IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

28 Strony: V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
Dell XPS 15 (L501x) - wrażenia użytkowników, opinie, wyniki testów, problemy
Filipt15
dodano 27-11-2010, 13:45
Nr wypowiedzi: #41

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 265
Nr użytkownika: 23 630
Laptop: Dell XPS 15

A możne po prostu dzisiejsze wydajne podzespoły tak się grzeją i powinniśmy się do tego przyzwyczaić?
Go to the top of the page

+Quote Post
czyzyk
dodano 27-11-2010, 13:51
Nr wypowiedzi: #42

d.maniak

Wypowiedzi: 2 089
Z: sanatorium
Nr użytkownika: 29 314
Laptop: g73jh

to nie tak ... w tej 15 jest procesor ktory niezle sie grzeje + moze cos byc nie tak z ukladem chlodzenia

inna sprawa ze krzem jest 100 lat za murzynami smile.gif

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafen

+Quote Post
Filipt15
dodano 28-11-2010, 11:28
Nr wypowiedzi: #43

Wypowiedzi: 265
Nr użytkownika: 23 630

Kolego Kebabgda mógłbyś na chłopski rozmu sprawdzić czy ten laptop posiada jakieś metalowe części obudowy?
Proponuję najprymitywniejszy aczkolwiek na ogół działający sposób:
wsadź laptop na jakiś czas do chłodnego pomieszczenia po czym sprawdź co jest chłodne a co cieplejsze.

Wiadomo że aluminium będzie sporo chłodniejsze od plastiku więc porównaj np do obudowy baterii albo ramki matrycy (te 2 części na pewno są z plastiku więc będą cieplejsze).

+Quote Post
koncertownik
dodano 28-11-2010, 11:38
Nr wypowiedzi: #44

postać kontrowersyjna

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 9 195
Z: Tychy
Nr użytkownika: 12 055
Laptop: A co to ?

QUOTE(Filipt15 @ 28-11-2010, 10:28) *
Kolego Kebabgda mógłbyś na chłopski rozmu sprawdzić czy ten laptop posiada jakieś metalowe części obudowy?
Proponuję najprymitywniejszy aczkolwiek na ogół działający sposób:
wsadź laptop na jakiś czas do chłodnego pomieszczenia po czym sprawdź co jest chłodne a co cieplejsze.

Wiadomo że aluminium będzie sporo chłodniejsze od plastiku więc porównaj np do obudowy baterii albo ramki matrycy (te 2 części na pewno są z plastiku więc będą cieplejsze).

Do czego to doszło...wink.gif

--------------------
Nie udzielam porad na priv! Masz pytanie? Zadaj je na forum.

+Quote Post
Li Mu Bai
dodano 28-11-2010, 13:16
Nr wypowiedzi: #45

Wypowiedzi: 2 533
Nr użytkownika: 9 718

A czy oby 15r alu nie byl z tego samego materialu?Mi to wyglada na te same materialy.

+Quote Post
sixsixsix
dodano 28-11-2010, 21:08
Nr wypowiedzi: #46

Wypowiedzi: 357
Nr użytkownika: 28 429

QUOTE(koncertownik @ 28-11-2010, 10:38) *
Do czego to doszło...wink.gif

o co cho? smile.gif moze nie napisane zbyt precyzyjnie i na pewno troche niepoprawnie, ale w ten sposob mozna sprawdzic

+Quote Post
kiwaczek
dodano 30-11-2010, 21:56
Nr wypowiedzi: #47

Gdzie bywasz rzadziej, tam przyjmują rzadziej.

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 958
Z: -
Nr użytkownika: 21 785

(...) no i wyladowal...
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-...5M.41319.0.html

Za
+ bardzo wydajny procesor
+ sensowne rozmieszczenie złączy
+ wygodne, precyzyjne urządzenia sterujące
+ dobrej jakości wyświetlacz LCD

Przeciw
- głośny i gorący pod pełnym obciążeniem
- krótkie przebiegi na akumulatorze
- matryca jest błyszcząca

