IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Logitech Cordless Mice, o różnych myszach bezprzewodowych Logitecha
Ainaruth
dodano 7-09-2011, 12:05
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 322
Z: Kraków
Nr użytkownika: 33 151

Zamiast ciągle podawać linka do innego forum, postanowiłem przekleić moje recenzje tutaj. W razie czego zapraszam do dyskusji.

Kilka myszek przewinęło więc już przez moje ręce, więc liczę, że moje uwagi mogą się komuś przydać. Chcę tu opisać myszy niekoniecznie dla graczy (z superszybkimi czasami reakcji, ciężarkami itp.). Nie znaczy to że grać się nimi nie da, ale nie to jest ich głównym przeznaczeniem. Bezprzewodowe laserowe myszy Logitech lepiej sprawdzają się w zastosowaniach biurowo/multimedialnych dzięki ergonomicznym obudowom i dużej liczbie programowalnych przycisków.

Kształt, wygoda, ergonomia
MX Revolution jest dużą myszą o ergonomicznym kształcie dostosowanym tylko i wyłącznie dla praworęcznych. Wyprofilowana jest głównie lewa strona z wielką, wygodną podstawką pod kciuk. Prawa strona nie jest jakoś specjalnie ukształtowana. Pamiętam że ze względu na spory ciężar myszy właśnie z prawej strony zdarzało się jej wyślizgnąć z ręki. I to pomimo wykończenia miłą w dotyku, taką jakby aksamitną gumą. Po jakimś czasie ręka się przyzwyczaja, chwyt staje się pewniejszy i mysz się już nie wyślizguje.

MX1100 jest wyższa i bardziej garbata od Revolution. Dzięki temu ręka wygodniej na niej spoczywa. Wnęka pod kciukiem nie jest już tak duża, ale nadal większa niż w typowej myszy i doskonale spełnia swoje zadanie. Tym razem prawa strona myszy też została wyprofilowana i zwiększyła się wygoda trzymania. Ale w moim przypadku musiałem zmienić sposób trzymania myszy.
W Revolution palec środkowy najwygodniej było trzymać na rolce, a serdecznym używać prawego przycisku. W MX1100 wształt nieznacznie wymusza oparcie palca serdecznego na wycięciu z prawej strony myszy, przez co środkowy palec obsługuje prawy przycisk, a wskazujący rolkę i lewy.
Subiektywne odczucie - w MX1100 poprawiony został kształt myszy i ręka wygodniej na niej spoczywa.

Użyte materiały są w obu myszach bardzo podobne, o doskonałej jakości. Trwały, przyjemny w dotyku plastik (ręka się raczej nie ślizga i nie poci) i ta aksamitna guma. Nic się nie ściera. Przez cały czas użytkowania Revolution jedyne widoczne ślady zostały na spodzie myszy. I to tylko przez to, że jeżdżąc z laptopem musiała działać na przeróżnych nawierzchniach.

Przyciski i bajery
Aplikacja Logitech SetPoint umożliwia dostosowanie akcji przycisków dla każdej aplikacji osobno.
W MX Revolution pokazuje się 9 dostępnych przycisków:
-2 główne, których nie można konfigurować
-3x rolka (wciśnięcie, przechył w prawo i w lewo)
-2 przyciski pod kciukiem
-przycisk poniżej górnej rolki (raczej kiepsko umieszczony - trudno go wcisnąć bez zmiany ułożenia całej ręki na myszce)
-rolka pod kciukiem - tak naprawdę jeśli nie używamy żadnej z wbudowanych funkcji można tu zaprogramować 3 skróty klawiszowe, czyli mamy jakby 3 przyciski (rolka w przód, tył, wciśnięcie).

