IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

7 Strony: V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
eMachines eMG640-P563G32Mnk, 17 cali za 1299 złotych w Biedronce
nom
dodano 7-11-2011, 20:21
Nr wypowiedzi: #41

cielepa
*

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 14
Nr użytkownika: 44 201
Laptop: Dell Studio 1555

QUOTE(jack22 @ 7-11-2011, 19:02) *
nieprawda gwarancja jest systemu door tu door ...

Ja nie napisałem, że gwarancja jest door to door. :-)
Poza tym nie mam obowiązku korzystania z gwarancji, mogę skorzystać z tytułu reklamacji u sprzedawcy.
Notebook jest sprzedawany do Biedronki przez PC Factory (naklejki na pudełku), a w środku jest karta gwarancyjna eMachines, ale na 1 rok i nie ma rozgraniczenia na klientów indywidualnych i firmy.
Go to the top of the page

+Quote Post
jack22
dodano 7-11-2011, 20:58
Nr wypowiedzi: #42

karlus

Wypowiedzi: 134
Nr użytkownika: 25 375
Laptop: ASUS R700V... w oczekiwaniu na: Asus SSD :-)

QUOTE(nom @ 7-11-2011, 19:30) *
Notebook jest sprzedawany do Biedronki przez PC Factory (naklejki na pudełku), a w środku jest karta gwarancyjna eMachines, ale na 1 rok i nie ma rozgraniczenia na klientów indywidualnych i firmy.

Gwarancja wazna na podstawie paragonu zakupu jak chcesz to korzystaj..:-)

+Quote Post
eikoden
dodano 7-11-2011, 21:00
Nr wypowiedzi: #43

karlus

Wypowiedzi: 130
Z: Wałbrzych
Nr użytkownika: 32 448
Laptop: DELL Studio 1749

no to komuś się udało już zrobić test w 3dmark06 ?

bo wyniki na ruskiej stronie są przy grafice hd6650...

--------------------
Laptop: Acer 3690> Asus F3SG> Ntt 617SU> Asus F3SG> DELL Studio 1749 i3 1TB 8GB HD5650 1GB Win7 64bit> HP 8440p i7 120SSD 1600x900 8GB
Netbook: Acer Zg5> Emachine EM350> Asus 1000hd> HP DM1-3100sa> Acer 3820TG i3 HD5650> nie wiadomo :)

+Quote Post
duzyy
dodano 7-11-2011, 21:17
Nr wypowiedzi: #44

Są dwie rzeczy nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 42 347
Nr użytkownika: 39 799
Laptop: Jaki laptop?

Oj ludzie , ludzie. Gwarancja w firmie Acer wygląda następująco:
1 rok dla firm
2 lata na osoby prywatnej
Decyduje o tym dowód zakupu i tyle. Oddaje się gdzie się chce albo do serwisu w Czechach albo do sklepu w którym się kupiło

--------------------
ASUS A6M-Q035 -> ACER AS 5024 WLMi -> HP nx6110 -> HP 6710s -> MAXDATA ECO 4510 IW -> TOSHIBA SATELLITE L300-10B -> HP PAVILION DV7-1260ew -> SAMSUNG R720-JS01PL -> ASUS 1201NL -> FUJITSU M2010 -> SONY VPCEB3M1E(8GB PC1333 GOODRAM, i7-640m) -> ASUS Eeepc 904HD -> Samsung Galaxy Tab 10.1 -> Samsung NP-N150-HAP2 -> HP 8510w z Full HD :) -> ACER AS7551G -> HP PAVILION DV6-6b60ew -> Asus G73JH-TZ002 -> Lenovo Y580 -> MSI GT683DX -> Samsung NP530U3C-A04PL -> Asus G73JH-TZ002 -> Asus G53SW (i7-2670qm, 8GB,SSD) -> Asus EeePC 1201n -> Acer Extensa 5220 -> Lenovo G580 -> Lenovo u260 -> Samsung R522 -> Samsung R720 -> HP DV6-6030ew -> MSI GE620DX -> HP Probook 4330s -> HP Probook 4340s -> HP Probook 640 G1 ->

