IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

3 Strony: V   1 2 3 >  
Closed TopicStart new topic
Używane kontra nowe czyli jak pozbyć się kasy ... kupując złom!, Przestroga dla szukających aluminiowych i biznesowych okazji...
Maica
dodano 18-07-2019, 10:35
Nr wypowiedzi: #1

**

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 87
Nr użytkownika: 75 926

W TEMACIE MOWA O KOMPUTERACH NIE DLA GRACZY!!!
W TEMACIE NIE MA MOWY O LAMENCIE ZWIĄZANYM ZE ZŁYM ZAKUPEM, AUTOR NIE PŁACZE ALBOWIEM UMIE KUPIĆ

TEMAT SKIEROWANY DLA TYCH, KTÓRZY NA SPRZĘCIE NIE ZNAJĄ SIĘ I ULEGAJĄ "RZETELNYM" NAMOWOM SPRZEDAWCÓW ŚMIECI

Nie ma czegoś takiego jak OKAZJA; SUPER CENA; PROMOCJA; WYPRZEDAŻ;
Nie ma też czegoś takiego jak TYLKO TERAZ W NISKIEJ CENIE; OSTATNIE PIĘĆ SZTUK W NISKIEJ CENIE
Nie ma też czegoś podobnego jak SUPER MOCNY; DEMON PRĘDKOŚCI;
Nie istnieją także takowe jak BIZNESOWY; GAMINGOWY;

Nie w używkach drodzy forumowicze, nie w używkach!

Zastanawiam się, kiedy i czy w ogóle ludzie przestaną w końcu nabierać się na te wszystkie chore frazesy!
Chodzi oczywiście o sprzęt POLEASINGOWY wyprzedawany masowo w różnych komisach / firmach itp.

Ludzie, nie mający bladego pojęcia o specyfikacjach sprzętu, bardzo często podczas poszukiwania laptopa ulegają namowom komisowych cwaniaczków.
Wybaczcie za słowa, użyłem najbardziej kulturalnych jakich mogłem...

[PRZYKŁAD KOMISOWY 1]

HP 8570P, demon i5-3320M, grafika INTEL, 4GB RAM, DYSK SSD 256GB, MATRYCA 1920x1080, WINDOWS10, KLASA A, BIZNESOWY, IDEALNY, SUPER MOCNY = cena 1399zł
Po dogłębnych oględzinach wychodzi na to że:
a) firma HP nigdy nie montowała matrycy 1920x1080 z płytą główną zawierającą tylko i wyłącznie kartę IntelHD4000, przy matrycy FullHD zawsze był także ATI RADEON = morał = składak!!
b) po otwarciu klapy mamy 2 x 2GB-DDR3L-1333 czyli pamięci śmieci, na rynku wtórnym kostki chodzą po 15-20zł (laptop obsługuje 16GB DDR3-1600)
c) widzimy SSD firmy SILICON, spisujemy model i google wypluło: kości TLC, bez NCQ, bez TRIM, read 450MB/s, write 350MB/s - nowy taki złom to 130-140zł

Nabywca takiego sprzętu PRZEREKLAMOWANEGO przez CWANIAKA zaraz po przyniesieniu do domu dopatrzy się przede wszystkim jakości karty graficznej!
DEMON PRĘDKOŚCI, SUPER MOCNY LAPTOP za aż 1399zł okazał się ZŁOMEM albowiem posiada kartę graficzną INTEL HD4000 którą fajnie w sklepie zareklamowano dopisując 2GB RAM!
2GB pamięci VRAM to ona sobie weźmie ale z pamięci systemowej, albowiem swojej nie ma!
Na dodatek cudny IntelHD4000 wyprodukowany w roku 2012 mający DirectX 11 oraz OGL 4.4 będzie kulał przy każdym odtwarzanym filmie FullHD 1080p a o filmach 4K można będzie śnić!
Karty graficzne Intel HD3000/4000 nie posiadają wsparcia dla HEVC265 czyli dla filmów 4K które po mału stają się normą.
Wydaliśmy właśnie 1399zł na złom z podświetlaną klawiaturką (szkoda tylko że diodką LED umieszczoną obok kamery która niczego prócz ramki matrycy nie oświetla)

[PRZYKŁAD KOMISOWY 2]

