IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Zwrot zakupionego towaru na alledrogo
michniu
dodano 30-11-2017, 9:13
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 28
Z: Krk/Wwa
Nr użytkownika: 47 399

Co radzicie zrobić w takiej sytuacji:

Zakupiłem na alledrogo matrycę do laptopa od firmy. Towar został dostarczony przez kuriera, w tym samym dniu stwierdziłem iż sprzedający wysłał mi zupełnie inny model matrycy niż tą co zakupiłem (pomimo zapewnień sprzedawcy przed zakupem iż towar jest dostępny). Następnego dnia sprzedawca został poinformowany mailowo o zaistniałej sytuacji. Dzień później sprzedawca poinformował mnie iż nie posiada na stanie modelu matrycy, którą zakupiłem. Zaproponował zamówienie kuriera po matrycę i zwrot pieniążków lub dokonania bonifikaty. Odpowiedziałem mailowo, iż w prosiłbym o zwrot pieniędzy na konto, a także poprosiłem o wysłanie w formacie pdf listu przewozowego, który należy nakleić na opakowanie zwracanej matrycy.

Od tamtego momentu brak kontaktu ze sprzedawcą, nie wysłał listu przewozowego i nie odpowiada na maile. Cała korespondencja odbywała się mailowo, nie wysyłałem "oświadczenia o odstąpieniu umowy zawartej na odległość z powodu niezgodności towaru z umową".

Moje pytanie do forumowiczów, jakie kroki mam aktualnie podjąć:
1) Cierpliwie czekać
czy
2) Napisać Oświadczenie o odstąpieniu umowy zawartej na odległość, wysłać go mailowo i czekać na kuriera, którego sprzedawca zobowiązał się zamówić
czy
3) Napisać Oświadczenie o odstąpieniu umowy zawartej na odległość, wysłać go mailowo, a także zamówić kuriera na swój koszt i wysłać do sprzedawcy zwracaną matrycę

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie/porady.
Go to the top of the page

+Quote Post
maklakiewicz
dodano 30-11-2017, 10:35
Nr wypowiedzi: #2

Wypowiedzi: 1 385
Nr użytkownika: 64 387

Wybieram bramkę nr 3.

--------------------
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
alienware m17x r3 / i7 2860qm / 8gb
alienware m17x r4 / i7 3610qm / 8gb / 7970m
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SPRZEDAM: -- m17x R4 -- m17x R3 -- HP 840 G2 -- HP 8710p --
Był: XPS 13 9343 // Elitebook 840 G2 // HP 8710p // Dell Inspiron 700m

+Quote Post
Alwego
dodano 30-11-2017, 10:46
Nr wypowiedzi: #3

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 1 163
Z: Szczecin
Nr użytkownika: 35 772

No i obowiązkowo otwarcie sporu na allegro. Od tego bym zaczął, może sprzedawca się obudzi i ruszy 4 litery smile.gif

+Quote Post
michniu
dodano 30-11-2017, 11:25
Nr wypowiedzi: #4

Wypowiedzi: 28
Z: Krk/Wwa
Nr użytkownika: 47 399

W aukcji allegro podane są dwa adresy, jeden "kontakt" przy opisie towaru, a drugi inny w zakładce zwroty/reklamacje. Jeśli wybrałbym bramkę numer 3, to rozumiem, że należy zwrócić matrycę na adres podany w zakładce zwroty/reklamacje ?

+Quote Post
shly
dodano 30-11-2017, 12:02
Nr wypowiedzi: #5

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 2 568
Nr użytkownika: 55 643
Laptop: różnie

Wyslij na ten z którego dostales paczke

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 24-06-2019 - 17:31