IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

5 Strony: V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
Sound Blaster X-fi USB Surround 5.1, Recenzja + obrazki + screenów - zapraszam!
przemp2
dodano 6-02-2010, 11:18
Nr wypowiedzi: #41

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 1
Nr użytkownika: 25 969

Niedawno kupiłem taką kartę i mam problem z podłączeniem do kina domowego przez taki rozdzielacz
http://www.video-play.pl/index.php/42,238,...nego_3x_toslink
nie słychać dźwięku, próbowałem podłączać w obie strony :/
rozdzielacz jest sprawny, bo chodzi na nim dekoder polsatu.
W czym jest problem?
Go to the top of the page

+Quote Post
MeehoweCK
dodano 17-02-2010, 14:18
Nr wypowiedzi: #42

Nr użytkownika: 26 299
Laptop: Lenovo IdeaPad Y530

post nieaktualny, proszę moderatora o usunięcie

+Quote Post
Bananowy_Joe
dodano 17-02-2010, 22:39
Nr wypowiedzi: #43

Wypowiedzi: 13
Nr użytkownika: 25 877
Laptop: asus m50

Mam tę kartę od połowy października. Jak wiadomo na początku pełna ekscytacja i człowiek nie chce widzieć wad. Jednak po tych niemal 5 miesiącach z kartą mogę ocenić jej możliwości. Jako że zalety zostało już szeroko omówione skupie się na wadach:

*bardzo mocno "zamula" słabsze komputery. Mój stary komp z AMD Athlon 2500+ i 1gb RAM potrafi dostać niezłej zadyszki. Często zdarza się, że słuchanie muzyki i oglądanie teledysków z YT i jednoczesna zmiana głośności powoduje znaczące przerywanie muzyki połączone z niesamowitym wręcz opóźnieniem regulacji rzędu 10-20s. Co by jednak nie mówić mój stary PC to przeżytek i mało kto coś takiego jeszcze w domu, więc jest to raczej ciekawostka. Udawało mi się na full detalach pograć płynnie na tym kompie w Colina 4. Na nowej karcie nawet na minimum gra okrutnie rwie, bardziej wygląda to jak dość powolna animacja poklatkowa.

*jeżeli karta stoi na wysokości waszych oczu lub macie (jak ja) manierę zsuwania się na fotelu w dół, to może wykończyć was niebieska dioda znajdująca się z przodu obudowy. Nie będę ukrywał, że chwilami mam jej serdecznie dość i przykrywam dźwiękówkę kartką lub zeszytem.

*jak ktoś wspomniał Creative chyba nie kocha się z Vistą. Na Asusie M50 samo odpalenie karty zajęło mi z 30 minut (na XP w starym poszło od ręki). Co więcej, nie zawsze po włączeniu lapka chce ona działać. Niby dioda się pali, ale mimo wszystko regulacja głośności nic nie daje. Uprzedzając ew. pytania: w ustawieniach karta jest włączona, a gniazda w laptopie też nie działają.

*jak dla mnie jest stanowczo zbyt cicha. Słuchawki Sennheiser HD202 i 100% karty nie robi na mnie specjalnego wrażenia. Bardziej daje popalić zintegrowana karta laptopa. Nie jest to do końca wina niskiej klasy słuchawek, bo słuchafony sonego za 700zł też nie powalały.

*o ile efekty działania crystalizera słyszę i chętnie z niego korzystam, o tyle CMSS 3D to jakaś lipa. Nie chodzi o to, że nie działa, ale na najsłabszym ustawieniu dźwięk jest mocno osłabiony (chyba celowo, żeby wydawało nam się, że ta funkcja jest bardzo ważna).
Po ustawieniu na front nie ważne jaki głośnik zaczyna grać niewyobrażalnie wręcz płasko. Śmiem stwierdzić, że dźwięk jest dużo gorszy niż z integry w płycie głównej, która cała kosztowała mniej niż Creative X-fi.