Nie odpisuje na PW - jeśli masz pytania - pytaj na forum

Szukasz laptopa do gier lub wydajnego sprzętu? Wejdź tutaj!
Posiadasz laptopa Lenovo i chcesz spersonalizować OKR ? Wejdź tutaj
Moja recenzja Samsung Galaxy Tab 10.1 3G Mini wątek o Tab 10.1

+Quote Post
kozak321
dodano 7-11-2011, 21:42
Nr wypowiedzi: #45

nynuś

Wypowiedzi: 8
Nr użytkownika: 44 196

a jak wam działa mikfon? próbował ktoś się łączyć przez skype. Dobrze was odbiorcy słyszeli

+Quote Post
nom
dodano 7-11-2011, 22:07
Nr wypowiedzi: #46

cielepa
*

QUOTE(kozak321 @ 7-11-2011, 20:51) *
a jak wam działa mikfon? próbował ktoś się łączyć przez skype. Dobrze was odbiorcy słyszeli

Mikrofon działa kiepsko, trochę pomaga wyłączenie "tłumienie zakłóceń", ale do ideału to sporo brakuje. Podobnie głośniki, w Dell'u jaki mam o niebo lepsze. Kamerka też nie za dobra.

Do biura to laptop aż nadto, matryca całkiem ok, wytaźna, podświetlanie równomierne, kąty lepsze niż w dell'u jak mam. W dellu jest jaśniejsze podświetlanie, czerń kiepska w obydwu.

Obudowa eMachines błyszcząca (poprzedni eMachines jaki kupiłem w Biedronce 2 tyg. temu była matowa).

+Quote Post
jack22
dodano 7-11-2011, 22:32
Nr wypowiedzi: #47

karlus

QUOTE(duzyy @ 7-11-2011, 20:26) *
Oj ludzie , ludzie. Gwarancja w firmie Acer wygląda następująco:
1 rok dla firm
2 lata na osoby prywatnej
Decyduje o tym dowód zakupu i tyle. Oddaje się gdzie się chce albo do serwisu w Czechach albo do sklepu w którym się kupiło

Dokładnie tak jak mowisz w Polsce nie ma serwisu !

Ja wole skorzystac z door tu door rejestrujesz ewentualna usterke na stronie www.acer.pl wypisujesz krok po kroku ...
przyjezdza do ciebie kurier zabiera sprzet i po naprawie odsyla do domu sprawny i gotowy do pracy...

+Quote Post
nom
dodano 7-11-2011, 22:36
Nr wypowiedzi: #48

cielepa
*

w Biedronce i tak najpierw dają paragon a później idziesz na zaplecze po fakturę. Ja przed wydrukowaniem faktury skserowałem sobie paragon. :-)

Równomierność podświetlania w pionie nie jest dobra, na górze jest ciemniej a na dole jaśniej.

+Quote Post
jack22
dodano 7-11-2011, 22:59
Nr wypowiedzi: #49

karlus

u mnie podswietlanie jest idealne i na gorze i na dole rewelacja ...

Prosze prosze jaka sprytna bestia z ciebie jest :-)

+Quote Post
iskial
dodano 7-11-2011, 23:43
Nr wypowiedzi: #50

nynuś

Wypowiedzi: 5
Nr użytkownika: 35 764

Witam
Zakupiłem około 3 godzin temu laptopa. Moje odczucia są jak najbardziej na plus. W tej cenie nie sądzę aby można było znaleźć coś lepszego. Jeśli chodzi o komentarze w stylu lepiej dołożyć to trzeba wziąć pod uwagę że nie każdy może dokładać do innego sprzętu. Poza tym zasada ta jest prosta " a dołożę 200 zł i będę miał coś lepszego" ok ale wtedy mamy już 1500zł i przychodzi kolejna myśl " no tak, ale jak dołożę kolejne 200 zł to mam jeszcze lepszego laptopa". W ten sposób zaczyna się błędne koło. Tak więc mówmy o cenie 1299 zł. Teraz chciałbym podzielić się wrażeniami po zakupie i zachęcić lub zniechęcić do jego zakupu.

