IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
nieustanne problemy lenovo y50-70 i walka z * zablokowano * & lenovo od okolo roku, lenovo, y50-70, laptop
Hpaaz
dodano 10-07-2017, 11:39
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 5
Nr użytkownika: 71 343

Witam,
Chciałbym przedstawić moją historię z laptopem lenovo y50-70 zakupionym przez * zablokowano *, cała sytuacja po prostu jest kary godna i niemalże nieprawdopodobna. A więc:
We wrześniu 2015 roku zakupiłem laptopa lenovo y50-70 (LENOVO Y50-70 i7 16GB 1TB GTX960 - 3 859,00 zł) przez * zablokowano *. Po jakimś czasie (po kilku miesiącach), zaczęły pojawiać się problemy związane z matrycą.
Na początku bardzo rzadko występowało nieregularnie pulsacyjne miganie ekranu na czarno (raz na jakiś czas), po jakimś czasie intensywność problemu wzrosła i zaczęły pojawiać się mignięcia zepsutych pasków pikseli (raz na jakiś czas).
Zdecydowałem się na zgłoszenie problemu do * zablokowano *u z tytułu gwarancji producenta jak mi zaproponowano w salonie * zablokowano *u - na laptopa czekałem około miesiąc (najbliższy serwis lenovo jest w Niemczech).
W laptopie prawdopodobnie została wymieniona taśma LVDS i otrzymałem mały "gratis" laptop wrócił do mnie z uszkodzoną obudową (były pęknięcia w okolicach dwóch śrubek na dolnej obudowie) - warto dodać, że podczas oddawania sprzętu było robione mnóstwo zdjęć przez pracownika * zablokowano *u, a przy odbiorze laptopa nikt mnie nie poinformował o uszkodzeniach obudowy. Po dosłownie kilku miesiącach znowu zaczęły się problemy z matrycą - takie same tylko bardziej intensywne.
Sprzęt został ponownie zgłoszony (taka sama procedura jak za pierwszym razem). Na laptopa czekałem około 1.5 miesiąca. TERAZ NAJLEPSZE: po paru dniach od odebrania laptopa znowu zaczęły występować problemy z matrycą, zdecydowałem się na zgłoszenie problemu do * zablokowano *u tym razem z tytułu rękojmi z prośbą o zwrot pieniędzy. Pieniądze oczywiście nie zostały mi zwrócone - w odpowiedzi dostałem "...urządzenie zostanie doprowadzone do stanu zgodnego z umową poprzez skuteczną, niezwłoczną naprawę..." po około miesiącu odebrałem laptopa. Zostały w nim wymienione albo jakieś części na płycie głównej i matrycy albo cała płyta główna i matryca (tak można sądzić po protokole naprawy).
Do czego zmierzam... problemy znowu zaczęły występować - znowu pojawia się nieregularne mruganie ekranu na czarno oraz pojawiają się pionowe i poziome paski zepsutych pikseli również nieregularnie (dosyć intensywnie). To jest po prostu dramat.
Kupiłem sprzęt (za nie małe pieniądze) między innymi do nauki na studia i programowania, a muszę walczyć o swoje...
Napisałem do lenovo Polska na facebook, o ponownie zaistniałych problemach, w odpowiedzi dostałem:

Dzisiaj mija tydzień - zero wiadomości od lenovo
Ponadto napisałem temat na forum lenovo przedstawiający całą sprawę - o dziwo nie dostałem żadnej odpowiedzi (temat utworzony pierwszego lipca, ponad tydzień temu).
Temat na forum lenovo:
CODE
https://lenovozone.pl/forum/sprzet/topic7361.html

Temat na forum * zablokowano *u:
CODE
http://forum.* zablokowano */viewtopic.php?f=33&t=11478

Zdjęcia protokołów napraw, które mam:
Protokół nr 1:

Protokół nr 2:

Protokół nr 3:

Nie wiem naprawdę nie wiem, jak tak można, co o tym wszystkim sądzicie? Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu laptopa ponownie zgłoszę do * zablokowano *u z tytułu rękojmi o zwrot pieniędzy - przecież ten laptop ewidentnie jest wadliwy.
Ponadto dzisiaj nagrałem kolejny dowód... po prostu dramat, jak na tym czymś można pracować:
CODE
http://www87.zippyshare.com/v/38i8gmmB/file.html

