IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Laptop 13 - 14 cala multimedialny w cenie 2000 - 3000 max
srs006
dodano 5-01-2017, 14:26
Nr wypowiedzi: #1

bajtel

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 37
Nr użytkownika: 69 796

1. Jaki jest budżet? 2000 - 3000

2. Zakup na osobę prywatną czy tez na firmę (domyślnie można przyjąć opcję pierwszą, jeśli na firmę warto to dopisać)? prywatna

3. Jaki rozmiar jest preferowany (podajemy wielkość matrycy, ewentualnie wagę)? chciałbym coś w miarę poręcznego , zastanawiam się nad 13 - 14 cala (czasem będzie przewożony).

4. W jakim kraju będzie dokonany zakup (jeśli w Polsce można punkt pominąć)? Polska

5. Podajemy preferencje co do konkretnych marek producentów:
Lubiani: asus, acer, dell, hp i inne jak mało awaryjne
Niechciani: nie mam zaufania do Lenovo (słyszałem o reklamacjach)

6. Do czego głównie ma służyć notebook? przeglądanie internetu, filmy, muzyka, czasem gry ale sporadycznie (czasem mógłbym spróbować zagrać w coś mocniejszego ( jakieś strategie)

7. Na czym zależy nam najbardziej w notebooku nie mam konkretnych wymagań. w miarę dobra klawiatura, szybkość działania, przyzwoity ekran, minimum 8 GB ram, procesor z kategorii intel i5 6200U - myślałem o tym procesorze

8. Sposób użytkowania laptopa, czyli czy będzie często przenoszony między miejscami, używany w podróży a może głównie na biurku. głównie na biurku ale czasem będę go zabierał w inne miejsce

9. Czy zamierzamy grać na notebooku? Jeśli tak, to w jakie gry oraz jakich detali oczekujemy? sporadycznie gry (jakieś strategie: settlers lub coś podobnego)

10. Jakiego czasu pracy na baterii oczekujemy ? 2 -3 godz. minimum ale nie jest to priorytet

11. Sposób zakupu, czyli czy zamierzamy kupić w dużej sieci handlowej, konkretnym sklepie czy też może w grę wchodzi zakup przez internet. wszystko wchodzi w grę

12. Czy chcemy laptopa z systemem czy też może być bez? Jeśli z systemem, to jaki jest preferowany? wolałbym z systemem windows 10 ale jakby był bez to myslę, że też bym sobie z tym poradził (na allegro można kupić oryginalny klucz do win 10 za około 100 pln i samemu zainstalować lecz ważne aby producent miał dobre zaplecze sterowników)

13. Jaki rodzaj wyświetlacza nas interesuje, matowy czy błyszczący? raczej matowy

14. Czy wygląd laptopa jest dla nas istotnym czynnikiem? Jeśli tak, warto podać kilka modeli które wpadły nam w oko z wyglądu.
wpadł mi w oko taki o to model ale czytałem, że coś słabo z klawiaturą u niego :/ jakieś zacińki ACER Aspire V3-372-51HM

15. Kiedy planujemy zakup? jutro, pojutrze, w najbliższym czasie

16. Jak długo planujemy go używać? obecnego LG S510 używam już około 8 lat więc jeśli ten się będzie sprawował to może i też coś koło tego

17. Jaki rozmiar/rodzaj dysku twardego nas interesuje? chciałbym już 256 GB SSD

18. Czy potrzebny jest napęd optyczny? Jeśli tak, to jaki (DVD, BluRay)? nie jest potrzebny

19. Inne, czyli wszystko co nie pojawiło się wyżej a uważamy za ważne. Zależy mi , żeby był w miarę szybki, bezawaryjny. Zależy mi , żeby była możliwość samemu dołożenia pamięci RAM, w przyszłości chciałbym dołożyć RAM do 16 GB oraz może wymiany dysku twardego. Przeglądając laptopy zwróciłem uwagę na procesor i5 6200U - wydaje mi się, że to chyba optymalny wybór procesora biorąc pod uwagę cenę - jakość. Ale jestem otwarty na różne propozycje.
Go to the top of the page

+Quote Post
Tomasz Cyba
dodano 5-01-2017, 14:55
Nr wypowiedzi: #2

Naczelny Notebookcheck.pl

Grupa: Naczelny
Wypowiedzi: 22 515
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 2

HP ProBook 430 G3 lub 440 G3 - zaletą obu jest możliwość zamontowania dwóch dysków. No i ProBooki mają dobry serwis.

--------------------

+Quote Post
srs006
dodano 6-01-2017, 18:11
Nr wypowiedzi: #3

bajtel

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 37
Nr użytkownika: 69 796

dzięki za odp. Macie jeszcze jakieś typy? mógłbym ewentualnie zwiększyć delikatnie budżet do 3200- 3500 max.

nie mam zaufania do lenovo ale może jest jakiś model przyzwoicie zestrojony i wykonany z mocnymi podzespołami w tym kartą gtaficzną, który jest godny do polecenia?

co powiecie o Lenovo Yoga 700 i5-6200U 4GB 500GB GF 940M 14 - mocna grafika, mniej ramu i wolniejszy dysk ale ram można dodać, dysk też. tylko jak z jakością wykonania?

+Quote Post
kuzniewski.pl
dodano 9-01-2017, 9:29
Nr wypowiedzi: #4

partner Notebookcheck.pl

Grupa: Partner PRO
Wypowiedzi: 1 110
Nr użytkownika: 65 176

Oprócz topowych serii biznesowych, Lenovo może pochwalić się całkiem udanym ThinkPadem E460. Jednak konfiguracji z 4 GB RAM, dyskiem HDD, ekranem IPS i niezależną grafiką cena dochodzi do Twojej górnej granicy.

Swego czasu całkiem niezłego notebooka 13-calowego zrobił Acer. TravelMate P238 wypada nieźle ze względu na dobrą kulturę pracy i w części aluminiową obudowę. Wadą jest natomiast przeciętna matryca.

--------------------

kuzniewski.pl - sprzęt komputerowy dla użytkowników profesjonalnych
kontakt - email: sklep@kuzniewski.pl, infolinia: 801 011 789, (61) 63 96 270, allegro: kuzniewski_pl

serwis kuzniewski.pl - serwis sprzętu komputerowego wszystkich marek, autoryzowany serwis gwarancyjny biznesowego sprzętu Lenovo
kontakt - email: serwis@kuzniewski.pl, tel: 721 718 062, (61) 63 96 272

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 25-05-2017 - 6:53