HP 8770W, piekielna moc, i7-3520M, 8GB RAM, SSD 256GB, super ATI FIRE PRO, matryca 1600x900, WINDOWS10, sprzęt do rozbudowy, cena 2999zł
Po dogłębnych oględzinach wychodzi na to że:
a) po zdjęciu klapy okazuje się że laptop ma tylko 2 sloty na pamięć RAM, więc wyśnione przez nas 32GB raczej odpada (ze względu na koszt 16GB w jednej kości)
(4 sloty RAM miały tylko i wyłącznie 8770W które wyszły od producenta z procesorami 4 rdzeniowymi)
b) super mocny i7-3520M ma tylko 2 rdzenie i szybka rozbudowa raczej niemożliwa albowiem za silne cztero rdzeniowe i7-3920XM w Polsce chcą nawet 600zł
c) karta graficzna AMD FIRE ma tylko 1GB DDR3 RAM, obsługuje DirectX11 oraz OpenGL4.1, nie obsługuje HEVC265 a za nową (K5010M niedostępną w Polsce chcą 130-150USD, ona ma HEVC265)
d) znowu zrobili nas na takie śmieciowe pamięci RAM i wpakowali najtańsze, niesprzedawalne kostki 2 x 4GB-DDRL-1333 zamiast 1 x 8GB-DDR3L-1600
e) dyskiem twardym okazał się ponownie najtańszy i najgorszy z możliwych Silicon Power, no bo przecież nie sprzedadzą z HDD 2.5" 5400 8M cache 250GB SATA2 - laptop wtedy będzie startował 2 min
f) matryca okazała się łączona być z płytą za pomocą złącza LVDS (40pin) a nie eDP i podmianka na matrycę FullHD IPS będzie niemożliwa
Wydaliśmy 2999zł na sprzęt który kosztował niegdyś 8800>11500zł no ale... to było jeszcze w czasach w których dinozaury zaglądały ludziom przez okna.
Umiejętnie laikowi wciśnięto sprzęt za ciężkie pieniądze, no fakt, aluminiowy kadłub + obudowa swoje robią!
Na dodatek powiedziano nam pewnie też że, możemy zamontować tam szybki dysk mSATA, prawda?
Niby tak lecz mSATA w tym modelu laptopa jest na interfejsie SATA3 więc tak naprawdę montaż dysku mSATA zamiast SATA nieczego nie zmieni, no może doda nam miejsca na inny dysk jedynie.
I tym sposobem nabyliśmy przedpotopowego wraka, albowiem ani tego tanio rozbudować, ani używać.

Co można mieć za kwoty z przedziału 1350 - 2200zł nowego w sklepie?
W związku z tym iż nie można na forum linkować do ofert (system forum pokazuje przy linkach ZABLOKOWANE) ciężko napisać coś z sensem...
Od prawie trzech miesiecy szukam laptopa (nowego) i wiem jedno:

Za kwoty do 1500zł:
- często można nabyć taniego Lenovo z matrycą 1920x1080, 4GB RAM DDR-2400 z możliwością rozbudowy do 12/20GB RAM jedną kostką)
- procesory od 7020U do Ryzena3-2200 z których naprawdę solidną jednostką jest Ryzen2200 (w benchmarkach odstawia wszystkie tanie Intele dość mocno)
- komputer taki najczęściej nabywamy bez systemu operacyjnego ale ... są też wersje z Windows10 za cenę około 1500-1550zł
- dyski montowane w tych Lenovo są dość przyzwoite

Za kwoty 1500-1700zł
- często można nabyć taniego Della lub Lenovo, gdy głębiej pogrzebie się w specyfikacjach często trafia się model który ma zamontowany port M.2 2280 NVME dla szybkich dysków
i bardzo często zdarza się że port jest w wersji PCIE 3.0x4
- matryce 1920x1080 stają się standardem i w większości tego typu laptopów już takowa jest, więc przy ekranach 14>15.6" PPI jest naprawdę wysokie a obraz bardzo ostry
- laptopy bardzo często są z systemem Windows10 (Home)
- procesory to tanie i3/i5 z literką U lecz dla niewymagających w zupełności to wystarczy, obsługa HEVC265 czyli filmy 4K w każdym z nich...

Za kwoty 1700-1900zł
- gdy naprawdę porozglądamy się po rynku i upolujemy w markecie dobrą okazję to i Ryzena2500U do domu przyniesiemy w obudowie dość mocnego HP z serii 15xxxx.
Oczywiście takowych jak M.2 NVME czy matrycy FullHD nie zabraknie, niektóre wersje HP15xxxx nie mają lutowanego RAM, więc rozbudowa do 32GB RAM-DDR4-2133 możliwa!

Za kwoty 1900-2200zł
- jest już tego masa! Naprawdę jest w czym wybierać i nie prawdą jest iż laptop w takich cenach jest laptopem budżetowym!