Główne przyciski są duże, o niezbyt głośnym, wyczuwalnym kliku (swobodnie spoczywającą ręką raczej nie wciśniemy ich przypadkowo). Przypadkowo czy też umyślnie trudno jest wcisnąć przyciski pod kciukiem i rolką. Ich rozmieszczenie nie jest najlepsze, a dodatkowo te spod kciuka chodzą raczej twardo.
Bardzo trudno jest też wcisnąć górną rolkę. Domyślnie uruchamia to funkcję MicroGear, ale można to zmienić na standardowy środkowy przycisk. Przy do wciskania trzeba użyć sporo siły, a dodatkowo uważać żeby przypadkiem nie użyć przewijania w lewo/prawo.
Świetnym wynalazkiem jest natomiast rolka pod kciukiem. Nie widziałem jeszcze tak doskonale skonstruowanego przycisku pod ten palec. Wszystkie 3 funkcje rolki uruchamia się lekkim i oszczędnym ruchem kciuka, który cały czas może spoczywać na tej rolce, bo nic się nie wciska przypadkowo.

W MX1100 przycisków jest teoretycznie 10 - zamiast przycisku spod górnej rolki jest siodełkowy przycisk po lewej stronie głównego przycisku oraz jeden ukryty we wnęce na kciuk.
Ten siodełkowy nie jest zbyt wygodny w użyciu (chyba że ktoś ma bardzo długie palce) i ma ograniczone możliwości programowania takie jak zmiana DPI myszy, zoom, kontrola głośności.. Przycisk pod kciukiem zastąpił wciśnięcie bocznej rolki z MX Rev. Wciska się go szybko i bez wysiłku, ale sam się przypadkowo nie uruchamia. Poprawiony kształt myszy sprawił że przyciski dla kciuka są łatwiej dostępne i chodzą lżej niż w MX Rev. Rolkę też znacznie łatwiej wciskać, choć nadal trzeba uważać na przypadkowe przesunięcie jej w lewo/prawo.

Menu VX Revolution również pokazuje 10 przycisków. Względem MX1100 różni się nieobecnością przycisku pod kciukiem. Natomiast przycisk pod rolką jest taki sam jak w MX Revolution.
Hebelkowy przycisk, znajdujący się po lewej stronie głównego przycisku prawie w ogóle nie nadaje się do użytku. Ciężko chodzi, a znajduje się w takim miejscu, że przyłożenie odpowiedniej siły jest dość trudne. Funkcje, które można tam przypisać są podobne do tych z MX1100, oczywiście bez zmiany DPI.

Wspólną cechą nowych myszy logitecha jest funkcja MicroGear, czyli wykorzystanie rolki jako koła zamachowego, które rozpędzone może się przez dłuższy czas obracać bez oporów. Zanim kupiłem MX Revolution wydawało mi się to zbędnym bajerem. Ale przeglądam dużo for internetowych i sporo pracuję z dokumentami które zwykle mają przynajmniej kilkanaście stron. Teraz nie mogę się obyć bez "bezoporowej rolki". Zwykłe przewijanie jest znacznie wolniejsze i bardziej uciążliwe. W standardowym trybie skokowym rolka nadal chodzi dość lekko, ale sama się nie przesunie, co może się często zdarzyć w trybie "luźnym". Tryb skokowy jest przy tym bardzo głośny.
W MX Revolution zmiana trybu pracy rolki jest elektroniczna. Mysz musi być włączona i w zależności od ustawienia może się przełączać po wciśnięciu górnej rolki albo automatycznie (zależnie od tego jak mocno zakręcimy rolką). Przyznam, że nie jest to najlepsze rozwiązanie - mysz nie zawsze dość szybko odczytuje moje intencje, a jeśli wybiorę przełączanie przyciskiem, to tracę przycisk rolki - często używaną funkcję, chociażby w FF.
W innych myszach z MicroGear zmiana trybu pracy rolki odbywa się mechanicznie. Takie myszy jak MX620, VX Revolution mają pod spodem małą dźwignię którą należy przesunąć żeby zmienić tryb pracy. Niestety wymaga to przerwania pracy i obrócenia myszy.
Idealne rozwiązanie wykorzystano w MX1100. Przycisk pod rolką stracił poprzednie programowalne funkcje na rzecz kontroli MicroGear. Wciska się go lekko, bez przerywania pracy i jest raczej łatwo dostępny. Działa mechanicznie, więc nie potrzeba zasilania do przełączania trybów.