Kultura pracy laptopa:
- Nic nie huczy, nic nie buczy,
- Nic nie jęczy nic nie brzęczy.
Praca laptopa nie jest idealna, tzn słychać jak od czasu do czasu włączy się wiatrak, praca dysku również jest godna pochwały. Być może dlatego że są one wolno obrotowe takie są przypuszczenia ponieważ nie sprawdzałem jeszcze żadnych z parametrów podzespołów. Są to tylko pierwsze wrażenia. Po przyłożeniu ucha do klawiatury można usłyszeć delikatną pracę cewek na procesorze. Ale musiałbyś leżeć na nim głową uchem skierowanym do klawiatury. Tak więc nie dodaję jako minus ponieważ nikt nie używa laptopa jako poduszki.

Matryca:
- Spore kąty widzenia,
- Przeciętne barwy.

Jak na matrycę 17 calową kąty są możliwe, można swobodnie usiąść we trójkę i oglądnąć film bez bólu. Odchylając głowę poza obrys matrycy nie zauważyłem aby grający aktor w filmie zamieniał się w murzyna z powodu przyciemnienia matrycy, trochę słabiej prezentuje się orientacja w pionie.

Klawiatura :
- taka sobie

Złe, dobre, nie wiem. Nie przepadam za tego typu układem i skokiem klawiszy dlatego dla mnie jest na minus. Chociaż inni stwierdzą że klawiatura jak każda inna.

Porty :
- 3x usb,
- hdmi,
- wifi,

Wszystko ok, ale jest ale. Brakuje tu bluetooth. A szkoda zawsze łatwiej jest podłączyć i nie zajmować protów np mając myszkę bluetooth lub też przesłać nagie zdjęcia z wakacji z komórki na komputer.

Obudowa:
- nie trzeszczy,
- nie pęka,
- nie farubuje.

Obudowa może być, chociaż widoczna czarna obwoluta wokół klawiatury to tylko naklejka która już zdążyła mi tu powietrze zbierać od spodu. Tak więc nie myślcie że to imitacja drewna, dobrego plastiku.

Użytkowanie:

- zbyt duże gabaryty

Chciesz większy ekran ? to miej większy laptop. Czyli nie spodziewaj się że weźmiesz sobie go w lewą ręką i będziesz nim wymachiwał w lewo i prawo pokazując jaki masz sprzęcior. Tutaj raczej w końcu wypadnie z łap. Mimo wszystko jeśli masz łapy wielkości patelni do naleśników to pewnie możesz trzymać, bez obaw że przełamie się w pół jak rogal dzielony dla dwóch osób.

Dochodzi do tego branie go na zajęcia np studia. Jak ktoś cię nie lubi i siedzi z tobą w ławce to może kazać ci zabierać swoje graty z jego terytorium. Bo mimo wszystko jak już go kupimy to sami przyznamy że na uczelnie mógłby być trochę mniejszy.

Ok dalej nie ciągnę tematu.

Krótko dla kogo jest ten laptop ?

Dla mnie, bo jak chcial to mial. A dla innych ?
Dla osób chcących stawiać swoje pierwsze kroki z komputerem? jak najbardziej na tak.

Dla osób dla których liczy się internet i multimedia ? jak najbardziej na tak. do tego pakiet darmowy offica dla mniej wymagających.

Dla studentów którzy uczą się na kierunkach technicznych ? hmmmm nie wiem, nie sprawdzałem programów typu Autocad, Robot, innych Autodeska. Sądząc po mocy obliczeniowej procesora powinien spokojnie sobie z tym poradzić. Gorzej jeśli zależy nam na programach typu Archicad. Tutaj poradzimy sobie z prostymi bryłami modelami itd. Natomiast jeśli jesteś maniakiem wirtualnych projektów+OpenGL no to tutaj wyjdzie pupa. Zbyt słaba karta graficzna moim zdaniem.

