IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

5 Strony: V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Sound Blaster X-fi USB Surround 5.1, Recenzja + obrazki + screenów - zapraszam!
mafioss
dodano 22-07-2008, 13:52
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 6
Nr użytkownika: 11 776
Laptop: Compal fl90

Recenzja USB SB X-fi Surround 5.1
Autor: mafioss (mafioss@jabster.pl)

Recenzja tekstowa ze screenami oraz zdjęciami (wykonane komórką)

1. Design & Wytrzymałość

Karta jest opakowana w gustowną czarną obudowę, na górze w lewym dolnym rogu jest umieszczone pokrętło do ustawiania cyfrowo głośności. Wg mnie jest to duża zaleta wykończeniowa opakowania karty, bez tego pokrętła obudowie czegoś by brakowało.

Sama czarna obudowa zbudowana jest z dwóch pokryw z zaokrąglonymi wykończeniami. Górna pokrywa, wytrzymały plastik - odblaskowa. Dolna pokrywa, zwykły czarny plastik - matowy.

Na prawym boku karty umieszczone są trzy gniazda miniJack, odpowiednio zaznaczone pastelowymi kolorami: Headphone OUT, Line IN, MIC IN. Są one ustawione na złączeniu pokrywy górnej z dolną, co poprawia wygląd przejścia między górną a dolną pokrywą.

Lewy bok karty jest czysty, bez żadnych wyjść i wejść. Tylko po jego prawej stronie widać część czytnika IR, tzn. czytnika sygnałów podczerwieni od pilota.

Przód karty jest wyposażony z lewej strony w diodę sygnalizującą działanie karty jak i pokazująca status sczytywania sygnałów od pilota. Od diody w lewo widać większą część czytnika IR, który kończy się na lewym boku karty.

Tył
wyposażony jest w 6 gniazd, kolejno (od lewej strony tylnej ścianki):
Left**, Right**, REAR*, C/SUB*, Optical OUT (TOSLINK), USB
Te gniazda też są ustawione na złączeniu pokryw. Co uzupełnia tył.

Design oceniam na 10/10, jest bardzo gustowny i pasuje do mojego Compala IFL90. Wytrzymałość 10/10, plastik twardy, odpowiednio wytrzymały - przecież nie będziemy karty zrzucać z 4 piętra, co nie? A z biurka raz mi spadła, i nic się jej nie stało.
* - Wyjścia miniJack.
** - Gniazda Chinch

2. Funkcjonalność

a) Systemy głośnikowe

Karta obsługuje systemy głośników 2.0/2.1, 4.0/4.1, 5.0/5.1. Wg mnie nie jest to wykorzystanie w pełni USB 2.0, bo procesor X-fi jak i Audigy 2 (Nie wiem konkretnie co siedzi w środku) obsługuje również 6.0/6.1, 7.1,8.0.

Aby podpiąć głośniki od 2.0 - 5.1, musimy podpiąć adapter 2xChinch to 1xminiJack (adapter ten znajdziemy w zestawie), podpinamy go do wspomnianych gniazd Left,Right.

Otrzymujemy trzecie wyjście miniJack, do którego możemy podpiąć głośniki 2.0/2.1, lub zielona wtyczke od zestawu 5.1. Resztę kabli podpinamy wg kolorów wtyczek od zestawów, w moim przypadku (Creative Inspire T6100) pomarańczową do C/SUB a czarną do REAR.

Wyjątkiem są niektóre zestawy/kolumny 2.0, które mają osobne dwa kabelki Chinche Biały i Czerwony, np. Unitry, wówczas nie podpinamy adaptera a wkładamy kable zgodnie z gniazdami Biały do Left, Czerwony do Right.

Następnym wyjątkiem są kina domowe oraz głośniki z najwyższej półki, które mają wejście optyczne TOSLINK, wówczas łączymy je za pomocą światłowodu otrzymując najlepszą jakość dźwięku.

b) Sterowanie zdalne

Za pomocą pokrętła do regulowania głośności możemy stopniowo co 5% zwiększać lub zmniejszać poziom głośności karty. Jednak to i wiele więcej zapewnia pilot Creative RM-850, który również jest w zestawie.

