IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Tablet / nawigacja samochodowa max 8" do 500 zł
Adikk
dodano 5-10-2016, 8:39
Nr wypowiedzi: #1

fachman

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 457
Nr użytkownika: 45 580

Cześć,
znajomy poszukuje nawigacji samochodowej do 500 zł. Patrząc po cenach / parametrach / możliwościach doszedłem do wniosku, że sensowniejszy będzie zakup tabletu 7-8" gdzie można wgrać różne nawigacje i ew. inne aplikacje dodatkowo.
Dobrze gdyby sprzęt był nowy i posiadał gwarancję.
Patrząc po allegro znalazłem coś takiego jak Medion - Lenovo (P8314 / MD 99612). Bebechy spoko, cena też, jedynie co to gwarancja chyba sprzedawcy i są to tablety powystawowe. W budżecie jeszcze widziałem SAMSUNG GALAXY TAB A T280 2016 i kilka mniej znanych producentów opierającym się na jakimś budżetowym mediateku i z 1GB ramu (NavRoad NEXO AVIO, Huawei MediaPad T1 7.0).
Jakieś propozycje? Czy może rzeczywiście lepsza będzie nawigacja (TomTom / MIO Spirit 7500FEU)?
Kiedyś widziałem też Androidowe romy robione specjalnie pod nawigacje i montaż w aucie - chyba w przypadku Nexusa 7.
Go to the top of the page

+Quote Post
davpur
dodano 6-10-2016, 13:39
Nr wypowiedzi: #2

miglanc

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 161
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 20 855
Laptop: CLEVO P150HM

Korzystałem z Nexusa 7 jako nawigacja i odtwarzacz muzyki. Przy dłuższych trasach takze jako odtwarzacz filmów o raz tv typu GO. Do tego rejestrator trasy. Widziałem na forach jak ludzie adaptują takie tablety w deske rozdzielczą. Ja wsadzałem w zwyky uchwyt gdzie miałem podciagniete ładowanie i jacka. Bardzo fajne rozwiazanie. Aero2 i "kapcie" co godzina są troche uciązliwe wiec raczej jakis net na abonament sie przyda. Dodatkowy plus to odpinasz urządzenie i słuzy Ci w domu,wakacjach.

W moim przypadku to urządzenie wyparł służbowy telefon 5', który oprócz opcji powyżej pozwawla na rozmowy przez zestaw głosnomówiacy. Podejzewam ze napewno jest jakis root dla nexusa by to umozliwil ale nie zgłębiałem tematu.

Ps. Mam ten tablet do sprzedania w tym momencie rolleyes.gif

+Quote Post
Adikk
dodano 6-10-2016, 14:28
Nr wypowiedzi: #3

fachman

Wypowiedzi: 457
Nr użytkownika: 45 580

Właśnie widziałem projekty z Nexusem jak nawet robili z niego pełnoprawną nawigacje z bajerami z zabudową wykonaną w drukarce 3d + są jakieś romy dedykowane w celu jeszcze lepszej optymalizacji. Generalnie wystarczy coś ze zwykłym uchwytem, gdzie będzie dobrze działał GPS i sam system nie będzie zamulał - firmowa nawigacja do auta.
Zastanawia mnie jednak trochę jak ma się GPS do takiego z nawigacji? Tego w sumie najbardziej się obawiam bo jednak GPS w takim sprzęcie jest dodatkiem, a nie głównym zastosowaniem.

PS.
Podaj jaka kwota by Cię interesowała i czy jest to wersja I czy II to zapytam się czy coś takiego by interesowało znajomego.

+Quote Post
davpur
dodano 9-10-2016, 11:22
Nr wypowiedzi: #4

miglanc

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 161
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 20 855
Laptop: CLEVO P150HM

nexus II 2013 32GB

Na allegro za 16Gb wersje ludzie liczą 500pln. Wezme tyle za swój + oryg etui

+Quote Post
caro86wlkp
dodano 9-10-2016, 22:06
Nr wypowiedzi: #5

bajtel

Wypowiedzi: 34
Nr użytkownika: 64 796
Laptop: thinkpad R500

jeśli chcesz do nawigacji to mogę ci polecić huawei mediapad t1 8.0". zjeździłem na nim pół europy i nie było problemu. a jak dobrze poszukasz to za 200zł można kupić używanego

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 16-12-2017 - 13:58