IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Mac a praca na aplikacjach Office?, Czy ma w ogóle sens i jak działa?
Ewa_108
dodano 13-08-2019, 10:24
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 16
Nr użytkownika: 75 890

Drodzy,

czy w ogóle ma sens kupno takiego Maca Pro i praca na Excelu, Power Poincie Wordzie?
To moje główne narzędzia pracy, i jej owoce powinny być kompatybilne z plikami innych osób, z których większość (nie oszukujmy się) używa jednak Windowsa i Office'a.
Jak to działa?
Czy nie jest to trochę jeżdżenie Ferrari z przyczepką, żeby mieć jakiś bagażnik?
Z góry dzięki i pozdrawiam

Ewa
Go to the top of the page

+Quote Post
Sparc
dodano 13-08-2019, 15:05
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 24 078
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Nie ma sensu kupować Mac Pro do pakietu biurowego. To jest stacja robocza do montowania filmów 8K czy renderowania grafiki 3D.
https://www.apple.com/pl/mac-pro/

Nie ma też sensu kupować Microsoft Office, bo jego wersję są niekompatybilne ze sobą. Nawet te na Windowsa, a co dopiero między Windowsem i Mac OS.

Poza tym o jakim Office w ogóle mowa? Bo przecież są różne
https://pl.wikipedia.org/wiki/Office

Do zadań biurowych znacznie lepiej nadaje się Mac mini, MacBook Air albo MacBook Pro 13 i monitor.

https://www.apple.com/pl/mac-mini/
https://www.apple.com/pl/macbook-air/
https://www.apple.com/pl/macbook-pro/

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
tomash23
dodano 13-08-2019, 15:22
Nr wypowiedzi: #3

Wypowiedzi: 1 560
Nr użytkownika: 14 719
Laptop: stacjonarka

Ciekawe w skład jakiego Office'a wchodzi Word, Excel i Powerponit? Nie ogarniesz tego Sparc. Ja korzystam ze starej 10 (word i excel) i jeszcze nigdy nie zauważyłem niekompatybilności o której piszesz.

+Quote Post
Sparc
dodano 13-08-2019, 15:45
Nr wypowiedzi: #4

To chyba mało używasz, bo ciągle są problemy z formatami plików i makrami.

Ma szczęście są jeszcze formaty kompatybilne między różnymi platformami np. RTF, PostScript, PDF, LaTeX.

--------------------

+Quote Post
HeroOfJustice
dodano 13-08-2019, 16:19
Nr wypowiedzi: #5

Wypowiedzi: 64
Nr użytkownika: 60 206

Fajny artykuł kiedyś na temat kompatybilności Office czytałem, nawet udało sie znaleźć : link

W skrócie - póki nie używasz featursów właściwych wyłącznie dla jednego lub drugiego systemu to wszystko będzie wygladać identycznie.

Inną kwestia jest taka,że MacOS bardzo słabo zarządza pamięcią i CPU i zwłaszcza przy dużych plikach Excela czy Accessa mogą być problemy. Generalnie jednak kupowanie zarówno maca pro jak i macbooka pro do office mija się z celem.

+Quote Post
Ewa_108
dodano 13-08-2019, 17:10
Nr wypowiedzi: #6

Wypowiedzi: 16
Nr użytkownika: 75 890

QUOTE(HeroOfJustice @ 13-08-2019, 16:19) *
Fajny artykuł kiedyś na temat kompatybilności Office czytałem, nawet udało sie znaleźć : link

W skrócie - póki nie używasz featursów właściwych wyłącznie dla jednego lub drugiego systemu to wszystko będzie wygladać identycznie.

Inną kwestia jest taka,że MacOS bardzo słabo zarządza pamięcią i CPU i zwłaszcza przy dużych plikach Excela czy Accessa mogą być problemy. Generalnie jednak kupowanie zarówno maca pro jak i macbooka pro do office mija się z celem.

Ok, dzięki za odpowiedź. Nie ma jak jasne wskazówki biggrin.gif

+Quote Post
Kikero
dodano 13-08-2019, 17:26
Nr wypowiedzi: #7

Wypowiedzi: 34
Nr użytkownika: 75 902
Laptop: Thinkpad T480s / T460s / Macbook Air (2017)

Nie rób tego, tzn. nie kupuj Maca dla Offica. Moja żona tak zrobiła rok temu i do poważniejszych zadań w MS Office MAC się nie nadaje. Do prostych zadań może wystarczy, ale akurat na pracę w Excelu żona narzekała. Co do kompatybilności i działania pakietu Office Sparc jak zwykle bredzi, zresztą nie o to chodzi w tym wątku.

+Quote Post
ivan-niezbyt-gro...
dodano 13-08-2019, 21:49
Nr wypowiedzi: #8

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 249
Z: NS, KR
Nr użytkownika: 40 175
Laptop: e6430, Vostro 7570

Na podstawie obserwacji z pracy mogę powiedzieć, że do tworzenia prostych (nawet wielostronnicowych) dokumentów i arkuszy można używać zarówno macOS-a, jak i Windowsa. Najwięcej problemów sprawia PowerPoint.
Makr (przynajmniej moich) nikt z moich współpracowników nigdy nie jest w stanie odpalić - inna sprawa, że VBA jest prymitywne (a ile trzeba się namordować z kropką i przecinkiem jako separatorem miejsc dziesiętnych to już nawet nie chce mi się pisać) i wiele rzeczy fajniej robi się w R, czy Pythonie.
Dodatkowo większe pliki Excela odpalają się zauważalnie wolniej, wolniej przeliczają się formuły, choć ostatni Office dla Maca jest nieporównanie wydajniejszy (i bardziej STABILNY!) niż poprzedni.

+Quote Post
Sparc
dodano 13-08-2019, 23:07
Nr wypowiedzi: #9

Inną kwestia jest taka,że MacOS bardzo słabo zarządza pamięcią i CPU i zwłaszcza przy dużych plikach Excela czy Accessa mogą być problemy.

Akurat Mac OS bardzo dobrze zarządza pamięcią, wykorzystuje całą dostępną.

Generalnie jednak kupowanie zarówno maca pro jak i macbooka pro do office mija się z celem.

Jednocześnie to są bardzo dobre laptopy, warte kupna.

QUOTE(Kikero @ 13-08-2019, 17:26) *
Co do kompatybilności i działania pakietu Office Sparc jak zwykle bredzi, zresztą nie o to chodzi w tym wątku.

Udowodnij, zważywszy że sam Microsoft potwierdza niekompatybilności różnych wersji Office.

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 17-09-2019 - 2:11