* Wyłączyć, Hibernować oraz Zresetować komputer/laptopa.
* Możemy co 5% zwiększać/zmniejszać wpływ efektów X-fi Crystalizer jak i X-fi CMSS 3D, jak i włączyć/wyłączyć te efekty.
* Możemy co 5% zwiększać/zmniejszać głośność karty jak i wyciszyć ją.
* Możemy, bez użycia klawiatury sterować Creative Entertainment Center, o którym powiem więcej w następnych rozdziałach.
* Możemy sterować dźwiękiem w Creative MediaSource 5.
* No i włączyć nagrywanie.

Wg mnie pilot jest bardzo przydatnym gadżetem, nawet w przypadku laptopa przy oglądaniu filmu można szybko wyłączyć dany efekt. Jednak brakuje możliwości włączania/ustawienia EAX HD 4.0.
Ale można to potraktować jako fanaberię.

Zapomniałem dodać o tym, że pokrętło jest tak wyprofilowane, że opuszkiem palca łatwo zmieniać stopień głośności. Palec nie ślizga się po powierzchni pokrętła.

c) Software

Na płycie znajdziemy:
* Creative Console Launcher Entertainment Mode - Wszelkie ustawienia karty.
* Creative Entertainment Center - Coś takiego jak Windows Media Center, przydatne, dokładniej opiszę w rozdziale Multimedialne Centrum Dźwięku.
* Creative MediaSource 5 - Zestaw programów muzycznych, nie korzystałem z nich wszystkich a tylko z playera.
* Creative SystemInformation - Zawiera informacje o systemie itp. Zamiast tego wolałbym program pokazujący wnętrze karty.
* Creative Media Toolbox 6 Trial - Zarządzanie programami multimedialnymi, converter itd.
* Creative Software AutoUpdate - Program aktualizujący sterowniki ioprogramowanie dodatkowe od Creative, działa dobrze.
* Creative WaveStudio - Nie testowałem.
* Creative Audio Console - Podstawowe ust. karty - dla osób, które wolą standardowe ustawianie.
* Creative Volume Panel - Sterowanie głośnością, głośnością kanałów itp. W trayu też odpowiada za włączanie innych programów Creativa.
* Remote Control Settings - Podstawowe ust. pilota.

d) Zasilanie

Karta zasilana jest przez USB, co poprawia mobilność urządzenia.
Jednak jest to jedyna możliwość zasilania, wg mnie powinna być możliwość podpięcia zasilacza, gdyż wzmocnienie dźwięku byłoby znacznie większe.

e) Obciążenie

Przy Adobe Photoshop CS2, Tryb Rozrywkoey i Firefoxie z dużą ilością zakładek, u mnie przekracza 25% obciążenia.
Przy Multimedialnym Centrum Dźwięku w tle, może przekroczyć 40%.Jednak gdy odtwarzam dźwięk w foobarze2000, obciążenie jest minimalnie podniesione w stosunku do wbudowanej karty max 5%.

Funkcjonalność oceniam na 9/10, gdyż dołączone oprogramowanie nie pozwala na wykorzystanie w pełni karty.

3. Czystość dźwięku i wrażenia osłuchowe.

Sam dźwięk z karty jest bardzo czysty, bez zakłóceń, Gdy wyłączę zasilanie USB a głośniki będę miał włączone to głośniki będą odbierać stacje numeryczne, co oznacza, że karta jest wyposażona w mocny procesor xD. Gdy włączymy PowerUSB stacje numeryczne słychać bardzo wyraźnie.

a) X-fi Crystalizer

Efekt ten poprawia jakość mp3-ki, która została utracona podczas kompresji, praktycznie poprawi trochę dźwięk:

MP3:
128 kbps - do 75% brak metaliczności dźwięku.
192kbps - do 78% brak metaliczności dźwięku.
320kbps - do 80% brak metaliczności dźwięku.
FLAC:
866kbps - do 95% brak metaliczności dźwięku.