Zasilanie
MX Revolution zasilana jest z wbudowanego na stałe akumulatorka litowo jonowego, który ładuje się wstawiając mysz do specjalnej ładowarki. Akumulatorek wytrzymuje bez ładowania około tygodnia. I ja nie ładowałem wcześniej niż zaczęła migać czerwona dioda sygnalizująca wyczerpanie baterii. Można odstawiać mysz codziennie do ładowarki, ale dzięki takiemu systemowi może spaść żywotność akumulatorka. Ja po półtora roku nie zaobserwowałem skrócenia czasu działania myszy. Plusem akumulatorka jest bardzo szybkie ładowanie (0-100%to nieco ponad 2h). Minusem - konieczność wożenia ze sobą ładowarki na dłuższe wyjazdy.
MX1100 jest zasilany z 2 baterii AA. Co ciekawe na jednej też doskonale sobie radzi, ale będzie krócej trzymać. Z bateriami mysz jest cięższa od MX Rev. Specyfikacja podaje że mysz może wytrzymać 9 miesięcy na 2 bateriach. Na razie nie mogę tego potwierdzić. Wiem tyle że licznikowi pozostałych dni w SetPoincie nie można ufać. Od pierwszego włożenia akumulatorków do dania kiedy mysz zaczęła świrować (jak się okazało była to wina rozładowanych baterii), minęło ok. 2 miesiące. Z doświadczenia wiem że baterie (zwykłe alkaliczne, a nie żadne NiCd, NiMH czy inne cuda) trzymają dłużej niż akumulatorki, więc można kupić raz na dłuższy czas i mieć spokój.

Mobilność, zasięg
MX1100 i MXRev mają identyczny sensor działający na 2.4GHz, wpinany do USB. Dzięki niemu z odległości 4m mogę rysować całkiem precyzyjne kółka w Paincie.. Dalej już nie bardzo widzę co się dzieje na ekranie, ale zasięgu jeszcze starcza wink.gif Teoretyczny wynosi chyba 10m.
Obu tych dużych myszy używałem z laptopem i nie miałem powodów do narzekań. Myszę i odbiornik pakowałem do futerału po starej cyfrówce i bez problemu wszędzie ze sobą nosiłem. Fakt, ze odbiornik chowany w myszy, taki jak w VX revolution jest lepszym rozwiązaniem, ale da się bez tego obyć.
W MX revolution przeszkadza jeszcze to, o czym pisałem wcześniej - konieczność wożenia ze sobą ładowarki na wyjazdy dłuższe niż tydzień.

Sensor
MX i VX Revolution (oraz pewnie jeszcze kilka myszy jak np. MX620) korzysta z tego samego sensora laserowego, czyli jak obrócimy myszkę to nie ma tam kulki. Jest za to światełko, które niestety nie świeci i wcale nie oznacza to że mysz jest zepsuta tongue.gif
Zmierzona rozdzielczość w MX rev wynosiła ok. 900DPI, a w VX ok. 960DPI. Może mój egzemplarz był jakiś trefny, ale strasznie nie lubił się z QCK (typowa szmaciana podkładka za rozsądne pieniądze). Zdarzało się że kursor po prostu wariował. Ani powoli ani szybko nie dało się narysować figury przypominające okrąg, bo mysz czasem dostawała dziwnych skoków i kursor lądował w zupełnie nieprzewidzianym miejscu. Co nie znaczy że w ogóle nie da się nią pracować.. Zwykle działa zupełnie poprawnie. Po zmianie na plastikową podkładkę (mój QCK jest podklejony.. deską do krojenia :E która sama ma świetny ślizg i daje sztywność tej elastycznej szmaciance) praca myszy znacznie się poprawia. Działa praktycznie na każdej powierzchni, choć efekty akceleracji wstecznej są odczuwalne.

