IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

46 Strony: V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
HP dv6-6030ew - wątek użytkowników, opinie, porady, testy
vokas
dodano 5-05-2011, 14:05
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 63
Nr użytkownika: 38 928

Ja się ostatnio zdecydowałem na dv6 6030ew, więc też się podzielę swoimi uwagami po kilku dniach użytkowania.

"-"
po pierwsze - niepotrzebna klawiatura numeryczna, przez co klawisze kierunkowe jak i pozostało są za małe. Ja w każdym razie mógłbym się obejść bez niej.
po drugie - niezbyt dokładne spasowanie elementów aluminiowych z plastikowymi, co było już mówione nie raz.
po trzecie - płytka pod klawiaturą (w okolicach F5-F6) niemiłosiernie ugina się. Co prawda nie na taka skalę jak w Asusach z serii N53, ale jednak.
po czwarte - matryca tradycyjnie w Pavilionach średniej jakości.

"+"
po pierwsze - rewelacyjna wydajność zarówno w normalnym użytkowaniu jak i w grach.
po drugie - hałas jak i kultura pracy dużo lepsza niż się mówi. Nic nie budzi mojego poirytowania w tej materii.
po trzecie - niebanalny wygląd, rewelacyjny kolor szczotkowanego aluminium.

w kwestii klawiszy numerycznych, są małe, owszem - ale grać się da bez większych problemów. Kwestia przyzwyczajenia i wyczucia ich. Dla mnie gorsze do przejścia było nauczenie się kierowania samochodem WSAD'em, niż tymi małymi kalawiszami kierunkowymi w tym HPeku.

Zakupu nie żałuję, zwłaszcza, że takiej wydajności nie uświadczę w żadnym innym lapku w tej cenie.
Go to the top of the page

+Quote Post
midzi
dodano 5-05-2011, 14:22
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 6 297
Z: Wołomin
Nr użytkownika: 16 162
Laptop: MSI GT683 & Samsung R560 & Lenovo R500 i starocie

Wreszcie jakaś opinia użytkownika na jego temat. No to jeszcze może popytam o kilka spraw.

Jak wyglądają czasy na baterii (internet przez WiFi / obciążenie)?
Jak wygląda praca wiatraczka bez obciążenia. Pracuje równomiernie czy załącza się przez jakiś czas?
Jak głośno pracują HDD i DVD?
Czy zawiasy prezentują się solidnie, klapa mocno lata?
Jak prezentuje się touchpad?
Jak jest z jakością głośników w tym modelu?

--------------------

+Quote Post
vokas
dodano 5-05-2011, 15:09
Nr wypowiedzi: #3

Nr użytkownika: 38 928

Jak wyglądają czasy na baterii (internet przez WiFi / obciążenie)?

Szczerze mówiąc nie miałem okazji żeby to sprawdzić, a celowych testów nie robiłem.

Jak wygląda praca wiatraczka bez obciążenia. Pracuje równomiernie czy załącza się przez jakiś czas?

Praktycznie niezauważalny. Załącza się stosunkowo rzadko.

Jak głośno pracują HDD i DVD

HDD nie odbiega od normy, natomiast napęd optyczny nie należy do najcichszych, ale podobnie jak wyżej - dla mnie to nie problem.

Czy zawiasy prezentują się solidnie, klapa mocno lata?

Zawiasy wydają się cienkie, ale działają bez zarzutu. Stawiają spory opór, co może być ich zaletą. Klapa należy do zdecydowanie sztywnych. Absolutnie nie "lata".

Jak prezentuje się touchpad?

Pod względem funkcjonalnym jest idealny. Spory, ale nie za duży, przyjemny w dotyku, czuły (jakkolwiek to nie zabrzmiało tongue.gif)
W kwestii wyglądu. Według mnie dużo lepiej się prezentuje niz w poprzedniej wersji Paviliona. Jest prosty, umieszczony w delikatnym zagłębieniu. Klawisze funkcyjne w odróżnieniu do poprzedniej wersji nie są jedynie zarysowane, a stanowią oddzielne przyciski na co znowu wraca moda najwyraźniej (patrzac na lapki, które wychodzą w tym roku). Dość efektownie wygląda podświetlenie ramki biegnącej wokół niego.

