IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

28 Strony: V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Dell XPS 15 (L501x) - wrażenia użytkowników, opinie, wyniki testów, problemy
Kebabgda
dodano 22-11-2010, 20:50
Nr wypowiedzi: #1

nynuś

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 8
Nr użytkownika: 34 097
Laptop: Dell XPS L501x

Witam,
jestem nowy na tym forum, a konto postanowiłem założyć, gdyż od paru dni jestem jak się okazało !szczęśliwym! posiadaczem omawianego w temacie Della XPS 15. Widzę, że sporo użytkowników bardzo boi się podjąć zakupu tego sprzętu, gdyż nie ma w sieci zbyt precyzyjnych testów. Od siebie mogę powiedzieć tylko, że temat zakupu laptopa ciągnął się od paru miesięcy. Zaczęło się od Samsunga R580... później przyszedł czas na model R590... i po drodze kilka Asusów. Zapotrzebowanie? Laptop mobilny, do 3 tys zł., z procesorem i5, metalową obudową, modułem bluetooth, wyświetlaczem LED 15,6", i pracą na baterii do około 4h (praca głównie w internecie), w miarę wydajna karta graficzna (taka, by dało radę pograć na średnich bądź wysokich parametrach w nowe gry). Im więcej czytałem o laptopach tym tak naprawdę mniej wiedziałem. Każdy z nich miał jakąś wadę, mniejszą bądź większą. W końcu mocno sprecyzowałem sobie zakres szukanego laptopa - DELL!. I się zaczęło... Inspiron 15R w wersji ALU, VOSTRO 3500 (duży minus za brak dedykowanej karty graficznej), czy może seria STUDIO XPS, której cena powalała na nogi. Jak się okazało miałem wyjątkowego farta, Dell wprowadził na rynek nową serię - Dell XPS 15. Kupiłem go na oficjalnej stronie della wstrzelając się w rabaty i tak naprawdę bez dłuższego zastanowienia i na dzień dzisiejszy mogę śmiało powiedzieć, że wybór w 100% trafiony! Jakość wykonania bajeczna - metalowa obudowa dowodzi, że jest to porządna maszyna, do tego ten miły dla ucha dźwięk wydobywający się z głośnikow JBL. Może niektórym wyda się to śmieszne, Wasza sprawa, ale wbudowane głośniki z powodzeniem zastępują zewnętrzne nagłośnienie audio 2.1. Czas pracy tego urządzenia to niecałe 4h buszowania w sieci przy włączonym oszczędzaniu baterii i średniej jasności wyświetlacza. Jedynym mankamentem jaki do tej pory zauważyłem to odczuwalne nagrzewanie się spodu laptopa podczas pracy na kolanach. Z tego też powodu zastanawiam sie nad zakupem podstawki chłodzącej Zalman NC1500.

Szczerze polecam Wam ten sprzęt. Według mnie żadne samsungi R590 czy Asusy N53JN w takiej cenie i konfiguracji nie dorównają Dellowi XPS 15.
A to ogólne parametry mojego laptopa:

Metalloid Aluminum WLAN Cover
Intel� Core™ i5-460M Processor (2.53 GHz,3M)
Oryginalny Windows� 7 Home Premium (64 bit) , wersja polska
OS Media MUI Windows� 7 Home Premium (64 BIT) Resource DVD - nie zapomnijcie o tym jeśli chcecie mieć instalkę Windowsa!!!!
McAfee� SecurityCenter 15 Month Subscription
4096MB 1333MHz Dual Channel DDR3 SDRAM [2x2048]
320GB (7,200rpm) Serial ATA Hard Drive
1GB NVIDIA� GeForce� GT 420M Graphics Card
8x DVD+/-RW Optical Drive
6-cell 56Whr Lithium Ion battery edytuj
15.6 HD WLED TL (1366x768) 720p edytuj
90W AC Adaptor
1 year Collect & Return Hardware Support included with your PC
Bluetooth Card 3.0 (EUR) i o tym jeśli chcecie mieć jakikolwiek moduł bluetooth w lapku

Jeśli jesteście w stanie dopłacić za gwarancję te kilkaset złotych, to polecam. Ja niestety nie dysponowałem takimi pieniędzmi i wybrałem opcję z 1 roczną gwarancją.

W razie jakiś wątpliwości pytajcie śmiało. Co będę mógł to wyjaśnię, podpowiem.

Pozdrawiam

-------------

Pytania w dotyczące zakupu XPS-a 15, wyboru jego optymalnej konfiguracji proszę zamieszczać w odrębnym temacie: Dell XPS 15, jaką konfigurację wybrać?