Dla osób którzy są grać w gry ? Oj tutaj to można grać w szachy dobrze. Chociaż gry do roku 2007 powinny przyzwoicie chodzić. A GTA a GTA IV ? jeśli odpali to będzie klatkować zapewne.

Studencie, Rodzicu, Osobo kupująca swój pierwszy komputer, to jest laptop dla was.
Maniaku gier komputerowych, uczyć się a nie grać!!! do lekcji!.

Jestem zadowolony z zakupu. Posiadam również Lenovo G560 które jest wielkim śmieciem psującym się co chwilę, do tego piszczącym że muszę walić w klawiszę na klawiaturze tak głośno aby zagłuszyć ten jęk.
Jeśli któryś z was będzie narzekał z zakupu i powie że to moja wina z chęcią zamienię się na lenovo G560 kupowane rok temu za 2500 zł które odwiedziło już w pierwszym tygodniu 2x serwis a jeszcze potem kolejny raz.

Pozdrawiam.

+Quote Post
omango
dodano 8-11-2011, 9:48
Nr wypowiedzi: #51

nynuś

Nr użytkownika: 44 216

Witam
mój egzemplarz ma jakąś dziwnie wyginającą się obudowę, tzn. z lewej strony obudowa jest tak jakby bardziej miękka i przy otwartej matrycy lewa strona unosi sie trochę i nóżka nie dolega do stołu i przy każdym położeniu ręki laptop się rusza i to mnie denerwuje. Również kiedy unoszę lekko o pół centymetra obudowę kciukiem to z prawej strony unosząc obudowa jest sztywna i podnosi się cały laptop a z lewej strony obudowa się wygina i najpierw podnosi się lewa strona a później reszta. Miałem kilka laptopów ale czegoś takiego to jeszcze nie widziałem. Czy u was są te same objawy czy to tylko u mnie? Pozdrawiam i zapraszam do wypowiadania się na temat tego lapka.

+Quote Post
nom
dodano 8-11-2011, 10:37
Nr wypowiedzi: #52

cielepa
*

QUOTE(omango @ 8-11-2011, 8:57) *
mój egzemplarz ma jakąś dziwnie wyginającą się obudowę, tzn. z lewej strony obudowa jest tak jakby bardziej miękka i przy otwartej matrycy lewa strona unosi sie trochę i nóżka nie dolega do stołu i przy każdym położeniu ręki laptop się rusza i to mnie denerwuje.

Mój ma to samo, można trochę wygiąć obudowę w drugą stronę i będzie dobrze. :-)

PS. 2 tygodnie temu kupowałem eMachines g630 i obudowę ma o niebo lepszą, sztywniejszą, dobre zawiasy, nic nie odstaje od stołu, klawiatura też lepsza, matryca AUO według mnie lepsza niż LG, ale parametry (procek, pamięć, grafika) gorsze. :-)
Zapuściłem 3Dmark 2006 (nie obyło się bez problemu, bo działa tylko z DirectX 9.0c) i obraz klatkuje 3 FPS (na ustawieniach domyślnych).

+Quote Post
iskial
dodano 8-11-2011, 10:55
Nr wypowiedzi: #53

nynuś

Wypowiedzi: 5
Nr użytkownika: 35 764

W moim egzemplarzu trzymając laptopa w jednej dłoni plastiki nie poddają się znacznemu ugięciu. Jeśli chodzi o złe wypoziomowanie laptopa jest to prawda. Laptop nie dolega równomiernie do powierzchni na której leży. W moim przypadku lewy dolny róg laptopa unosi się ok 0,5mm, tak więc podczas położenia rąk na klawiaturze i pisaniu, skok który dociska obudowę do powierzchni (np stolika na którym się znajduje) jest praktycznie nie zauważalny i w żaden sposób nie przeszkadza. Nie zmienia to faktu że jednak wada ta istnieje. Zwróciłem na to uwagę dopiero po twoim poście. Sprawdź czy bateria po włożeniu do laptopa jest z nim dobrze spasowana.