W MX1100 sensor daje możliwość kontroli rozdzielczości w zakresie 400-1600DPI w czasie rzeczywistym, bez wyłączania myszy itp. Wartości ustawione zgadzają się ze zmierzonymi. Akceleracji wstecznej nie byłem w stanie zaobserwować, więc Logitech znacznie się poprawił. Występuje jednak inne niepożądane zjawisko. Interpolacja (przynajmniej myślę że to to). W najwyższej rozdzielczości przy bardzo szybkich ruchach kursor wydaje się nie nadążać za myszą. W paincie objawiło się to rysowaniem wielokątów zamiast okręgów. Znaczy nie jest tak, że rysuje kwadratami, ale widać wyraźnie załamania linii. W niższych trybach (800 i 400) tego nie zauważyłem. Dlatego używam szybkiego 1600 do normalnej pracy, a 400 do precyzyjnych ruchów (np. uzywanie gumki w Photoshopie).

Podsumowanie
Logitech odwalił kawał dobrej roboty konstruując swoje myszy. Znajdziemy w nich wiele niespotykanych nigdzie indziej patentów. MX1100 mogę polecić każdemu kto w jakimś stopniu zajmuje się grafiką, bo połączenie MicroGear z sensorem laserowym o zmiennym DPI idealnie sprawdza się w tego typu zastosowaniach.
Dla mnie ideałem byłaby mysz MX1000 (wciąż ma dla mnie najwygodniejszą obudowę jaką miałem w ręce), z sensorem z A4tech XL740K, rolką MicroGear MX1100, boczną rolką z MX Revolution, odbiornikiem z VX Nano i zasilaniem jak w Razer Mamba.. Ehh.. Rozmarzyłem się.. a tu Logitech mnie zaskoczył.. Mysz MX Performance spełnia praktycznie wszystkie moje założenia.. z dostępnością jest kiepsko i cena trochę straszy. Ale pożyjemy zobaczymy smile.gif

Logitech M705 Marathon Mouse
Mysz jest niezbyt duża (w porównaniu do wielkich, ergonomicznych MX Revo, MX1100 itp). Wymiarami to faktycznie jest następca VX Revolution. Z tym że M705 ma wyżłobione główne klawisze, przez co palce bardzo wygodnie się na niej układają.
MysZ najwygodniej trzyma się dwoma palcami. Wskazujący palec - to lewy przycisk i rolka, środkowy palec na prawym przycisku. W MX1100 ta pozycja była wymuszona wysokością myszy, jej ciężarem (trzeba pewniej złapać żeby ją podnieść) i wyżłobieniami na prawym boku. W M705 właściwie jest wybór jak możemy trzymać, ale dla środkowego palca rolka jest za blisko i nie można wziąć dobrego zamachu wink.gif i przyciski nad kciukiem są wtedy za daleko z przodu.
Kciuk ma do dyspozycji ukryty przycisk na dole wnęki (niezbyt wyczuwalny i twardo chodzący w porównaniu do tego z MX1100 (za to rolkę łatwiej wcisnąć). Do przedniego przycisku nad kciukiem trzeba dość daleko sięgnąć, ale da się go używać.

Co poza tym? jakość wykonania, jak to w myszach Logitecha - bez zarzutu. Przyjemny plastik na przyciskach, jeszcze przyjemniejsze gumopodobne tworzywo po bokach. Doskonałe spasowanie elementów i naprawdę cichy klik. M705 jest znacznie cichsza od MX1100.

Uzywam jej na pojedynczym aku NiMH AA, mimo że można wsadzić dwa paluszki. Identycznie działałem na MX1100 i jak dla mnie to idealne rozwiązanie. W sobotę załadowałem akumulatorek do pełna i od tamtej pory mysz jest normalnie używana. SetPoint pokazuje, że zostało jeszcze 854 dni na baterii! Fakt, że nie dowierzam pomiarom z oprogramowania, ale realny test żywotności może mi dłuuugo zająć wink.gif Niech pochodzi przynajmniej pół roku na jednym aku, to będę wniebowzięty.