Wypowiedź została zmodyfikowana przez Tomasz Cyba dnia 14-12-2010, 14:58
Go to the top of the page

+Quote Post
Smykoo
dodano 22-11-2010, 20:59
Nr wypowiedzi: #2

karlus

Wypowiedzi: 96
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 33 016
Laptop: Dell xps 15

To gratuluję zakupu smile.gif

Jak wygląda sprawa z matrycą w porównaniu to innych laptopów w tej cenie ? Jasność, kontrast, kąty widzenia ?
Widziałem dziś 15r Alu i matryca robi dobre wrażenie. Ciekaw jestem czy w xps 15 jest pod tym względem lepszy.
Jak jest podzielony dysk standardowo ?
Co z kulturą pracy ?

+Quote Post
PioPi0
dodano 22-11-2010, 21:02
Nr wypowiedzi: #3

cielepa
*

Wypowiedzi: 18
Nr użytkownika: 33 954
Laptop: -

dzięki Kebabgda!
Jutro zamawiam tego laptopa smile.gif

Możesz jeszcze wypisać konfigurację twojego lapka, bo jak wchodzę na link to wszystko jest zresetowane.

Ja mam zamiar wziąć tego xps'a z i5 (460), 4GB RAM, 500GB, GF GT420M, rok gwarancji za 3099,01zł.

+Quote Post
Artega7
dodano 22-11-2010, 21:12
Nr wypowiedzi: #4

miglanc

Wypowiedzi: 283
Z: Ostrowiec Św.
Nr użytkownika: 8 273
Laptop: XPS L702x

O wreszcie dowiemy się coś więcej o tym laptopie.

Kebabgda jak byś znalazł czas to zaprszamy do działu Recenzje użytkowników i byś napisał nam coś więcej o tym sprzęcie według tego schematu http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=366

--------------------
DELL XPS L702x
i7-2630QM 2,00 GHz, Windows 7 Home Premium, Pamięć 8GB, NVIDIA GeForce GT 555M 3GB, Dysk SSD Crucial MX100 512GB,
Napęd DVD+/-RW, Intel Centrino Advanced-N 6230, 9-ogniwowy akumulator, Internal DVB-T TvTuner, LCD 17.3 FHD WLED AG

+Quote Post
midzi
dodano 22-11-2010, 21:15
Nr wypowiedzi: #5

hanys

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 6 297
Z: Wołomin
Nr użytkownika: 16 162
Laptop: MSI GT683 & Samsung R560 & Lenovo R500 i starocie

Również gratuluję zakupu smile.gif

Jeśli masz chwilę to napisz jaką masz matrycę i jak się ona sprawuje (kąty widzenia, kontrast).
Poza tym ciekawią mnie czas pracy na baterii (WiFi i DVD) przy maksymalnej wydajności i samo WiFi w trybie oszczędnym, ale przy maksymalnej jasności.
Na koniec klawiatura. Czy jest głośna i ugina się wyraźnie w którymś miejscu?

PS. Może przydałby się jakiś oddzielny temat typu "Nowy XPS 15 - wrażenia użytkowników"?

--------------------

+Quote Post
automat
dodano 22-11-2010, 21:15
Nr wypowiedzi: #

.

Quote Post
Kebabgda
dodano 22-11-2010, 22:01
Nr wypowiedzi: #6

nynuś

Smykoo:

Moja matryca to WLED 720p. Co do jasności, kontrastu i kątów widzenia naprawdę nie mam zastrzeżeń, a czy matryca jest lepsza/gorsza niż w inspironie 15R alu, to ciężko mi powiedzieć nie stawiając tych dwóch maszyn obok siebie. Patrząc gołym okiem żadnych różnic nie widzę. Obraz jest wyraźny, jaskrawy. Kolory myślę, że w pełni odwzorowane. Na co dzień pracuję na średnim podświetleniu matrycy, gdyż jest to wygodniejsze, nie męczą się tak oczy. Myślę, że te 720p są wystarczające jak na takiej wielkości wyświetlacz i nie ma potrzeby wydawać grubej kasy na wyświetlacz Full HD.

Dysk jak to w wielu laptopach ma jedną partycję (dodatkowo druga ukryta - RECOVERY ok. 10GB, na której jak mi się wydaje przechowywane są najważniejsze dane systemowe) i dysk OS:C około 280GB inaczej mówiąc Dysk lokalny C. Jednak to żaden problem, by utworzyć nowe partycje. Podzieliłem dysk C na trzy inne partycje o pojemnościach ok. 100, 80 i 50GB.