W przypadku FLAC'a efekt tylko odrobinkę poprawia jakość, w przypadku MP3 poprawia jakość o 25% - 30% wg mnie. MP3 ma czystszy dźwięk, ale na pewno nie taki jak FLAC albo Wave.

b) X-fi CMSS-3D

Efekt ten robi ze zwykłego stereo, holofoniczne stereo.
W przypadku zestawów 5.1 zauważyłem, że poprawia rozdzielanie kanałów. Na słuchawkach za 15pln w przypadku filmów ma się lekkie wrażenie jakby się słuchało 5.1, jednak nie daje to takiego samego efektu jak na głośnikach 5.1.

c) CDAudio

Spróbowałem też dźwięku z płyty CDAudio, dźwięk naprawdę mocny i czysty.

d) EAX Effects

Efekty EAX to stworzenie sztucznej przestrzenni w dźwięku, jak dla mnie nie są one przydatne przy słuchaniu muzyki czy oglądaniu filmu. Może się to przydać tylko w grach, jednakże nie testowałem ich.

e) Video w 5.1

Oglądając filmy w 5.1 na tej karcie, czujemy się jak w kinie, również w odpowiednich słuchawkach.

Moje wrażenia związane z dźwiękiem z tej karty są bardzo pozytywne.
Oceniam je 10/10. Ponieważ karta ta na to zasłużyła, dźwięk w stosunku do wbudowanej karty jest znacznie czystszy.

4. Multimedialne Centrum Dźwięku?

Samo centrum włączamy pilotem przyciskiem Start. Centrum to nakładka fullscreen na Creative MediaSource 5. Więc mamy w nim te same zalety I wady.

W menu głównym widzimy opcje:

* Options - Opcje programu:
o Play Modes - Możemy tu ustawić tryby odtwarzania, jednak gdy spróbujemy coś zatwierdzić program zawiesza się.
o Music Library - Możemy tutaj wybrać skąd ma brać muzykę.
o Audio - Możemy tutaj ustawić EQ, efekty X-fi, efekty EAX
o Slideshow - Możemy tutaj ustawiania dot. wyświetlania slajdów.
o Display - Ust. Wyświetlania samego Centrum.
o Change Background - Możemy wybrać kolory tła Centrum: Zielony, Niebieski, Różowy.
* Pictures - Możemy wybrać zdjęcia i wyświetlić je na FullScreenie.
* Videos - Możemy wybrać film i odtworzyć go na FullScreenie.
* Music - Analogicznie jak w przypadku filmu tyle, że muzykę.
* Play Disc - Możemy odtworzyć CDAudio, DVDAudio itp.

Całe centrum oceniam na 5/10. Ma dużo błędów, nie ma wielkich rewelacji, jest zrobione we flashu.

5. Sterowniki

Sterowniki dzielą się na sekcje:
1. Speakers & Headphone - Ustawienia kanałów, systemu głośników i wzmocnienia basowego.
2. EAX Effects - Ust. Tych efektów.
3. X-fi CMSS-3D - Ust. Tego efektu.
4. X-fi Crystalizer - Ust. Tego efektu.
5. Graphic EQ - Normalny Equalizer...
6. Mixer - Ustawienia głośności: Wave, MIDI, CD Audio, i ust. miksowania Line IN & MIC IN.
7. Digital I/O - Ust. Digital Output Sampling Rate.
8. Perfromance - Ust. Master Sampling Rate i Bit Depth.

6. Podsumowanie

Karta dostaje ocenę 9/10. Nie mogę dać jej 10/10 ponieważ sterowniki nie są pełne, nie wykorzystują mocy karty, do tego karta nie obsługuje w pełni Linuksa i Mac-a.

Plusy:
+ Wygląd
+ Zdalne sterowanie cyfrowe
+ X-fi Crystalizer & X-fi CMSS-3D
+ EAX 4 HD
+ Czystość dźwięku
+ Obsługa Surround 5.1
+ Optyczne Wyjście
+ Mobliność
+ Małe rozmiary.
Minusy:
- Słabe wzmocnienie dźwięku.
- Brak obsługi 7.1
- Brak innych trybów w sterownikach niż Tryb Rozrywkowy.
- Sterowniki na Linuksa w wersji BETA nie obsługujące 5.1.