+Quote Post
SQ303
dodano 1-12-2010, 2:28
Nr wypowiedzi: #48

Wypowiedzi: 121
Nr użytkownika: 34 347
Laptop: Samsung NC10, MSI U135DX

Witam

również noszę się z zamiarem kupna jednego z XPS 15, stąd zarejestrowałem dzisiaj konto, a że od paru dni przeczesuję liczne fora w poszukiwaniu prywatnych recenzji XPS 15 to w Polsce chyba jesteście pierwsi wink.gif, w każdym bądź razie obecnie DELL ma bardzo dobrą ofertę na te modele, jak wspomniał Kebabgda łacznie ze wszystkimi rabatami można kupić po okazyjniej cene laptop z dobrą konfiguracją. Zastanawiałem się najpierw nad zakupem Studio XPS 16 z 1GB ATI® Radeon™ HD 565v, ale jest dość drogi, stąd moje zainteresowanie tym modelem. Różnica cenowa między modelem i5 z 1GB Nvidia a i7 z kartą 2GB to niecałę 100zł, więc wybór napewno padnie na ten mocniejszy, ale czy będzie to wybór dobry, to się okażę wink.gif dlatego niecierpliwie czekam na wszelkie posty na temat tego modelu od użytkownika sven. A moje obawy dotyczą szybkiego nagrzewania się, a z 2GB kartą może trochę przypiekać... Generalnie pierwsze opinie na jakie natknąłem się na zachodnich forach jak i na jednej z oficjalnych stron Della to one są pozytywne, największym atutem zdecydowanie wydają się głośniki i jakość dzwięku jaka się z nich wydobywa, kolejną jest matryca FullHD, natomiast największym mankamentem, który niemal każdy zaznacza jest niestety jego szybkie i dość ciepłe nagrzewanie. Pozatym, z tego co piszą testowali te modele w różnych programach graficznych, grach i wypadał całkiem nieźle, zresztą na youtube jeden z użytkowników testuje takie gry jak CoD:BO, Crysis czy Starcraft 2 i na wysokich ustawieniach całkiem mu to przyzwoicie chodzi. Jeden z użytkowników wyraził swoje niezadowolenie z braku łatwego i szybkiego dostępu do dysku twardego, twierdzi by się do niego dostać trzeba rozebrać laptop całkowicie na części.

W każdym bądź razie, będę czekał na kolejne posty dotyczące pierwszych wrażeń z użytkowania DELL XPS 15 no chyba że zdecyduję się na wcześniejszy zakup bo Diablo III tuż tuż...

P.S

czy ktokolwiek miał okazję sprawdzić wersję XPS 14? poza matrycą i brakiem wejść USB 3.0 to chyba niczym się nie różni, a wygląda na bardziej zgrabny.

pozdrawiam

+Quote Post
K_ornik
dodano 1-12-2010, 16:15
Nr wypowiedzi: #49

Wypowiedzi: 26
Nr użytkownika: 34 103

Na razie to ciekaw w ogóle jestem kiedy te laptopy będą dostępne wreszcie.

Na x-kom dostępność 0 szt.
Na * zablokowano * już milion razy datę dostawy zmieniali. Byl nawet 25.11.2010r. a teraz nagle 07.12.2010............ !
Kasa za preordery dawno wzięta, a późnienie już minimum 2 tygodnie...

+Quote Post
PioPi0
dodano 1-12-2010, 16:40
Nr wypowiedzi: #50

Wypowiedzi: 18
Nr użytkownika: 33 954
Laptop: -

ja zamówiłem lapka 24.11, 28 status zmienił się na "wysłano".
Na i infolinii dowiedziałem się że laptop będzie u mnie w poniedziałek/wtorek.
Więc całkiem szybko smile.gif

+Quote Post
zakuuu
dodano 1-12-2010, 21:06
Nr wypowiedzi: #51

Wypowiedzi: 11
Nr użytkownika: 34 210

A jaka konfiguracje zamówiłeś ?

+Quote Post
PioPi0
dodano 1-12-2010, 23:38
Nr wypowiedzi: #52

Wypowiedzi: 18
Nr użytkownika: 33 954
Laptop: -

http://www.euro.dell.com/content/products/...dhs&ref=hbn
przed ostatni zestaw (ten za 2949) tylko z dyskiem 500gb, bluetooth 3.0 i windowsem na płytce, czyli wychodzi 3159zł.