Nowością dla mnie jest odbiornik Unifying, który można zgrabnie wsadzić w schowek w myszce, albo nawet zostawic w laptopie na czas przenoszenia. Mikroodbiornik to genialna sprawa.
Przy okazji Setpoint dorobił się nowej zakładki, w której można sparować z odbiornikiem kolejne urządzenia korzystające z Unifying. Kto wie, może kiedyś dokupie klawiaturę do kompletu i całkowicie uwolnię się od kabli.

Na koniec nieco o minusach (w bardzo subiektywnym ujęciu).
Już wspomniałem że ukryty przycisk pod kciukiem za twardo i niewyczuwalnie chodzi, a górny przedni jest nieco za daleko. W ogóle M705 ma dla mnie za mało przycisków w porównaniu do moich poprzednich myszy. 3 konfigurowalne dla kciuka i 3 dla rolki (przycisk oraz wychylenie na prawo i lewo). MX revolution miała zdecydowanie więcej opcji, a teraz przyzwyczajam się powoli, że przy lewym przycisku nie mam już kontroli głośności lub rozdzielczości jak w MX1100.

W stosunku, do starszej i większej MX1100 zmniejszyła się rozdzielczość. MX1100 umożliwia regulację DPI w locie, pomiędzy 400 a 1600. Rozdzielczość M705 (nie mierzyłem) oszacowałbym na 800-1000. Do wielkich ekranów FullHD to trochę mało.. Ale są tacy co im 400DPI wystarcza. Inne cechy sensora to juz ktoś inny musiałby zbadać. Nie gubi się na szmacie (QCK) i da się na tej myszy pograć. Dla mnie to wystarcza.

Teraz wizualne porównanie MX1100 z M705

I ciekawostka dla posiadaczy odbiorników Unifying. Na moim działały jednocześnie:
-M705 Marathon Mouse (oryginalna od nadajnika)
-K520 (klawiatura od zestawu MK520)
-MX1100 (na stronie Logitecha nie wymieniona wśród urządzeń kompatybilnych z Unifying)

Po tym jak podłączyłem odbiornik od M705, w oprogramowaniu Setpoint pojawiła się nowa zakładka

Uruchomienie oprogramowania Unifying startuje wykrywanie urządzeń kompatybilnych z tą technologią. Wystarczy wtedy włączyć power w myszy czy klawiaturze, które chcemy podłączyć. Skoro zadziałało z MX1100, jest szansa, że wystartuje też z innymi urządzeniami Logitecha pracujęcymi na 2.4GHz. Na pewno MX Revolution powinna się nadać. Jak będzie ze starszymi, typu MX620 - trudno powiedzieć.

Nasuwa się jeszcze jeden wniosek. Jeśli mamy nadajnik starszego typu (zwykły 2.4GHz, Nano, itp) może udałoby się go sparować z jednym lub więcej urządzeniami. Tyle że potrzebny by był jakiś soft, który wykryłby to, co chcemy podpiąć.

--------------------
Stacjonarnie: Intel Core i3 4130 Asrock B85M Pro4 i 16GB DDR3 1600 CL9 Corsair Vengeance| MSI Geforce GTX960 i LG 42LA660S | Crucial M4 128GB + WD Red 1TB | Coolermaster Real Power M520 w SilentiumPC Gladius 600W | Logitech M705 + K520
Muzycznie: Yamaha RX-V473, Taga Harmony TAV-406, Sony MDR-1RB
Mobilnie: Dell Latitude D600 -> Dell Vostro 1500-> Acer TravelMate 6592G -> Asus Transformer Prime TF201 -> Acer Switch 10-> Dell Venue 11 Pro 5130 -> Dell Venue 11 Pro 7140
Go to the top of the page

+Quote Post
FuLsO
dodano 7-09-2011, 17:05
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 189
Nr użytkownika: 21 115
Laptop: HP dv6-6030ew

dzieki za recenzje smile.gif

+Quote Post
YaroGD
dodano 7-09-2011, 21:01
Nr wypowiedzi: #3

Alfaholik

Wypowiedzi: 306
Z: 3mia100
Nr użytkownika: 37 627
Laptop: HP Pavulon Dv6700, Dell L702X, Asus TF-101G

Od siebie dodam, ze moja M705 na dwoch ori bateriach dolaczonych przez Logitecha dziala juz 2 lata. I konca nie widac smile.gif.