Miał ktoś podobną sytuację, co o tym wszystkim sądzicie? Przecież ten laptop jest spi****lony na maksa, a zarówno lenovo jak i * zablokowano * dobrze o tym wiedzą, a tylko grają na zwłokę i czekają aż upłyną dwa lata od kupna laptopa, żeby pozbyć się niewygodnego problemu.
Go to the top of the page

+Quote Post
derag0n
dodano 10-07-2017, 16:10
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 150
Nr użytkownika: 69 872
Laptop: MSI GS43VR 6RE

Idź do rzecznika, pokaż mu to co nam i tyle.

--------------------
MSI GS43VR 6RE i7-6700HQ (-130mV), 16GB RAM 2400MHz, GTX 1060 6GB, Toshiba 128GB NVME PCIe + Crucial MX500 1TB SATA III, Windows 10 Home
HUB USB TP-Link UH720, TP-Link UE300 USB 3.0, Asus XONAR U5, Novox NC-1, Natec NKZ-0337 + Crucial MX200 250GB SATA III + HGST 1TB SATA III 7200rpm, Dell U2414H 24' + ViewSonic VA2016w 20'
Było: Toshiba L40-17U, HP EliteBook Folio 9480m

+Quote Post
m4ciek
dodano 11-07-2017, 7:18
Nr wypowiedzi: #3

Kapitan Gwiezdnej Floty

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 1 862
Z: Częstochowa / Kraków
Nr użytkownika: 2 483

Nie rozumiem twojego postępowania. Było reklamować z rękojmi - przy drugiej reklamacji już muszą spełnić twoje żądanie. Reklamuj ponownie...

--------------------
MSI GS43VR 6RE: i7-6700HQ | 16 GB 2133MHz RAM | nVidia GTX 1060 6GB

+Quote Post
Sparc
dodano 11-07-2017, 9:05
Nr wypowiedzi: #4

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 21 844
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Serwis IdeaPadów jest fatalny, a Lenovo nic sobie z tego nie robi.
Cały fanpage na Fb mieli zawalony negatywnymi opiniami to wyłączyli możliwość dodawania postów.

QUOTE(Hpaaz @ 10-07-2017, 11:39) *
TERAZ NAJLEPSZE: po paru dniach od odebrania laptopa znowu zaczęły występować problemy z matrycą, zdecydowałem się na zgłoszenie problemu do * zablokowano *u tym razem z tytułu rękojmi z prośbą o zwrot pieniędzy. Pieniądze oczywiście nie zostały mi zwrócone - w odpowiedzi dostałem "...urządzenie zostanie doprowadzone do stanu zgodnego z umową poprzez skuteczną, niezwłoczną naprawę..." po około miesiącu odebrałem laptopa. Zostały w nim wymienione albo jakieś części na płycie głównej i matrycy albo cała płyta główna i matryca (tak można sądzić po protokole naprawy).

Trzeba było nie odbierać, bo nie wykonali reklamacji (muszą zgodnie z jej treścią, nie mogą sami wysłać do serwisu).
W dodatku niezwłocznie to bez zbędnej zwłoki czyli w ciągu 48 h.
Już wtedy była podstawa by odstąpić od umowy z winy sprzedawcy i żądać zwrotu pieniędzy.

QUOTE(Hpaaz @ 10-07-2017, 11:39) *
Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu laptopa ponownie zgłoszę do * zablokowano *u z tytułu rękojmi o zwrot pieniędzy - przecież ten laptop ewidentnie jest wadliwy.

Napisz, że odstępujesz od umowy kupna z winy sprzedawcy gdyż poprzednia naprawa była nieskuteczna i nieterminowa, a serwis trwający miesiąc naraża cię na znaczne niedogodności.
Tylko nie zapomnij podać terminu na wykonanie reklamacji i zwrot pieniędzy (mają ustawowe 14 dni na rozpatrzenie reklamacji, a potem jest czas w jakim mają wykonać reklamację który to ty określasz).
Wzór pisma znajdziesz na stronach UOKIK i Federacji Konsumentów.