+Quote Post
rafi36
dodano 2-12-2010, 10:50
Nr wypowiedzi: #53

Wypowiedzi: 6
Nr użytkownika: 34 326
Laptop: Dell ...

Osobiście uważam że jeśli już brać takiego Della to tylko z 3 letnią gwarancją !
Jesli nie macie 550 zł na nią to nie polecam. Dell jest niezły ale można trafić na gorszy egzemplarz i wtedy dużo w niego włożycie.
U nas w pracy jest sporo Delli i w większości sprawują się ok ale są egzemplarze które zaczęły się psuć mniej wiecej po roku użytkowania.
Klawiaura a nawet płyta główna do wymiany były !
Teraz jest podobnie jak z autami są dużo bardziej awaryjne niezależnie od marki !

+Quote Post
you never know
dodano 2-12-2010, 13:04
Nr wypowiedzi: #54

Wypowiedzi: 19
Nr użytkownika: 34 381

Witam!

To mój pierwszy post na forum. Wcześniej przeglądałem je w celu znalezienia jak najlepszych informacji nt. laptopów. Zakup laptopa zajął mi prawie 4 miesiące, ale w końcu wybrałem Dell XPS 15. Jestem w jego psiadaniu od kilku dni. W związku z tym, że mi pomogliście dokonać wyboru, to odwdzięcze się kilkoma spostrzeżeniami jego użytkowania. Dlatego się zarejestrowałem.

Jego parametry to:
Matryca: 15,6 WLED HD 1366x768
procesor: i7 740QM
grafika: GeForce GT 435 2gb
twardy: 500 GB 7200 RPM
RAM: 4GB 1333 mhz
Bateria: 6cell

Model podstawowy zakupiony u producenta z roczną gwarancją (rozszerzę ją w przyszłym roku, teraz brak pieniędzy), dodatkowo wziąłem Bluetooth 3.0 i wyszło mnie to niecałe 3700zł. Wcześniej dużo rozmawiałem na czacie z konsultantami nt. laptopa, co bardzo mi pomogło się zdecydować. Laptop zakupiony 21.11.2010. doszedł 2911.2010, więc bardzo szybko.