Jak jest z jakością głośników w tym modelu?

Bardzo bardzo przyzwoicie. Na pewno powyżej średniej. Co prawda DV6 niestety nie posiadają na spodzie "bassowego głośniczka" jak ma to ma miejsce w DV7, ale dodanie niskich tonów o dziwo nie powoduje efektu pierdzenia. Na +

+Quote Post
Gorm
dodano 14-05-2011, 7:17
Nr wypowiedzi: #4

wieczny gracz

Wypowiedzi: 547
Z: Green Mountain
Nr użytkownika: 1 611
Laptop: fl90

od wczoraj jestem posiadaczem dv6-6030ew w wersji z 8gb ramu.
pierwsze spostrzeżenia odnośnie ergonomii
1) przy lewym wylocie czuc lekkie cieplo. niby logiczne, bo przeciez komp dziala. wiatrak nie halasuje. temperatura grafiki i rdzeni wg gadzetu to ok 46-50st w spoczynku
2) po uruchomieniu crysisa 2 cieplo sie wzmaga. grafika grzeje sie do poziomu 78st. zwazywszy na ilosc detali w grze, to nie jest jeszcze tak dramatycznie. zastanawiam sie jednak nad podstawka chlodzaca - profilaktycznie. problem tylko, ze nie wiem jaka dobrac, by maxymalnie chlodzic hpka.

benchmarki crysisa wrzuce przy okazji. w chwili obecnej ogarniam co wypieprzyc z tych programow, musze zmienic prawa bym nie musial sie użerać z "odmowami dostepu" itd. itp.

--------------------
FL T9300 2,5Ghz, 4GB@3GB, GF 8600GT 512MB 675/460 1440x900, 160GB i już nie dziala jack słuchawkowy
09-01-09 - pierwsze nieumyślne nadepnięcie na flkę. Ciągle działa.
10-11-10 - zgasła grafika. 19.11.10 odżyła grafika, a i lekko chłodniejsza i wiatraczek cichszy.

+Quote Post
T.M.
dodano 25-05-2011, 23:01
Nr wypowiedzi: #5

Nr użytkownika: 38 354
Laptop: Fujitsu-Siemens PA1510, HP DV6-6030

Po niecałych 2tyg. użytkowania mojego DV6-6030 mogę się podzielić dodatkową uwagą (poza tymi co już były na forum), że przy otwieraniu laptopa trzeba uważać na obudowę w miejscu gdzie są dolne głośniki. Gdy robimy "przeciwwagę", plastikowa krawędź obudowy znacznie bardziej się odchyla w tym miejscu niż na pozostałej krawędzi co w dłuższej perspektywie uważam, że może spowodować nawet jej uszkodzenie. Nawet przy otwartym ekranie łatwo jest w tym miejscu jedynym palcem odgiąć obudowę. W modelu DV7 głośniki są bardziej odsunięte na brzeg więc raczej tego nie uraczymy (przy otwieraniu).

Moje wyniki na 3dmarkach i pcmark (tylko HD6770):

Sterowniki domyślne zainstalowane: ati 8.810.4.1000

3dmark05 pro 1.3 - 18508
3dmark06 1.2 - 11018
3dmark11 1.0 - 1498
pcmark05 1.2 nie zakończono (brak codeca wm9)
pcmark07 1.04 - 2093
3dmark Vantage 1.1 - 5898

Na gry nie miałem czasu ale wyniki były już wyżej choć w planie mam nieco inne tytuły więc może z czasem się jeszcze podzielę wink.gif

Klasyfikacja Windows (wyniki zaniża jedynie dysk):

Mam jeszcze mieszane uczucia co do problemu z SB - REV_04 ale o tym dalej napisze w tym wątku: http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=40614&st=320

+Quote Post
Kamienios
dodano 28-05-2011, 20:41
Nr wypowiedzi: #6

Wypowiedzi: 23
Nr użytkownika: 16 827
Laptop: ASUS X57VN

Od wczoraj jestem posiadaczem tego Paviliona. Niby złe opinie o serwisie, ale bardzo duża moc i fajna stylistyka w cenie nie do przebicia.
Za jakiś czas podzielę się opinią, ale na razie jest w miarę pozytywna.

