IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Rysy na matrycy. Problem ze sprzedawca
Wasky
dodano 27-10-2017, 19:01
Nr wypowiedzi: #1

cielepa
*

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 13
Nr użytkownika: 71 727

Witam, kupiłem używkę 840 g1 na allegro. Niestety wbrew zapewnieniom sprzedawcy matryca ma rysy i to dosyć wyraźne. Czuć je nawet pod palcem.
https://www.youtube.com/watch?v=Esccx1ANDEo Pomimo wysyłania fot i filmiku typ udaję że nie ma pojęcia o co mi chodzi. Mówi że na zdjęciach i na filmie nic nie widać. Na potwierdzenie wysyła mi foty, które były w treści aukcji robione miesiąc temu, gdzie raz że foty słabe że robione z metra i ledwo widać co za tekst jest wyświetlany, a gdzie dopiero rysy. Po drugie na ramce były przyklejone uchwyty do filtru, zostały zdemontowane, a rys znajduje się na całej długości obok tego usunietego paska kleju. Przypuszczam że podczas nieudolnego czyszczenia ramki dostało się też matrycy, o czym też świadczą smugi. Nauczony doświadczeniem zakupów z Chin, mam nagrany otwarcie paczki i pierwsze uruchomienie. Ogólnie sprzedawca ciężki przypadek. W sumie co do reszty nie mam zastrzeżeń, jestem świadomy że to używka. Na ale nie po to pytałem przed zakupem o stan matrycy, żebym teraz jeszcze słuchać takich "tłumaczeń" i zwalania winy nawet nie wiem na kogo.

0. Widać coś na tym filmiku (ustawcie rozdizałke hd)?
1. Czy są jakieś metody żeby się pozbyć rys z matryc matowej?
2. Co robić. Odsyłać? Boję się że mogę zostać i bez kasy i bez laptopa.
Go to the top of the page

+Quote Post
maximus.
dodano 27-10-2017, 19:47
Nr wypowiedzi: #2

epny

Wypowiedzi: 797
Nr użytkownika: 69 881
Laptop: EB 8470p

miałem podobną sytuacje z telefonem lecz ja płaciłem kartą i zrobiłem chargeback

+Quote Post
Wasky
dodano 27-10-2017, 19:53
Nr wypowiedzi: #3

cielepa
*

Wypowiedzi: 13
Nr użytkownika: 71 727

Możesz doprecyzować co jak, bo mam wrażenie że piszesz o telefonie kupionym w chinach, a to trochę inna bajka? Co do płatności nauczony chińskimi stylem zakupów, za tego lapka też zapłaciłem kartą przez payu. Allegro to taki dziki zachód, zdjęcia, filmik itp., a i tak sprzedawca powie że on nie ma pojęcia co i jak i pewnie otwarcie paczki zmontowane i w półgodziny od wyjęcia z paczkomatu matryce podmieniłem, albo cały laptop. Straszno i śmiesznie.

+Quote Post
maximus.
dodano 27-10-2017, 20:36
Nr wypowiedzi: #4

epny

Wypowiedzi: 797
Nr użytkownika: 69 881
Laptop: EB 8470p

Jak kupiłeś kartą (najlepiej mastercard)
Napisz do sprzedawcy, że masz dowody uszkodzenia i powołaj się na odpowiednią ustawę, żądając zwrotu lub odniesienia do reklamacji, jednocześnie załóż spór

Jak nie zmięknie (spór nic nie da) to zrób kopie konwersacji, aukcji allegro, sporu, zdjęcia uszkodzeń i zgłoś się do swojego banku reklamacja-chargeback, prześlij im dokumentacje i po 3 miesiącach masz zwrot pełnej kwoty za transakcję, po czym odeślij towar sprzedającemu, któremu najprawdopodobniej zablokują konto

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 17-01-2018 - 21:03