Aluminiowe elementy obudowy to wierzchnia klapa i panel dowodzenia. Za spód nie daję głowy, ale jeżeli nie jest to aluminium to mamy doczynienia z bardzo mocnym plastikiem (dostałem laptopa bardzo zimniutkiego i sprawdzałem tak poszczególne elementy, z czego wynika, że spód jest aluminiowy, ale coś mnie to nie przekonuje). Nadbudowana czarna część tyłu laptopa to również mega twardy plastik, który obramowuje całą stację roboczą. Podnosiłem laptopa do góry trzymając za każdy róg laptopa i nic kompletnie nie skrzypi. Klapę można podnieść tylko dwoma rękoma, co uznaję za spory plus. Zawiasy przy tym chodzą sprawnie, nie wydając przy tym żadnych dźwięków. Dodaktowo napiszę, że wyglądają na pożądnie. Górna pokrywa ma bardzo słabo się wygina, więc tutaj daję spory plus.
Nad klawiaturą znajdują się 3 dotykowe przyciski włączające Centrum mobilności, menedżer audio i trzeci w środku umożliwia nam wybranie sobie opcji działania (ja wziąłem wyłączenie ekranu). Po lewej stronie mamy trzy ikonki, jedna od baterii, dalej sieć i Caps Lock. Przyciski razem z świecącymi ikonami i centralnie wyśrodkowanym guzikiem on/off są ładnie opakowane ramką srebrnego aluminium. Nad klawiszem Esc mamy w takiej samej ładnej ramce napis JBL. Klawisze klawiatury mają średni skok, wydają spore odgłosy przy pisaniu, ale nie przeszkadzają. Minusem jest dla mnie spacja, która ze względu na swoją długość chodzi o wiele głosniej i ma już spore luki (to jest kwestia gustu, dla innych osób ta spacja może chodzić świetnie). Wydaje się być najsłabszym ogniwem obudowy, ale w porównaniu w innymi laptopami, to jestem zadowolony. W tym przypadku klawisz fn może tracić swoją funkcyjność, bo z początkowym ustawieniami nie musimy go naciskać aby korzystać z klawiszy funkcyjnych. Są one od F1 do F12 i jeden dalej (jak dla mnie to pierwszy klawisz F13). Mamy kolejno przełączenie ekranów, włączenie sieci, miernik akumulatora, jasność (klawisz F6 jest pusty, a to dlatego, że będzie tu dodatkowa opcja podświetlenia klawiatury, której puki co nie ma), 3 klawisze od głosu i 3 klawisze od playera. Na samym końcu znajduje się wyłączenie Touchpada, co po włączeniu zapala malutką podłużną lampkę styczną nad Touchpadem.
Touchpad jest wielki ułożony nieco z lewej strony ma dość sporo możliwości (aż 8, co wyczytałem z książki obsługi), ma bardzo dobrze zaznaczone brzegi, Klawisze Touchpada mają lekki i słyszalny skok, ale to nie jest ani na plus ani na minus. Po bokach klawiatury mamy dwa głośniki JBL, które wyglądają na dość mocne patrząc po rozmiarach. Obudowa matrycy wykonana z czarnego (wciąż mocnego) plastiku i chyba jako jedyna pozostawia na sobie ślady palców (bynajmniej największe, choć prawie niewidoczne). Centralnie usadowiona u góry kamera (2mp) z lampką działania po lewej stronie i mikrofonem również po lewej stronie. Pod matrycą oczywiście dobrze chroniony przed uszkodzeniami przy transporcie dodatkową folią napis DELL.
Wejściami się nie będę zajmował, bo wszytsko jest jak na tacy wszędzie. Za ekranem mamy coś nowego czyli dalszą część obudowy, na której jest świecący podczas użytkowania laptopa napis XPS (baaardzo dobry motyw) a po drugiej stronie dwie lapmki ładowania i działania na baterii. U spodu znajdują się dwie ciekawe rzeczy. Po pierwsze bateria, która jest umiejscowiona nie na samym końcu laptopa, przez co wyciągając ją nie możemy tego zauważyć z tyłu (ogromny plus za estetykę). Znajduję sie tam również subwoofer, co jeszcze bardziej nasuwa jedną myśl - muszą grać nieprzeciętnie!
Skoro już tyle o nich pisałem to uchylę rąbka tajemnicy. Grają świetnie, mocno i wyraźnie, a do tego słyszę basy. Są niesamowicie ogromnym plusem wraz z dołączoną funkcją jakości studyjnej, którą szczerze polecam, choć grają ciszej to o wiele lepiej. Nie da się jednak ukryć, że przy 100% głośności stają się już nieco charczące.
Matryca jest intrygująca. Bardzo jasna i wydajna. Jak sie dobrze przyjrzeć to zawsze zauważymy naszą postać, bo działa prawie jak lustro. Tego niestety można sie było spodziewać, chociaż nie narzekam puki co. Odwzorowanie kolorów jest zaskakująco dobre więc jestem zadowolony i raczej nie używam 100% jasności obrazu.
Bardzo się bałem zakupić ten model ze względu na strach przed wysokimi temperaturami i głośnym systemem. Jednak postanowiłem zaryzykować i uważam, że się opłacało. Zrobiłem mały teścik i grałem na laptopie od godziny 9 do 24 nieprzerwanie (za wyjątkiem jedzonka i wc) w NFS Hot Porsuit i Mafia2, dla sprawdzenia kilku rzeczy. Temperatury rzeczywiście są dość wysokie jak na moje mało wprawne oko, ale w żaden sposób nie przeszkadzają w graniu nawet przez kilka godzin bez przerwy. Hałas też jest na wysokim poziomie, co sprytnie zagłuszają o wiele mocniejsze głośniki, więc nie odczuwałem tego prawie wogóle. Nie grając w gry jest bardzo cichutko, co jakiś czas załączy sie wentylator, co jedynie może trochę irytowac niektóre osoby, mnei bynajmniej nie, być może dlatego, że przesiadłem sie na notebooka z 3 razy głośniejszego peceta.
Grałem w te dwie gry narazie na full detalach i nie zauważyłem jakichkolwiek oznak zmęczenia, żadnych zakłóceń spowolnien i ścięć. Ale czego można sie spodziewać po takich parametrach? NIe sprawdzałem jeszcze nić bardziej wyczerpującego, jak będę mieć czas to mogę się z wami podzielić.
Zauważyłem za to kolejny minus. Grając na kablu wszystko chodzi płynnie, czego nei można powiedzieć o baterii. Dla większej oszczędnosci energi przekazuje ona mniej prądu do podzespołów przez co działają one wolniej i już w obydwu grach pokazują się małe bo małe, ale raczej zauważalne minimalne opóźnienia, co moze kiedyś kogoś doprowadzić do szału. Dlatego polecam granie w wymagające gierki tylko i wyłącznie na kablu. Baterię zostawcie sobie na mniej wymagające rzeczy.
Przebiegi na baterii to ciekawa sprawa. 3 i pół godziny wytrzymała ciągłego surfowania po stronach na 40% maksymalnego podświetlenia obrazu. Dodam, że do tego zdążyłem przesłuchać na Winampie dość sporo utworów i kilka filmikó na youtubie. W grach niestety nie mogłem się doliczyć, więc nie piszę.
W zestawie dostajemy 2 płytki, w tym jedna z Windowsem sygnowanym przez dell.
Zasilacz to wielki ogromny, ale płaski klocek. Zrobiony tak pewnie dlatego, żeby lepiej go umieścić w torbie. Na wtyczce jest dioda sygnalizująca podłączenie laptopa do prądu. Grzeje się chyba bardziej od laptopa, nie polecam pozostawiać na nim telefonu, ja tak zrobiłem i był cieplutki jak bułki prosto z piekarni.
Podoba mi się zainstalowany już skype i rozmowy HD a do tego przeróżne programy della, z których kilka jest ciekawych, jak np. program do kamerki. Wiele też jest pewnie niepotrzebnych i juz zostały usunięte. Dobre wsparcie okazuje strona della i jego konsultanci w Polsce, o czym mogłem się już kilka razy przekonać.