Żeby nie było, że karta jest ogólnie zła, wspomnę tu o jej niewątpliwych zaletach:
*świetnie grało mi się przy pomocy interfejsu MIDI i tej karty na perkusji elektronicznej. Wiele osób do tej pory zarzucało mi, że karta nie może mieć wpływu na opóźnienia, ale jednak po przejściu z integry na X-fi (była to jedyna zmiana) opóźnienie spadło z 2-3s do granicy, która ledwo była wyczuwalna (a raczej słyszalna).

*zerowe wręcz trzaski gdy muzyka nie gra. Nie ma tu sytuacji, gdy podczas używania scrolla w myszce słychać charakterystyczne skrzypienie.

*no i bardzo ładnie chodzi z konsolą. Zestaw konsola -> karta -> ampli ONKYO -> zestaw 5.1 brzmiał dużo lepiej niż ten sam z pominięciem karty. Dźwięk wydawał się pełniejszy, bardziej wypełniał pomieszczenie.

Trochę się rozpisałem, a pewnie i tak nikt nie przeczyta tego do końca rolleyes.gif . Karta to dobra alternatywa, jeżeli ktoś chce coś więcej niż może mu zaoferować zintegrowana karta. Skoro ja słyszę spore wady w jej działaniu, to raczej każdy bardziej osłuchany człowiek nie będzie usatysfakcjonowany.

Mimo to gdybym miał teraz kupować kartę, to wciąż bym się zdecydował na Sound Blastera X-fi USB. Za tę kasę warto.

Pozdro

PS: Prawdopodobnie podrzucę kartę znajomemu DJ. Może on ją przetestuje i doceni.

+Quote Post
bqrtekelem
dodano 18-02-2010, 22:59
Nr wypowiedzi: #44

Wypowiedzi: 4
Nr użytkownika: 26 360

Witam , posiadam tą kartę od jakiegoś miesiąca i mam straszne problemy aby wszystko grało tak jak trzeba.
Karta pracuje z głośnikami creativa t6100 (5.1), system operacyjny to windows 7 32bit, sterownik: najnowszy 1.1.99.0 .

Problem polega na tym że gdy podłączyłem wszystko i zainstalowałem niezbędne sterowniki to grały tylko dwa przednie głośniki. Później pokopałem coś w opcjach przestawiajac z 2.1 na 5.1 - dalej niestety tylko 2 głośniki grały. pozniej przebierając w kolejnych zakladkach konfiguracji przestawiłem x-fi CMSS 3d ze "stereo Xpand" na "stereo surround" no i wtedy dźwięk się pojawił w tylnych głośniczkach, ale był bardzo cichutki.... Przestawiając kolejne suwaki osiagnąłem efekt taki ze każdy głośniczek sobie gra ale czuje że to chyba jeszcze nie to . Mimo że grają wszystkie glosniki to mam wrażenie jakby słychać było zaledwie dwa :/ Czyli czuje się jakbym słuchał zwykłego stereo. Sam juz nie wiem co mam zrobić aby otrzymać jakikolwiek satysfakcjonujący mnie efekt. Może tutaj znajdę trochę pomocy.

poniżej umieściłem screeny z moich ustawień, za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny

+Quote Post
Bananowy_Joe
dodano 19-02-2010, 12:10
Nr wypowiedzi: #45

Dobrze by było jakbyś pokazał także co masz w zakładce speakers. Moim zdaniem lepiej do karty docierają informacje z tego panelu.

*Spróbuj przeinstalować sterowniki (u mnie pomogło gdy karta w ogóle postanowiła przestać grać)
*Spróbuj zmienić gniazda z tych bocznych na tylne lub odwrotnie - w zależności jak masz.

BTW. u mnie też po przełączeniu z 2.1 na 5.1 dźwięk wycisza się i wydaje się, że sprzęt gra jak czegoś ćwierć...