EDIT: Przetestowałem jeszcze mikrofon w karcie, karta czysto nagrywa dźwięk, nie zniekształca go.
EDIT2: Dodałem screeny i zdjęcia.
EDIT3: Testowałem dzisiaj muzykę: Wave Ch 6/5.1 na foobarze2000, bardzo dobrze odtworzyła karta ten kawałek.
EDIT4: Filmy, które miały STEREO a odtworzyłem je w PowerDVD uslyszalem 5.1.
EDIT5: Pokrętło służy również jako przycisk, można nim wyciszyć dźwięk.

Wypowiedź została zmodyfikowana przez mafioss dnia 5-09-2008, 22:41
Powód zmiany treści: zmiana podtematu - tak zeby odpowiadał stanowi faktycznemu:)
Go to the top of the page

+Quote Post
kpisarz
dodano 28-08-2008, 20:11
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 130
Z: Olsztyn
Nr użytkownika: 12 241
Laptop: Dell Studio 15

Wielkie dzięki, bardzo fajna recenzja. Utwierdziła mnie w przekonaniu o zakupie karty. Szkoda tylko,że tak ciężko ją dostac. Żeby ja znalezc (zamowic) w Olsztynie,niezle sie natrudzilem:) Pozdro

+Quote Post
chester
dodano 29-08-2008, 20:14
Nr wypowiedzi: #3

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 485
Nr użytkownika: 7 892
Laptop: TOSHIBA A200-1ZF

A jest jakas roznica miedzy X-Fi na usb a ExpCard ??

--------------------
TOSHIBA A200-1ZF + podstawka ZALMAN 1500
Procek: C2D T7500 2.2GHz 4MB cache
Pamięć: 2x2GB Kingstone HyperX 4CL
Grafika: HD2600
@700core/505mem
Dysk twardy: Samsung 250GB 7200rpm 16MB cache
Dźwięk: Creative X-Fi + Logitech Z2300

+Quote Post
_OskaR
dodano 29-08-2008, 20:51
Nr wypowiedzi: #4

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 1 407
Nr użytkownika: 12 037

http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=8299...st&p=109575

+Quote Post
kpisarz
dodano 17-09-2008, 1:16
Nr wypowiedzi: #5

karta ma jedna wade, mianowicie opoznia dzwieki o jakies 1,5 sekund, jest to denerwujace szczegolnie w przypadku gier,nie wspomne o filmach..patrzac na forum creative to powszechny problem,a creative nabrał wody w usta...ciekawe czy cos z tym zrobia.

http://forums.creative.com/creativelabs/bo...ding&page=9

zastanawiam sie czy nie wyrzucilem pieniedzy w bloto

PS. sa narazie beta sterowniki, zalatwily problem,narazie smiga ok

+Quote Post
chameleon
dodano 4-10-2008, 22:38
Nr wypowiedzi: #6

Wypowiedzi: 4
Nr użytkownika: 12 323

ale chyba po WinXP na standardowych sterownikach wszystko dobrze będzie działać, czyli brak opóźnienia, dobra jakość dzwięku - taka jaką powinna oferować karta?

+Quote Post
mafioss
dodano 5-10-2008, 0:11
Nr wypowiedzi: #7

QUOTE(kpisarz @ 17-09-2008, 1:16) *
karta ma jedna wade, mianowicie opoznia dzwieki o jakies 1,5 sekund, jest to denerwujace szczegolnie w przypadku gier,nie wspomne o filmach..patrzac na forum creative to powszechny problem,a creative nabrał wody w usta...ciekawe czy cos z tym zrobia.

http://forums.creative.com/creativelabs/bo...ding&page=9

zastanawiam sie czy nie wyrzucilem pieniedzy w bloto

PS. sa narazie beta sterowniki, zalatwily problem,narazie smiga ok

QUOTE(chameleon @ 4-10-2008, 22:38) *
ale chyba po WinXP na standardowych sterownikach wszystko dobrze będzie działać, czyli brak opóźnienia, dobra jakość dzwięku - taka jaką powinna oferować karta?

