IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

46 Strony: V  « < 44 45 46  
Reply to this topicStart new topic
HP dv6-6030ew - wątek użytkowników, opinie, porady, testy
macios96
dodano 6-08-2015, 21:54
Nr wypowiedzi: #901

cielepa
*

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 21
Nr użytkownika: 41 695
Laptop: HP Pavilion DV6 6030ew

QUOTE(enumaelis @ 5-08-2015, 14:36) *
Moja opinia nt. HDD Toshiby w dv6 i dv7 z tej serii Pavilionów jest taka, że wszyscy dostali w gratisie dyski z wadą. Nie znam ani jednego Pavilona z 500gb toschiba z pierwszej serii (w 61xx nie było tej wady), który nie sypał by błędami w SMART. I nie wykrzaczył się w zależności od intensywności użytkowania na przestrzeni 2-3 latek. Czasem prędzej jeśli ktoś go trochę poupalał.
Te dyski sypały błędami w SMART już kilka tygodni po zakupie.
U mnie wysypał się totalnie miesiąc po gwarancji (liczylem sie z tym, nie chciałem oddawac lapka na serwis gwarancyjny).

Kupiłem ten sam model i póki co prawie 2 lata intensywnej pracy ma za sobą i jest ok. Zero błędów.

Temperatury to maja dyski w Y580... a i tam potrafią sobie z nimi dac radę. Niestety ta padaka jaka była na pierwszy montaż też był felerna. Mam takie dziadostwo i tylko kwestią czasu jest aż go wywale na jakas msata 256gb. Nie odsylam na serwis, bo nie chce dostac gruzu w paczce powrotnej. \

@macios96 - kolego, niech Cię Pan Bóg broni przed tym krokiem! Do tego cholerstwa nie ma sterowników młodszych niż 2011 rok. To na W8.1 nie chce chodzić. O grafice nie wspomnę...
Osobiście nigdy więcej HPka, chociaż jest solidniej zbudowany niż np. Y580 to jednak olew klienta jest na miarę amerykanskiej korporacji - tam się wymienia dosyć mocengo lapka za niecałą tygodniówkę, więc ludzie nie robią szumu że nikt do niego nie robi sterowników... tym bardziej, że ma tę cholerną Słiczcośtam grafikę...

Co do W10 to już bym się skusił w moim y580, bo nie mogę patrzeć na W8.1 (nie da się do tego szajsu przyzwyczaić), ale okazuje się, że po kilku dniach wychodzą fuckupy. Trzeba poczekać ten kwartał lub więcej.

Co do dysku twardego: mój wytrzymał 4 lata bez żadnych problemów a tu nagle niespodzianka.
Co do Windows 10: Też myślałem że te stery które nie są aktualizowane od 4-ech lat mogą być problemem. Czyli trzeba by zainstalować czyste stery od AMD i Intela. Ktoś z was ich używa?
Go to the top of the page

+Quote Post
enumaelis
dodano 18-08-2015, 8:17
Nr wypowiedzi: #902

karlus

Wypowiedzi: 83
Nr użytkownika: 44 051

QUOTE(duzyy @ 5-08-2015, 14:27) *
HP kupuje się biznesowe - konsumenckie raczej omija.

te Paviliony kusiły dobrym stosunkiem cena-parametry - i5 Sandy + HD6770M + całkiem znośna matryca + Win7 + gwarancja door-to-door z serwisem w PL a nie w Holandii czy innym zamorskim terytorium i to wszystko za 2500zł w solidnej jak na "cywilnego" lapka obudowie (zawiasy po 4latach trzymają jak nowe, nic nie skrzypi, nie ugina się pod naciskiem, jedynie gruby jak od betoniarki kabel z zasialacza uległ uszkodzeniu) to był wtedy atrakcyjny deal.. konkurencja za podobne parametry ceniła się dobrze ponad 3300zł.
Niestety jak we wszystkim, tak i w tym był kruczek... kupowało się lapka bez wsparcia od strony producenta.

Kolejny przykład na to, że nie ma nic za darmo.

+Quote Post
Meryler
dodano 6-01-2016, 20:13
Nr wypowiedzi: #903

karlus

Wypowiedzi: 63
Nr użytkownika: 41 598
Laptop: HP dv6-6030ew

Dzisiaj po czterech i pół roku laptop postanowił odmówić mi posłuszeństwa. Gdy przyciskam przycisk włączenia, włącza się podświetlenie matrycy, wentylator wchodzi na wysokie obroty, zchodzi z nich i... tyle. Nie pojawia mi się logo HP, nie mogę wejść do biosa, gdy naciśnę i przytrzymam dowolny przycisk, po kilku sekundach laptop zaczyna piszczeć. Wiecie czego to może być wina?

Dodatkowo mam problem z suwakiem od baterii / ramu. Mam go przesuniętego maksymalnie w stronę otwierania dysku i ramu, przez co nie mogę otworzyć pokrywy baterii i jej wyjąć.

