IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Co zamiast Dell Precision M6500?
Navy
dodano 4-12-2016, 23:21
Nr wypowiedzi: #1

cielepa
*

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 11
Nr użytkownika: 35 791

Cześć,

jestem na etapie wymiany swojego Dell'a Precision M6500. Właściwiej jest on nadal OK, ale ma już prawie 6 lat, jest ciężki, chodzi dość wolno i mam go już po prostu dosyć.
To jest mój domowy, prywatny laptop (służbowy to Lenovo T550). Używam go raczej stacjonarnie, głównie do przeglądania Internetu, oglądania filmów i zdjęć, trochę do pracy w MS Office po godzinach :-)
Można powiedzieć, że to bardziej zastosowania multimedialne ale mimo tego wolałbym laptop biznesowy.

Główne kryteria wyboru to:
- możliwie najwyższa jakość wykonania (sztywność, zawiasy, obudowa, materiały itd.)
- doskonały ekran IPS matowy 15"
- bardzo dobry touchpad, najchętniej z wydzielonymi przyciskami
- ma być cichy
- dobra, podświetlana klawiatura (takiej klasy jak Dell lub Lenovo)
- dobra bateria (około 5 godzin przy obciążeniu Internetem)
- dysk twardy SSD, bez problemu wystarczy 512 GB
- musi bez problemu wytrzymać minimum 5 lat domowego użytkowania (głównie stacjonarnie)
- to nie może być ani Apple ani HP

Cena ma drugorzędne znaczenie ale wolałbym zmieścić się w 7 000 PLN brutto.

Po przejrzeniu oferty i testów wstępnie wybrałem dwa modele:
- Toshiba Tecra Z50-C
- Asus Zenbook UX501

Mam pytanie do użytkowników tych laptopów i do znawców:
- co będzie lepszym wyborem spośród tych dwóch
- jakie inne modele powinienem wziąć pod uwagę
- jak duża powinna być pamięć RAM (teraz mam 8GB)
- jaka grafika (zintegrowana czy dedykowana)
- na co jeszcze zwrócić uwagę

Pozdrawiam.
Go to the top of the page

+Quote Post
kony
dodano 4-12-2016, 23:43
Nr wypowiedzi: #2

epny

Wypowiedzi: 600
Nr użytkownika: 56 939
Laptop: Lenovo T430

Pomyślałbym na twoim miejscu jeszcze nad Lenovo X1 Carbon (ma 14") z lepszym ekranem, ale z poprzedniej generacji (trzeciej) ze względu, iż najnowsza jest ponad budżet.

Na pytanie ile RAM i jaką grafikę potrzebujesz musisz sam sobie odpowiedzieć. Do typowo biurowych i domowych zastosowań, jak pisanie, przeglądanie internetu i oglądanie filmów, które wymieniłeś, 8 GB i zintegrowana wystarczą na wiele lat, ale jeśli używasz programów graficznych lub chcesz grać, to zdecydowanie warto zakupić bardziej wydajny sprzęt. W twoim przypadku raczej nie warto dopłacać.

--------------------
Moje byłe eGPU: T430, Pe4l 2.1b, GTX 560Ti
Moje kolejne byłe eGPU: T430, EXP GDC 8.0, GTX 670
h y p e r b o o k | g a m e r a g o n | x t r e e m | d r e a m m a c h i n e s
Moje lapki: Compaq Presario V2000 -> Toshiba Satellite L500 -> stary Dell -> Panasonic Toughbook CF-71 -> Lenovo Thinkpad T430

+Quote Post
Pokrzept
dodano 4-12-2016, 23:45
Nr wypowiedzi: #3

epny

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 565
Nr użytkownika: 15 111
Laptop: Thinkpad T601F / T460 // ZBook 17 G2

Jeśli szukasz czegoś nowego od razu odpuść sobie konstrukcje z procesorami ULV co bardzo zawęża pole manewru. Z mojej perspektywy najsensowniejszym wydaje się Dell M7510. Thinkpada P50 nie polecę z dwu względów - strasznie słabe materiały i kosmicznie wysoka cena wyjściowa. Z propozycji które podałeś Asusa skreśliłbym ze względu na fakt, że jest to produkt typowo konsumencki, dodatkowo jakość i serwis Asusa pozostawia bardzo wiele do życzenia. Co do Toshiby tu polecałbym sprawdzić rozwiązania tego producenta w zakresie klawiatury, która w moim odczuciu jest dość "rozlazła", ale to może być kwestia osobistych preferencji.

