IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

11 Strony: V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Lenovo 700
TOLKIEN1
dodano 17-02-2016, 23:38
Nr wypowiedzi: #1

cielepa
*

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 22
Nr użytkownika: 51 384
Laptop: Acer Aspire 7720ZG

Cześć, w sklepach zaczynają się już pojawiać pierwsze sztuki Lenovo 700 (np. * zablokowano *, i kilka innych), tutaj znalazłem jedną z pierwszych recenzji: http://itc.ua/articles/obzor-noutbuka-lenovo-ideapad-700-15/

Wydaję się być bardzo, ale to bardzo ciekawym wyborem w średniej - średnio-wysokiej półce. Matryca IPS, nareszcie NIEbłyszcząca ramka matrycy, dobre bebechy a samo rozłożenie komponentów pod maską wydaję się być dobrze przemyślane. Temperatury w wersji i5 w spoczynku lepsze niż w Y700. No i cena - 799$ w dniu premiery, Y700 - 999. Po miesiącu wydaje mi się, że realnie będzie można znaleźć wersję z i7 bez Windowsa za ok.3500.

Co myślicie o tym laptopie ? Godny uwagi ?
Go to the top of the page

+Quote Post
Lubitch
dodano 21-02-2016, 22:22
Nr wypowiedzi: #2

nynuś

Wypowiedzi: 2
Nr użytkownika: 67 457
Laptop: .

też mnie ten laptop zaciekawił
wiesz może czy karta graficzna w nim ma 2gb czy 4 gb oraz czy jest gddr2 czy gddr5??oraz czy posiada kamerę real intelsense 3d?? na każdej stronie z jego specyfikacją podawane jest co innego

+Quote Post
relyt
dodano 22-02-2016, 16:16
Nr wypowiedzi: #3

bajtel

Wypowiedzi: 49
Nr użytkownika: 12 577

QUOTE(TOLKIEN1 @ 17-02-2016, 23:46) *
Cześć, w sklepach zaczynają się już pojawiać pierwsze sztuki Lenovo 700 (np. * zablokowano *, i kilka innych), tutaj znalazłem jedną z pierwszych recenzji: http://itc.ua/articles/obzor-noutbuka-lenovo-ideapad-700-15/

Wydaję się być bardzo, ale to bardzo ciekawym wyborem w średniej - średnio-wysokiej półce. Matryca IPS, nareszcie NIEbłyszcząca ramka matrycy, dobre bebechy a samo rozłożenie komponentów pod maską wydaję się być dobrze przemyślane. Temperatury w wersji i5 w spoczynku lepsze niż w Y700. No i cena - 799$ w dniu premiery, Y700 - 999. Po miesiącu wydaje mi się, że realnie będzie można znaleźć wersję z i7 bez Windowsa za ok.3500.

Co myślicie o tym laptopie ? Godny uwagi ?

A co ty porównujesz cenę? Y700 ma 960M ddr5, a tu 940/950 napewno ddr3. Obudowa wg recenzji do d..., touchpad też. Ekran bardzo dobry, bateria nie bardzo. Więc z tego wynika, ze sugerowane użycie - stanie na biurku, podłączone do gniazdka, photoshop/lightroom lub ogłądanie kina (tutaj i7 było by zbędne).

+Quote Post
glootech
dodano 29-02-2016, 13:52
Nr wypowiedzi: #4

nynuś

Wypowiedzi: 4
Nr użytkownika: 29 586
Laptop: Lenovo ideapad 700

Dla zainteresowanych mogę napisać parę słów, bo równo tydzień temu kupiłem tego laptopa.
Potwierdzam, że obudowa jest do dupy - plastik jest kiepskiej jakości i strasznie zostają na nim ślady palców.
Touchpad również - naciskanie lewego przycisku w samym rogu powoduje wciskanie całego touchpada (prawdopodobnie z tego powodu wymienię komputer na nowy egzemplarz).
Niewygodna jest też klawiatura - często zdarza się, że pomimo wciśnięcia klawisza, komputer tego nie rejestruje - klawisze trzeba naciskać naprawdę mocno.
W dodatku zawias na którym trzyma się ekran absolutnie nie wzbudza zaufania.
Jeśli chodzi o ekran, to kolory, kontrast, jasność są świetne, natomiast u dołu wyraźnie widać dwie smugi od podświetlenia ekranu. Oprócz tego drobnego mankamentu jest naprawdę doskonały.
Na baterię nie narzekam - przy normalnym użytkowaniu (nie graniu) komputer działał 3.5h i było jeszcze sporo baterii.
Dysk w komputerze potrafi działać relatywnie głośno.
Jeśli chodzi o wydajnośc w grach, to jest pięknie - moje ulubione Heroes of the Storm chodzi w 60 klatkach na sekundę (z włączonym vsync) na najwyższych możliwych ustawieniach.
Jeżeli komuś nie przeszkadza jakość wykonania obudowy, a bawi się trochę w obróbkę zdjęć i granie od czasu do czasu, to komputer mogę szczerze polecić (tak jak napisał ktoś wyżej, raczej jako wolnostojący na biurku).
Jeśli natomiast potrzebujecie czegoś wytrzymałego, to omijajcie ten model z daleka. W dodatku komputer nie grzeje się w sposób znaczący nawet podczas grania.
Zdawałem sobie sprawę z potencjalnych braków i moje potrzeby na obecną chwilę spełnia.
Mój model ma 2GB na karcie graficznej (GF950m) i 8GB ramu.
Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, to dajcie znać.