Co do kultury pracy, laptop wręcz niesłyszalny, do momentu, gdy włączy się dedykowana karta graficzna. Daje się wtedy słyszeć delikatny szum wentylatora, co absolutnie nie przeszkadza w skupieniu. Laptop troszkę się grzeje.

emj10:

Co do pracy na baterii, to mogę podać informację w swoim czasie, bo na dzień dzisiejszy nie mam dokładnych danych, a nie chcę skłamać.
Co do klawiatury, to muszę przyznać, że daje się słyszeć wystukiwanie poszczególnych literek na klawiaturze, szczególnie jak ktoś szybko pisze. Także, klawiatura nie należy do najcichszych, ale nie ma z nią żadnych problemów, typu, że gdzieś się ugina, gdzieś słabiej, czy lżej wchodzą literki itp. Wykonana solidnie.

+Quote Post
_apsik
dodano 22-11-2010, 22:08
Nr wypowiedzi: #7

Kiek nich in't Muuslock,kiek in de Sünn

Grupa: Koneser
Wypowiedzi: 7 961
Z: N'ham
Nr użytkownika: 6 580

QUOTE(Kebabgda @ 22-11-2010, 22:01) *
Co do kultury pracy, laptop wręcz niesłyszalny, do momentu, gdy włączy się dedykowana karta graficzna. Daje się wtedy słyszeć delikatny szum wentylatora, co absolutnie nie przeszkadza w skupieniu. Laptop troszkę się grzeje.

jaka opcja energetyczna jest ustawiona?

--------------------
Dell XPS M1530 Crimson Red

+Quote Post
Kebabgda
dodano 22-11-2010, 22:14
Nr wypowiedzi: #8

nynuś

_apsik:

Nie bardzo rozumiem pytania. Chodzi o tryb zasilania (kabel/akumulator), czy plan zasilania (zrównoważony/oszczędzanie energii)?

PS.
Wracajcie również do poprzednich moich postów, bo niektóre po prostu edytowałem, by nie spamować w temacie. Chodzi mi akurat o dodanie konfiguracji mojego laptopa, o którą pytał się Kolega.

+Quote Post
mishh
dodano 22-11-2010, 22:21
Nr wypowiedzi: #9

nynuś

Wypowiedzi: 1
Nr użytkownika: 34 102
Laptop: dell

Jak długo czekałeś na laptopa po zamówieniu?

+Quote Post
_apsik
dodano 22-11-2010, 22:24
Nr wypowiedzi: #10

QUOTE(Kebabgda @ 22-11-2010, 22:14) *
_apsik:
Nie bardzo rozumiem pytania. Chodzi o tryb zasilania (kabel/akumulator), czy plan zasilania (zrównoważony/oszczędzanie energii)?

mam nadzieje ze nowe xps nie nagrzewaja sie podczas pracy na accu.byloby to troche "niepokojace".
glownie mi chodzi o to czy w trybie zasilania kabel, jaka opcja energetyczna jest ustawiona w tej chwili.

--------------------

+Quote Post
midzi
dodano 22-11-2010, 22:26
Nr wypowiedzi: #11

hanys

Co do pracy na baterii, to mogę podać informację w swoim czasie, bo na dzień dzisiejszy nie mam dokładnych danych, a nie chcę skłamać.

Dzięki, właśnie patrzę do podanej konfiguracji, że akurat masz baterię 6-cell o którą mi chodziło, więc z pewnością rozwieje to wiele wątpliwości.

Będziesz testował go Furmarkiem, czy sprawdzał ciepełko i wydajność w nowszych grach?

PS. Sam wziąłbym identyczną konfigurację smile.gif

--------------------

+Quote Post
Kebabgda
dodano 22-11-2010, 22:42
Nr wypowiedzi: #12

nynuś

mishh:

Na laptopa czekałem równe 2 tyg. Przywiózł go do domu kurier z DHL o rozsądnej porze - około 21. Nie jak to czasem bywa około 15 kiedy wszyscy jeszcze na uczelni/w pracy.

emj10:

Mógłbym go w zasadzie przetestować Furmarkiem, ale nigdy tego tak naprawdę nie robiłem. Jak ktoś mi wytłumaczy co robić po kolei, ew. jakiś tutorial podeśle to nie ma sprawy.

_apsik:

Nie zwróciłem w sumie uwagi, czy przy włączeniu kabla zasilania laptop się nagrzewał jakoś bardziej. Wydaje mi się, że temp. była mniej więcej taka sama jak bez podłączonego zasilacza. Jeszcze to sprawdzę. Ciekaw jestem, czy nagrzewanie się lapka zredukują jakieś nowe sterowniki, BIOS itp., które może wprowadzić z czasem nVidia/DELL. Bo, gdy na laptopie pracuje się na biurku to jakoś te temp. nie przeszkadzają, ale inaczej jest jak laptopa używa się na kolanach...

