IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

140 Strony: V  « < 138 139 140  
Reply to this topicStart new topic
Dell Vostro 3700, Czy warto ?
pretor
dodano 4-06-2013, 0:12
Nr wypowiedzi: #2781

Użytkownik Forum

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 533
Nr użytkownika: 27 603
Laptop: Dell Latitude E7450

Dell udziela kilku różnych gwarancji, ja to rozumiem tak, że im lepszy laptop tym więcej opcji. Można też przy zakupie modyfikować je za opłatą.

Na google znalazłem zwięzły opis tych gwarancji.
NBD (Next Business Day) - po zasygnalizowaniu problemu w dzień roboczy serwis reaguje do końca następnego dnia roboczego. W miarę możliwości naprawa u klienta.
CAR (Collect And Return) - serwis w pięć dni roboczych, po zgłoszeniu serwisanci przyjeżdżają, biorą laptopa, naprawiają i odwożą.

CAR miałeś na rok, dalej masz NBD.
Twój laptop ma przypisaną gwarancję 38 miesięcy, którą serwis liczy od daty dostarczenia do sklepu tj. 20.07.2010.

Myślę, że laptop grzeje się, ponieważ wentylator i radiator zapchane są kurzem. To prawie 3 lata działania. Na pewno serwis poradzi sobie z tym, ale nie wiem, czy za darmo w ramach NBD.
Najlepiej zadzwoń na serwis i zapytaj.

Go to the top of the page

+Quote Post
matteusz
dodano 23-08-2013, 11:58
Nr wypowiedzi: #2782

>> Vostrowicz <<

Wypowiedzi: 259
Z: Bieszczady
Nr użytkownika: 26 237
Laptop: Dell Vostro 3700

Skąd najlepiej pobierać sterowniki potrzebne po instalacji systemu? Które trzeba instalować?

--------------------
"Kocham siebie, bez wzajemności.."

+Quote Post
Pablooo88
dodano 23-08-2013, 11:59
Nr wypowiedzi: #2783

Hobbysta nie Specjalista

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 7 739
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 15 278
Laptop: HP EliteBook Folio 1040m

ze strony producenta laptopa na podstawie swojego numeru service tag

--------------------
PRYWATNIE NB: Toshiba Portege Z30
SŁUŻBOWO NB: Dell Latitude 3380

+Quote Post
matteusz
dodano 23-08-2013, 12:17
Nr wypowiedzi: #2784

>> Vostrowicz <<

Znalazło mi tylko to:LINK
Czy to wystarczy? Trochę tego mało, w dodatku data dodania jest już troszkę dawna.

--------------------

+Quote Post
newMDKiller
dodano 5-10-2013, 12:35
Nr wypowiedzi: #2785

nynuś

Wypowiedzi: 5
Nr użytkownika: 30 864
Laptop: Dell Vostro 3700 i5-450M (G330M)

Dzięki za pomoc. Zgłosiłem laptopa na gwarancję.

Przyjechał serwisant z Dell-a, nie bawił się zbytnio w sprawdzanie czegokolwiek, wymienił całą płytę głóną laptopa. Wentylator zostawił stary, okazało się, że nie jest praktycznie zakurzony.

Po wymianie płyty głównej laptop zachowuje się zdecydowanie lepiej. Znikły problemy z przegrzewaniem się, wentylator kiedy trzeba wskakuje na wyższe obroty, ale szybko zwalnia i jest w miarę cicho. Przy okazji okazało się, że dostałem płytę główna z możliwością przełączania grafiki z GF na zintegrowanego Intela. Niestety, mam podłączony zewnętrzny monitor i w tym przypadku taka opcja odpada. Przełanczać da się tylko kiedy kożysta się z ekranu laptopa.

Przy okazji wypłynął kolejny problem, ale domyślam się, że da się to gdzieś ustawić w zaawansowanych ustawieniach zasilania. Otóż często ogłądam jakiś film na TV kożystając z DLNA. Wiadomo, laptop musi być włączony. Kiedy wyłącza się ekran (w planie zrównowarzonym po 5 minutach - Win 7), to po chwili wentylator wskakuje na wyższe obroty (czyli jest dużo głośniej) i tak już zazwyczaj zostaje (zdaje mi się, że czasami po dłuższym czasie zwalniał, ale nie jestem tego na 100% pewien). Dzieje sie to ewidentnie po wyłączeniu ekranu monitora (co oczywiście jest mi na rękę, kiedy oglądam TV). Jakimś rozwiązaniem byłoby zostawienie tylko opcji przygaszania ekranu, wtedy nie ma problemu. No, ale jednak wolałbym, aby monitor się wyłączył. Co może być tego przyczyną? Co zmienić w ustawieniach, aby po wyłączeniu monitora wentylator nie wchodził na wyższe obroty. Na logikę jest to w ogóle nieuzasadnione, gdyż obciążenie procesora, grafiki nie wzrasta przecież. No, chyba, że po odłączniu monitora, włącza się grafika Intela zintegrowana w procesorze i ten potrzebuje większego chłodzenia?