Popatrzcie na ceny w sklepach!
Laptopy z przedziału cenowego 1350>2500zł nie różnią się od siebie niczym innym jak rodzajem dysku i ilością zainstalowanej pamięci RAM!
Nie opłaca się kupować laptopa rozbudowanego w sklepie, albowiem dla przykładu, jeden ze znanych sklepów tylko za usługę rozbudowy życzy sobie aż 650zł więcej! To cena usługi a nie innego dysku i kosztu pamięci RAM! Kupujemy najgorszą konfigurację i wtedy sami dokładamy co trzeba, tylko wtedy wychodzi taniej.

NIE PRAWDĄ JEST ŻE BIZNESOWE I ALUMINIOWE UŻYWANE jest lepsze od BUDŻETOWEJ NÓWKI!
To już nie te czasy!
Sprzęt biznesowy HP który grasuje na rynku sprzętu używanego to najczęściej stare już serie EliteBook / ProBook. Komputery produkowane w latach 2011-2013, one tylko ładnie "się świecą" w komisowych witrynach. Mam pod ręką rozbodowanego HP którego pracodawca nabył za 1699zł w markecie. Komputer działa u mnie na biurku już 8 miesięcy, jest naprawdę solidnie eksploatowany po 6-8 godzin dziennie w grafice. Posiada budżetowego procka, matrycę FullHD, został rozbudowany do 32GB RAM i posiada szybkiego Samsunga 960EVO. Grafika to nVidia 110MX. Obok niego stoi stary, właśnie HP 8770W z 32GB RAM i procesorem i7-3720QM oraz grafiką K3000M (2GB) na matrycy FullHD. Oba komputery pracują z Windows7 x64 Pro i prawda jest taka że 8770W w wydajności pracy (czas oczekiwania na zakończenie tych samych zdań) nie ma szans do budżetowego sprzętu za 1699zł.

Kilka stanowisk dalej stoi budżetowy Lenovo IdeaPad 330-15ARR z procesorem Ryzen2500U, 20GB RAM DDR4-2400, dyskiem ADATA SU900 i grafiką Vega. Działa na systemie Windows 10.
Komputer zakupiony za 1899zł w podstawie (4GB RAM + jakiś tani SSD 128GB). Obok niego stoi wspomniany 8570P tyle że z prockiem i7-3610QM, 16GB RAM DDR3-1600 i dyskiem Adata SU900. Grafika ATI Radeon HD7570M. Także działa w Windows 10. Morał? Ten laptop oferowany w takiej konfiguracji na rynku wtórnym w przedziale cenowym 1499-1599 nie ma najmnijszych szans w pojdenku z nowym IdeaPadem. I to jest prawdziwa wartość poleasingowego złomu...
a słowa ZŁOM dotyczą także biznesowych Dell'i z serii E6xx oraz E7xx albowiem to taki sam ZŁOM jak z cwanie uszykowane na odsprzedaż HP z rodziny EliteBook czy ProBook!

Mam nadzieję że niniejszy TEMAT raz na zawsze zakończy ludzkie dylematy pt. "używany lepszy" czy "gorszy nowy"?
Mam nadzieję że wielu ludzi pójdzie po rozum do głowy i zanim nabędzie coś używanego i HUCZNIE PRZEREKLAMOWANEGO... zechce najpierw:

a) poczytać specyfikacje
b) poczytać wyniki benchmarków
c) dowiedzieć się w jakich latach oferowany sprzęt używany był produkowany
d) nie czytać opinii w internecie albowiem połowę z nich piszą sami sprzedawcy poleasingowego szajsu

PRZYKŁADY PSEUDO WYŻSZOŚCI BIZNESÓWKI NAD BUDŻETÓWKĄ:
Surowy film z kamery 4K, waga 9.64GB, format RAW, konwersja do 1080p/AAC/MP4
a) HP 8770W w/w = 27 min 47 sek
b) HP 8570P w/w = 42 min 18 sek
c) HP 15 w/w = 17 min 8 sek
d) IdeaPad w/w = 21 min 39 sek

Uruchamianie systemu operacyjnego oraz ładowanie z automatu projektu w Adobe Premiere (surowe filmy 4K RAW, 3 pliki po 3.89GB każdy)
a) HP 8770W w/w = 1min 1sek
b) HP 8570P w/w = 1 min 16 sek
c) HP 15 w/w = 14 sekund (dysk M2)
d) IdeaPad w/w = 44 sekundy

TRIKI SPRZEDAWCÓW POLEASINGOWEGO SZAJSU (PIERWSZY LEPSZY Z BRZEGU):
Opcją numer jeden jest chwyt na ilość pamięci RAM oraz na procesor!
Przykładów naliczyłbym setki, zwłaszcza tam gdzie w ofercie jest laptop ze starym i7-720QM!