Ja na windows xp nie mam takich problemów, na viście nie testowałem. Na linuksie, gdy testowałem, karta nie działała - brak sterowników.
Zdjęcia wrzucę ponownie w najbliższym czasie, GUS po prostu zamknięty został.

+Quote Post
kpisarz
dodano 5-10-2008, 1:09
Nr wypowiedzi: #8

Creative to chyba ogolnie sie z Vista nie za bardzo lubia,co?smile.gif

+Quote Post
_OskaR
dodano 5-10-2008, 10:18
Nr wypowiedzi: #9

Wypowiedzi: 1 407
Nr użytkownika: 12 037

Na http://forums.creative.com/creativelabs/bo...ing&page=16 piszą o łatce, która powinna chyba naprawić problemy z Vistą. Miał ktoś okazję porównać A2 ZS PCMCIA z tym X-Fi? A właśnie - czy w nowszych Battlefieldach rzeczywiście działa opcja "X-Fi", czy z racji tego, że ta karta jest trochę okrojona, nie da się ustawić dźwięku na max?

+Quote Post
kpisarz
dodano 5-10-2008, 10:22
Nr wypowiedzi: #10

Na http://forums.creative.com/creativelabs/bo...ing&page=16 piszą o łatce, która powinna chyba naprawić problemy z Vistą.

Tak, te sterowniki sa juz do pobrania ze strony creative i w zupelnosci naprawiaja problem

+Quote Post
mafioss
dodano 9-10-2008, 21:46
Nr wypowiedzi: #11

Zdjęcia robione SE P1i wrzucę jutro, tylko nieco je poprawię.

+Quote Post
ARMANI
dodano 9-11-2008, 0:35
Nr wypowiedzi: #12

Wypowiedzi: 186
Nr użytkownika: 380
Laptop: ..... i SONY VAIO FW11ZU

QUOTE(mafioss @ 22-07-2008, 12:52) *
[size=4]Recenzja USB SB X-fi Surround 5.1
[...]
EDIT4: Filmy, które miały STEREO a odtworzyłem je w PowerDVD uslyszalem 5.1.

Fajnie ze jestes zadowolony, ale musze dodac cos od siebie, poniewaz juz widze ze mamy nieco inne podejscie do tematu i nie do konca ta recenzja pokrywa sie z moimi odczuciami.

Ja przeprowadzalem nieco innaczej test tej karty, tzn. przedewszystkim pod katem KD i muzyki i tylko poprzez OPTYKA do ampli a dalej na 5.1.
Jestem Kinomaniakiem takze dzwiek jest dla mnie bardzo wazny. Mam swoje filmy do testow, fragmenty od lat, to samo tyczy sie muzyki i zawsze mam konkretne odniesienie.
Zalezalo mi na czystym dzwieku a na X-fi bardzo sie zawiodlem. Opisalem kilka slow, w watku o Sony FW. Za jakis czas napisze obszerniejszy test ale porownujacy
do Asusa XONAR U1, ktorego dokupilem do kompletu X-fi, tylko dlatego ze nie moglem uwierzyc w to iz szczyt mozliwosci to jest wspominana x-fi. Pomijam problemy z sterownikami,
oprogramowaniem, gorsza jakoscia po zmianie oprogramowania na nowsze, i setki zalow i lamentow niezadowolonych userow tejze karty i generalnie x-fi.
Na szczescie, Asus Xonar nie zawiodl - brzmienie, jakosc dzwieku ! brak problemow z driverami, absolutnie zadnyc problemow i X-fi poszedl w odstawke.

Co do wypowiedzi: "Filmy, które miały STEREO a odtworzyłem je w PowerDVD uslyszalem 5.1"
Jedyne co uslyszales to zasymulowany dzwiek na 6 glosnikach, tutaj sie klania temat - stereo,dpl,dpl2,dpl2x a potem dd/dts itd.

