IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Problemy z Macbook Pro 15 2015
And_re
dodano 14-06-2016, 0:16
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 13
Nr użytkownika: 62 999

Od ponad 7 miesięcy używam firmowego Macbooka Pro 15 z 2015 roku, ale niestety jest z nim trochę problemów (pomijając irytujący błyszczący ekran i ostre krawędzie często piłujące dłonie, nadgarstki) i chciałbym się dowiedzieć, czy znacie jakieś rozwiązania / porady dla następujących rzeczy:
- Finder: nieintuicyjne skróty, brak kart, wymuszania wyświetlania folderów na samej gorze (sortowanie By Kind to nie to samo), przełączania wyświetlania ukrytych plików (częściowo ratuje XtraFinder)
- Dock: nie można go ustawić w odpowiednie miejsce na konkretnym monitorze (np. po lewej stronie na głównym, jeśli mam jeszcze jeden monitor po lewej) albo żeby był na każdym,
- zmuszanie do tego menu bar na gorze, zamiast dać możliwość wywalenia tego menu z Finder, File, Edit, View (czasem jak mam aplikacje w prawej części monitora to musze latać gdzieś na lewo) i połączenia tego z dockiem, podobnie jak w Windows lub KDE na linuksie
- obsługa dźwięku: bezsensownie wycisza sobie mikrofon kiedy mu się podoba, nie ma możliwości ustawienia względnej głośności wszystkich wydających dźwięki aplikacji w jednym miejscu (jak np. Mixer w Windows), nie ma obsługi wyciszania np. aplikacji z muzyka jak korzystasz z komunikatorów głosowych (tzw. attenuation)
- obsługa okien: po restarcie komputera czasem nie pamięta dokładnych pozycji i rozmiaru okien (przy zaznaczonej opcji przywracania okien)
- często mam problemy z obsługą myszki (pomijając to, ze domyślnie włączona jest irytująca akceleracja wsteczna i trzeba szukać sposobu w necie, żeby to jakoś wyłączyć - to była jedna z pierwszych rzeczy, którą zrobiłem) lub klawiatury (system zaczyna jakoś losowo trzymać przyciśnięte przyciski funkcyjne, np. Ctrl, Alt, Command) i musze np. odłączyć kabel USB z myszka, żeby znowu działało (a często zdarza się, że za chwilę znowu to samo)
- zdarzyło mi się pare razy zawiesić kompletnie komputer jak pojawiło się okno do wpisania hasła administratora i trzeba było używać przycisku zasilania, bo żaden skrót nie działał
- ekran logowania: co jakiś czas kompletnie wywala mi dodany układ klawiatury (inny niż Qwerty, Dvorak i Colemak); musze go od nowa dodawać z rozwijanej listy (w której oczywiście nie działa możliwość szybkiego wyszukiwania)
- beznadziejna obsługa telefonów podłączonych kablem USB (nie widzi normalnie jako podmontowany storage) (Android File Transfer czasem nie działa lub przy przenoszeniu plików "odmontowuje" telefon)
Go to the top of the page

+Quote Post
Sparc
dodano 14-06-2016, 9:47
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 22 031
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Podyskutuj na http://myapple.pl/forums/forum/55-komputer...nia-i-problemy/

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
And_re
dodano 14-06-2016, 11:15
Nr wypowiedzi: #3

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 13
Nr użytkownika: 62 999

ok, dzięki

Przypomniało mi się o jeszcze 2 poważnych problemach:
- przy dużym obciążeniu (pierwszy raz już na drugi dzień po wyjęciu z pudełka), Macbook z kartą Intel Iris 5200 podczas gry na niskich/średnich ustawieniach (np. Witcher 2 na OS X) lub przy większej ilości włączonych wymagających aplikacji: Webstorm, Chrome, Docker, itp. zaczyna wydawać tego typu dźwięk jak w pierwszych sekundach tego filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=l1e_8qhFj30
i przestaje dopiero po wyłączeniu laptopa.

- co jakiś czas zrywa połączenie Wi-fi (z 10 metrów od routera), potwierdzone też na innych egzemplarzach na innym internecie

+Quote Post
Sparc
dodano 14-06-2016, 11:52
Nr wypowiedzi: #4

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 22 031
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Proponowałbym reklamować.

Jak inne też zrywają połączenie to pewnie wina routera lub jego konfiguracji.

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 21-10-2018 - 10:11