Mam natomiast pytania odnośnie konfiguracji:

1. Czy da się ustawić kartę Intela jako domyślną?
2. Jak zmienić ustawienia aby klawisze F1-F12 spełniały swoją normalną funkcję jako podstawową, a dopiero po wciśnięciu FN spełniały dodatkowe funkcje?

Pozdrawiam

+Quote Post
T.M.
dodano 28-05-2011, 23:03
Nr wypowiedzi: #7

Nr użytkownika: 38 354
Laptop: Fujitsu-Siemens PA1510, HP DV6-6030

QUOTE(Kamienios @ 28-05-2011, 20:41) *
1. Czy da się ustawić kartę Intela jako domyślną?
2. Jak zmienić ustawienia aby klawisze F1-F12 spełniały swoją normalną funkcję jako podstawową, a dopiero po wciśnięciu FN spełniały dodatkowe funkcje?

ad1. Klikając prawy klawiszem na pulpicie masz opcje "Konfiguruj przełączenie grafiki". Niestety nie znam na razie stałej zmiany gdyż po podłączeniu zasilacza zawsze pyta o zmianę na mocniejszą ATI i jeśli wtedy dasz anuluj nadal będziesz pracował na Intelu. Zatwierdzając znów będziesz musiał ręcznie przełączyć grafikę w sterowniku.

ad2. Wchodzisz do BIOSu i w zakładce "System configuration" masz opcje "Action Keys Mode", którą ustawiasz na "disabled".

+Quote Post
Kamienios
dodano 30-05-2011, 9:01
Nr wypowiedzi: #8

Wypowiedzi: 23
Nr użytkownika: 16 827
Laptop: ASUS X57VN

Ad.1
Tyle znalazłem... Ale przydałaby mi się opcja niezależna od czegokolwiek po prostu zawsze ustawiająca na domyślną kartę Intela. Bo po co marnować prąd i po co ma się grzać laptop (przy przeglądaniu internetu karta ma ponad 50 stopni....)
A tylko ręczne włączanie w przypadku gdy będe w coś grał.

Ad.2
Wow, w BIOSie to bym tego raczej nie szukał. Dobrze, że zapytałem.

Pozdrawiam

+Quote Post
Robalo
dodano 30-05-2011, 16:34
Nr wypowiedzi: #9

Wypowiedzi: 136
Nr użytkownika: 39 662
Laptop: E6430

Kolego Gorm, daj znać jak jakąś podkładkę już wybierzesz!
Chieftec CPD-1525HD wygląda nadzyczaj interesująco, niestety brak opinii.

+Quote Post
PawełB
dodano 10-06-2011, 11:04
Nr wypowiedzi: #10

Wypowiedzi: 7
Nr użytkownika: 39 886
Laptop: szukam..

Witam
Noszę się z zamiarem kupna DV6tki - pytanie, jak z awaryjnością, zauważyliście jakieś niepokojące objawy ?
Na co zwrócic szczególna uwage przy wyborze egzemlarza ?

Pozdrawiam
Paweł

+Quote Post
PawelGixer
dodano 10-06-2011, 16:33
Nr wypowiedzi: #11

Wypowiedzi: 4
Nr użytkownika: 39 907
Laptop: HP DV6-6030EW

Hejka,

Od około 2 miesięcy jestem w posiadaniu HP DV6-6030ew, co nieco mogę już o nim powiedzieć.

Powłoka laptopa w okół klawiatury wygląda elegancko, ciemny brąz. Niestety co chwilę muszę przecierać go szmatką, bo jego powierzchnia jest bardzo "brudliwa" (jak fortepianowa czerń) Zostają smugi po kontakcie ze skórą i bardzo psują wygląd.