Sprzedwaca nie napisze:
a) procesor wyprodukowany w trzecim kwartale 2009 roku
b) pierwszej generacji Intel i7 a obecnie mamy na czasie generację 8 i 9
c) procesor obsługuje pamięci RAM DDR3 1066 i 1333 oraz maksymalnie 8GB RAM więc o rozbudowie lapka nie ma mowy
d) wersja magistrali PCIE 2.0
e) zżera prądu 45 Watt

Sprzedawca napisze:
a) mocny cztero rdzeniowy demon Intel Core i7
b) aż cztery rdzenie i 8 wątków
c) tylko teraz w promocyjnej cenie 699zł, wyprzedaż, wietrzenie magazynów, święta idą, biznesowy, aluminiowy, pancerny, no no no normalnie platynowo-złoty ...

Identycznie jest z pamięcią RAM. Sprzedawca podbija cenę starego złomu dokładając pamięci RAM tyle, ile laptop obsługuje. Nie ważne czy jest to DDR2-667, DDR3-800 czy DDR3-1066! Ważna jest ilość czyli ma być 8 albo 16GB tak aby klienta CYFERKI oświeciły!

AMEN
Zatem, Ci którzy nie znają się na sprzęcie, biegajcie do sklepów. Tam przynajmniej macie gwarancję że nie nabędziecie przedpotopowego wraka!
Już lepszy budżetowy Pentium N5000 z budżetowym 4GB RAM-DDR4-2400 z budżetową grafiką a'la Intel 6XX aniżeli jakieś HP 6450B z i7-dmką na pokładzie ...
w BIZNESOWEJ CENIE 599 TALARÓW POLSKICH!

NO I ZARAZ ZNAJDĄ SIĘ PEWNIE TEŻ TACY, KTÓRYM NIE NA RĄCZKĘ TEMACIK I ZACZNĄ UJADAĆ, JAKI JA TO GŁUPI, JAKI DZIWNY, ŻE NIEPRAWDĘ PISZĘ...
zatem...
ja WAS komisy, na koniec ... NIE POZDRAWIAM B) :D :P

AVE
Jedyne co BIZNESOWE w tych poleasingowych WRAKACH to BIZNES jaki na tym się trzepie i tyle w temacie...
Ci którzy nie mają WODOGŁOWIA zrozumieją...

Go to the top of the page

+Quote Post
DDaro83
dodano 18-07-2019, 11:19
Nr wypowiedzi: #2

Wypowiedzi: 957
Z: Ciężkowice/Kraków
Nr użytkownika: 66 783
Laptop: ASUS UX32/ AW M17X R4

Powiem krótko jak ktośvma pojęcie co kupuje to nie ma problemu i rozczarowania:-)...
A reszta kupujacych no cóż bez komentarza,chcę się igłe za pół darmo to trudno...

To samo z samochodem jak ktoś chce uczciwie kasę za zadbane auto to się go wyśmiewa a później płacz bo się szrot kupiło,,W laptopach jest identycznie....

PS.
Nowe laptopy podobnie w reklamie jakie to wydajne i w ogóle a jak sie okazuje to nagle nie wiele wydajniejsze niż starszy sprzęt w podobnej cenie ,,,

A tak poza tematem to autor wątku chyba się musiał nieźle naciąć że mam taki wykład szczelił...Ale warto docenić jego pracę .Pozdrawiam biggrin.gif

--------------------
Praca:
Asus UX32A. I5/6GB/240GBSSD/Integra
Alienware 17 R4 I7/16GB/GtX 1060/1TB SSD
Dom:
Msi GT72 I7/8GB/180GBSSD/GTX970M
Asus G751. I7/16GB/240GB SSD/GTX970M

Hobby :-)

Kolekcja MSI GT 680=>GT70
Clevo P170EM
Asus G73
Erazer X7817
Msi GL63

+Quote Post
Maica
dodano 18-07-2019, 11:33
Nr wypowiedzi: #3

**

QUOTE(DDaro83 @ 18-07-2019, 11:19) *
Powiem krótko jak ktoś ma pojęcie co kupuje to nie ma problemu i rozczarowania.