+Quote Post
bqrtekelem
dodano 19-02-2010, 15:40
Nr wypowiedzi: #46

w zakładce speakers jest tylko do wyboru:
-2/2.1
-4/4.0
-4/4.1
-5.1
-sluchawki

jeśli chodzi o przeinstalowywanie sterowników to chyba mija się to z celem ponieważ system jest praktycznie świeży i nie były instalowane sterowniki do innych urządzeń dźwiękowych.

przełączenie z bocznych na tyle byłoby wydaje mi się błędem ponieważ dźwięk który by miał lecieć z tyłu leciał by z przodu co przy filmach było by katastrofą...

+Quote Post
Bananowy_Joe
dodano 19-02-2010, 19:37
Nr wypowiedzi: #47

Chodzi o gniazda z boku karty, zdublowane są te znajdujące się z tyłu. U mnie one grają głośniej, ale mają jakieś sprzężenia i głośniki pierdzą i piszczą jak nie leci nic w głośniki.

+Quote Post
sngt
dodano 2-03-2010, 10:32
Nr wypowiedzi: #48

Wypowiedzi: 27
Nr użytkownika: 3 374

Witam wszystkich!
Chciałbym ją zakupić do głośników Genius 4000 5.1. Jak teraz sprawa wygląda z opóźnieniami, trzaskami i użyciem CPU jak parę osób wcześniej pisało? System to Windows 7 64 bit. Za wszelkie pomocne uwagi będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.

+Quote Post
HaroldL
dodano 2-03-2010, 10:48
Nr wypowiedzi: #49

Wypowiedzi: 31
Nr użytkownika: 21 853

Wiesz to już zależy chyba od konkretnego laptopa, jedni chwalą tą kartę inni narzekają na support Creativa. Mi ta karta osobiście chodziła bez problemu żadnych nieudogodnień nie doświadczyłem z napisanych przez ciebie na moim asusie, a do najwydajniejszych on nie należy. Jeśli chcesz kartę z trochę lepszą jakością dźwięku niż integrą i obsługą 5.1 to bierz. Ja bym na twoim miejscu poczekał jeszcze z 3 tygodnie bo ma wyjść nowa karta na usb od creativa tittanium hd oczywiście jak będziesz chciał więcej wydać koszt ok 450zł

--------------------
Compal FL90 T7500 2.2 4GB DDR2 667 GF8600GT 256 DDR2 SOLD
Asus UL30a SU7300 1.3@1.365 4GB DDR3 1066 INTEL GMA x4500HD+Samsung SSD 128GB
Acer 5740G i5-430M 2.26 4GB DDR3 1066 HD5650 1024 DDR3

+Quote Post
sngt
dodano 2-03-2010, 10:52
Nr wypowiedzi: #50

QUOTE(HaroldL @ 2-03-2010, 11:51) *
Wiesz to już zależy chyba od konkretnego laptopa, jedni chwalą tą kartę inni narzekają na support Creativa. Mi ta karta osobiście chodziła bez problemu żadnych nieudogodnień nie doświadczyłem z napisanych przez ciebie na moim asusie, a do najwydajniejszych on nie należy. Jeśli chcesz kartę z trochę lepszą jakością dźwięku niż integrą i obsługą 5.1 to bierz. Ja bym na twoim miejscu poczekał jeszcze z 3 tygodnie bo ma wyjść nowa karta na usb od creativa tittanium hd oczywiście jak będziesz chciał więcej wydać koszt ok 450zł

Dzięki za szybką odpowiedź smile.gif
450 zł to teraz dla mnie za dużo niestety, więc jak już to ten model Creative'a, który można dostać za ok 200zł. Notebook to Toshiba X200, więc mam nadzieję, że nie będzie problemów.

