IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Y700 Cegły, Dla posiadających wątpliwości.
mikkuss
dodano 12-04-2016, 0:31
Nr wypowiedzi: #1

Hodowca Jedwabników

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 336
Z: Kraków
Nr użytkownika: 38 435
Laptop: Lenovo Y700-15

Witam,
założyłem ten temat z myślą o przyszłych użytkownikach Y700, którzy mają bardzo duże wątpliwości odnośnie zakupu, z powodu masowego "uceglania się" modeli Y700.
Po pierwsze primo, chciałbym aby wypowiedzieli się użytkownicy uceglonych modeli z podaniem daty zakupu oraz kodu producenta, tak aby sprawdzić na których kodach najczęściej wystąpiła cegła.
Po drugie kilka wypowiedzi na ten temat:

1.
QUOTE(GameRagon.pl @ 1-04-2016, 10:45) *
Ja też go nie wciskam ludziom, co więcej: handlujemy nie tylko tym modelem a wieloma innymi, w tym jego główną konkurencją czyli Asusem GL552
Natomiast to, na czym się opieram, to statystyka. Ta uwzględnia setki sprzedanych przez nas sztuk Y700. I tu muszę przyznać, że o ile powtarza się w tym modelu jeden rodzaj usterki, o tyle dotyczy on niewielkiej części z całej liczby sprzedanych sztuk. Oczywiście rozumiem, że z perspektywy kogoś kto trafił na dwie sztuki z problemami, nie jest to żadne pocieszenie.
Y700 wypada najkorzystniej i co do tego chyba nie ma wątpliwości. Wraz z nowym BIOSem naprawdę udział problemów z tym modelem spadł u nas bardzo, bardzo wyraźnie, a dodam, że wcześniej to także było ledwie (aż) kilka procent całości. Jasne, że najlepiej by było, by sprzęt był absolutnie bezawaryjny. Ale serio, to, że jest sporo zgłoszeń o ucegleniu Y700 wynika głównie z jego bardzo dużej popularności. Problem jest, tego nie neguję, ale jest tak naprawdę marginalny.

2.
QUOTE(VmaX @ 1-04-2016, 12:21) *

najnowszy BIOS wyłączona hiberanacja uśpienie itp. mi to nie pomogło cegła... to nie jest wina usypiana tylko płyty główne są wadliwe.
Wygląda to tak jak bomba zegarowa zależy jaka sztuka i nie wiadomo kiedy siądzie

QUOTE(GameRagon.pl @ 1-04-2016, 12:25) *
Gdyby było jak mówisz, awaryjność wynosiłaby 100%. A nie kilka procent.

QUOTE(beih @ 1-04-2016, 14:55) *
Nie koniecznie jeśli wada dotyczy np tylko jednej serii plyt glownych wink.gif Wtedy nawet seria laptopa nie upewni, że nie trafi się na plytę wadliwą, bo równei dobrze może zaważyć seria produkcyjna płyt samych w sobie smile.gif Ot może to byc kilka procent calej wielkiej produkcji - jak to argumentujecie, ale nie zmiena to faktu, ze wada wciąż się pojawia. Zmniejszenie się ilości sztuk awaryjnych w ostatnim czasie, powiedziałabym wynika bardziej z tego, że to są już kolejne serie produkcyjne wprowadzone na rynek - z potencjalnie uważniejszą quality control, skoro problem jest już znany smile.gif

QUOTE(GameRagon.pl @ 1-04-2016, 15:11) *
To także możliwe. Ale wśród tych, które są jeszcze seriami wprowadzonymi w 2015 roku update BIOSu także wywołał znaczący spadek udziału uszkodzeń w ogólnej liczbie sprzedanych sztuk.

3.
GameRagon.pl post='1017047'
Nowe mają aktualizowane BIOSy i prawdę mówiąc zauważyliśmy spadek liczby problemów technicznych względem sprzedanych nowych sztuk.