Jeżeli dopuszczasz rozwiązania używane, ewentualnie nowe ale z 2 generacje wstecz proponowałbym zastanowić się poważnie nad Dellem M4800. Natomiast najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby poczekanie do lutego/marca i zweryfikowanie co producenci wprowadzą razem z premierą pełnonapięciowych procesorów 7-mej generacji.

PS. Będę monotonny i się powtórzę - pamiętaj, że jeśli zależy Ci na korzystaniu z laptopa przez kolejne kilka lat celuj w procesory i7-MQ 4tej lub 6-tej generacji. Procesory serii U są wydajnościowo mocno ograniczone i odpowiadają odpowiednio dla 5tej generacji (2015) rozwiązaniom 2rdzeniowym SandyBridge (2012), a dla 6tej generacji (2016) rozwiązaniom 2 rdzeniowym IvyBridge (2013).

--------------------
IBM ThinkPad

+Quote Post
kuzniewski.pl
dodano 5-12-2016, 9:40
Nr wypowiedzi: #4

partner Notebookcheck.pl

Grupa: Partner PRO
Wypowiedzi: 1 015
Nr użytkownika: 65 176

QUOTE(Navy @ 4-12-2016, 23:21) *
Po przejrzeniu oferty i testów wstępnie wybrałem dwa modele:
- Toshiba Tecra Z50-C
- Asus Zenbook UX501

Mam pytanie do użytkowników tych laptopów i do znawców:
- co będzie lepszym wyborem spośród tych dwóch
- jakie inne modele powinienem wziąć pod uwagę
- jak duża powinna być pamięć RAM (teraz mam 8GB)
- jaka grafika (zintegrowana czy dedykowana)
- na co jeszcze zwrócić uwagę

Pozdrawiam.

Toshiba Tecra Z50-C to sprzęt stricte biznesowy (opcje zabezpieczeń, złącze stacjo dokującej), a Asus - typowy notebook multimedialny, na którym da się zagrać nawet w najnowsze tytuły (na odpowiednio wyważonych ustawieniach graficznych).
Tecra pracuje w oparciu o procesory niskonapięciowe, a ZenBook posiada dużo mocniejsze czterordzeniowe jednostki. No i dodatkowa grafika w Toshibie również jest słabsza niż w ZenBooku (GeForce 930M vs. GTX 960M).

Ale!

Tecra wygrywa pod względem jakości wykonania, materiałów oraz kultury pracy. Zgodzę się też, że klawiatura nie każdemu może się podobać, ze względu na dość płaski skok.
Mówiąc szczerze, nie widzę sensu w kupowaniu wydajnego notebooka z procesorem czterordzeniowymi i mocną grafiką, jeżeli nie planuje się na nim grać i/lub pracować z obróbką grafiki.
Do czynności, które wymieniłeś 8 GB RAM powinno wystarczyć, ale jeżeli lubisz mieć otwarte kilka programów na raz, a dodatkowo kilkadziesiąt kart w przeglądarce, warto zastanowić się nad rozszerzeniem do 16 GB.

Alternatywą dla obu notebooków może być Dell Latitude E5570. Amerykanie przygotowali konfiguracje tego notebooka zarówno z procesorami ULV, jak i czterordzeniowymi.