Laptop nie hałasuje, w żadnym wypadku nie mogę powiedzieć, że przeszkadza mi jego głośne zachowanie.

Źle wygląda sprawa z temperaturami, podczas grania (Americas Army 3) temperatura dochodzi do 80stopni, a sam laptop trzymany jest na wysokiej podstawce, więc wloty i wyloty powietrza są ładnie odsłonięte.

Uciążliwa jest rozdzielczość matrycy 1366x768 często jest nieobsługiwana przez gry, przez co pojawiają się czarne pasy skalujące obraz. Niestety, ale funkcja skalowania obrazu (po zmniejszeniu rozdzielczości) nie skaluje/rozciąga go prawidłowo.

Są problemy z zainstalowaniem sterowników karty graficznej (ATI), żadne nowe nie działają, a jedynie stare Catalysty 8.x, gdy obecnie wydana jest 11.x

Granie na baterii ~1h
Praca: edytor tekstowy, mail +wifi itp. ~4h

Dołączone oprogramowanie HP przydaje się.

Szybkie podsumowanie:

Największe minusy:
-Problem ze sterownikami karty graficznej ATI/AMD
-Wysoka temperatura
-Brudząca się powierzchnia laptopa.
-Rozdzielczość 1366x768 i problemy ze skalowaniem obrazu.

Jeżeli chodzi o plusy, to trudno wymienić tutaj więcej niż wysoka wydajność w swojej cenie, jednak również zapomnijcie o ultra detalach w grach.
min. DIRT3 śmiga płynnie (~35-~60FPS) w detalach medium/high, a multiplayer ~20-40FPS w tej samej konfiguracji. (tryb rally ~8 graczy)

Nie bez powodu wymieniam DIRTA3, ponieważ karta graf. ma problem z uzyskaniem pełnego ekranu, gra uruchamia się jedynie w oknie, które można rozciągnąć na cały ekran i schować pasek zadań, jednak niedosyt i świadomość błędu pozostają.

Ogólnie jestem zadowolony z laptopa, ze względu na jego wydajność, jeżeli ktoś również stawia moc ponad wszystko, to nie będzie żałował wydania ~3000zł. Obecnie jednak doradzę, aby kupić coś droższego, może w podobnej konfiguracji, ale innej firmy.
Uważam, że użyta karta graficzna AMD6770 to absolutne minimum, jeżeli chodzi o laptopa do grania, tak więc, albo dołóż trochę pieniędzy albo kup tego lapka.

+Quote Post
duzyy
dodano 10-06-2011, 17:01
Nr wypowiedzi: #12

Są dwie rzeczy nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 42 347
Nr użytkownika: 39 799
Laptop: Jaki laptop?

Co do minusów to mój sprzęt ma taka sama rozdzielczość i nie mam z tym kłopotów...... więc coś masz pokićkane może ze sterownikami....., co do sterowników do guru3d i będziesz miał najnowsze:) co do brudzącej się powierzchni to praktycznie każdy laptop tak ma..... tyle w temacie

--------------------
ASUS A6M-Q035 -> ACER AS 5024 WLMi -> HP nx6110 -> HP 6710s -> MAXDATA ECO 4510 IW -> TOSHIBA SATELLITE L300-10B -> HP PAVILION DV7-1260ew -> SAMSUNG R720-JS01PL -> ASUS 1201NL -> FUJITSU M2010 -> SONY VPCEB3M1E(8GB PC1333 GOODRAM, i7-640m) -> ASUS Eeepc 904HD -> Samsung Galaxy Tab 10.1 -> Samsung NP-N150-HAP2 -> HP 8510w z Full HD :) -> ACER AS7551G -> HP PAVILION DV6-6b60ew -> Asus G73JH-TZ002 -> Lenovo Y580 -> MSI GT683DX -> Samsung NP530U3C-A04PL -> Asus G73JH-TZ002 -> Asus G53SW (i7-2670qm, 8GB,SSD) -> Asus EeePC 1201n -> Acer Extensa 5220 -> Lenovo G580 -> Lenovo u260 -> Samsung R522 -> Samsung R720 -> HP DV6-6030ew -> MSI GE620DX -> HP Probook 4330s -> HP Probook 4340s -> HP Probook 640 G1 ->