+Quote Post
marczy
dodano 12-03-2016, 15:30
Nr wypowiedzi: #5

hiper-użytkownik

Wypowiedzi: 62
Nr użytkownika: 32 583
Laptop: Asus Zenbook Pro UX501VW

Dzięki za opis.

Mam pytania: czy do Twojego modelu można podłączyć dwa monitory. Jak ktoś zwrócił uwagę powyżej każda strona podaje inny opis i rodzaje portów.

Nadal zdecydowałbyś się na niego? Czy może wybrałbyś coś innego?

Jak bardzo kiepskiej jakości plastik jest? Tak czułem, że różnica w masie między tym, a Y700 może być w pewnej części spowodowana użyciem słabszego, ale lżejszego tworzywa.
Czy ta obudowa jest głównym powodem, że polecasz go jako wolnostojący na biurku?
3,5 godziny normalnej pracy i jeszcze sporo zapas to nie najgorzej.
Generalnie patrzyłem na niego jako bardziej mobilny konkurent Y700: mniejszy, lżejszy, ładniejszy, z ekranem matowym. Jeżeli jednak byłoby tak, że bateria słabsza i plastiki, które nie wytrzymają żadnego noszenia to byłaby to słaba konkurencja.

--------------------
ASUS ZenBook Pro UX501VW-FY010T / 15,6'' 1920x1080 / Intel Core i7-6700HQ 2,6GHz (3,5GHz) / 24GB DDR4 (2133mhz) / GTX 960M 4GB GDDR5 / SSD M2 256GB
MSI GX660R / 15,6'' 1920x1080 / Intel i7-740QM 1,73GHz (2.93 GHz) / 8GB (4GB + 2GB + 2GB) / Radeon HD 6970 2GB GDDR5 / 2x HDD 320GB 7200rpm
Acer Aspire 5021WLMI / 15,4'' 1280x800 / AMD Turion 64 1,6GHz / 1GB (333mhz) / Radeon x700 128MB / HDD 250GB 5400rpm

+Quote Post
reklama
dodano 12-03-2016, 15:30
Nr wypowiedzi: #

.

Quote Post
vancanoby
dodano 4-04-2016, 23:31
Nr wypowiedzi: #6

karlus

Wypowiedzi: 65
Nr użytkownika: 67 561
Laptop: Dream Machine G970

Jest taka informacja , ze biala wersja tego laptopa oraz czarna bardzo się różnią. Biała ma super głośniki JBL zaś czarna nie ma. W białej jest wnętrze aluminiowe w czarnej plastik. Ktoś jeszcze posiada ten laptop ?

--------------------
Laptop : Clevo R651RE3-G l i7-6700HQ l HyperX DDR4 2x4GB l GTX 970m l G-SYNC

PodpiwekTV - Oglądaj przy piwku!

+Quote Post
TOLKIEN1
dodano 5-04-2016, 17:42
Nr wypowiedzi: #7

cielepa
*

To z głośnikami JBL to chyba prawda - widziałem gdzieś post na oficjalnym forum Lenovo, biała wersja ma JBLele, czarna nie. Co do plastiku - nie wiem.

Obmacałem białą wersję w * zablokowano *ie i zdecydowałem się na zakup - za parę dni będę miał sprzęt i postaram się zrobić recenzje.

+Quote Post
damarone
dodano 6-04-2016, 8:55
Nr wypowiedzi: #8

nynuś

Wypowiedzi: 6
Nr użytkownika: 67 894

Cześć wszytkim Forumowiczom,
Mam tego lapka od paru dni - i5/8GB/240GB SSD. Zauważyłem jedna denerwującą przypadłość. coś w nim cicho ale słyszalnie "cyka" np podczas przewijania strony www. Czy ktoś kto mam tego lapka może sprawdzić czy coś takiego występuje również u niego.
Być możne jest to ten sam problem który miał inny laptop lenovo https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-P-Y-and...ng/td-p/1764715
Pozdr

+Quote Post
damarone
dodano 6-04-2016, 20:30
Nr wypowiedzi: #9

nynuś

QUOTE(vancanoby @ 4-04-2016, 23:31) *
Jest taka informacja , ze biala wersja tego laptopa oraz czarna bardzo się różnią. Biała ma super głośniki JBL zaś czarna nie ma. W białej jest wnętrze aluminiowe w czarnej plastik. Ktoś jeszcze posiada ten laptop ?

potwierdzam, mam wersję czarną, nie ma logo JBL, rozważam wymianę na białą, może też mniej będzie widać odciski palców na niej.

