IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Lenovo g510 problem z kartą graficzną, karta zintegrowana i dedykowana
valesca
dodano 28-05-2018, 15:22
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 1
Nr użytkownika: 73 839

Witam wszystkich mam laptopa Lenovo G510

System Win 8.1
Procesor Intel Core i5-4210M
Pamięć 4 GB
Dysk HDD SATA 5400 obr. 1000 GB
Grafika AMD Radeon HD 8570, + Intel HD Graphics 4600

Widać w parametrach producenta, że są dwie grafiki. Jednak w menedżerze widać tylko tę zintegrowaną od Intela. Niestety synkowi nie działa gra Minecraft, wyskakuje błąd Pixel Format Not Accelerated, próbowałam zaktualizować sterownik karty od Intela ale to nic nie dało.
Może jest za słaba?
W takim razie co muszę zrobić, żeby włączyć tę drugą kartę AMD? Wyskakuje mi czasem błąd, że nie ma zainstalowanych sterowników AMD, ale system w ogóle nie widzi tej karty. A sterowniki na dysku są, więc i karta jest. Prosze o pomoc, synkowi zależy by uruchomić grę smile.gif

Włączyłam w menedżerze pokaż ukryte urządzenia i pokazało mi Intel 4000, Intel 4600 (aktywna) no i AMD, nie da się włączyć ;/
Go to the top of the page

+Quote Post
Borciuch
dodano 29-05-2018, 10:03
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 64
Nr użytkownika: 73 767
Laptop: Lenovo Z70-80

Zacząłbym operację od przeinstalowania sterowników AMD. Najpierw ściągnij (na początek najlepiej ze strony producenta laptopa) sterowniki do grafiki amd w twoim laptopie. Potem odinstaluj te co masz https://support.amd.com/en-us/kb-articles/P...icsDrivers.aspx.
Następnie zainstaluj sterownik grafiki ze strony producenta laptopa. Ustaw w panelu sterowania przełączania kart graficznych żeby uruchamiał minecraft z procesorem graficznym AMD.
Jak nie zagra coś to bym przywrócił system z recovery, jeśli karta amd jest ok to po takiej operacji musi być widoczna.
Co do samego błędu minecrafata - https://www.youtube.com/watch?v=AN7N9CE9AFM- może pomoże.
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 21-11-2018 - 13:56