--------------------

kuzniewski.pl - sprzęt komputerowy dla użytkowników profesjonalnych
kontakt - email: sklep@kuzniewski.pl, infolinia: 801 011 789, (61) 63 96 270, allegro: kuzniewski_pl

serwis kuzniewski.pl - serwis sprzętu komputerowego wszystkich marek, autoryzowany serwis gwarancyjny biznesowego sprzętu Lenovo
kontakt - email: serwis@kuzniewski.pl, tel: 721 718 062, (61) 63 96 272

+Quote Post
Navy
dodano 5-12-2016, 21:24
Nr wypowiedzi: #5

cielepa
*

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Zależy mi nie tyle na wydajności notebook'a co na możliwie najlepszej jakości wykonania i na bardzo dobrym ekranie. Coś takiego jak mój obecny Precision M6500: jest ciężki, stary, coraz bardziej powolny i coraz głośniejszy ale (niestety) nie chcę się zepsuć, ma nadal świetną klawiaturę i ekran (1600x900) lepszy, niż większość laptopów z którymi spotykam się na co dzień.
Połączenie tych cech można znaleźć chyba tylko w kilku porządnych laptopach biznesowych ale wolałbym nie kupować kolejnej stacji roboczej, tylko coś "lżejszej wagi".

Oglądałem Asusa Zenbook UX501 i wydawał się OK, jednak nie mam wyrobionej opinii na temat trwałości. Dzisiaj obejrzałem go ponownie i skreślam go z listy.

Lenovo Carbon jest rzeczywiście bardzo fajny. Przyglądam mu się od dawna, na co dzień używa go jeden z moich kolegów. Jednak ekran 14" jest niestety za mały.

Dell Latitude to sprawdzony sprzęt, sam korzystałem z kilku (starszych generacji), gdy jeszcze pracowałem w corpo. Latitude zostawiam jako "ostatnią deskę ratunku".

Kusi mnie Tecra z50-C ze względu na dobrą jakość wykonania, dobrą matrycę i chyba niezłą kulturę pracy (hałas, temperatura, czas pracy na baterii). Cena też wydaje mi się w miarę akceptowalna. Sprawdzę jeszcze raz tę klawiaturę.

Jest jeszcze Acer VN7-592g Black Edition: dobry ekran, niezła klawiatura (na tyle, na ile można to sprawdzić w sklepie), dobre audio, trochę plastikowy :-)

Jeżeli możecie, to dajcie kilka propozycji konkretnych modeli. Sprawdzę je i coś wybiorę.

Pozdrawiam.

+Quote Post
reklama
dodano 5-12-2016, 21:24
Nr wypowiedzi: #

.

Quote Post
tojaro
dodano 5-12-2016, 23:02
Nr wypowiedzi: #6

miglanc

Wypowiedzi: 169
Nr użytkownika: 66 919
Laptop: MacBook Air 13", Macbook 12" + PC

wiem, wiem, nie miało być HP ale w kategorii mniej power ten wypada nawet, nawet i podobny cenowo do Tecra z50c:
HP Zbook 15u G3 http://www.kuzniewski.pl/p35138,hp-zbook-1...ka-w-cenie.html
z bardziej multi ciekawa sztuka
Dell XPS 15 9550 http://www.dell.com/pl/p/xps-15-9550-lapto...-15-9550-laptop

+Quote Post
Navy
dodano 5-12-2016, 23:31
Nr wypowiedzi: #7

cielepa
*

Dell XPS bardzo, bardzo... Nie brałem go wcześniej pod uwagę.
Fajna specyfikacja, chyba dobra klawiatura (bo to Dell), serwis też niezły.
Pooglądam go "na żywo" w środę lub w czwartek.

Pozdrawiam,

+Quote Post
kuzniewski.pl
dodano 6-12-2016, 10:53
Nr wypowiedzi: #8

partner Notebookcheck.pl

Grupa: Partner PRO
Wypowiedzi: 1 015
Nr użytkownika: 65 176

A może komputer podobny do tego w pracy, tylko w konfiguracji odpowiedniej do wymienionych wymagań. T560 to solidna maszyna o dobrej kulturze pracy i bardzo długim czasie pracy na baterii. Klawiaturę już znasz, a w przeciwieństwie do T550, już w wersji Full HD ekran jest IPS. Jeśli jakość obrazu jest priorytetem, można rozważyć wersje WQHD. Jako ciekawostkę dodam, że można skonfigurować model z dyskiem SSD PCIe NVMe na złączu SATA Express, aczkolwiek uprzedzam, że musielibyśmy sprawdzić dostępność kompatybilnych dysków u producenta.