+Quote Post
TOLKIEN1
dodano 7-04-2016, 1:51
Nr wypowiedzi: #10

cielepa
*

^ Od wczoraj właściwie (bo już po północy) mam wersję białą. Polecam wymianę białą właśnie ze względu na praktyczność. Górna pokrywa to bajka - przyjemny matowy plastik, na którym nie widać odcisków palców. Na aluminiowym wnętrzu są one minimalne widoczne, ale trzeba już mieć naprawdę dobrze przepocone dłonie by porządnie wybrudzić laptopa.

+Quote Post
damarone
dodano 7-04-2016, 8:41
Nr wypowiedzi: #11

nynuś

QUOTE(TOLKIEN1 @ 7-04-2016, 1:51) *
^ Od wczoraj właściwie (bo już po północy) mam wersję białą. Polecam wymianę białą właśnie ze względu na praktyczność. Górna pokrywa to bajka - przyjemny matowy plastik, na którym nie widać odcisków palców. Na aluminiowym wnętrzu są one minimalne widoczne, ale trzeba już mieć naprawdę dobrze przepocone dłonie by porządnie wybrudzić laptopa.

najs. czy mógłbyś jeszcze sprawdzić czy występuje w twoim lapku to "cykanie" o którym pisałem 3 posty wcześniej? (czasem jest głośniejsze a czasem trzeba przyłożyć głowę do lapka, może zależnie od temperatury)

pytanie dodatkowe, ubezpieczałeś laptopa na wypadek awarii po okresie gwarancyjnym? mi * zablokowano * wcisnął ubezpieczenie ucare 500zł do 5 lat od kupna, mogę odstąpić w ciągu 30 dni. Zastanawiam się czy ten ekstra koszt ma sens, względem prawdopodobieństwa awarii.

+Quote Post
Dzioba92
dodano 7-04-2016, 14:17
Nr wypowiedzi: #12

bajtel

Wypowiedzi: 48
Nr użytkownika: 39 285

Byłem dzisiaj w sklepie na M i udało mi się pomacać Lenovo 700-15 w wersji czarnej.

Powiem szczerze, że zrobił na mnie dosyć dobre wrażenie może dlatego, że wcześniej byłem bardzo negatywnie i sceptycznie nastawiony do tego sprzętu.

Na początek obudowa - na prawdę pozytywne zaskoczenie jak na sprzęt Lenovo w tej cenie. Plastiki dobrze spasowane, materiał nie wydaję się taki najtańszy, fajny czarny, matowy plastik, na którym o dziwo nie zostawały odciski palców i dosyć przyjemny w dotyku.

Klawiatura skok ma wyczuwalny, ale szału nie robi.

Matryca na prawdę bardzo fajna, jasna, matowa, kąty w porządku

Najbardziej przemówiły do mnie wymiary - mały, w miarę lekki, poręczny w klasycznym stylu. Akurat jestem na etapie kupna "gamingowego" laptopa, który będzie służył bardziej do pracy i obróbki wideo niż do gier także trochę zamieszał mi w głowie. Nastawiałem się raczej na Y700 ze względu na parametry, ale nie pasował mi wygląd tego sprzętu, był trochę za ciężki i to szkło na matrycy...

Wybrałbym Ideapad 700-15, ale... zawiasy matrycy. Nie wiem czy w każdym egzemplarzu tak to wygląda bo jeśli tak to tragedia. Zawias chodzi tak lekko, że gdybym się wysilił to chyba otworzyłbym tego laptopa samym wzrokiem. Chodzi to na prawdę bardzo lekko, przy małym przechyleniu matrycy potrafi sam się zamknąć. Niestety mechanizm robi tragiczne wrażenie, bardzo plastikowo, wszystko trzeszczy, przesuwa się na boki, a przy podnoszeniu matrycy za jeden z rogów zawias tak się wyginał, że czekałem aż tylko coś strzeli

Żałuję, że nie udało mi się pomacać tego sprzętu w wersji białej bo może wygląda to lepiej niż w tym czarnym egzemplarz

+Quote Post
TOLKIEN1
dodano 7-04-2016, 17:10
Nr wypowiedzi: #13

cielepa
*

^ Zawiasy ? Zawias chodzi tak samo jak w 3,5 letnim Y580. Ja nie mam zastrzeżeń. Oczywiście - jeśli ktoś się postara to rozwali zawias - jak w każdym laptopie. W mojej sztuce delikatnie w jednym miejscu pp otwarciu odstawała ramka matrycy ( !!! która jest matowa !!! ), ale udało mi się odczepić kawałek i wpiąć na nowo - i już nie odstaje.