--------------------
MSI GT680 i7 2630QM, 16GB RAM, 2x 500gb (momentus XT hybryda), Full HD 15,6", Win 7 ULTIMATE
ipad 32gb 3g
Stara sygnaturka z 2007 lub 09r :):
Posiadacz Dell XPS M1710, M1730, Vaio ..
Toshi A305 zamiast dlugo planowanego M1530 i nie zaluje nic a nic :)
Sony VAIO FW11ZU - ATI HD3650, 300GB, T9400, 4GB, Blu-ray writer, Vista Ultimate, LCD HiColor Dual Lamp !!! Poezja dla oczu !

+Quote Post
Gorm
dodano 26-11-2008, 12:57
Nr wypowiedzi: #13

wieczny gracz

Wypowiedzi: 547
Z: Green Mountain
Nr użytkownika: 1 611
Laptop: fl90

odświeżę temat uesbeowskich kart dźwiękowych, bo stoję przed dylematem "zakup karty usb dla wyjścia słuchawkowego albo oddanie flki do serwisu celem naprawy wyjścia słuchawkowego". Rozglądałem się po allegro i widzę usb-karty w cenie 30zł reklamujace się nawet jako 7.1. Pytanie brzmi: ktoś użytkował i jest z takich urządzeń zadowolony? Z doświadczenia wiem, że rzeczy tańsze nie do końca są dobre. Może ktoś ma flkę i jest w stanie porównać dźwięk na słuchawkach bezpośrednio z lapka i dźwięk na słuchawkach z zewnętrznej karty muzycznej. Nie ukrywam też, że wolałbym też mieć kartę z większą ilością wyjść (spdify itp) ale nie jest to warunek niezbędny. Ewentualnie może jesteście w stanie polecić coś z dobrym stosunkiem cena/econo z allegro.

Nie musi to być jakiś hardcore dla audiofilów.

--------------------
FL T9300 2,5Ghz, 4GB@3GB, GF 8600GT 512MB 675/460 1440x900, 160GB i już nie dziala jack słuchawkowy
09-01-09 - pierwsze nieumyślne nadepnięcie na flkę. Ciągle działa.
10-11-10 - zgasła grafika. 19.11.10 odżyła grafika, a i lekko chłodniejsza i wiatraczek cichszy.

+Quote Post
kpisarz
dodano 26-11-2008, 14:44
Nr wypowiedzi: #14

Ja jestem zadowolony z Creative X-Fi 5.1. uzywam jej z glosnikami logitech x540 i jakosc dzwieku jest wg mnie bardzo dobra. Na porzadnych słuchawkach sennheiser slychac roznice miedzy dzwiekiem z laptopa a dzwiekiem z karty. Do tego w zestawie dostajesz praktyczny pilot. Cena - wg mnie nie wygorowana,ja kupilem swoja za 210 zl - wydaje mi sie, ze na allegro spokojnie wyhaczysz(przez jakie ch?) taniej i kupisz ponizej dwoch stowek. Ewentualnie taniej Sound blastera za jakies 140 zl spokojnie mozesz znalezc. nie zaprzataj sobie glowy sprzetem za 30 zlotych

Opis jednej z kart na allegro: za 9.99

"Świetna 6-kanałowa karta muzyczna na USB, wysokiej jakości karta muzyczna 3D na USB z systemem 5.1"

No comment

+Quote Post
mafioss
dodano 6-12-2008, 10:47
Nr wypowiedzi: #15

QUOTE(ARMANI @ 9-11-2008, 0:35) *
Fajnie ze jestes zadowolony, ale musze dodac cos od siebie, poniewaz juz widze ze mamy nieco inne podejscie do tematu i nie do konca ta recenzja pokrywa sie z moimi odczuciami.

Ja przeprowadzalem nieco innaczej test tej karty, tzn. przedewszystkim pod katem KD i muzyki i tylko poprzez OPTYKA do ampli a dalej na 5.1.
Jestem Kinomaniakiem takze dzwiek jest dla mnie bardzo wazny. Mam swoje filmy do testow, fragmenty od lat, to samo tyczy sie muzyki i zawsze mam konkretne odniesienie.
Zalezalo mi na czystym dzwieku a na X-fi bardzo sie zawiodlem. Opisalem kilka slow, w watku o Sony FW. Za jakis czas napisze obszerniejszy test ale porownujacy
do Asusa XONAR U1, ktorego dokupilem do kompletu X-fi, tylko dlatego ze nie moglem uwierzyc w to iz szczyt mozliwosci to jest wspominana x-fi. Pomijam problemy z sterownikami,
oprogramowaniem, gorsza jakoscia po zmianie oprogramowania na nowsze, i setki zalow i lamentow niezadowolonych userow tejze karty i generalnie x-fi.
Na szczescie, Asus Xonar nie zawiodl - brzmienie, jakosc dzwieku ! brak problemow z driverami, absolutnie zadnyc problemow i X-fi poszedl w odstawke.

