IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
840 g3 vs t460
under555
dodano 11-10-2017, 18:41
Nr wypowiedzi: #1

fachman

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 476
Nr użytkownika: 69 389
Laptop: y50-70

Witajcie, mam do Was takie pytanie (zwłaszcza do osób, które realnie macały te modele).
T460 - i5 6gen U ten słabszy + ssd Samsung 850 Pro + integra + 2x8 DDR3 1866 (Hyperx) + FHD IPS 14 + LTE SIM + standardowa bateria.

840 G3 HP - i7 6gen U + SSD 850 Pro + 2x8 DDR4 ) 14 cali jakiś FHD + LTE

Przejrzałem temat i wnioski moje są takie:

1. Procek w HP znacznie mocniejszy + szybszy RAM (ale ram nie ma znaczenia raczej)
2. Matryce lepsze w HP tak czy inaczej bo QHD IPS to kozak absolutny a IPS w T460 jest słaby
3. Głośniki BO w HP milion razy lepsze niż w T460 - prawda to?
4. Temat baterii jest lepszy z jednego powodu... bateria w ww lapkach są doslownie takie same a procki i grafiki też więc na jedno wychodzi (jedynym wyjątkiem jest qhd w hp bo tam troszeczkę mniej to wytrzyma). ale HP tutaj wygrywa bo HP Notebook Power Bank N9F71AA - jest takie coś, cena ceną ale jest dostępne i z tego co dobrze rozumiem to te 6400 mAh to "drugie tyle" prądu ile ma wbudowana bateria więć jeśli najmocniejszy konfig HP z hqd zrobi na baterii 5h to będę miał 10h pracy (5h + 5h powerbank) a to jest dla mnie bardzo ważne bo muszę coś z Windowsem mieć ale trzymające jak Mac Air a tutaj może się to udać.
Są niby jakieś Powerbanki do lapków (każdego z integrą + prockiem U) ale tam trzeba kilka kabli + duży powerbank i zasilacz a tutaj tylko mały powerbank.

Interesują mnie dwa tematy...
Thinkpad wykonany jest tak,że w ogóle się nie niszczy (dbam o laptopy ale jednak tego laptopa codzienie ze sobą noszę, chowam i wyjmuję - mógłby być porysowany a nie jest) i jest fajnie zbudowany... Elitebook (np. klawiatura w modelu 12.5 calowym) wydaje się być bardziej delikatne a sama obudowa pomimo,że prześliczna (dosłownie jak Macbooki te srebrne) to nie wiem czy się rysować nie będzie...
Jak jest? Jak jest z jakością wykonania/wytrzymałością względem T460 Thinkpada ?

Kolejna rzecz jest taka bardziej ogólna: czy te wszystkie punkty, które wyżej napisałem są wg. Was prawdą czy się mylę i coś sobie wkręcam? Tak serio - jak jest?
Go to the top of the page

+Quote Post
bjorm
dodano 11-10-2017, 18:51
Nr wypowiedzi: #2

マツダ恋人

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 11 126
Nr użytkownika: 24 789

Przy takim samym użytkowaniu to wątpię by thinkpad dłużej wyglądaj jak nowy. Mocno wątpię.
No i matryca FHD z G3 to shit. Za to ta QHD IPS nie jest wiele lepsza (o ile w ogóle) vs FHD IPS z G1 czy G2.

--------------------
DESKTOP: Corsair Air 240 | i7-2700k | GTX 1080 Ti | 4K 40'' |
LAPTOP: HP 1020 G1 + TP YOGA S1 + DELL CHROME 13

eGPU

+Quote Post
Pokrzept
dodano 11-10-2017, 20:44
Nr wypowiedzi: #3

epny

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 772
Nr użytkownika: 15 111
Laptop: Thinkpady: T601F, W700, P70

IMHO:

ad.1 Różnica pomiędzy prockami jest tak naprawdę kosmetyczna, przy Twoich zastosowaniach nie odczujesz żadnej różnicy;
ad.2 Lenovo montowało 2 modele matryc FHD IPS - Innolux oraz AUO. W Twoim laptopie znajduje się Innolux, AUO ma nieco lepsze parametry na papierze ale w rzeczywistości obie d... nie urywają. Bazowe matryce FHD modeli 840 i 850 to moim zdaniem żart (Lenovo stosuje taki paździerz jedynie w najtańszych konfiguracjach FHD serii L). Jedynym rozwiązaniem jest tu wspomniana przez bjorma matryca QHD.
ad.3 Tu się nie wypowiem, bo nie korzystałem na dłuższą metę z 840ek;
ad.4 Ponieważ oba laptopy zbudowano z tych samych komponentów czas pracy w podstawowej konfiguracji będzie porównywalny. Tu na korzyść Lenovo przemawia konfiguracja 23+72Wh, ale jak pamiętam powiększona wystająca bateria nie wchodzi w Twoim przypadku w rachubę.

Uważam, że powinieneś jeszcze dokładnie pomacać nowe modele Elitebooków. Moja opinia z oczywistych powodów nie będzie obiektywna, ale miałem do czynienia z modelami z ostatnich dwu lat i szczerze mówiąc zarówno konstrukcja jak i niestety rzecz najważniejsza czyli klawiatura nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia. W Twoim przypadku jakość klawiatury może mieć diametralny wpływ na końcowy odbiór konstrukcji.
Powód zmiany treści: zmieniłem drukowane litery na pogrubienie /tc

--------------------
IBM ThinkPad

+Quote Post
bjorm
dodano 11-10-2017, 22:02
Nr wypowiedzi: #4

マツダ恋人

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 11 126
Nr użytkownika: 24 789

Jeśli chcesz naprawdę najwyższą jakość to obmacaj folio 1040 G1, G2, G3. Są lepiej wykonane niż 840. Ale i ceny odpowiednio wyższe, no i kwestia klawy. Musisz sam porównać organoleptycznie obie, to może być dealbreaker dla ciebie. A nie ma co bazować jak komuś się na nich robi, bo to TY musisz je sam sprawdzić i ocenić.

--------------------
DESKTOP: Corsair Air 240 | i7-2700k | GTX 1080 Ti | 4K 40'' |
LAPTOP: HP 1020 G1 + TP YOGA S1 + DELL CHROME 13

eGPU

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 25-04-2018 - 4:52