IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Mysz Microsoft Wireless Mobile Mouse 1000
Michal299
dodano 31-10-2011, 14:47
Nr wypowiedzi: #1

epny

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 747
Nr użytkownika: 43 872
Laptop: Dell E6400, E6530

Test Microsoft Wireless Mobile Mouse 1000

Wygląd zewnętrzny
Wireless Mobile Mouse 1000 jest dostępna w czterech kolorach: czarnym, fioletowym, seledynowym i białym, najczęściej spotykany model – to wersja czarna. Zakupiona w cenie 59 PLN pół roku temu. Czas ten pozwolił mi przetestować mysz na tyle żeby móc określić jej mocne i słabe strony.
Bardzo ciekawie rozwiązana jest kwestia użytego plastiku: matowy-szorstki jest na przyciskach i górnej części, następnie mamy mały pasek błyszczącego a w miejscu kciuka po obu stronach – znów szorstki.
Pod spodem zlokalizowane są:
- czujnik
- włącznik/wyłącznik
- hologram „Microsoft” i nalepka FCC
- za zaślepką, komora na jeden akumulator/baterię AA oraz obok wnęka na mikro-nadajnik

Użytkowanie
Myszka jest mała 54mm x 96mm (co oznacza ok. ½ długości od mojego nadgarstka do końca palca używanego przez część osób w obraźliwy sposób ) – nadgarstek więc spoczywa sobie na biurku, palce „wskazujący” i „obraźliwy” sterują mychą. Ergonomia jest poprawna. Mysz lekka i niewysoka.

Mysz klika sobie dość głośno – ale w sposób taki jak klika cienki plastik więc nie jest to jakiś problem. Kółko kręcone powoli jest niesłyszalne, ale jeśli szybko chcemy przewinąć stronę to słychać terkotanie.
Mysz miała działać 10 m-cy na baterii , działa ok. 2 do 3 m-cy. Niestety ma poważny problem z współpracą z akumulatorami AA – problem banalny – otóż Energizer 2650mAh nie mieszczą się „na długość”! Nie chce wejść. Inne akku mieszczą się.
Myszka jest solidna, precyzyjna i bardzo miło się jej używa. Pady „ślizgowe” sprawdzają się bardzo dobrze. Działa na wielu powierzchniach: materiał, drewno, kartka papieru, okładka foliowa. Najlepiej na czarnym matowym laminacie. Nie widać na niej „zabrudzeń” , nie widać też „starzenia się”. Połyskująca część nie rysuje się łatwo – jest dość twarda.
Zasięg, ponad 2 metry (oraz zza ściany z drugiego pomieszczenia, również działa).

Instalacja i konfiguracja
Po rozpakowaniu i wyjęciu z blistra – co może trochę potrwać, więc proponuję mieć pod ręką coś do picia plus jakieś krakersy – mamy nadajnik, instrukcję, myszkę i jedną baterię AA.

Konfiguracja sprowadza się do włożenia mikro-nadajnika do wolnego portu USB i zapomnieniu o nim, włożeniu baterii do myszki i włączeniu jej przełącznikiem na spodzie.

Po zainstalowaniu IntelliPoint mamy możliwość:
- przypisania akcji przyciskom (kółko jako środkowy przycisk)
- przypisania zadania uruchomienia aplikacji po kliknięciu danego przycisku (np. Lupa po kliknięciu na kółko)
Często wykorzystywaną przeze mnie opcją jest przypisanie przewijania swobodnego , po kliknięciu na kółko.

Podsumowanie
Microsoft Wireless Mobile Mouse 1000
Myszka tania, dobrze działająca w pobliżu nadajników WiFi (50 cm od routera WiFi, plus 5 innych sieci sąsiadów, oraz pracy telefonu z Bluetooth), precyzyjna jak na swoje zastosowanie. Kursor rusza się płynnie, nigdy do tej pory nie zdarzyło się „przyciąć” płynności ruchu. Jeśli szukasz myszki bezprzewodowej do laptopa do codziennego zastosowania, to MWMM 1000 jest ciekawym wyborem.