+Quote Post
kosmydel
dodano 22-11-2010, 22:45
Nr wypowiedzi: #13

cielepa
*

Wypowiedzi: 17
Nr użytkownika: 32 877

w końcu ktoś otrzymał ten sprzęcik smile.gif) ja mam pytanie jak to jest z tym nagrzewaniem?? czy nagrzewa sie tylko spod podczas trzymania na kolanach i czy byl on na jakimś większym wysiłku?? jak jest z ciepłem góry laptopa smile.gif?? czy ktoś wie kiedy można spodziewać sie tej niemieckiej recenzji?? pozdrawiam smile.gif

+Quote Post
midzi
dodano 22-11-2010, 22:51
Nr wypowiedzi: #14

hanys

A przeczytać kilka ostatnich postów nie łaska? smile.gif

Co do recenzji to będzie, kiedy będzie, czyli termin oznaczony słowem "soon".

--------------------

+Quote Post
Kebabgda
dodano 22-11-2010, 22:55
Nr wypowiedzi: #15

nynuś

kosmydel:

Aktualnie siedzę na internecie, plus gg odpalone i laptop od spodu jest ciepły. Nie, że parzy ani nic podobnego. Ale nie jest to zbyt przyjemne jak nagrzewają się uda. Ciepło czuć głównie na spodzie po lewej(temp. około 45 - 50 stopni), gdyż to tam prawdopodobnie zamontowana jest karta graficzna. Od strony klawiatury temperatura sięga około 40 stopni, jest nie dużo wyższa od temp. ciała. Jestem biedny student tongue.gif , więc jak tylko uzbieram trochę grosza, to pewnie zdecyduje się na zakup podstawki chłodzącej Zalmana, która polepszy komfort pracy.

+Quote Post
sven
dodano 22-11-2010, 23:00
Nr wypowiedzi: #16

cielepa
*

Wypowiedzi: 27
Nr użytkownika: 14 293
Laptop: DELL XPS 15 i7 :)

@Kebabgda
powiedz jak jest wykoanany laptop ? moze jakies real foto podeslesz ??

+Quote Post
Hatul
dodano 22-11-2010, 23:03
Nr wypowiedzi: #17

karlus

Wypowiedzi: 132
Nr użytkownika: 33 586

Podzieliłem dysk C na trzy inne partycje o pojemnościach ok. 100, 80 i 50GB.

Napisz czym podzieliłeś dysk? Też mam już info, że mój sprzęt do mnie jedzie rolleyes.gif i chciałbym użyć już sprawdzonego, pewnego narzędzia.

+Quote Post
_apsik
dodano 22-11-2010, 23:24
Nr wypowiedzi: #18

QUOTE(Kebabgda @ 22-11-2010, 22:42) *
Mógłbym go w zasadzie przetestować Furmarkiem, ale nigdy tego tak naprawdę nie robiłem. Jak ktoś mi wytłumaczy co robić po kolei, ew. jakiś tutorial podeśle to nie ma sprawy.

kichaj na ten furmark.niech lepiej w redakcjach "zarzynaja" sprzet.jesli nie masz ochoty na stresowanie notebook zeby zaspokoic kogos ciekawosc to nie rob tego.
powiedz mi czym ty sprawdzasz te temperatury na obudowie?chyba nie termometrem pod pache co?

--------------------

+Quote Post
Kebabgda
dodano 22-11-2010, 23:27
Nr wypowiedzi: #19

nynuś

Żaden ze mnie fotograf, ale może akurat znajdziesz tu coś co chciałeś zobaczyć. Laptop solidnie wykonany, metalowa(chyba aluminiowa) obudowa. Na pewno trzymając go w ręku nie wydaje Ci się, że trzymasz chiński plastik, mimo iż laptop robiony w Chinach tongue.gif
Załączona miniaturka(i)
Załącznik (obraz)

+Quote Post
midzi
dodano 22-11-2010, 23:32
Nr wypowiedzi: #20

hanys

Czyli jednak Chiny? W sumie można było się tego spodziewać. Tamtejsze fabryki z roku na rok się mocno rozwijają i nie odstają już z jakością.

Rzeczywiście może Furmark to zły pomysł, ale temperatury podzespołów (CPU, GPU, HDD) w czasie kilkugodzinnej gry by się za jakiś czas przydały. A może jutro dostanie ktoś swój egzemplarz i się z nami podzieli takimi informacjami smile.gif

--------------------

+Quote Post

28 Strony: V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 23-01-2018 - 11:15