Mam nadzieję, że w miarę wyczerpałem temat, chociaż powstaje milion pytań nt. pktów karty i całego kompa w 3Dmarku itp.
Na plus daję wyposażenie, bardzo dobrą konstrukcję i staranne wykonanie wykonanie, dbanie o detale (laptop jest bardzo estetyczny i ładny), przebiegi na baterii (oczekiwania moje to 3 godziny przy minimalnym użytkowaniu laptopa, wszystko co powyże uznaję za dobre), porty USB 3.0, Bloetooth 3.0, cena (taki zestaw za taką cenę to duży plus, tym bardziej,ze wcześniej chciałem kupić sobie Samsunga RF510 s04), świetne głośniki, obsługę della, wsparcie Skype HD.
Na minus daję felerny przycisk spacji, nie dający maksymalnych efektów akumulator baterii, szybko kurzące się urządenie, ogromna ładowarka,
Jako neutralne rzeczy uznaję ciepło, które wydaje i głośność, bo w żaden sposób mi to nie przeszkadza, aczkolwiek odradzam trzymanie laptopa na kolanach.

Postaram się w miarę często przesiadywać na forum, aby móc odpowiadać na pytania.

Pozdrawiam!

+Quote Post
SQ303
dodano 2-12-2010, 14:51
Nr wypowiedzi: #55

Myślę, iż warto zainwestować w podstawkę chłodzącą, to rozwiązało by po części problem nagrzewania, choćby podczas grania, znalazłem jedną z nich na allegro, koszt 75zł, sprawdzałem polską strone Della, szkoda, że nie mają opcji zestawów z rabatem, bo można naprawdę trafić okazję, ja również zdecydowałem się na kupno XPS 15 i znalazłem wczoraj rewelacyjną ofertę, ale że było już nad ranem to zapisałem sobie do koszyka i chciałem dziś sfinalizować zakup, ale dziś ona jest już nie dostępna ;( ale się nie poddam i pomęcze trochę obsługę klienta.

