IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Elitebook- Problem z serwisem HP 840 G2
czikapu
dodano 29-08-2017, 15:16
Nr wypowiedzi: #1

nynuś

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 4
Nr użytkownika: 71 775
Laptop: HP 840 G2

Hej,
Kupiłem w lipcu używanego Elitebooka 840 G2. Mam problem z gwarancją.
Zaczęło się od tego, że podczas korzystania z laptopa wydobywał się z niego dźwięk o wysokiej częstotliwości w okolicach CPU. Przeczytałem w internecie, że to może być tzw. Coil Whine, więc zadzwoniłem na Infolinię HP. Tam sprawiali wrażenie, jakby nie słyszeli o czymś takim i podeszli do tego problemu z lekkim dystansem. Ostatecznie nie otworzyłem wtedy sprawy, bo nie był to duży problem dla mnie.
Uznałem, że jak coś się „spierdzieli bardziej”, to wtedy otworzę sprawę, bo mam jeszcze blisko 17 miesięcy gwarancji Care Pack, a piszczenie było na tyle delikatne, że mi nie przeszkadzało.

Niestety, coś się „spierdzieliło bardziej” jakiś tydzień później, prawy zawias wyglądał tak, jakby się wyłamał z klapy laptopa, tzn. „puściły” śruby, które go tam trzymały.
Uznałem, że to powinno podchodzić pod naprawę gwarancyjną jako wada fabryczna, bo po prostu tył laptopa jest plastikowa, śruby są metalowe, laptop ma 3 lata i po prostu mogło dojść do zmęczenia materiału i śruby puściły. Do tego laptop się już nie włączyć

Otworzyłem sprawę w serwisie HP, przyjechał kurier UPS i zabrał laptopa do serwisu. I tu się zaczęły schody.

24 sierpnia zobaczyłem komunikat „Nie wykryto usterki”, więc zadzwoniłem do serwisu i powiedziałem, że jest popsuty zawias i jakiś problem z płytą główną powodujący to ciche, ale irytujące piszczenie.
Następnego dnia dostałem informację na temat niewłaściwego użytkowania i naruszenia gwarancji.

Później dostałem informację o kosztorysie, w którym z tego co rozumiem, w moim laptopie padła:
-Karta pamięci (?)
-Włącznik
-LCD
-Części plastikowe.
-Odtwarzacz CD/DVD (W beznapędowym laptopie)
-Laptop miał nieoryginalne/brakujące części (Dołożyłem 1 kostkę 8GB Hynixa i dysk SSD 256GB M.2 od Sandiska. Skoro jest klapa serwisowa, to dlaczego nie można rozbudowywać laptopa, tym bardziej, że problem nie dotyczy ani RAMu, ani dysku).
Uszkodziłem też „oryginalne zabezpieczenia gwarancyjne” (?) Czy w Elitebookach są plomby na klapie serwisowej?
No i oczywiście, laptop jest po zalaniu smile.gif
Koszt naprawy został wyceniony na ponad 1600zł, a nie tego raczej spodziewałem się po laptopach HP. Dodzwonienie się do serwisu graniczy z cudem, a niezbyt podoba mi się czekanie 6-8 minut aż ktoś podniesie słuchawkę.
Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Jak można wybrnąć z tej sytuacji i czy jest to w ogóle możliwe?
-----
Przepraszam, że dopiero rejestracja i już proszę o radę, ale dam też coś od siebie na forum w przyszłości laugh.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
bjorm
dodano 29-08-2017, 15:42
Nr wypowiedzi: #2

マツダ恋人

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 11 126
Nr użytkownika: 24 789

po pierwsze, co to za serwis? gdzie? nazwa?
po drugie: nie miales zadnych oznak ingerencji w laptopa wiecej niz wymiana ssd i ram? np porysowane srubki itp itd?
troche to zalatuje ideapadami.

--------------------
DESKTOP: Corsair Air 240 | i7-2700k | GTX 1080 Ti | 4K 40'' |
LAPTOP: HP 1020 G1 + TP YOGA S1 + DELL CHROME 13

eGPU

+Quote Post
czikapu
dodano 29-08-2017, 15:49
Nr wypowiedzi: #3

nynuś

Hej, był to oficjalny serwis HP, kurier przyszedł po laptopa.
Nie mam go jeszcze przy sobie, na razie czekam na kontakt z serwisem, bo nie mogę się do nich dodzwonić.
SSD i RAM wymieniłem samodzielnie, przez klapę, aczkolwiek nie wymaga to odkręcania śrubek.

+Quote Post
bjorm
dodano 29-08-2017, 16:30
Nr wypowiedzi: #4

マツダ恋人

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 11 126
Nr użytkownika: 24 789

weim ze nie wymaga odkrecania srubke, ale pytam sie czy na samym laptop lub pod klapa nie bylo sladow ingerencji czy mechanicznych uszkodzen.

--------------------
DESKTOP: Corsair Air 240 | i7-2700k | GTX 1080 Ti | 4K 40'' |
LAPTOP: HP 1020 G1 + TP YOGA S1 + DELL CHROME 13

eGPU

+Quote Post
czikapu
dodano 29-08-2017, 16:31
Nr wypowiedzi: #5

nynuś

Raczej nie wydaje mi się, aby śrubki były zajechane :/

+Quote Post
Master_one
dodano 29-08-2017, 17:36
Nr wypowiedzi: #6

hanys

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 8 303
Nr użytkownika: 46 945
Laptop: XPS M1530, X220

W każdym serwisie takie kwiatki się zdarzają i HP nie jest tu jakimś wyjątkiem. Pytanie czy masz jakieś dowody na obalenie ich tez o niewłaściwym użytkowaniu zalaniu itd? Jakieś fotki z dnia wysyłki lub kilka dni wcześniej itd? Należałoby się odwołać ale trzeba mieć z czym a samo słowo moźe być niewystarczające.

+Quote Post
nowiutki
dodano 29-08-2017, 17:46
Nr wypowiedzi: #7

hanys

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 8 767
Nr użytkownika: 37 490

A jesteś pierwszym właścicielem tego lapka czy kupileś go jako używkę, albo outlet?

edit. OK doczytałem, że kupiłeś używanego. To może te uszkodzenia pochodzą jeszcze od poprzedniego użytkownika?

--------------------
eGPU.pl - mój blog o tematyce zewnętrznych kart graficznych do laptopów

+Quote Post
Master_one
dodano 29-08-2017, 18:14
Nr wypowiedzi: #8

hanys

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 8 303
Nr użytkownika: 46 945
Laptop: XPS M1530, X220

Nowiutki kolega zdaje sie pisał że wcześniej tych uszkodzeń nie było.

+Quote Post
czikapu
dodano 30-08-2017, 0:08
Nr wypowiedzi: #9

nynuś

Mam zdjęcia dotyku matrycy, uchyliłem klapę o jakieś 0,5 cm żeby zobaczyć, czy nie zbity, oprócz tego zdjęcia Dysku oraz RAMu. Obudowy nie rozkręcałem głębiej :/

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 24-04-2018 - 22:55