Obecnie męczę się z instalacja W10... oryginalny wywaliłem, ale po wgraniu nowego mam blue screeny. Super. Nie polecam W8.1 ze względu na to, że nie można zrobić updateu BIOSu. Wyskakuje komunikat o błędnym systemie operacyjnym - wymagany jest W10.

+Quote Post
TOLKIEN1
dodano 7-04-2016, 21:04
Nr wypowiedzi: #14

cielepa
*

QUOTE(damarone @ 7-04-2016, 8:41) *
najs. czy mógłbyś jeszcze sprawdzić czy występuje w twoim lapku to "cykanie" o którym pisałem 3 posty wcześniej? (czasem jest głośniejsze a czasem trzeba przyłożyć głowę do lapka, może zależnie od temperatury)

pytanie dodatkowe, ubezpieczałeś laptopa na wypadek awarii po okresie gwarancyjnym? mi * zablokowano * wcisnął ubezpieczenie ucare 500zł do 5 lat od kupna, mogę odstąpić w ciągu 30 dni. Zastanawiam się czy ten ekstra koszt ma sens, względem prawdopodobieństwa awarii.

Niestety, ale również mam to cykanie :/ Z prawej strony laptopa przy ruchach myszka. I nie jest to od wentylatora tylko jakby jakaś cewka piszczała / cokolwiek. Tego się raczej BIOSem nie załatwi :/ Kurde...

Laptopa nie ubezpieczałem.

+Quote Post
good_one
dodano 8-04-2016, 0:01
Nr wypowiedzi: #15

fachman

Wypowiedzi: 363
Nr użytkownika: 46 773
Laptop: Toshiba A305d ; Samsung R580 ; HP Compaq 6735b ; Lenovo S300

kondensatory piszcza a nie cewki

+Quote Post
damarone
dodano 8-04-2016, 13:02
Nr wypowiedzi: #16

nynuś

tutaj film jak to wygladało w y50 https://www.youtube.com/watch?v=sH3EoFBMrxE
faktycznie u mnie nie jest tak regularne i minimalnie inny odgłos
sklep poradził skontaktować się z serwisem.

+Quote Post
TOLKIEN1
dodano 8-04-2016, 14:02
Nr wypowiedzi: #17

cielepa
*

Ja poczekam na rozwój sytuacji. Moich 2 kolegów
miało takie puszczanie i po pewnym czasie im przeszło.

+Quote Post
Zeusik
dodano 9-04-2016, 8:47
Nr wypowiedzi: #18

karlus

Wypowiedzi: 58
Z: Wrocław
Nr użytkownika: 15 416

Ogólne pytanie - czy posiadacze 700tki w wersji białej są zadowoleni mimo kilku wad z zakupu i polecili by tego laptopa, bo jestem przed kupnem i się jeszcze zastanawiam?

+Quote Post
damarone
dodano 9-04-2016, 23:43
Nr wypowiedzi: #19

nynuś

QUOTE(TOLKIEN1 @ 8-04-2016, 14:02) *
Ja poczekam na rozwój sytuacji. Moich 2 kolegów
miało takie puszczanie i po pewnym czasie im przeszło.

daj znac jak się uporasz z rozwiązaniem.
Mi oprócz tego cykania, nie działała prawidłowo karta graficzna, w Benchmarkach miałem jakies absurdalne wyniki poniżej Office PC - FPS na poziomie 2-4 FPS - mimo tego że Nvidia była teoretycznie w użyciu.
U ciebie bez problemów z kartą?

ostatecznie zwórciłem lapka do sklepu

QUOTE(Zeusik @ 9-04-2016, 8:47) *
Ogólne pytanie - czy posiadacze 700tki w wersji białej są zadowoleni mimo kilku wad z zakupu i polecili by tego laptopa, bo jestem przed kupnem i się jeszcze zastanawiam?

to najtańszy laptop w rozmiarze 15,6 z matową matrycą fullHD IPS - dla mnie to jego zasadnicza zaleta.

+Quote Post
TOLKIEN1
dodano 10-04-2016, 15:44
Nr wypowiedzi: #20

cielepa
*

Dobra, zagadka z piszczącym laptopem rozwiązana... po części.

Co jest winne ? Windowsowy plan zasilania ! Okazało się, że problem jest znany (ostatnie posty z 2016 roku): http://www.tomshardware.co.uk/forum/302716...se-moving-mouse
Na Zrównoważonym piszczy średnio, na Wysokiej Wydajności najgłośniej, a na Oszczędzaniu Energii - w ogóle nie piszczy.

+Quote Post

11 Strony: V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 28-06-2017 - 5:37