+Quote Post
zaba102
dodano 2-03-2010, 18:58
Nr wypowiedzi: #51

Nr użytkownika: 26 695
Laptop: HP Pavilon

Wita serdecznie!
Jestem nowym użytkownikiem tej karty i jak na razie przygoda z nią nie należy do najprzyjemniejszych. Mam problem z poprawnym zainstalowaniem karty!Próbowałem oryginalnych najnowszych sterowników ze strony producenta, próbowałem sterowników zamieszczonych na płycie dodanej do karty, próbowałem sterowników które system sam zainstalował i brak sukcesu!Nie mogę uzyskać efektu grania wszystkich głośników!W ustawieniach wszędzie mam na 5+1 i i dalej nic!Grają tylko tylne głośniki Logitech z-5500 połączona karta kablem optycznym(próbowałem także zwykłymi kablami również bez skutku.
Głośniki są nowe i poprawnie podłączone.Ręce mi już opadają. Aha dodam że już w ustawieniach dźwięków w panelu sterowania podczas testu konfiguracji nie działaja wszystkie głośniki! Z góry dziękuje za podpowiedz.
Aha system to win 7 64 bity

+Quote Post
sngt
dodano 3-03-2010, 0:59
Nr wypowiedzi: #52

Witam ponownie!
Zakupiłem tą kartę i na razie wszystko jest ok poza subwooferem.. Tzn. nie ma go. Mogę włączyć Bass Redirection, ale to chyba nie jest rozwiązanie (powinno chyba grać nawet bez włączonej tej opcji?). Poszukałem na forum Creative'a i nie jest to odosobniony przypadek. Na szybko znalazłem takie rozwiązanie: http://forums.creative.com/t5/Sound-Blaste...p/511609/page/2 (czwarty post), ale nie chce za bardzo mieszać w systemie.. Może któryś z użytkowników spotkał się z podobnym problemem i zna jakieś rozwiązanie? Sterowniki Creative'a najnowsze (nie beta), system Windows 7 64 bit, głośniki Genius 4000. Z góry dzięki za każde porady.

+Quote Post
bqrtekelem
dodano 3-03-2010, 17:08
Nr wypowiedzi: #53

QUOTE(zaba102 @ 2-03-2010, 18:01) *
Wita serdecznie!
Jestem nowym użytkownikiem tej karty i jak na razie przygoda z nią nie należy do najprzyjemniejszych. Mam problem z poprawnym zainstalowaniem karty!Próbowałem oryginalnych najnowszych sterowników ze strony producenta, próbowałem sterowników zamieszczonych na płycie dodanej do karty, próbowałem sterowników które system sam zainstalował i brak sukcesu!Nie mogę uzyskać efektu grania wszystkich głośników!W ustawieniach wszędzie mam na 5+1 i i dalej nic!Grają tylko tylne głośniki Logitech z-5500 połączona karta kablem optycznym(próbowałem także zwykłymi kablami również bez skutku.
Głośniki są nowe i poprawnie podłączone.Ręce mi już opadają. Aha dodam że już w ustawieniach dźwięków w panelu sterowania podczas testu konfiguracji nie działaja wszystkie głośniki! Z góry dziękuje za podpowiedz.
Aha system to win 7 64 bity

witam , ogolnie windows 7 ma problemy z tą kartą , standardowe ustawienia jakie są wprowadzone po zainstalowaniu sprzętu są co najmniej dziwne... jak zobaczysz pare postów wyżej , umieściłem screeny z moich ustawień. U mnie również nie grały tyły , zaczęły grac gdy zmieniłem w x-fi cmms 3d (4screen) z xpand na surround . wtedy możesz liczyć że tyły ci zagrają , jednak szybko sie zmartwisz bo według mnie z 5.1 to niewiele ma to wspólnego . jak uda ci się ustawić w przyszłości wszystko tak jak byc powinno to napisz , napewno wiele osób z tego skorzysta wink.gif

+Quote Post
suron
dodano 7-03-2010, 12:39
Nr wypowiedzi: #54

Nr użytkownika: 26 839
Laptop: asus f3jp

Witam wszystkich!