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
Hpaaz
dodano 11-07-2017, 22:43
Nr wypowiedzi: #5

Jutro jadę do najbliższego salonu * zablokowano *u w celu złożenia drugiej reklamacji z tytułu rękojmi z żądaniem odstąpienia od umowy. Napiszę w temacie jak dalej sprawa się potoczyła. Mogę jedynie dodać, że taki "wypad" to zmarnowany cały dzień bo najbliższy salon * zablokowano *u mam +/- 120 km od siebie, dodatkowo dochodzą koszty dojazdu.

+Quote Post
Hpaaz
dodano 25-07-2017, 0:04
Nr wypowiedzi: #6

Ogólnie:
Na dzień dzisiejszy (24.07.17) sprawa wygląda tak:
12 lipca złożyłem drugą reklamację z tytułu rękojmi.
17 lipca (zeszły poniedziałek) otrzymałem informację, że laptop trafił do centrali * zablokowano *u i jest w trakcie rozpatrywania z tytułu rękojmi. Od tamtej pory cisza...

+Quote Post
Sparc
dodano 25-07-2017, 11:09
Nr wypowiedzi: #7

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 21 844
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Jutro mija 14 dni na rozpatrzenie reklamacji, a jeśli nie odpowiedzą to będzie równoznaczne z przyjęciem reklamacji zgodnie z jej treścią.

QUOTE(Hpaaz @ 11-07-2017, 22:43) *
Jutro jadę do najbliższego salonu * zablokowano *u w celu złożenia drugiej reklamacji z tytułu rękojmi z żądaniem odstąpienia od umowy. Napiszę w temacie jak dalej sprawa się potoczyła. Mogę jedynie dodać, że taki "wypad" to zmarnowany cały dzień bo najbliższy salon * zablokowano *u mam +/- 120 km od siebie, dodatkowo dochodzą koszty dojazdu.

Reklamacje można było wysłać listem, najlepiej poleconym z potwierdzeniem odbioru.

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
Hpaaz
dodano 25-07-2017, 11:56
Nr wypowiedzi: #8

@Sparc
Kontaktowałem się dzisiaj z Rzecznikiem Praw Konsumenta, powiedział mi żebym zaczekał jeszcze do minięcia tych 14 dni od momentu zgłoszenia.

+Quote Post
derag0n
dodano 25-07-2017, 16:02
Nr wypowiedzi: #9

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 150
Nr użytkownika: 69 872

Pewno, że tak. Do tego czasu nawet nie przypominałbym się im. Minie ten czas i jesteś na 100% na swoim.

--------------------
MSI GS43VR 6RE i7-6700HQ (-130mV), 16GB RAM 2400MHz, GTX 1060 6GB, Toshiba 128GB NVME PCIe + Crucial MX500 1TB SATA III, Windows 10 Home
HUB USB TP-Link UH720, TP-Link UE300 USB 3.0, Asus XONAR U5, Novox NC-1, Natec NKZ-0337 + Crucial MX200 250GB SATA III + HGST 1TB SATA III 7200rpm, Dell U2414H 24' + ViewSonic VA2016w 20'
Było: Toshiba L40-17U, HP EliteBook Folio 9480m

+Quote Post
Hpaaz
dodano 25-07-2017, 18:34
Nr wypowiedzi: #10

Dzisiaj otrzymałem informację od * zablokowano *u, że moja rękojmia została uznana za zasadną. Muszę udać się do salonu * zablokowano *u, gdzie zgłaszałem rękojmie i mam możliwość albo wybór i zakup dowolnego innego urządzenia (z możliwością dopłaty) bądź zwrot kosztów zakupu laptopa. Sytuacja ciągnęła się od bardzo dawna i kosztowała mnie dużo nerwów, ale finalnie jestem zadowolony. Ostatecznie * zablokowano * zachował się w porządku. Myślę, że większą winę za tą sytuacje ponosi lenovo niż * zablokowano *, gdyż mogli np. przy pierwszej reklamacji producenta wymienić laptopa na nowy, a nie przebujałem się przez dwie reklamacje producenta i dalej był dramat. Raczej firmę lenovo będę omijał dużym łukiem. Dzięki wszystkim za jakąś pomoc i rady w tym temacie.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 21-09-2018 - 3:43