Ale temat ten jest dla tych, którzy POJĘCIA nie mają!
Przede wszystkim dla tych którzy nie rozumieją różnicy między procesorem i7 1generacji a i7 8 generacji...
Przede wszystkim dla tych dla których 16GB RAM to sporo więcej u ŚmiecioDawcy jak 4GB RAM w hipermarkecie albowiem nie zwracają uwagi na różnice między DDR2/3 a DDR4

+Quote Post
EB4U
dodano 18-07-2019, 11:33
Nr wypowiedzi: #4

aka Pan Okoliczny

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 6 964
Z: UK
Nr użytkownika: 58 820
Laptop:  + HP

QUOTE(Maica @ 18-07-2019, 9:35) *
Jedyne co BIZNESOWE w tych poleasingowych WRAKACH to BIZNES jaki na tym się trzepie i tyle w temacie...
Ci którzy nie mają WODOGŁOWIA zrozumieją...

Jak to się ma do faktu, że dla Kowalskiego każdy komputer linii biznesowej jest tzw. (nie skomentuję słowotwórstwa) "polesingowcem" ? Choćby nawet wczoraj opuscił fabrykę.
Większość tych lemingów nie ogarnia (faktycznie dość specyficznego) tematu wtórnego rynku laptopów biznesowych, gdzie to o czym wspomniałeś, to zaledwie niewielka część, mulaste dno można by powiedzieć.
Ale jak ktoś pisze "szukam nowego laptopa poleasingowego" to taki internetowy "śpec" aż się prosi zeby go dymać na wszystkie mozliwe sposoby.
I niech się tak moim zdaniem dzieje, aż będzie kwrawił ze wszystkich otworów - za niewiedzę (a tym bardziej za brak chęci do jej pomniejszenia) się płaci.

+Quote Post
Maica
dodano 18-07-2019, 11:42
Nr wypowiedzi: #5

**

Dużo w tym prawdy o czym piszesz lecz nie wolno zapominać iż, nie każdy zna się. Byłem ostatnio na wycieczce z dzieciakami, wlazłem na słynne W.G.E. w Warszawie, fakt że już w likwidacji no ale przerazić się jeszcze można. Laptopy wystawione na witrynach w takich cenach iż, gdybyś nawet zdjął 50% to u mnie w moim rodzimym mieście (3city) nie sprzedasz tego.
Przed witryną masa starszych ludzi zastanawia się nad zakupem, wylicza, przelicza... a w środku za ladą młody cwaniaczek z szyderczym uśmiechem.
Myślę sobie, wejdę, chociaż posłucham co DZIADKOM będzie opowiadał... i w tym momencie pożałowałem że jestem starej daty i nie noszę szmelcFona przy pupsku (nie mam kamery i dyktafonu). Byłby hit na Youtuba po całości, chodzi o formę BAJERY jaką załączył MŁODZIAK gdy lemingów dopatrzył, chłopak sam śmiał się z tego co gada!
I tak jest wszędzie dlatego należy nagłaśniać tego typu tematy do granic możliwości!
Dziadek pyta czy na "TYM" będzie działać Google Street View i Google Earth!
Chłopaczyna za ladą wciska BAJKĘ że pewnie, że tak, tu jest Windows 7 ... ten NOWSZY ...
Dlaczego nie dodał że wspomniany HP ma DirectX8.X a Google Earth nie działa z mniejszym jak 9.0C?
I takie to jest życie...
Komisy napędzają przede wszystkim ludzie bez kasy i ludzie kompletnie nie znający się na sprzęcie! No bo przecież w komisie na witrynie stoi i7 z 16GB RAM i nowym SSD za 999zł a w sklepie jest tylko i3 + 4GB RAM i dysk 128GB i jest za 1499zł, prawda?
Ludzie nieznający się często podchodzą do tematu po przez tzw. ZAUFANIE i w tym miejscu gubią się

+Quote Post
Sparc
dodano 18-07-2019, 11:45
Nr wypowiedzi: #6

Wypowiedzi: 24 368
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Ale idąc do sklepu czy przeglądając gazetkę elektromarketu w opisach tych nowych laptopów za 2000 zł można znależć takie kwiatki jak "do grania", "szybki", "długo trzyma na baterii" co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
Maica
dodano 18-07-2019, 11:52
Nr wypowiedzi: #7

**

QUOTE(Sparc @ 18-07-2019, 11:45) *
Ale w opisach tych nowych laptopów za 2000 zł można znależć takie kwiatki jak "do grania", "szybki", "długo trzyma na baterii" co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Święta racja, jest tego po uszy, kit za kitem no ale te opisy robią przeszkoleni marketingowcy, ze szkoły pamiętam dwa lata psychologii społecznej, temat godny uwagi jakby co ...
Do tego są uczeni i za to im płacą, gdybym to ja był marketingowcem to z pewnością także starałbym się bajerować do granic możliwości! Chodzi przede wszystkim o SPRZEDAWALNOŚĆ towarów w hipermarketach. Inna bajka ma się wtedy gdy sprzedawcą jest jeden ludek w małym komisie, mam tu na myśli przede wszystkim jeden komis w Warszawie który podszywa się pod kilka komisów a także prywatnych sprzedających (handelek przede wszystkim właśnie poleasingowym złomem).