+Quote Post
automat
dodano 5-10-2013, 12:35
Nr wypowiedzi: #

.

Quote Post
SmoothCriminal
dodano 5-02-2014, 11:06
Nr wypowiedzi: #2786

karlus

Wypowiedzi: 52
Nr użytkownika: 59 328

Panowie mam pytanie, czy oplaca sie kupic go 3letniego uzywanego, w wersji z dyskiem 320gb za 1150zl?

+Quote Post
pretor
dodano 7-03-2014, 20:48
Nr wypowiedzi: #2787

Użytkownik Forum

Myślę, że opłaca się, bo to nadal sprzęt w dobrej konfiguracji, ale nie wiem w jakim jest stanie fizycznie. Bateria napewno jest już do niczego po takim czasie. Moja wytrzymuje około 20 minut.

+Quote Post
pretor
dodano 20-03-2014, 14:52
Nr wypowiedzi: #2788

Użytkownik Forum

Musze pochwalić się, że po czterech latach użytkowania i juz po okresie gwarancji, dzisiaj pierwszy raz rozkręciłem swoje vostro na czynniki pierwsze.

Laptop przegrzewał się, obudowa aluminiowa przy wylocie powietrza z wentylatora parzyła dłoń. Radiator wentylatora był zatkany kurzem, może tylko 1/3 miała jakiś maleńki przeswit. Łopatki wentylatora były całe oblepione. Pasta na procesorze oraz układzie grafiki była wyschnięta i skruszała, zaś mata termoprzewodząca zdaje się na chipsecie rozpuściła się i częściowo odpadła. Radiator oraz wiatrak umyłem. Wyczyściłem każdy element z kurzu, a wykałaczką i pałeczkami bawełaninymi starłem starą pastę z procesorów. Nałożyłem nową pastę (Polecam Arctic Silver 5, przy czym w tym przypadku trzeba nakładać tą pastę z głową, aby nadmiar nie doprowadził do zwarcia z wystającymi obok rdzenia elementami, gdyż ta pasta przewodzi napięcie. Przy pastach silikonowych nie ma takiego ryzyka - fabrycznie była nałożona właśnie pasta silikonowa). Dorobiłem także nową matę termoprzewodzącą.

Aby dobrać się do układu chłodzenia vostro 3700, trzeba rozebrać praktycznie cały komputer i odkręcić większość śrubek. Dell niestety nie postarał się z tym, albowiem w innych swoich laptopach wystarczyło, że odkręciłem jedną klapkę i miałem wentylator jak na dłoni. W przypadku vostro 3700 trzeba sie narobić, a przy tym bardzo uważnie odpinać taśmy przewodzące i kable od poszczególnych urządzeń do płyty głównej. Proponuję notować każdą czynność, aby zrobić to dobrze w odwotnej kolejności przy składaniu. Laptop po wyczyszczeniu pracuje praktycznie tak jak po zakupie.

http://imageshack.com/a/img27/3045/yf2n.jpg

http://imageshack.com/a/img513/1628/uup3.jpg

+Quote Post
medeino
dodano 15-06-2014, 12:22
Nr wypowiedzi: #2789

nynuś

Wypowiedzi: 1
Nr użytkownika: 44 280

Mój laptop po kilku latach użytkowania działa bez zarzutu, jedynie wymieniłem pastę termoprzewodzącą.
Problem jest z obudową. Konkretnie z górną klapą która już mi 2 razy pękła przy zawiasach. Najpierw po prawej stronie. Kupiłem nową i po kilku miesiącach nowa pękła po lewej stronie.
Mogę kupić nowa obudowę za 300zł, ale jeżeli ona ma pęknąć po kilku miesiącach to to nie ma sensu. Nie chcę zmieniać laptopa bo ten mi naprawdę dobrze służy, ale nie wiem jak sobie z tym poradzić.

+Quote Post
matteusz
dodano 28-12-2016, 22:46
Nr wypowiedzi: #2790

>> Vostrowicz <<

Mój laptop po kilku latach super bezawaryjnej pracy, dzisiaj podczas przeglądania internetu sam się wyłączył i nie reaguje na przycisk włączania. Próbowałem na zasilaczu, na baterii.. nic. Co sie mogło stać? Proszę Was o porady

--------------------

+Quote Post
kogi22
dodano 8-01-2017, 20:57
Nr wypowiedzi: #2791

miglanc

Wypowiedzi: 195
Z: Wrocław
Nr użytkownika: 30 079
Laptop: Macbook Pro 13

Rozwiązałeś problem?

+Quote Post
matteusz
dodano 8-01-2017, 21:11
Nr wypowiedzi: #2792

>> Vostrowicz <<

QUOTE(kogi22 @ 8-01-2017, 21:57) *
Rozwiązałeś problem?

Problem w sumie "sam" się rozwiązał. Ponaciskałem delikatnie na płytę główną, docisnąłem podzespoły i ruszył. Nie wiem co mu było..

--------------------

+Quote Post

140 Strony: V  « < 138 139 140
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 22-01-2018 - 9:25