Co do wypowiedzi: "Filmy, które miały STEREO a odtworzyłem je w PowerDVD uslyszalem 5.1"
Jedyne co uslyszales to zasymulowany dzwiek na 6 glosnikach, tutaj sie klania temat - stereo,dpl,dpl2,dpl2x a potem dd/dts itd.

Teraz, gdy używam już dłużej tej karty mam podobne odczucia. Nie miałem możliwości testu kabla optyk, jeżeli się zgodzisz to mogę dołączyć twój opis do tego testu. Osobiście nie jestem zawiedziony na niej i wszystko działa ok. A z tym co powiedziałeś to prawda, symulacja, aczkolwiek niezła. Sterowniki? Jaki system operacyjny?

PS. Przepraszam redakcje za brak zdjęć, ale nie mam dostępu do aparatu, a zdjęcia z SE P1i nie wyszły dobrze.

+Quote Post
cOtReZ
dodano 14-06-2009, 21:58
Nr wypowiedzi: #16

Wypowiedzi: 23
Nr użytkownika: 19 499

Odgrzeje temat. Czy optyk na w/w karcie pozwoli mi na przyjecie dzwieku z konsoli playstation3 i przeslanie dzwieku na glosniki Logitecha Z-640?

+Quote Post
is_kas
dodano 1-07-2009, 14:22
Nr wypowiedzi: #17

Wypowiedzi: 1
Nr użytkownika: 20 416

witam

mam maly problem z ta karta. zainstalowalem ja u siebie na laptopie - wszystko z plyty ladnie, muzyka gra wszystko jest ale nie moge regulowac glosnosci z pokretla na karcie i w ogole nic pilotem dzialac... prubuje wejsc w creative console mowi mi ze nie ma urzadzenia ktore ta aplikacja moglaby obsluzyc... moze musze jakos to swoja laptopowa karte wylaczyc czy cos...

pzd

+Quote Post
Tocusiek
dodano 16-09-2009, 19:53
Nr wypowiedzi: #18

Wypowiedzi: 205
Nr użytkownika: 3 038
Laptop: MSI U270

QUOTE(is_kas @ 1-07-2009, 15:22) *
witam

mam maly problem z ta karta. zainstalowalem ja u siebie na laptopie - wszystko z plyty ladnie, muzyka gra wszystko jest ale nie moge regulowac glosnosci z pokretla na karcie i w ogole nic pilotem dzialac... prubuje wejsc w creative console mowi mi ze nie ma urzadzenia ktore ta aplikacja moglaby obsluzyc... moze musze jakos to swoja laptopowa karte wylaczyc czy cos...

pzd

mam identyczny problem. Prosze o rade... wlasnie robie update sterownikow moze pomoze

+Quote Post
Lobo
dodano 16-09-2009, 20:23
Nr wypowiedzi: #19

Wypowiedzi: 5 445
Z: Gdańsk
Nr użytkownika: 15 672
Laptop: Asus G751JT (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Asus K70IO;] czasami Asus x57vn

Sprobował bym tej sugestii z wyłączeniem integry. Bios ew menedżer urządzeń.

+Quote Post
Tocusiek
dodano 16-09-2009, 21:24
Nr wypowiedzi: #20

Wypowiedzi: 205
Nr użytkownika: 3 038
Laptop: MSI U270

QUOTE(Lobotomia @ 16-09-2009, 21:23) *
Sprobował bym tej sugestii z wyłączeniem integry. Bios ew menedżer urządzeń.

nic z tego ;/

+Quote Post

5 Strony: V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 21-10-2018 - 9:36