Plusem marketingowców w marketach jest jednak to że, Oni piszą to co inni im zlecą i często w specyfikacjach są niedpiski. Praktycznie 85% laptopów w słynnym Euro jakimś markecie w przedziale 1350-1900zł nie ma wpisane że laptop ma port M2 2280 w środku! Nie piszą też często że matryca jest IPS (dane od producenta) i nie piszą także że te 4GB RAM które jest wbudowane nie jest lutowane na stałe. Jeśli natomiast chodzi o gry... ja akurat nie gram więc mało mogę powiedzieć. Wiem jednak że do tego potrzebny jest naprawdę dobry sprzęt (widzę po obróbce filmów 4K) i takie zabawki z przedziału od 1350 do nawet 3000zł raczej nie nadają się do gier. Do gier = tylko stacjonarka.

+Quote Post
nowiutki
dodano 18-07-2019, 12:00
Nr wypowiedzi: #8

Wypowiedzi: 8 999
Nr użytkownika: 37 490

QUOTE(Maica @ 18-07-2019, 11:35) *
Na dodatek cudny IntelHD4000 wyprodukowany w roku 2012 mający DirectX 11 oraz OGL 4.4 będzie kulał przy każdym odtwarzanym filmie FullHD 1080p

To jest totalna bzdura. Filmy w FullHD śmigają bezproblemowo.

--------------------
eGPU.pl - mój blog o tematyce zewnętrznych kart graficznych do laptopów

+Quote Post
Sparc
dodano 18-07-2019, 12:10
Nr wypowiedzi: #9

QUOTE(Maica @ 18-07-2019, 11:52) *
Święta racja, jest tego po uszy, kit za kitem no ale te opisy robią przeszkoleni marketingowcy, ze szkoły pamiętam dwa lata psychologii społecznej, temat godny uwagi jakby co ...
Do tego są uczeni i za to im płacą, gdybym to ja był marketingowcem to z pewnością także starałbym się bajerować do granic możliwości! Chodzi przede wszystkim o SPRZEDAWALNOŚĆ towarów w hipermarketach. Inna bajka ma się wtedy gdy sprzedawcą jest jeden ludek w małym komisie, mam tu na myśli przede wszystkim jeden komis w Warszawie który podszywa się pod kilka komisów a także prywatnych sprzedających (handelek przede wszystkim właśnie poleasingowym złomem).

Plusem marketingowców w marketach jest jednak to że, Oni piszą to co inni im zlecą i często w specyfikacjach są niedpiski. Praktycznie 85% laptopów w słynnym Euro jakimś markecie w przedziale 1350-1900zł nie ma wpisane że laptop ma port M2 2280 w środku! Nie piszą też często że matryca jest IPS (dane od producenta) i nie piszą także że te 4GB RAM które jest wbudowane nie jest lutowane na stałe. Jeśli natomiast chodzi o gry... ja akurat nie gram więc mało mogę powiedzieć. Wiem jednak że do tego potrzebny jest naprawdę dobry sprzęt (widzę po obróbce filmów 4K) i takie zabawki z przedziału od 1350 do nawet 3000zł raczej nie nadają się do gier. Do gier = tylko stacjonarka.

Bzdura, bo są gamingowe laptopy i konsole.

--------------------

+Quote Post
EB4U
dodano 18-07-2019, 12:24
Nr wypowiedzi: #10

aka Pan Okoliczny

Jak się można nie znać ? Przecież Polacy to fachowcy od wszystkiego, a nawet jak sam nie wie/nie umie, to śwagier "wi/umi".
Jak mi ktoś bełkocze np. jaki dysk "natywnie" ohmy.gif znajdował się w komputerze (bo wg niego to przmi "profesjonalnie"), to aż się prosi, żeby go zgasić jak kiepa i wydymać w celu zachowania równowagi we wszechswiecie.
Nie zapominajmy że kazdy przysłowiowy kij ma dwa końce.