--------------------
L702X / i7-2720QM / 2x8GB / SSD 128GB + HDD 2TB / DVD-RW / GT555 3GB + Optimus / FHD AG / TV / N-6230 / Backlit / 9-cell / 4-Y NBD / W7HP 64X / WiDi@NetGear

+Quote Post
qurdu
dodano 7-09-2011, 22:30
Nr wypowiedzi: #4

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 937
Nr użytkownika: 38 469
Laptop: Dell Vostro 3350

Fajna recenzja biggrin.gif

Dodam tylko, że mysz MX1100 występuje w dwóch wersjach: MX1100 (opisywanej tutaj) i MX1100R.
Różnica jest taka, że wersja 1100 zasilana jest z dwóch baterii AA a 1100R posiada akumulator w wielkości baterii AA (czyli uniwersalny) i wbudowaną ładowarkę kosztem drugiej baterii. Dodatkowo w przedniej części posiada złącze usb służce do ładowania akumulatora. Podczas ładowania można normalnie korzystać z myszy. Jest to dokładnie takie samo rozwiązanie jak w Razer Mamba (+razer ma jeszcze stacje dokujacą) i Logitech zastosował je wcześniej tzn. najpierw była mysz logitecha a później razera.

ps. posiadam zestaw logitecha klawiatura i mysz "Wave Pro" i mysz do laptopa B605 z nadajnkiem/odbiornikiem Unifying i niestety u mnie ani mysz ani klawiatura z zestawu nie chcą działać w tej technologii (nadajnki/odbiorniki Unifying nie wykrywa innych urządzeń prócz myszy B605)

--------------------
Dell Vostro 3350: i3 2310m; HD 6490m; 8GB RAM; SSD Samsung 840 120GB; modem 3G, GPS, Win 7 Pro; 8 cell

Dell Latitude e7450: i5 5300U; Intel HD5500; 8GB RAM; SSD Samsung sm841 128GB; modem LTE, GPS, FHD (IPS), Win 7 Enterprise

PC: i5 3570K @ 4,5GHz; Asus Z77V-LE; A-Data Extreme 4x2GB 2000Mhz CL9; Asus GTX660 TOP ; SSD Samsung 830; HDD 2xSeagate 500GB @ Raid 0; X-Fi Titanium; BeQuiet SP 550W; Thermalright Ultra-120 eXtreme, Win 7 Ultimate

+Quote Post
Ainaruth
dodano 6-11-2011, 10:34
Nr wypowiedzi: #5

Tak dla uzupełnienia recenzji.. Właśnie wyczerpała się bateria w mojej M705. To oznacza że działała nieco ponad 5 miesięcy na pojedynczym paluszku. Oczywiście jest możliwość włożenia dwóch i działania jeszcze dłuże, ale po co niepotrzebnie zwiększać ciężar?wink.gif
W każdym razie z takiego przebiegu jestem zadowolony.

--------------------
Stacjonarnie: Intel Core i3 4130 Asrock B85M Pro4 i 16GB DDR3 1600 CL9 Corsair Vengeance| MSI Geforce GTX960 i LG 42LA660S | Crucial M4 128GB + WD Red 1TB | Coolermaster Real Power M520 w SilentiumPC Gladius 600W | Logitech M705 + K520
Mobilnie: Dell Latitude D600 -> Dell Vostro 1500-> Acer TravelMate 6592G -> Asus Transformer Prime TF201 -> Acer Switch 10-> Dell Venue 11 Pro 5130 -> Dell Venue 11 Pro 7140

+Quote Post
YaroGD
dodano 6-11-2011, 13:15
Nr wypowiedzi: #6

Alfaholik

Wypowiedzi: 306
Z: 3mia100
Nr użytkownika: 37 627
Laptop: HP Pavulon Dv6700, Dell L702X, Asus TF-101G

To dosc krotko, jak na ta myszke. Pisalem we wrzesniu, ze uzywam M705 od dwoch lat. Na dzisiaj pokazuje przewidywany czas "padniecia" baterii za... 3 lata biggrin.gif. Ale moze dlatego, ze uzywales akumulatorka a nie baterii.

