IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Problem z Dell Inspiron 5577, spadek wydajności (?)
dygons
dodano 13-06-2018, 19:40
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 1
Nr użytkownika: 73 930
Laptop: Dell Inspiorn 5577

Witam,
całkiem niedawno, bo początkiem kwietnia bieżącego roku, zostałem posiadaczem nowego laptopa Dell Inspiron 5577. Po 7 latach postanowiłem wymienić poprzedniego lapka i wybór padł na ten konkretny model, a po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na temat konkretnej firmy i zdecydowałem się na zakup w ich salonie.

Dell Inspiron 5577:

+ Zainstalowany system operacyjny: Microsoft Windows 10 Home PL (wersja 64-bitowa)
> Wszystkie STEROWNIKI ZAKTUALIZOWANE(!) <

Jeżeli chodzi o komputery i laptopy to nigdy nie byłem na bieząco i sam uważam się za kompletnego amatora w tych sprawach sprzętowych, dlatego postanowiłem napisać ten post i szukać pomocy u osób, które znają się na rzeczy.
Programy takie jak AutoCad, inventor i 3ds max działają bez zarzutów, natomiast mój problem pojawia się po włączeniu gry i wiąże się ze znacznym spadkiem liczby FPS podczas rozgrywki.
Poprzedni laptop służył raczej tylko do celów edukacyjnych i można było na nim obejrzeć film, ale teraz jak już człowiek się wykosztował na tyle ile mógł to przyszło mi do głowy, że całkiem fajnie byłoby spróbować w coś popykać od czasu do czasu, ale szczerze nie wiedziałem czego mogę się spodziewać po tych obecnych parametrach w moim nowym sprzęcie.

Moje początkowe ustawienia w grze Fortnite[+ZMIANA UNLIMITED NA 120FPS]:

,gra operowała na około 80-110 FPS, czym byłem dosyć miło zaskoczony(blokowanie ustawione na 120fps jak już wspomniałem powyżej). Przez ostatni tydzień byłem na wyjeździe i zwyczajnie nie miałem czasu na granie, masa projektów. Po tygodniowej przerwie naszła mnie chęć i jednocześnie dopadło choróbsko, także postanowiłem odpalić FORTNITE i się dość mocno przeraziłem/rozczarowałem, bo chyba przez ten czas coś musiałem spieprzyć(może jakieś ustawienia?).

Problem:
  • obecnie w grze Fortnite posiadam tylko 30-60fps i jak na moje oko gra/obraz zdecydowanie gorzej działa, a modyfikowanie poszczególnych opcji w ustawieniach gry nic nie zmienia

• w LOL'u także biednie, bo na full detalach pokazuje jedynie max 60-70fps

• jeśli chodzi natomiast o CS:GO to na najniższych(!!) detalach gra działa na około 70-100fpsach, także kolejne rozczarowanie..

Od paru dni przeglądam różne fora i staram się znaleźć jakieś rozwiązanie tego problemu jednak chyba sam sobie nie poradzę i boję się, że mogę tylko pogorszyć sprawę albo jeszcze bardziej namieszać.
Dlatego teraz zwracam się z prośbą do Was o wytłumaczenie/doradzenie mi, co to się mogło podziać z tym laptopem, bo osobiście wydaję mi się że po sprzęcie z takimi parametrami można i należy spodziewać się lepszych wyników.

Jeżeli tylko potrzebujecie więcej informacji w postaci np. screenów to czekam na instrukcje i wszystko pojawi się poniżej.
Z góry bardzo dziękuje za każdą radę i mimo wszystko mam nadzieję, że z waszą pomocą uda mi się skonfigurować tego laptopa i cieszyć nim na nowo.

Pozdrawiam, Miłosz
Go to the top of the page

+Quote Post
Sylwester Cyba
dodano 17-06-2018, 20:16
Nr wypowiedzi: #2

Koordynator Notebookcheck.pl

Grupa: Administrator
Wypowiedzi: 9 750
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 1

Pomogli już na innych forach czy problem nadal występuje? Wygląda na throttling lub problem z przełączaniem kart grafiki. To by tłumaczyło dlaczego w grach się dławi a w aplikacjach inżynierskich nie.

Sprawdzałeś czy na stronie producenta jest dostępna aktualizacja BIOS i co ewentualnie zmienia? Może coś naprawili na tym poziomie. Możesz też zajrzeć do BIOS i tam spróbować wymusić ustawienia wpływające na wydajność.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 14-11-2018 - 23:40