+Quote Post
Sparc
dodano 18-07-2019, 12:26
Nr wypowiedzi: #11

Po prostu masz ból dupy, że klient widzi iż laptop ma nieoryginalny dysk.

--------------------

+Quote Post
EB4U
dodano 18-07-2019, 12:32
Nr wypowiedzi: #12

aka Pan Okoliczny

Nie mówiłem o sobie, to był tylko przykład.
Mówię o lamusach z wąsem, w kamizelce z mnóstwem kieszeni i skórkowym krawaciku rezerwującym peżocika dla zony na drugim końcu Polski na hasło "Olkusz".
Szkoda tylko, że wgniatasz takiego świadomością jego niewiedzy w ziemię, a on potem wyładowuje się na żonie i dzieciach.

Tak, czy owak za niewiedzę się płaci.
Przyjdzie ci do domu eletryk, popatrzy godzinę, w ostatniej minucie połączy 2 kabeli i skasuje 250 zł - za wiedzę własnie, nie za czas.

+Quote Post
Maica
dodano 18-07-2019, 13:41
Nr wypowiedzi: #13

**

O zachowaniu jakiej równowagi mowa?
Przecie żywot poczciwego polaczka dąży tylko do tego iż, dzisiaj on DYMA a za 10 lat sam będzie DYMANY. Przecie tego wszędobylnego "życzliwego" handlu uczymy wszystkich wokół.

No i mi osobiście w tym wątku chodziło przede wszystkim o chore ceny ale bardziej i o to że traktuje się złom z wyższością nad budżetówkami.
Mało to razy spotkałem się z powiedzeniem typu" a daj że Pan spokój, kalkulator Pan chcesz za dwa tysiaki kuuuuupić, tutej masz Pan u mnie biznesowe aluminium" ???

No dobra, tak mądrze mówicie więc...

i5-3320M kontra Ryzen-2500U
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel...U/m402vsm378273
oraz
i7-3610QM kontra Ryzen-2500U
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel...U/2730vsm378273

i teraz IntelHD4000 które siedzi w obu intelach kontra Vega8
https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Intel.../m7653vsm441833
Niechaj sam zerknę, wzrost wydajności od 259 do 343% przez Vegę w stosunku do starego Intela

i teraz logika mówi, że jeśli do nowego budżetowca dorzucimy dysk M.2 oraz będziemy pracować na szybszych DDR4-2400 a nie na DDR3-1600 i dysku SSD jak w przypadku "aluminiowego biznesu" to wychodzi na to że będzie pracowało nam się znacznie lepiej.

W którym to miejscu jest ta wyższość BIZNESOWYCH i ALUMINIOWYCH laptopów które tak wszyscy zachwalają w stosunku do niby to lipnej budżetówki z marketu?
Odpowie mi ktoś?
Tylko nie stawiajacie na TRWAŁOŚĆ albowiem wysłużony HP mający 7,8,9 lat na bank nie przeżyje TECHNOLOGICZNIE nowego Lenovo z Tesco

+Quote Post
nowiutki
dodano 18-07-2019, 13:54
Nr wypowiedzi: #14

QUOTE(Maica @ 18-07-2019, 14:41) *
W którym to miejscu jest ta wyższość BIZNESOWYCH i ALUMINIOWYCH laptopów które tak wszyscy zachwalają w stosunku do niby to lipnej budżetówki z marketu?

Jak poużywasz trochę sprzętu w terenie, będziesz jeździł od klienta do klienta a na końcu przyjdzie Ci poprowadzić spotkanie biznesowe pod krawatem to zrozumiesz, że plastikowa budżetówka jest totalnie nie na miejscu.

I w ogóle nie rozumiem dlaczego porównujesz jakieś stare biznesowe truchła z 2012-2013 roku z nowymi budżetówkami? Czy ktoś Ci zabrania kupić Folio 1040 albo przynajmniej 840 G5 ?

--------------------

+Quote Post
bjorm
dodano 18-07-2019, 14:09
Nr wypowiedzi: #15

マツダ恋人

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 12 392
Nr użytkownika: 24 789

QUOTE(nowiutki @ 18-07-2019, 14:54) *
Jak poużywasz trochę sprzętu w terenie, będziesz jeździł od klienta do klienta a na końcu przyjdzie Ci poprowadzić spotkanie biznesowe pod krawatem to zrozumiesz, że plastikowa budżetówka jest totalnie nie na miejscu.
I w ogóle nie rozumiem dlaczego porównujesz jakieś stare biznesowe truchła z 2012-2013 roku z nowymi budżetówkami? Czy ktoś Ci zabrania kupić Folio 1040 albo przynajmniej 840 G5 ?

