IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Recenzja mysz Natec Genesis G55 mysz gamingowa, Czy myszka za 50 zł może być dobra? Zapraszam
zielonycin
dodano 11-07-2015, 14:37
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 73
Nr użytkownika: 46 640
Laptop: PB TSX66HR --> Lenovo Y50-70 i5-4210H GTX860M 8GB RAM

Cześć!
Z autopsji wiem, że nie każdy może sobie pozwolić na drogą myszkę.
Dotychczas użytkowałem najtańsze budżetowe myszki i nie odczuwałem specjalnej potrzeby kupowania droższej niż 10 zł.
W końcu postanowiłem zwiększyć budżet aż laugh.gif do 50 zł.

Moje zainteresowanie wzbudził Natec Genesis G55. Jest to mysz określana jako gamingowa, ogólnodostępna w cenie 44.99 zł. (grosik na szczęście) tongue.gif
Użytkuję myszkę 3 tydzień i postanowiłem napisać recenzję.

SPECYFIKACJA

Sensor: optyczny
Rozdzielczość: 800 ? 2 000 DPI
Częstotliwość próbkowania: 500 Hz
Liczba przycisków: 7
Złącze: USB 2.0
Długość przewodu: 250 cm (2,5 m)
Komunikacja: Przewodowa
Obsługiwane systemy operacyjne: Win. XP , Win. Vista , Win. Vista 64bit , Win. 7 , Win. 7 64bit , Win. 8 , Win. 8 64bit , MAC , Linux
Szerokość 77 mm
Wysokoć 39 mm
Długość 115 mm
Dodatkowe: Plug&Play

1. Zacznijmy od opakowania. Myszka zapakowana jest w czarno-czerwony ładnie prezentujący się kartonik. Niestety większość napisów jest w języku angielskiem.
Specyfikacja produktu w języku polskim zawarta jest na tylnej ściance oraz na małej kartce zawierającej wielojęzyczne instrukcję podłączenie myszki.

2. Mysz ładnie się prezentuje. Czerwone elementy ładnie kontrastują z przeważającą czernią. Czerń jest matowa, nie połyskuje.
Po 3 tyg użytkowania nadal nie ma większych śladów używania.
Jedynie w niektórych miejscach np na spodzie myszki (patrz zdjęcie 2) oraz w prześwitach między scrollem (tutaj mniej) pozostają drobinki kurzu.
Do umiejscowienia przycisków nie mam żadnego zarzutu. Ze scrollem, przyciskiem burst fire, zmianą dpi oraz lpm bez problemu radzi sobie palec wskazujący.
Boczne przyciski wygodnie obsługuje się kciukiem.
Dłoń na myszce nie ześlizguje się (po ostatnich lipcowych upałach śmiało mogę to stwierdzić).
Myszkę użytkuje na stole, bez żadnej podkładki i nie zauważam problemów z płynnością zarówno podczas użytkowania programów jak i podczas grania.

Mysz ma pozłacaną końcówkę USB. Praktycznie nie dostrzegalny bajer, myszka i tak cały swój żywot spędza w gnieździe USB. Ale można uznać na +.
Jedyny połyskujący element myszki to plastik środkowy na którym umieszczony jest także burst fire. Ja jak na razie zostawiam na nim folię, która jest tam od momentu wypakowania myszki z kartonika.

3. Zdjęcia

4. Podsumowanie

Szukałem dobrej i niedrogiej myszki.
Nie miałem żadnych wygórowanych wymagań.
Po prostu potrzebowałem myszki (najprościej rzec) multimedialnej i komfortowej w użytkowaniu.
Sprawdza się zarówno w grach RPG jak i FPS oraz programach graficznych.
Od siebie dodam, że zdarzają się opinie występującego w tych myszkach double clicka.
Zalecam sprawdzić myszkę w sklepie na miejscu przed zakupem tylko w celu upewnienia się, że wszystko jest w porządku
(zresztą akurat sprawdzenie sprzętu przed zakupem tyczy się wszystkiego co będziecie w przyszłości kupowali) .
Mój egzemplarz działa wzorowo.
Na tę chwilę mogę śmiało polecić. Mam nadzieję, że trochę mi posłuży.

+
*ładny design
*tryb always on
*wygodne rozmieszczenie przycisków i uchwytów bocznych
*2,5 metrowy kabel usb
*stabilność
*cena
-
*kurz dostający się w prześwity obok scrolla
*niska maksymalna rozdzielczość DPI (mi w zupełności wystarcza)

Pozdrawiam
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 20-09-2018 - 14:12