--------------------
L702X / i7-2720QM / 2x8GB / SSD 128GB + HDD 2TB / DVD-RW / GT555 3GB + Optimus / FHD AG / TV / N-6230 / Backlit / 9-cell / 4-Y NBD / W7HP 64X / WiDi@NetGear

+Quote Post
Ainaruth
dodano 25-11-2011, 3:05
Nr wypowiedzi: #7

faktycznie akumulatorki mam już zjechane... musze je zregenerować..
gorsza sprawa, że Unifying nie wykrywa mi juz MX1100. Po dłuższej przerwie odzyskałem tą mysz od brata, podłączam.. i lipa. Może któraś aktualizacja sterowników 'naprawiła' zgodność sprzętu z Unifying i komputer uświadomił sobie że to właściwie nie miało działać..

--------------------

+Quote Post
marmar16
dodano 27-11-2011, 2:36
Nr wypowiedzi: #8

Wypowiedzi: 1 983
Nr użytkownika: 10 508

A gdybyście mieli teraz wybierać, to na którą z tych dwóch padł by wybór?
Zastanawiam się nad nową myszką i recenzja kolegi Ainaruth zwróciła moją uwagę właśnie na te myszki. Dla mnie zadziwiająco długo mogą wytrzymywać na baterii. Moja obecna trzymała maksymalnie dwa trzy miesiące na dwóch paluszkach...

+Quote Post
mxw
dodano 17-12-2011, 17:08
Nr wypowiedzi: #9

noise ninja

Wypowiedzi: 1 090
Z: Poznań
Nr użytkownika: 41 934
Laptop: HP Pavilion dv6-6150ew

fajna recenzja, respect. cool.gif

QUOTE(Ainaruth @ 25-11-2011, 2:16) *
faktycznie akumulatorki mam już zjechane... musze je zregenerować..

polecam sanyo eneloop - bardzo dobre, same się nie niszczą i nie rozładowują i - co ciekawe - te same dwie sztuki od kilku lat ładują się u mnie zawsze do dokładnie tej samej pojemności (2110 +/- 10 mAh - mam ładowarkę z miernikiem).

QUOTE(Ainaruth @ 25-11-2011, 2:16) *
gorsza sprawa, że Unifying nie wykrywa mi juz MX1100. Po dłuższej przerwie odzyskałem tą mysz od brata, podłączam.. i lipa. Może któraś aktualizacja sterowników 'naprawiła' zgodność sprzętu z Unifying i komputer uświadomił sobie że to właściwie nie miało działać..

o żesz!
a właśnie chciałem napisać, że super, że mx1100 działa z unifying i lecę ją kupować.... ech, życie. huh.gif

ale z aktualizacjami u Logitecha tak bywa niestety.
moja mx610 miała na początku programowalne wszystkie 12 przycisków i było to super i działało.
po którejś aktualizacji okazało się, że dwóch ostatnich przycisków (tych świecących) nie da się programować, bo są na sztywno przypisane do swoich funkcji (email i komunikator). ech, życie.

QUOTE(YaroGD @ 7-09-2011, 20:12) *
Od siebie dodam, ze moja M705 na dwoch ori bateriach dolaczonych przez Logitecha dziala juz 2 lata. I konca nie widac smile.gif.

super.
należy tylko pamiętać, że fabrycznie dołączone baterie to tzw. wersje OEM "not for resale" - IMHO napakowane dużo bardziej, niż te tańsze zwykłe alkaliczne baterie standardowo dostępne w sklepach. wg mnie różnice mogą sięgać nawet połowy, ale - w przypadku M705 - to prawie żadna strata, bo i tak będą trzymać ponad rok.

a swoją drogą... trochę bałbym się w myszy trzymać trzy lata te same baterie. jeszcze przerdzewieją i się wyleją...