+Quote Post
axe95
dodano 2-02-2016, 10:00
Nr wypowiedzi: #904

cielepa
*

Wypowiedzi: 11
Nr użytkownika: 40 113

Witam,
kupiłem sobie dysk ssd i kieszeń na dysk hdd. Zastanawiam się jak zgrać system na dysk ssd. Wymyśliłem 3 sposoby natomiast każdy ma swoje wady i zalety:
1. Wgranie czystego Windowsa 7 plus instalacja sterowników ze strony hp: http://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfse...4/model/5091120 Tutaj się zastawiam czy nie będzie problemu z instalacją tych nieszczęsnych sterowników karty graficznej AMD. Wgrywał już ktoś tak system i działa tak jak trzeba? Plusem na pewno będzie to że nie będę miał partycji recovery na dysku i zaoszczędzę sporo miejsca.
2. Instalacja systemu z płyty DVD. Generalnie będę miał wszystkie śmieci na komputerze z wyjątkiem MS Office starter, na którym mi zależy jeśli już miałbym instalować system od HP.
3. Skopiowanie całej partycji recorvery na dysk ssd i instalacja tak jak przy pierwszym uruchomieniu laptopa. Plusem będzie to że Ms office starter będzie natomiast 44 gb będzie mi zajmował system na starcie.
Generalnie jestem za opcją nr 1 lub 3. Boję się jedynie że nie da rady zainstalować sterowników karty graficznej. Chyba że przy instalacji z płyt dvd MS office starter również będzie? Jeśli ktoś już to robił bardzo bym prosił o poradę.

+Quote Post
macios96
dodano 3-02-2016, 18:11
Nr wypowiedzi: #905

cielepa
*

Wypowiedzi: 21
Nr użytkownika: 41 695
Laptop: HP Pavilion DV6 6030ew

QUOTE(axe95 @ 2-02-2016, 11:07) *

U mnie, jak twardy dysk padł to instalowałem czystego Windowsa i wszystkie stery. Jak dotąd zero problemów.

+Quote Post
automat
dodano 3-02-2016, 18:11
Nr wypowiedzi: #

.

Quote Post
Tuoleado
dodano 15-02-2016, 23:10
Nr wypowiedzi: #906

cielepa
*

Wypowiedzi: 19
Nr użytkownika: 41 000
Laptop: HP Dv6-6030EW

Witam serdecznie,

na wstępie chciałbym pochwalić ten model od HP. Komputer zakupiłem w sierpniu 2011 roku, na samym początku dołożyłem do 8GB ram i używam go dość intensywnie do dziś. Działa bez większych problemów. Jednakże z czasem pojawiły się jakieś mankamenty. Mam zatem parę pytań i liczę na pomoc. smile.gif

- Bateria wyraźnie się osłabiła. Wear Level wynosi 43%. Czy ktoś wie, gdzie można kupić taki oryginalny akumulator? Na allegro same zamienniki, a z nimi różnie bywa.

- System od czasu do czasu lubi złapać zwiechę, szczególnie gdy jest otwartych wiele programów. Pokazuje się "problem z eksploratorem windows" Jest na to jakiś patent? Nie robiłem formata od dnia zakupu. Jeśli miałbym go zrobić, to czy wtedy lepiej zainstalować czysty windows z płyt jakie wypaliłem po konfiguracji tego komputera?

- Używam go głównie na karcie graficznej Intela (Nie gram, nie obrabiam grafiki) Jednak ostatnio coraz częściej rozkręca wiatraki i trochę hałasuje. Domyślam się, że to niewymieniana od nowości pasta. Czy poradzę sobie z poradnikami na YT z wymianą pasty i przeczyszczeniem laptopa? (Laptopa nigdy nie rozbierałem, składałem za to parę PCtów, naprawiałem iPhone'y.)

- Najważniejsze pytanie. Potrzebuję ostatnio większego obszaru roboczego podczas pracy w domu. Planuję zatem zakup dokładnie tego monitora Czy HP-ek poradzi sobie z rozdzielczością 2560 x 1440? (Praca biurowa, czytanie wykresów, czasami obejrzałbym jakiś film z netflixa.)

Z góry dziękuję za pomoc.
Powód zmiany treści: zmoderowano /tc

+Quote Post
FuLsO
dodano 20-02-2017, 19:19
Nr wypowiedzi: #907

miglanc

Wypowiedzi: 189
Nr użytkownika: 21 115
Laptop: HP dv6-6030ew

Witajcie, może kóryś z użytkowników 6030ew zagląda tutaj?
Chodzi mi o nowsze gry, np. mafia 3, czy to normalne ze osiąga tylko 7 fpsów na naszym HP'ku?
Pozdr

+Quote Post

46 Strony: V  « < 44 45 46
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 23-01-2018 - 11:14