Szkoda czasu na frustrata. Zyje w swoim wyimaginowanym swiecie.

--------------------
DESKTOP: HP 800 G4 | i5-8500 | 64GB RAM | 1.5TB NVMe | 40" 4K |
LAPTOP: HP X360 1030 G3, Dell Chromebook 13

eGPU: PE4L 2.1b, AGA, Mantiz Venus

+Quote Post
Master_one
dodano 18-07-2019, 14:37
Nr wypowiedzi: #16

Wypowiedzi: 9 122
Nr użytkownika: 46 945
Laptop: XPS M1530, X220

EB4U właśnie nie koniecznie za wiedzę w tym cała rzecz. W dzisiejszym świecie nie to jest najważniejsze. Oczywiście wiedza jest ważna ale samo to nie wystarczy smile.gif

+Quote Post
Maica
dodano 18-07-2019, 14:39
Nr wypowiedzi: #17

**

QUOTE(bjorm @ 18-07-2019, 14:09) *
Zyje w swoim wyimaginowanym swiecie.

Mój świat rodem z komisu? Nigdy, przecież to nie ja wystawiłem na sprzedaż kilkaset sztuk złomu w cenach dobrych nówek. Całe OLX zasypane jest poleasingowym szajsem 1,2,3 generacji.
Dlaczego mam być winny, za to że głośno mówię o złomie w cenie złota?
Dla mnie osobiście takowe jak 8470p czy 8570p warte są maksymalnie 300zł o ile są w dobrym stanie. 300 talarów to nie 1500.
To samo z 8770W, przecież to złom i ... przecie ja tego nie sprzedaję.
Frustrat? A dlaczego? Bo nagłaśnia temat? Temat w którym informuje ludzi o tym aby nie nabierali się na ten przereklamowany szajs?

Jest dokładnie tak jak mówiłem czyli komisiarze zaraz przyjdą tu z pałami heheheh

O czym kolega mówi? Folio 1040-G1? To żart?
Wlutowane 4GB DDR3L-1600 + jeden wolny slot? I jak zrobić DualChannel z drugą kostką? DDR3 w dzisiejszych czasach? Czy może brakiem M.2 skusić nabywcę w roku 2019???
1040-G1 nie ma nawet napędu DVD-RW aby podmienić to na dodatkowy dysk, laptop kompletnie nierozbudowywalny zwłaszcza że ma wlutowanego proca bez możliwości wymiany na silniejszy.
I to jest linia biznesowa? No fakt, w biznesie liczy się tylko dobry kalkulator.

+Quote Post
Master_one
dodano 18-07-2019, 14:46
Nr wypowiedzi: #18

Maica skoro laptopy typu 8570 czy 8470 są warte 300zł Twoim zdaniem zatem kupuj je po 300zł smile.gif tylko nie narzekaj potem na ich stan. Co do nowych budżetowych laptopów hmm jedni szmelcem nazywają nowe polutowane laptopy inni biznesówki typu 8570, 8470 czy T430. Wszystko zależy od potrzeb priorytetów i portfela.

+Quote Post
nowiutki
dodano 18-07-2019, 14:47
Nr wypowiedzi: #19

QUOTE(Maica @ 18-07-2019, 15:39) *
O czym kolega mówi? Folio 1040-G1? To żart?

Czemu ograniczasz się do G1? Możesz kupić G5.

1040-G1 nie ma nawet napędu DVD-RW aby podmienić to na dodatkowy dysk

Folio to ultrabooki, nie ma tam miejsca na DVD (którego i tak nikt już nie używa), albo na dodatkowy dysk SATA.

laptop kompletnie nierozbudowywalny zwłaszcza że ma wlutowanego proca bez możliwości wymiany na silniejszy.

A co te budżetowe plastiki mają możliwość wymiany?

BTW Odnoszę wrażenie, że wpadłeś na forum trochę potrollować...

--------------------

+Quote Post
Master_one
dodano 18-07-2019, 14:51
Nr wypowiedzi: #20

Nowiutki no jak co mają za możliwość wymiany budżetówki? Możesz dysk wymienić smile.gif może wifi tongue.gif i to tyle, bo ram też już lutują i za to wołają 2k w góre. Trzeba też dodać, że w budżetówce nie będzie i5 8gen tylko jakieś taki twór typu dual core tongue.gif za wydajny sprzęt trzeba zapłacić i tyle w temacie.

+Quote Post

3 Strony: V   1 2 3 >
Closed TopicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 15-10-2019 - 17:52