Jeśli jest u ciebie większy skok który podczas pisania na klawiaturze ciągle uderza cyklicznie rogiem o powierzchnię i unosi(róg laptopa odstaje np 2mm) to zajdź do biedronki i spróbuj to wyjaśnić. Być może źle są spasowane gumy. Jeśli nie podpiłeś karty gwarancyjnej i posiadasz jedynie paragon, możesz prosić o wymianę na inny, być może wymienią. Wtedy przekonasz się czy skok jest taki sam. Ale pamiętaj że nie zlikwidujesz go. jeśli zmieniasz kont matrycy o ponad 45 stopni wtedy lewy róg zaczyna się delikatnie unosić.

+Quote Post
nom
dodano 8-11-2011, 10:59
Nr wypowiedzi: #54

cielepa
*

QUOTE(iskial @ 8-11-2011, 10:04) *
W moim egzemplarzu trzymając laptopa w jednej dłoni plastiki nie poddają się znacznemu ugięciu. Jeśli chodzi o złe wypoziomowanie laptopa jest to prawda.

Ja przytrzymałem lewy róg a prawy lekko wygiąłem do góry i teraz dobrze przylega. :-)

Do 10 dni można bez problemu oddać do Biedronki i oddadzą kasę, tak mi pani powiedziała i najpierw dostałem paragon (bo łatwiej im skorygować). Fakturę drukują do 1 m-ca.

+Quote Post
bolojang
dodano 8-11-2011, 11:52
Nr wypowiedzi: #55

karlus

Wypowiedzi: 94
Nr użytkownika: 42 666

Ja też chciałem go zakupić z racji tylko i wyłącznie na cenę ale jak go zobaczyłem to mi się odechciało, jest po prostu brzydko zrobiony zupełnie nie jak na dzisiejsze standardy i zdecydowanie nie polecam go estetom. Robiłem dzisiaj drugie podejście bo została ostatnia sztuka i się przeraziłem blink.gif .
Weźmy nawet pierwszego z brzegu netbooka Acera np.AO722 wygląd - mistrzostwo świata i nie czuć praktycznie żadnej różnicy w jakości w stosunku do droższych Asusów. Lecz w przypadku tego eMachines już trzeba zamykać oczy taki paskudny jest (ale to tylko moja opinia),
-chyba jedyna grupa docelowa tego sprzętu to dzieci, które nie mają dużych wymagań a liczy się duży ekran i aby poszły nowe gry w tym COD:MW3 i taki prezent pod choinkę dla 12-latka jak znalazł a i zainstalowany pakiet Office oczywiście do szkoły się przyda.
Rodzic nie mający bladego pojęcia o sprzęcie łyka to bo cena jest naprawdę atrakcyjna i stąd chyba ten fenomen tych laptopów (przy mnie gdy się zastanawiałem gościu wziął ostatnią sztukę w mieście a jest chyba z 8 biedronek).

--------------------
ACER AO722
DELL XPS L502x
LENOVO Y580

+Quote Post
Raus
dodano 8-11-2011, 12:54
Nr wypowiedzi: #56

cielepa
*

Wypowiedzi: 12
Nr użytkownika: 30 353
Laptop: Dell Inspiron 15R

QUOTE(bolojang @ 8-11-2011, 11:01) *
-chyba jedyna grupa docelowa tego sprzętu to dzieci, które nie mają dużych wymagań a liczy się duży ekran i aby poszły nowe gry w tym COD:MW3 i taki prezent pod choinkę dla 12-latka jak znalazł

Chyba nie bardzo....

