IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Pierwszy komputer, domowe zastosowania, maks 3500 zł
Saix
dodano 8-01-2017, 12:26
Nr wypowiedzi: #1

nynuś

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 2
Nr użytkownika: 69 588

Witam. Przymierzam się do zakupu pierwszego komputera i bardzo proszę o pomoc w wyborze.

1. Budżet - maks 3500 zł

2. Zakup na osobę prywatną

3. Rozmiar - myślę że standardowe 15,6 cala będzie dobrą opcją, może być mniej.

4. Marka - nie mam wybranych marek, tym niemniej kierując się zasłyszanymi opiniami celuje w coś od Della, Asusa, Acera lub ewentualnie HP.

5. Zastosowanie: głównie internet, office, czasem film na DVD lub z sieci, pisanie. Reszta typowa dla komputerów czyli wymiana plików z telefonem, Evernote itd. Być może coś się jeszcze wyklaruje w miarę upływu czasu. Moimi głównymi sprzętami pozostają smartfon i tablet.

6. Na czym mi zależy: solidność, wygoda, kultura pracy, napęd DVD, długi czas pracy na baterii, fajnie jakby była gwarancja 3-letnia.

7. Sposób użytkowania: głównie w domu, rzadko będzie opuszczał mieszkanie.

8. Gry - nie zamierzam na tym grać.

9. Jakiego czasu pracy na baterii oczekuję: pomimo użytkowania w domu raczej długiego, nie lubię być uwiązany kablami.

10. Sposób zakupu: w sklepie stacjonarnym.

11. System: nie będę póki co kombinował i stawiam na Windowsa 10.

12. Wyświetlacz: matowy.

13. Wygląd: jest mi obojętny.

14. Kiedy planuję zakup: nie śpieszy mi się aż tak, tym niemniej chciałbym dokonać zakupu jeszcze w styczniu, ewentualnie na początku lutego.

15. Jak długo planuję go używać: co najmniej 3 lata niech nie sprawia problemu, nie jestem osobą co często zmienia sprzęt, poza tym jestem z tych dbających o elektronikę.

16. Jaki rodzaj dysku: stawiam na SSD, pojemność 240 do 512 GB.

17. Naped optyczny: przydałby się. Można kupić zewnętrzny ale jeśli uda się dostać w standardzie to dobrze.

Kandydaci:
- Asus P2540UA - i5, 240 SSD, 8GB RAM, 6700mAh, HD
- Acer F5-573G - te same podzespoły

- Asus ZenBook UX310UA - i3, reszta to samo

- Acer S13 - i5, 256 SSD

Wiem, do standardowych laptopów dorzucam ultrabooki ale po przejrzeniu ofert jestem rozdarty trochę. Pewnie dlatego że nie używałem laptopów na co dzień i nie wiem co się najlepiej sprawdzi u mnie. W ZenBooku i S13 podoba mi się niewielki rozmiar i lekkość co jest odczuwalne nawet w domu gdy chce się coś zrobić np. siedząc w fotelu, nie tylko przy biurku czy stole. Za dwoma pierwszymi opcjami przemawia wszechstronność, cena a za Asusem dodatkowo liczba portów, bateria i 3-letnia gwarancja choć ekran pewnie będzie mocno odstawał od konkurentów, ciężko poza tym znaleźć jakieś recenzje tego sprzętu.
Poza tym mam też takie pytanie - przy moich zastosowaniach odczuję jakąkolwiek różnicę między i3 a i5?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc w wyborze.
Powód zmiany treści: dodałem kwotę w podtytule /tc
Go to the top of the page

+Quote Post
kuzniewski.pl
dodano 9-01-2017, 8:41
Nr wypowiedzi: #2

partner Notebookcheck.pl

Grupa: Partner PRO
Wypowiedzi: 1 031
Nr użytkownika: 65 176

Do wymienionych przez Ciebie zastosować, Core i3 powinien wystarczyć. Jeżeli jednak oczekujesz zapasu mocy, możesz pokusić się o Core i5, ale możesz mieć poczucie, że dopłaciłeś do czegoś, czego mocy tak naprawdę nie wykorzystasz. Będąc na Twoim miejscu, zdecydowałbym się wybrać np. lepszą matrycę lub dołożyć do dysku SSD.

Od siebie możemy polecić 14-calowego ThinkPada E460 od Lenovo z matrycą TN i Core i3 lub jego 15-calowy odpowiednik - ThinkPada E560 z matrycą IPS. Dodatkowo, jeżeli planujesz dużo pisać na laptopie, to klawiatura z ThinkPadów z pewnością przypadnie Ci do gustu.

--------------------

kuzniewski.pl - sprzęt komputerowy dla użytkowników profesjonalnych
kontakt - email: sklep@kuzniewski.pl, infolinia: 801 011 789, (61) 63 96 270, allegro: kuzniewski_pl

serwis kuzniewski.pl - serwis sprzętu komputerowego wszystkich marek, autoryzowany serwis gwarancyjny biznesowego sprzętu Lenovo
kontakt - email: serwis@kuzniewski.pl, tel: 721 718 062, (61) 63 96 272

+Quote Post
Saix
dodano 10-01-2017, 13:12
Nr wypowiedzi: #3

nynuś

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 2
Nr użytkownika: 69 588

Ten E560 pasowałby ale mam wątpliwości co do tej firmy, w internecie przewija się sporo niepochlebnych opinii.

Dzisiaj odkryłem także bardzo ciekawy model - Fijutsu LifeBook A557. Ma wszystko czego bym potrzebował i dodatkowo matrycę fullHD czym wygrywa z Asusem. Miał ktoś styczność z laptopami Fijutsu i może się odnieść do jakości sprzętu jak i serwisu? Recenzję na notebookchec ma pozytywną i mnie zaciekawił.

+Quote Post
kuzniewski.pl
dodano 12-01-2017, 15:36
Nr wypowiedzi: #4

partner Notebookcheck.pl

Grupa: Partner PRO
Wypowiedzi: 1 031
Nr użytkownika: 65 176

Nie ma co się bać ThinkPadów. Niepochlebne opinie dotyczą częściej multimedialnej gałęzi Lenovo czyli IdeaPadów. Biznesowe maszyny wypadają zdecydowanie lepiej pod względem bezawaryjności, a gdy już pojawi się problem, gwarancję obsługują inne serwisy.

Fujitsu LifeBook to sprawdzone notebooki uznanego japońskiego producenta i LifeBook A557 to dobry laptop w dobrej cenie, jednak pozycjonowany o jakieś pół półeczki niżej niż ThinkPad E.

--------------------

kuzniewski.pl - sprzęt komputerowy dla użytkowników profesjonalnych
kontakt - email: sklep@kuzniewski.pl, infolinia: 801 011 789, (61) 63 96 270, allegro: kuzniewski_pl

serwis kuzniewski.pl - serwis sprzętu komputerowego wszystkich marek, autoryzowany serwis gwarancyjny biznesowego sprzętu Lenovo
kontakt - email: serwis@kuzniewski.pl, tel: 721 718 062, (61) 63 96 272

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 27-02-2017 - 6:06