopy Windowsowskie, to w najbliższej przyszłości zainwestowałbym także ok 500EUR w monitor graficzny. Przy Macbooku taki koszt nie jest konieczny, gdyż retina spełnia moje wymagania.
Innym wyborem może być postawienie na PC i zbudowanie wszystkiego po swojemu (sprzęt + 2 monitory: graficzny i do gier tańszy jakiś). Tylko problem jest taki, że zwykle z laptopem leże na łóżku podczas typowej rozrywki takiej jak youtube czy społecznościówki, lub też często przenoszę z miejsca na miejsce np podczas gotowania, co uważam za wielką zaletę. Ciężko mi się zdecydować czy na 100% potrzebuje laptopa czy może to być też pc.

Na początku byłem zainteresowany Macbookiem Pro oraz Dell XPS 15 9560. Jednakże po wyczytaniu kilku opinii o problemie z głośnym działaniem XPSa oraz z nagrzewaniem się odpuściłem sobie ten temat. Ostatnio przeglądając internet natknąłem się na MSI GT65 i przyznam, że przypadł mi do gustu. Jednak również słyszałem opinie, że to się nie nadaje. I tu jest mi potrzebna wasza pomoc. Jakie rozwiązanie wg was byłoby najlepsze?
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 23-07-2018 - 13:49