Nie odpisuje na PW - jeśli masz pytania - pytaj na forum

Szukasz laptopa do gier lub wydajnego sprzętu? Wejdź tutaj!
Posiadasz laptopa Lenovo i chcesz spersonalizować OKR ? Wejdź tutaj
Moja recenzja Samsung Galaxy Tab 10.1 3G Mini wątek o Tab 10.1

+Quote Post
Damian666
dodano 10-06-2011, 17:25
Nr wypowiedzi: #13

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 2 546
Z: Racibórz
Nr użytkownika: 29 617
Laptop: Był - Asus G73JH, potem desktop, teraz znów G73JH.

Nie bez powodu wymieniam DIRTA3, ponieważ karta graf. ma problem z uzyskaniem pełnego ekranu, gra uruchamia się jedynie w oknie, które można rozciągnąć na cały ekran i schować pasek zadań, jednak niedosyt i świadomość błędu pozostają.

A próbowałeś skrótu alt+enter? on maksymalizuje ekran ...

+Quote Post
PawelGixer
dodano 10-06-2011, 17:33
Nr wypowiedzi: #14

QUOTE(Damian666 @ 10-06-2011, 17:25) *
A próbowałeś skrótu alt+enter? on maksymalizuje ekran ...

laugh.gif Oczywiście, że próbowałem, ponownie wraca do okna.
Dalej walczę ze sterownikami, ale chyba wersja Catalyst 8.3 to najnowsza, która działa :/ Dziwne.

A tak wygląda problem z najnowszymi sterownikami z oficjalnej strony amd/ati po przejściu konfiguracji, podaniu Windowsa i karty graficznej : ERROR

+Quote Post
benq3
dodano 10-06-2011, 17:44
Nr wypowiedzi: #15

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 169
Nr użytkownika: 8 728
Laptop: Lenovo Y530

Temperatura 80 stopni podczas grania to nic groźnego. Ja mam to samo teraz.
Zaś rozdzielczość 1366 x 768 to posiada w tej chwili ponad 80 % notebooków 15,6 więc problem leży ewidentnie po twojej stronie. Zapewne pomieszałeś coś ze sterami.
Dodam że szwagier ma Lenovo G560 i najnowsze stery od Ati i wszystko jest ok.

--------------------
Lenovo IdeaPad Y530 - P8400, GF9600 GS, 4096 MB DDR3 1066 MHz, Hitachi 320 GB 5400 RPM, Vista HP 64 bit
Recenzja mojego lapka

+Quote Post
Robalo
dodano 12-06-2011, 12:38
Nr wypowiedzi: #16

Wypowiedzi: 136
Nr użytkownika: 39 662
Laptop: E6430

QUOTE(PawełB @ 10-06-2011, 11:04) *
Witam
Noszę się z zamiarem kupna DV6tki - pytanie, jak z awaryjnością, zauważyliście jakieś niepokojące objawy ?
Na co zwrócic szczególna uwage przy wyborze egzemlarza ?

Generalnie nic nie zapowiada katastrofy z jaką mieli do czynienia właściciele poprzednich Pavilionów z tej serii...no, niepokoić może temperatura dochodząca do 85°C (takie wartości nastają po ok. 15 min. gry w wybraną, bardzo wymagającą grę na maksymalnych ustawieniach grafiki i jest to po prostu standard). Co ciekawe, taka temperatura nie zmienia się nawet po 2 godzinach grania. Przy normalnej pracy laptop pozostaje zimny/letni.

O awaryjności hardware jeszcze nic nie wiemy, przy kupnie należy więc kierować się tylko jakością spasowania elementów, która to - z reguły - jest średnio zadowalająca (ja osobiście trafiłem na model całkiem dobrze spasowany).

