IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Serwis Asusa
Maxelek
dodano 14-03-2017, 14:18
Nr wypowiedzi: #1

karlus

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 69
Nr użytkownika: 49 356
Laptop: ASUS G751JY

Witam, mam troche dziwne pytanie, wyslalem swojego G751JY na gwarancje, a jak wiadomo to dosyc drogi sprzet, co bylo z nim nie tak? Bateria padla, druciki zaczely wychodzic z zasilacza, no i czasami jak stukalem w klawiature nie wstukiwalo mi danego znaku tj. nie pojawial sie na ekranie, no i po tym jak bateria padla, karta graficzna jakby to powiedziec sie wylaczyla, mysle ze ma to zwiazek z tym, ze druciki z zasilacza powychodzily i nie bylo odpowiedniego napiecia. W kazdym badz razie wyslalem tego laptopa do Koszalinskiego serwisu ASUSa, zdecydowali ze laptop zostal zalany i plyta glowna rowniez wymaga wymiany, laczny koszt 7400 zl, w zdjeciach zalania zalaczyli zakurzone/brudne zawiasy, i zakurzone/brudne porty USB/RJ45. Kiedy wyslalem zapytanie, dlaczego proponuja wymiane plyty glownej, oni odpowiedzieli mi cytuje:
"W ramach zgłoszenia serwisowego, nasz autoryzowany serwis, podczas wstępnej diagnozy stwierdził obecność śladów świadczących o kontakcie z cieczą przesłanego urządzenia. W zaistniałych okolicznościach, roszczenie gwarancyjne zostało niestety odrzucone.
Urządzenie posiada liczne ślady cieczy i oksydacji między innymi na porcie LAN który jest integralną częścia płyty głównej"

Nigdy zadna ciecz nie dotknela tego laptopa. Laptop wyslalem w pelni dzialajacy, uruchamial sie, chodzil, nie wieszal, jedynie karta graficzna byla wylaczona, chcialbym sie zapytac co zrobic w sytuacji jesli odesla mi niedzialajacego laptopa? Mam zamiar sprawdzic przy kurierze czy dziala, ale nie mam za bardzo pomyslu co zrobic jesli okaze sie ze nie bedzie dzialac...
Dzieki za pomoc, chyba nigdy wiecej laptopa na gwarancje nie odesle... Czekac ponad 3 tyg, zeby ktos wymyslil jakies zalanie laptopa...

@edit
Facet na infolinii wielokrotnie mi mowil, ze jest to naprawa pozagwarancyjna i ze nie zaznaczylem wszystkich czesci do naprawy tj. plyta glowna za 6500~~ zl i ze oni nie gwarantuja ze laptop bedzie w pelni sprawny, najsmieszniejsze jest to, ze przed wyslaniem wszystkie porty dzialaly... Laptop powinien dotrzec jutro/pojutrze, a ja mam dac kurierowi kilkaset zlotych.
Go to the top of the page

+Quote Post
Harath
dodano 16-03-2017, 9:22
Nr wypowiedzi: #2

Majsterkowicz

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 2 061
Nr użytkownika: 53 039
Laptop: MSI GT73VR 6RE Titan

Z takiego właśnie powodu ja powiedziałem sobie kiedyś, że nie kupie już wiecej Asusa.

--------------------
OBECNIE: MSI GT73VR: i7 6820HK@4.0Ghz, GTX1070M, 16GB 2600 mhz.
Poprzednie: Asus G73JH, Clevo P370EM, Clevo P150EM, Alienware M18, Clevo P751ZM.
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 18-01-2018 - 21:03