+Quote Post
alienozzy
dodano 2-12-2010, 15:33
Nr wypowiedzi: #56

Wypowiedzi: 10
Nr użytkownika: 34 360
Laptop: xps

QUOTE(SQ303 @ 2-12-2010, 13:51) *
Myślę, iż warto zainwestować w podstawkę chłodzącą, to rozwiązało by po części problem nagrzewania, choćby podczas grania, znalazłem jedną z nich na allegro, koszt 75zł, sprawdzałem polską strone Della, szkoda, że nie mają opcji zestawów z rabatem, bo można naprawdę trafić okazję, ja również zdecydowałem się na kupno XPS 15 i znalazłem wczoraj rewelacyjną ofertę, ale że było już nad ranem to zapisałem sobie do koszyka i chciałem dziś sfinalizować zakup, ale dziś ona jest już nie dostępna ;( ale się nie poddam i pomęcze trochę obsługę klienta.

Nie jest niedostępna jak to powiedziałeś. Dzisiaj rozmawiałem z obsługą, bo tak samo zaniepokoił mnie fakt braku tych opcji na stronce, lecz Pani Magda- obsługa, rozwiała mój niepokój. Opcje zniknęły w wyniku prac na stronie, powrócić mają popołudniu. wink.gif

+Quote Post
SQ303
dodano 2-12-2010, 16:00
Nr wypowiedzi: #57

Kupiłem przed chwilą tą podstawkę http://www.targus.com/uk/product_details.asp?sku=AWE55EU, obecnie posiadam jednego z HP Pavilion, które lubią się nagrzewać i same wyłączać, tak też się dzieje z moim, dlatego jest okazja by przed zakupem XPS przetestować skuteczność tej podstawki, która wygląda dość zgrabnie, zamontowane ma dwa wentylatory, nie są głośne i można przyzwyczaić się do ich szumu podczas pracy z komputerem, natomiast podczas słuchania muzyki, grania itp. nie są wogóle słyszalne, testuję już kilkanaście minut i podstawa laptopa jest chłodna, zobaczymy po paru godzinach, wtedy zazwyczaj regularnie wyłączał mi się laptop.

alienozzy: nie na polskiej witrynie sprawdzałem, aczkolwiek faktycznie mają jakieś globalne problemy, bo co jakiś czas widzę inne oferty.

+Quote Post
zim
dodano 2-12-2010, 20:11
Nr wypowiedzi: #58

Wypowiedzi: 35
Nr użytkownika: 34 188

klawisz F6 jest pusty, a to dlatego, że będzie tu dodatkowa opcja podświetlenia klawiatury, której puki co nie ma

Masz może jakieś informacje czy będzie możliwość wymiany klawiatury na podświetlaną w tym XPSie ?

+Quote Post
you never know
dodano 2-12-2010, 23:10
Nr wypowiedzi: #59

Wypowiedzi: 19
Nr użytkownika: 34 381

Wszystko wyczytałem w książce obsługi, gdzie był ten przycisk zaznaczony jako opcjonalny, co oznacza, że będzie albo juz jest montowana klawiatura podświetlana. Skoro na mojej klawiaturze jest miejsce na ten guzik, ale puste, to można się spodziewać, że rozmiary klawiatury nie ulegną żadnym zmianom wymiarowym i możliwośc wymiany jest jak najbardziej zasadna.
Swoją drogą muszę powiedzieć, że przydałaby się i to bardzo.

+Quote Post
_apsik
dodano 2-12-2010, 23:17
Nr wypowiedzi: #60

Kiek nich in't Muuslock,kiek in de Sünn

Grupa: Koneser
Wypowiedzi: 7 961
Z: N'ham
Nr użytkownika: 6 580

QUOTE(you never know @ 2-12-2010, 12:04) *
...
Zauważyłem za to kolejny minus. Grając na kablu wszystko chodzi płynnie, czego nei można powiedzieć o baterii...

to nie minus a zalozenie- u wszystkich chyba producentow.na accu nigdy nie bedziesz mial max.performance dopok nie zmienisz wpisow w registry.tylko ze wtedy accu podczas gier bedzie w dosyc krotkim czasie rozladowany.

--------------------
Dell XPS M1530 Crimson Red

+Quote Post

28 Strony: V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 21-10-2018 - 9:37