Ja również mam problem z kartą. Chodzi o trzaski wydobywające się z głośników podczas pracy z eksploratorem windowsa (przesuwanie okienek, scrollowanie, itp.) Problem pojawił się dopiero gdy zainstalowałem na swoim laptopie (asus f3jp) windows 7 32bit. Dodam, że nie mam żadnego opóźnienia dźwięku, ponadto podczas oglądania filmów czy też grania dźwięk funkcjonuję normalnie, a karta zintegrowana jest wyłączona w biosie mellow.gif

+Quote Post
bqrtekelem
dodano 7-03-2010, 23:44
Nr wypowiedzi: #55

u mnie pojedyncze trzaski pojawiają się gdy oglądam filmy poprzez przegladarke internetową. myśle że jest to wina najnowszych sterowników, ponieważ przy starszych sterownikach takiego problemu nie było wink.gif

+Quote Post
kapuan
dodano 13-03-2010, 13:02
Nr wypowiedzi: #56

Wypowiedzi: 74
Nr użytkownika: 6 317
Laptop: Lenovo y580 - hd/i5/8gb/128gb ssd

Witam, mam pytanie bo w internecie znajduje sprzeczne informacje na temat tego czy da rade puscic dzwiek 5.1 po optyku ? Z jednej strony znalazlem opis, ze mozna tylko po analogu z kolei na innej stronie jest, ze po optyku tez jest to mozliwe ...

+Quote Post
Kojot11
dodano 26-03-2010, 19:13
Nr wypowiedzi: #57

Nr użytkownika: 27 381
Laptop: HP Pavilion dv9600

Witam,
Jestem nowy na forum i mam spory (jak dla mnie) problem!
Nabyłem kartę dźwiękową Creative Sound Blaster X-Fi USB Surround 5.1 i wszystko było w porządku dopóki nie chciałem oglądać teledysków na youtube. Nie było głosu, film się ścinał trzeba było kawałek przesunąć żeby 'poszedł dalej', ale po chwili działo się to samo. Sprawdzałem na innych portalach z teledyskami i było to samo. Odłączyłem ów kartę i przepiąłem głośniki na kartę Creative Sound Blaster którą miałem wcześniej (wewnętrzną) i filmy chodziły normalnie. Tak dla formalności mam Windowsa XP.

Po 20 minutach:
Hmmm.. to było głupie z mojej strony. Odpiąłem kartę, zainstalowałem jeszcze raz sterowniki o chodzi smile.gif

+Quote Post
_OskaR
dodano 26-03-2010, 20:26
Nr wypowiedzi: #58

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 1 407
Nr użytkownika: 12 037

http://twojepc.pl/news20812.html - może wreszcie będzie jakieś prawdziwe X-Fi do lapa.

+Quote Post
SnakeW
dodano 26-03-2010, 20:28
Nr wypowiedzi: #59

Wypowiedzi: 3 719
Z: Sosnowiec
Nr użytkownika: 20 876
Laptop: MSI GT725@GX740

Dlaczego wersja na PCI Express jest 2x droższe od tej na USB?

--------------------
Przydatne Linki:
Rozpiska osiągów kart graficznych
Rozpiska osiągów procesorów: http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-proces...gow.4344.0.html

MSI GT725@GX740: i7 920XM @2,82GHz, 16GB DDR3, Dell GTX765M, Crucial M500 240GB + ADATA SX900 512GB, LCD@100Hz
GX740 BIOS z Techinferno, E1727IMS.10F - przekonfigurowany pod GTX765m i pewnie inne

+Quote Post
_OskaR
dodano 26-03-2010, 20:33
Nr wypowiedzi: #60

Wypowiedzi: 1 407
Nr użytkownika: 12 037

http://www.tweaktown.com/pressrelease/2938...udio/index.html - w przypadku USB niby nie ma mowy o sprzętowej akceleracji i paru innych bajerach. Brakuje też wzmianki o EAX 5.0 - ciekawe, co z tego wyjdzie - kolejne okrojone Audigy, czy X-Fi laugh.gif

+Quote Post

5 Strony: V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 16-10-2018 - 12:11