--------------------
pozdrawiam,
mxw.

+Quote Post
Ainaruth
dodano 17-12-2011, 20:04
Nr wypowiedzi: #10

odnośnie MX620 i niektórych jej przycisków.. Próbowałeś może programu Uberoptions?
http://uberoptions.net/
Można odblokować wiele ustawień przycisków dla starszych logitechów, które wymagały sterowników poniżej 6.0 (chyba te z Unifying wymagają nowszych).

--------------------

+Quote Post
mxw
dodano 17-12-2011, 20:16
Nr wypowiedzi: #11

noise ninja

Wypowiedzi: 1 090
Z: Poznań
Nr użytkownika: 41 934
Laptop: HP Pavilion dv6-6150ew

QUOTE(Ainaruth @ 17-12-2011, 19:15) *
odnośnie MX620 i niektórych jej przycisków.. Próbowałeś może programu Uberoptions?

ooo, dzięki za link! smile.gif

już dawno się kapnąłem, że logitech przechowuje parametry myszek w swoich plikach XML i tam należy szukać rozwiązania, ale jakoś nigdy nie miałem cierpliwości i czasu, żeby tym się zająć na poważnie. a tu proszę - jest do tego gotowiec. dzięki, w wolnej chwili sprawdzę, bo na "problemy" mx610 (z setpoint 4.80) na pewno to pomoże. cool.gif

być może w podobny sposób dałoby się przywrócić mx1100 do odbiornika unifying - tylko to wymaga osobnych "badań" (setpoint 6).

--------------------
pozdrawiam,
mxw.

+Quote Post
Ainaruth
dodano 31-12-2011, 11:41
Nr wypowiedzi: #12

Nie wiem czemu nie mogę edytować pierwszego posta. A tymczasem to dość ważne..
Próbowałem instalacji starych wersji setpointa na świeżej instalacji systemu. Za każdym razem odbiornik Unifying odmawiał współpracy z MX1100. Tak że to, że kiedyś mi zadziałała było czystym przypadkiem. Najwyrazniej miałem coś takiego zainstalowanego że ta kombinacja zadziałała. W życiu nie dojdę co to mogło być..

--------------------

+Quote Post
qurdu
dodano 1-01-2012, 14:10
Nr wypowiedzi: #13

Wypowiedzi: 937
Nr użytkownika: 38 469
Laptop: Dell Vostro 3350

Nie wiem czemu nie mogę edytować pierwszego posta. A tymczasem to dość ważne..
Posta można edytować jedynie przez1h od napisania.

O tych problemach pisałem tuż pod twoją recenzją - też nie udało mi się zmusić mx1100r do pracy z odbiornikiem unifying.

--------------------
Dell Vostro 3350: i3 2310m; HD 6490m; 8GB RAM; SSD Samsung 840 120GB; modem 3G, GPS, Win 7 Pro; 8 cell

Dell Latitude e7450: i5 5300U; Intel HD5500; 8GB RAM; SSD Samsung sm841 128GB; modem LTE, GPS, FHD (IPS), Win 7 Enterprise

PC: i5 3570K @ 4,5GHz; Asus Z77V-LE; A-Data Extreme 4x2GB 2000Mhz CL9; Asus GTX660 TOP ; SSD Samsung 830; HDD 2xSeagate 500GB @ Raid 0; X-Fi Titanium; BeQuiet SP 550W; Thermalright Ultra-120 eXtreme, Win 7 Ultimate

+Quote Post
Ainaruth
dodano 2-01-2012, 0:42
Nr wypowiedzi: #14

tylko jakim cudem zadziałało to przy pierwszym podejściu? Może w systemie były jeszcze jakieś naleciałości ze starszych wersji setpointa (4.80 itp), których używałem wcześniej z MX1100..

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 16-10-2018 - 13:03