QUOTE(Navy @ 4-12-2016, 23:21) *
Główne kryteria wyboru to:
- możliwie najwyższa jakość wykonania (sztywność, zawiasy, obudowa, materiały itd.)
- doskonały ekran IPS matowy 15"
- bardzo dobry touchpad, najchętniej z wydzielonymi przyciskami
- ma być cichy
- dobra, podświetlana klawiatura (takiej klasy jak Dell lub Lenovo)
- dobra bateria (około 5 godzin przy obciążeniu Internetem)
- dysk twardy SSD, bez problemu wystarczy 512 GB
- musi bez problemu wytrzymać minimum 5 lat domowego użytkowania (głównie stacjonarnie)
- to nie może być ani Apple ani HP

--------------------

kuzniewski.pl - sprzęt komputerowy dla użytkowników profesjonalnych
kontakt - email: sklep@kuzniewski.pl, infolinia: 801 011 789, (61) 63 96 270, allegro: kuzniewski_pl

serwis kuzniewski.pl - serwis sprzętu komputerowego wszystkich marek, autoryzowany serwis gwarancyjny biznesowego sprzętu Lenovo
kontakt - email: serwis@kuzniewski.pl, tel: 721 718 062, (61) 63 96 272

+Quote Post
Pokrzept
dodano 6-12-2016, 13:08
Nr wypowiedzi: #9

epny

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 565
Nr użytkownika: 15 111
Laptop: Thinkpad T601F / T460 // ZBook 17 G2

@Kuzniewski.pl czy faktycznie możecie zweryfikować dostępność takich dysków pod kątem kompatybilności z modelami serii Thinkpad T dostępnymi w ramach rocznika modelowego 2016? Głównie interesowałby mnie tu model T460, który - jeśli pamięć mnie nie myli - na złączu SATA ma wyprowadzony interfejs NVMe. Zdaję sobie sprawę, że moja prośba to po części off-topic, ale myślę że wielu z nas byłoby zainteresowanych takimi dyskami w formacie 2,5".

Wiem, że do wybranych modeli thinkpadów istnieje możliwość podpięcia dysku NVMe pod interfejs SATA przy użyciu kabla 01AW445.

PS. Dla zainteresowanych dorzucę jeszcze taki mały test.

--------------------
IBM ThinkPad

+Quote Post
Navy
dodano 6-12-2016, 22:12
Nr wypowiedzi: #10

cielepa
*

@Kuzniewski.pl => czy skalowanie w przypadku ekranu 3K nie będzie stanowiło problemu? Bo ta matryca parametry w testach ma rzeczywiście fajne.
Pytam właśnie o rozdzielczość WQHD dlatego, że jakość ekranu / obrazu jest dla mnie jednym z najważniejszych priorytetów a ekran w moim służbowym Lenovo T550 (FHD, z matrycą TN) nie jest najlepszy.
Nie miałem dotąd styczności z matrycą 3K.
Poza tym jednym dylematem T560 jest rzeczywiście bez zarzutu i spełnia kryteria.

Z ciekawości porównywałem niedawno w pracy dwa inne Lenovo: E550 (matryca TN FHD) i E560 (matryca IPS FHD). Muszę powiedzieć, że w przypadku tych dwóch modeli różnica jakości między obrazu jest niewielka (oczywiście poza lepszymi kątami w przypadku IPS) i obydwa wypadły dość słabo: ciemny obraz, przygaszone kolory itp.
Mam nadzieję, że w przypadku ThinkPad z serii T ta różnica jakości będzie bardziej widoczna.

Przyłączam się też do pytania, które wcześniej zadał Pokrzept.

Pozdrawiam.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 19-02-2017 - 15:21