4.
matelosz18 post='1017184'
Faktycznie, jakoś ciszej się zrobiło w sprawie cegieł na nowym BIOSie. Pytanie tylko, ile osób nadal nie korzysta z opcji usypiania/hibernacji.
Mój leniwiec działa nawet lepiej niż poprzednia sztuka na starym BIOSie - ma nieco lepszą kulturę pracy, zarówno w idle jak i pod obciążeniem. Mam nawet wrażenie, że matryca ma lepsze kolory niż pierwsza sztuka. Tyle że teraz wyłączyłem tryb uśpienia/hibernacji. Tak, wiem że to głupie i/lub dziwne, ale laptop jest mi teraz bardzo potrzebny, a nie mam żadnego na zastępstwo.

5.
QUOTE(GameRagon.pl @ 21-03-2016, 13:04) *
Oczywiście. Bardzo popularny Y50 także był sprzedawany w wielu egzemplarzach i także otoczyły go przeróżne mity. To oczywiście tylko jeden przykład. Jest ich więcej, bo chociażby podobne przejścia zaliczył swego czasu HP ze swoimi Pavilionami. Smutna prawda jest taka, że laptopy, które stają się popularne często przy okazji generują problemy wizerunkowe dla ich twórców. Sprzeda się dużo = psuje się dużo... sztuk.
Taki efekt popularności.

6.
QUOTE(nomennominandum @ 21-03-2016, 14:31) *
GameRagon, mam pytanie. Oddałem do Was "cegłę" 11 marca, 14 dostałem maila z informacją o otwarciu zgłoszenia serwisowego. [...]

7.
QUOTE(GameRagon.pl @ 15-03-2016, 13:16) *
To iż jest to problem softwareowy (ale tylko w niektórych sztukach, co ciekawe) większość z nas tutaj domyśla się od dawna. Nie wiem do końca czym to jest powodowane, był niby już update BIOSu i nic to nie dało, bo nadal pojawiają się przypadki (jak na tę chwilę dwa na forum, jeden u nas poza forum), że nastąpiła ta sama usterka.
na szczęście większości sztuk ten problem nie dotyczy i działają w pełni poprawnie.

Musicie wybaczyć posiłkowanie się głównie GR, ale w mojej opinii nie dość, że kolega ma do czynienia bezpośrednio z tymi modelami, to sam takowy posiada. Napisałem również maila do dwóch sklepów z prośbą o statystyki i informację czy w ostatnim czasie spadła liczba cegieł.

Po trzecie, w mojej opinii to wygląda tak, że faktycznie trzeba mieć pecha, żeby na cegłę trafić, no ale apropo cegieł, komuś może cegła spaść na głowę w drewnianym kościele. I jeśli ktoś myśli w sposób "kurczę, jestem takim pechowcem, że na pewno trafi mi się cegła", to się trafi. Karma...
No i jak macie brać to bierzcie, nie martwcie się zawczasu. Jak się coś stanie to wtedy się martwić, a nie, zawracacie dupę biggrin.gif

No to pozdrawiam i dobranoc.

--------------------
Lenovo Y700 i5-6300HQ, GTX960M 4GB, 8GB RAM (1x8), SSD M.2 Samsung 850 EVO 250GB, SSD SATA Crucial MX200 250GB
Go to the top of the page

+Quote Post
beih
dodano 12-04-2016, 1:57
Nr wypowiedzi: #2

miglanc

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 246
Nr użytkownika: 66 855
Laptop: Dell Inspiron 7559 [i5-6300HQ/GTX960M/16GB/1TB SSHD + .5 TB SSD 850EVO] Dawniej: Lenovo y700 (cegła po jednym dniu) /Dell q15r / jakaś Tośka, jakiś Dell, jakiś Compaque / GDC Ti84

QUOTE(mikkuss @ 12-04-2016, 0:31) *
Po trzecie, w mojej opinii to wygląda tak, że faktycznie trzeba mieć pecha, żeby na cegłę trafić, no ale apropo cegieł, komuś może cegła spaść na głowę w drewnianym kościele. I jeśli ktoś myśli w sposób "kurczę, jestem takim pechowcem, że na pewno trafi mi się cegła", to się trafi. Karma...
No i jak macie brać to bierzcie, nie martwcie się zawczasu. Jak się coś stanie to wtedy się martwić, a nie, zawracacie dupę biggrin.gif

No to pozdrawiam i dobranoc.