A jak już to raczej model z HD6650, a na pewno nie ten model z Biedronki o którym mowa:)

ps. Szkoda że nie pokazał się wcześniej bo mój wujek kupił w MM Toshibe z Intelem P6200 3GB RAM, 320GB HDD i Integrą 15 cali za 1400zł a tu by miał lepsze CPU i 17 cali na których mu zależało w niższej cenie

--------------------
Dell Inspiron 15R i3-380M --- HD5650 --- 6GB DDR3 --- 320HDD

+Quote Post
Sharx
dodano 8-11-2011, 13:01
Nr wypowiedzi: #57

karlus

Wypowiedzi: 103
Nr użytkownika: 33 779
Laptop: MSI GX740

Zastanawiam się czym się tak podniecacie w tym laptopie;>
Ok, cena jest w porządku, ale mam kilka ale:
Po cholere komuś grzałka w postaci 4rdzeniówki w laptopie gdzie nie można odpalić żadnej nowszej gry, a te starsze spokojnie pociągnąłby dwurdzeniowy procesor;>
Karta graficzna j.w. jest kiepska;> Trzy razy słabsza od najnowszych zintegrowanych od Intela;>
Dysk ani ilość RAM nie powala pojemnością
Jestem ciekaw ile wytrzyma bateria;>

No niemniej główny plus to na pewno 17stka i dobra kamera. Jezeli ktos chce domowego kolosa sluzacego do ogladania filmów i czatowania z dziewczyną na skejpie to jak znalazł, chociaz jestem zdania, ze w tej cenie znajdzie duzo innych, moze starszych, ale jednak sprawdzonych;> No i poza tym to Acer;>

+Quote Post
Ingvarr
dodano 8-11-2011, 13:17
Nr wypowiedzi: #58

bajtel

Wypowiedzi: 30
Z: Cieszyn
Nr użytkownika: 43 962

QUOTE(Sharx @ 8-11-2011, 12:10) *
No niemniej główny plus to na pewno 17stka i dobra kamera.

Wyżej napisano, że kamera nie jest taka dobra jak sugerujesz... huh.gif

Jezeli ktos chce domowego kolosa sluzacego do ogladania filmów i czatowania z dziewczyną na skejpie to jak znalazł, chociaz jestem zdania, ze w tej cenie znajdzie duzo innych, moze starszych, ale jednak sprawdzonych;>

Może podasz jakieś konkretne produkty, oferty w cenie podobnej do tego z Biedronki [za nie więcej niż 1400zł], hę?

No i poza tym to Acer;>

Acer Acerowi nie równy to raz a dwa chyba kolega zatrzymał się na wiedzy o Acerze pięć lat temu... wink.gif

+Quote Post
Sharx
dodano 8-11-2011, 13:32
Nr wypowiedzi: #59

karlus

Wypowiedzi: 103
Nr użytkownika: 33 779
Laptop: MSI GX740

Konkretnych ofert brak. Po prostu chodziło mi o to ze czasami pojawiaja sie takie promocje i warto poprzeglądać co jest akurat i co było. No chyba, ze ktoś przyjmuje zasade "17stka za 1300 to sie oplaca bez wzgledu na wszystko", no to rzeczywiscie ciezko cos znalezc lepszego.
A z Acerami i teraz jest roznie. Jakosc wykonania i podzespoly nie napawają optymizmem.

Niemniej ja nie krytykuje tego laptopa generalnie, chodzilo mi o to zeby nie bylo tutaj hurraoptymizmu i kazdy sobie zdawal sprawe z zalet i wad tego sprzetu. Gdybym szukal domowego laptopa tylko do internetu to pewnie bym sie za taka cene na niego skusił. Co kto lubi.

+Quote Post
omango
dodano 8-11-2011, 13:36
Nr wypowiedzi: #60

nynuś

Nr użytkownika: 44 216

Czy ktoś robił jakieś testy wydajnościowe? Zrobiłem w 3dmark06 ale niestety ten program nie wspiera tej karty graficznej więc może ktoś z forumowiczów by zaproponował jakiś miarodajny test żeby sprawdzić ten komputer, wtedy można by było porównać wyniki(w końcu trochę tych laptopów w Polskę poszło).
Zgadzam się że grafika to porażka ale procesor tak na moje oko to coś ok. starej i5 480 może nawet lepiej, jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.
pozdr.

+Quote Post

7 Strony: V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 25-04-2018 - 4:56