Załączona miniaturka(i)
Załącznik (obraz)
Załącznik (obraz)
Załącznik (obraz)

Go to the top of the page

+Quote Post
notsure
dodano 31-10-2011, 15:19
Nr wypowiedzi: #2

miglanc

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 246
Nr użytkownika: 19 810
Laptop: Samsung 730u3e

A ja nie polecam tej myszy. Optyka jest mało precyzyjna i się gubi na nierównościach, lekkich wgłębieniach itp. inaczej mówiąc tylko na stole działa ok. Co więcej ten microsoft jest za wąski/mały dla wygodnego trzymania i ręka się męczy. Mogę również potwierdzić, że klika zbyt głośno. Do plusów to raczej niska cena.

Zmieniłem ją na Gigabyte ECO500 i jest dużo lepiej do tego ma 2 baterie więc może dłużej potrzyma.

+Quote Post
Sync
dodano 3-02-2012, 14:17
Nr wypowiedzi: #3

karlus

Wypowiedzi: 61
Nr użytkownika: 43 647
Laptop: ASUS X201e

mam pytanie bo zabardzo nie wiem. - Czy ta myszka może działać w jakiś sposób z laptopem bez nadajnika jeśli laptop posiada Bluetooth ?

czy ten nadajnik to coś takiego jak bluetooth czy to inna metoda komunikacji.

--------------------
Sony Vaio VPCEB1S1E # intel i5 M480 # ati hd5650 # 4gb ddr3 # wd blue 500gb # win7

+Quote Post
Michal299
dodano 3-02-2012, 14:40
Nr wypowiedzi: #4

epny

Wypowiedzi: 747
Nr użytkownika: 43 872
Laptop: Dell E6400, E6530

Nadajnik nie jest "modułem Bluetooth na USB" , jest nadajnikiem w paśmie 2,4Ghz i służy tylko do komunikacji z myszką. Myszka nie jest myszką Bluetooth więc musi być podłączony nadajnik. Nadajnik i myszą są wykrywane automatycznie, więc ze sterownikami nie ma problemu.

+Quote Post
Sync
dodano 3-02-2012, 15:13
Nr wypowiedzi: #5

karlus

Wypowiedzi: 61
Nr użytkownika: 43 647
Laptop: ASUS X201e

aha, Dziękuję za pomoc smile.gif

Co do samej myszki to korzystam z niej już rok czasu.. Poprzedmio zakupiłem Logitecha bodaj M215 *tragedia*. Nie polecam taniego logitecha ponieważ ma szorstkie ślizgacze jak kartofel stoi w miejscu a Microsoft ma większe ślizgi i śliskie. Pozatym myszka jest mała zgrabna i niezawodna. Jestem bardzo z niej zadowolony i wszędzie ją zabieram. Szkoda tylko że z myszką nie ma oprogramowania intellipoint a trzeba je dodatkowo ściągać z www.

Co ciekawe na stronie microsoftu nie ma do ściągnięcia tego oprogramowania bo pisze że mysz nie wymaga go , trzeba manualnie sobie pobrać intellipoint - ale po tym jak pobierzemy dalej jest wszystko ok i automatycznie ją poprawnie wykrywa itd.

Ja nie kupiłbym innej osobiście.. Chyba że mysz za 120zł wtedy bym sie zastanawiał czy nie Logitech. Natomiast do 100zł raczej nie ma lepszej. A czy do modeli 2000 i 3000 opłaca się dopłacać nie wypowiem się - ale ten blutrack wcale aż taki odkrywczy nie jest by był sens dopłacać.

--------------------
Sony Vaio VPCEB1S1E # intel i5 M480 # ati hd5650 # 4gb ddr3 # wd blue 500gb # win7

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 19-01-2018 - 10:56