Powiedz to tym osobom które łapały cegłę 3 razy pod rząd. I tym które między wymienianymi cegłami miały inne usterki, które wymagały wymiany... Ha.
Zrobię hipster style : ja kupiłam cegłę nim jeszcze były cegły wink.gif Więc nie sądzę, że karma ma z tym coś wspólnego (pomijając generalnie fakt, że nie sądze, żeby zabobon z inżynierią miał wiele wspólnego ogółem).
Jak Ci się chce, to gdzieś w threadzie o y700 są jakies dane mojego umalaka, ale nie pamietam juz gdzie.

Swoją drogą, bardzo wybiórczo cytujesz ^^

QUOTE(mikkuss @ 12-04-2016, 0:31) *
Po pierwsze primo

<hypocritical grammar nazi> pierwsze primo rolleyes.gif </hypocritical grammar nazi>

+Quote Post
mikkuss
dodano 12-04-2016, 12:52
Nr wypowiedzi: #3

Hodowca Jedwabników

Jedna odpowiedź jest:
QUOTE(Paweł Sobczak Xtreem @ 12-04-2016, 10:57)
Dzień dobry,
Kto napisał, że w „nowych seriach” coś zostało poprawione?
„Nowe serie” jak są nazywane na forach, zostały wyprodukowane w okolicach stycznia.
Transport morski trochę trwa, a samolotami te laptopy są dostarczane w bardzo ograniczonej ilości.
Droga powietrzna jest bardzo kosztowna.

Jeśli chodzi o awaryjnośc to w przypadku serii Y700 oczywiście takową odnotowujemy, ale nie jest to ilość budząca niepokój w naszych sercach.
Pojawił się ostatnio nowy BIOS i wg naszego działu technicznego poprawia on pewne niedogodności, które miały miejsce wcześniej.

Pierwsze pytanie - napisałem, że podejrzewam iż w nowych seriach coś zostało wymienione.

--------------------
Lenovo Y700 i5-6300HQ, GTX960M 4GB, 8GB RAM (1x8), SSD M.2 Samsung 850 EVO 250GB, SSD SATA Crucial MX200 250GB

+Quote Post
Erazer
dodano 12-04-2016, 12:57
Nr wypowiedzi: #4

epny

Wypowiedzi: 3 953
Nr użytkownika: 55 642
Laptop: Zepto A15

Bez takich treści Panie...

+Quote Post
r0177
dodano 12-04-2016, 13:18
Nr wypowiedzi: #5

coś tam wiem...

Wypowiedzi: 1 465
Nr użytkownika: 1 879
Laptop: EliteBook 8770w DC i 840 G3 QHD

Oj pójdzie ban zdaje się...

--------------------

+Quote Post
mikkuss
dodano 12-04-2016, 13:27
Nr wypowiedzi: #6

Hodowca Jedwabników

Zero tolerancji tongue.gif Usunięte, bo zaraz zostanę nazistą...

--------------------

+Quote Post
r0177
dodano 12-04-2016, 13:35
Nr wypowiedzi: #7

coś tam wiem...

Wypowiedzi: 1 465
Nr użytkownika: 1 879
Laptop: EliteBook 8770w DC i 840 G3 QHD

Ja już nie pamiętam o co chodziło wink.gif

--------------------

+Quote Post
mikkuss
dodano 14-06-2016, 0:59
Nr wypowiedzi: #8

Hodowca Jedwabników

Zapomniałem - odpowiedź od x-menów:
Ustosunkowując się do serii gameingowej Y z racji przeznaczenia marka Lenovo stanęła na wysokości zadania i przygotowała wydajne jednostki w rozsądnej cenie. Spotykamy się jedynie ze sporadycznymi przypadkami serwisowymi wywołanymi głównie nieostrożnością użytkowników.

Tak ogólnie, to chyba mogę podsumować ten wątek, bo przekopywać się przez 300 stron tematu o tym modelu?

Więc w skrócie - cegły teraz występują bardzo sporadycznie, na nowym biosie wręcz w ogóle. Był chyba jeden przypadek cegły na nowym biosie.

Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam.

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 22-04-2018 - 22:04