+Quote Post
PawelGixer
dodano 16-06-2011, 10:34
Nr wypowiedzi: #17

Zostały już zaktualizowane do najnowszej wersji (do każdego sprzętu), problemy nadal takie same. Najnowsze sterowniki nie rozwiązały żadnych problemów.

+Quote Post
rafal102
dodano 16-06-2011, 12:45
Nr wypowiedzi: #18

Wypowiedzi: 149
Nr użytkownika: 14 670

Na moim dv6 wszystko jest ok, więc musiałeś coś pomieszać jednak

+Quote Post
milank
dodano 17-06-2011, 0:06
Nr wypowiedzi: #19

Wypowiedzi: 2
Z: Kraków
Nr użytkownika: 40 051

Mam pytanie do użytkowników tego laptopa. Czy przy odtwarzaniu muzyki lub podczas zwykłej nawigacji w windowsie podczas klikania, przed właściwym dźwiękiem słyszycie
trzask ?

Trwa może pół sekundy szczególnie zauważalne jest to w przypadku gdy karta dźwiękowa jest przez chwilę nieużywana. Najprościej to zauważyć gdy włączacie powiedzmy winapma i przed pierwszym kawałkiem pojawia się ten trzask, który szczerze powoli zaczyna doprowadzać mnie do szału.
To jest tak, że dopóki go nie zauważysz to go nie ma, a później już nie możesz go nie zauważać.

Ktoś ma jakieś rozwiązanie ? na forach dla ubuntu pojawiła się sugestia, że jest to związane z zarządzaniem energią a konkretnie z ponownym włączaniem układu dźwiękowego, który objawia się właśnie trzaskiem tak rozbudzanego układu.
Przydałoby się rozwiązanie na Windowsa, jeżeli to ten sam problem, jeżeli żaden z was nie ma jednak takiego problemu to może coś jednak jest z kartą.

Dodam, że bios i sterowniki najnowsze, pobrane i zainstalowane ze strony HP.

Jeżeli nie wiecie co z tym zrobić to przynajmniej napiszcie czy u was też tak jest, bo jeżeli nie rozwiąże tego przez kilka najbliższych dni to odstąpię od umowy i biorę coś innego.

Co do wrażeń z dość krótkiego obcowania z wyżej wymienionym laptopem to sam mogę podzielić się kilkoma uwagami.
PLUSY
-wydajność
-stosunek ceny do możliwości póki co bezkonkurencyjny
- wygląd, stonowany, nie przypomina choinki, nawet diody zostały przesunięte na boki więc nic nie mruga prosto w oczy, co do spasowania elementów w moim egzemplarzu też nie mam zastrzeżeń

MINUSY
- poroniony pomysł z dodaniem klawiatury numerycznej w 15", zmniejszona klawiatura qwerty oraz praktycznie nieużywalne klawisze kierunkowe (na szczęście jest sharpkeys i z numerycznej 3, 0 del, i entera wychodzą normalne klawisze kierunkowe)
- chłodzenie i kultura pracy (laptop jest cichy tylko na zintegrowanej grafice, na ati nawet bez jakiegokolwiek obciążenia zaczyna chodzić jak suszarka)
- matryca (czarny nie istnieje, zobaczycie co najwyżej średnio intensywny szary, kolory też nie zachwycają a żeby podczas normalnego użytkowania w ciągu dnia zobaczyć coś więcej niż swoje odbite oblicze trzeba matrycę mocno rozjaśnić a pokój wprost przeciwnie)

+Quote Post
orlen2000
dodano 17-06-2011, 7:03
Nr wypowiedzi: #20

Wypowiedzi: 162
Nr użytkownika: 27 782

Kiedyś miałem problem z tymi trzaskami w Acerze - walczyłem z tym bardzo długo, a wystarczyło odinstalowanie sterowników producenta i zainstalowanie czystych windowsowych. Spróbuj, może pomoże... (ja nie mam podobnych objawów w dv7)

+Quote Post

46 Strony: V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 18-07-2018 - 14:16