IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Częstotliwość odświeżania.
MeTroSS
dodano 23-06-2017, 23:06
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 6
Z: Poznań
Nr użytkownika: 69 129

Witam.

Mam MSI GT683 z matrycą LP156WF1-TLC1. Domyślna częstotliwość odświeżania to 60Hz.
W sterownikach Nvidii można dowolnie tę częstotliwość zmieniać. Więc potestowałem trochę i na tej matrycy maksymalna częstotliwość którą dało się ustawić to 116Hz, powyżej tej wartości jest już czarny ekran.
I tutaj mam pytanie, czy ktoś ma jakieś doświadczenia związane z takim "podkręcaniem" LCD i mógłby się trochę wypowiedzieć na ten temat?
Różnica pomiędzy 60Hz a 110Hz jest spora, ale czy taka zmiana niesie ze sobą duże ryzyko uszkodzenia?
Go to the top of the page

+Quote Post
waldeksik
dodano 24-06-2017, 8:07
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 12 517
Nr użytkownika: 49 499
Laptop: msi gt60 from gt660 :)

Pewnie niesie jak każdy typ podkręcania czegokolwiek. Wynik solidny wink.gif

--------------------

+Quote Post
MeTroSS
dodano 24-06-2017, 9:21
Nr wypowiedzi: #3

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 6
Z: Poznań
Nr użytkownika: 69 129

No wynik jak na 8 letni sprzęt mnie zaskoczył tongue.gif
Co do jakiegoś ryzyka nie mam wątpliwości, że istnieje. Tylko przy podkręcaniu czy to procesora czy pamięci można to ryzyko w jakimś stopniu minimalizować chociażby przez samą obserwację temperatury smile.gif
Szukam teraz jakichś informacji o tym, ale polski internet zbyt dużo nie mówi, są ludzie którzy ustawiają z 60 na 75Hz i nie narzekają na problemy. Ale tam jest różnica 15Hz.
Trafiłem też na jakiś temat tutaj na forum gdzie @Luqart wspominał o IPS'ach ustawianych na 100Hz gdzie po 2 latach takiego użytkowania też nie było żadnych problemów. W moim przypadku to jest chyba TFT, z tego co wyczytałem.
Nie mam zbyt wielkiej wiedzy w temacie i swoją drogą jestem ciekaw przez co to odświeżanie jest ograniczane. Dlaczego ten 1Hz różnicy (116/117hz w moim przypadku) prowadzi do sytuacji, gdzie ze stabilnie wyświetlanego obrazu, robi się tylko czarny ekran tongue.gif Ale na ten temat też ciężko znaleźć odpowiedź.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 13-11-2018 - 22:10