IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Do pracy biurowej, prezentacji, max pracy na baterii - do 5k
Lokaty
dodano 10-12-2016, 10:03
Nr wypowiedzi: #1

nynuś

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 4
Nr użytkownika: 30 209
Laptop: brak

Witam.
Poszukuję laptopa biznesowego jako nastęca starej Toschiby. Trochę już głupieje od przeglądania tych wszystkich ofert i doszukiwiania się różnych kruczków i szczegółów,którymi te laptopy się różnią.
1. Jaki jest budżet?
Do 5 tys.
2. Zakup na osobę prywatną czy tez na firmę
Na osobę prywatną
3. Jaki rozmiar jest preferowany (podajemy wielkość matrycy, ewentualnie wagę)?
Myślę, że optymalna będzie 14', ewentualnie może być coś innego, zależałoby mi jednak na jak najmniejszej wadze

5. Preferencje co do konkretnych marek producentów:
Lubiani: Dell, Asus
Niechciani: Lenovo, Acer - za dużo złych doświadczeń, jak mam wyłożyć tyle kasy to wolę się nie irytować już...

6. Do czego głównie ma służyć notebook?
Prezentacje, filmy w wysokiej rozdzielczości, grafika

7. Na czym zależy nam najbardziej w notebooku
Ważny jest na pewno długi czas pracy na baterii - Tosichiba w momencie zakupu potrafiła działać 8h bez podłączenia do ładowarki, fajnie byłoby znaleźć coś o podobnych możliwościach, dobry ekran bo będę przy nim spędzał dużo czasu, wygodna klawiatura, długa gwarancja byłaby mile widziana, karta graficzna dedykowana...
Niska waga też jest dosyć istotna bo jednak w njróżniejszych miejscach zdarza mi się pracować...

8. Sposób użytkowania laptopa, czyli czy będzie często przenoszony między miejscami, używany w podróży a może głównie na biurku.
Przenoszony
9. Czy zamierzamy grać na notebooku? Jeśli tak, to w jakie gry oraz jakich detali oczekujemy?
Gry nie..
10. Jakiego czasu pracy na baterii oczekujemy ?
Około 8/h byłoby idealnie...
11. Sposób zakupu, czyli czy zamierzamy kupić w dużej sieci handlowej, konkretnym sklepie czy też może w grę wchodzi zakup przez internet.
Zakup przez internet jak najbardziej wchodzi w grę
12. Czy chcemy laptopa z systemem czy też może być bez? Jeśli z systemem, to jaki jest preferowany?
jestem mocno przyzwyczajony do Windowsa 7, ale mam świadomość, że już teraz jest z tym trochę cieżej... nowszy Windows akceptowalny jako zło konieczne
13. Jaki rodzaj wyświetlacza nas interesuje, matowy czy błyszczący?
Super, gdyby udało się z matowym
14. Czy wygląd laptopa jest dla nas istotnym czynnikiem? Jeśli tak, warto podać kilka modeli które wpadły nam w oko z wyglądu.
To laptop do pracy, więc bez jakichś nie wiadomo jakich kolorów czy coś. Raczej standard...
15. Kiedy planujemy zakup?
Zakup jest na wczoraj, bo dośc szybko potrzebuję nowego narzędzia do pracy
16. Jak długo planujemy go używać?
Zakup planuje na kilka lat, poprzedni miałem koło 6 więc pewnie oczekiwania sa podobne..
17. Jaki rozmiar/rodzaj dysku twardego nas interesuje?
Laptop musi być szybki więc na pewno SSD plus jakiś drugi bo tego miejsca też potrzebuję trochę
18. Czy potrzebny jest napęd optyczny? Jeśli tak, to jaki (DVD, BluRay)?
Napęd optyczny nie jest konieczny.
19. Inne, czyli wszystko co nie pojawiło się wyżej a uważamy za ważne.
Obowiązkowo Office... Jeśli nie ma w pakiecie, tak żeby udało się może go zakupić w ramach tych 5 tys...

Przeglądałem różne tematy, oferty i trochę się gubię... gdy mi się już wydaje że coś znalazłem i jest sensowne to zaraz ma coś że wydaje się że można znaleźć jednak coś bardziej sensownego... Macie może jakieś propozycje?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc...
Pozdrawiam
Go to the top of the page

+Quote Post
Tomasz Cyba
dodano 10-12-2016, 10:30
Nr wypowiedzi: #2

Naczelny Notebookcheck.pl

Grupa: Naczelny
Wypowiedzi: 22 214
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 2

Jeżeli chodzi o Della, to Latitude E7470 lub E7450. Ewentualnie XPS 13 9350. Wszystkie osiągają czasy pracy na miarę Twoich oczekiwań.
Z innych marek - HP Elitebook 820 G3 od bjorma (luks oferta po taniości).

--------------------

+Quote Post
Lokaty
dodano 10-12-2016, 11:16
Nr wypowiedzi: #3

nynuś

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 4
Nr użytkownika: 30 209
Laptop: brak

Przeglądałem te laptopy,tylko,że w wersji z kartą graficzną dedykowaną i officem wykraczają bardzo poza budżet...

+Quote Post
kuzniewski.pl
dodano 13-12-2016, 8:47
Nr wypowiedzi: #4

partner Notebookcheck.pl

Grupa: Partner PRO
Wypowiedzi: 967
Nr użytkownika: 65 176

Szczerze mówiąc, zastanawiam się, czy niezależna grafika jest aż tak niezbędna. Nie wiem co kryje się pod słowem "grafika". Jeżeli są to proste zadania w 2D, integra powinna sobie z nimi poradzić. Jeżeli bardziej zaawansowane operacje - faktycznie warto sięgnąć po dodatkową grafikę.

Jeżeli się okaże, że możesz sobie odpuścić dodatkową grafikę, będziesz mógł sięgnąć po ProBooka 440 G3 - w tej cenie otrzymasz dwa dyski (M.2 SSD oraz HDD).

--------------------

kuzniewski.pl - sprzęt komputerowy dla użytkowników profesjonalnych
kontakt - email: sklep@kuzniewski.pl, infolinia: 801 011 789, (61) 63 96 270, allegro: kuzniewski_pl

serwis kuzniewski.pl - serwis sprzętu komputerowego wszystkich marek, autoryzowany serwis gwarancyjny biznesowego sprzętu Lenovo
kontakt - email: serwis@kuzniewski.pl, tel: 721 718 062, (61) 63 96 272

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 23-01-2017 - 9:31