IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

4 Strony: V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
Grafik/fotograf do 11 tys. - Illustrator, Lightroom, Photoshop
Owain
dodano 15-05-2018, 15:50
Nr wypowiedzi: #61

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 166
Nr użytkownika: 36 048
Laptop: Asus N52DA

Kolejny XPS idzie do oddania. Znów cześć matrycy zielonkawa, część różowawa. Dodatkowo pół klawiatury chodzi normalnie, a pół kłapie dziwnie. He, he, "biznesowy", "Staranne wykonanie z materiałów najwyższej jakości", "Najwyższa klasa". Boki zrywać. Ktoś wie, kiedy będzie w PL dostępny XPS 9570? Może choć jakość matryc poprawili?
Go to the top of the page

+Quote Post
Sparc
dodano 16-05-2018, 16:28
Nr wypowiedzi: #62

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 22 191
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Daruj sobie te Delle https://www.notebookcheck.net/The-Dell-XPS-...r.302960.0.html

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
Owain
dodano 5-06-2018, 20:24
Nr wypowiedzi: #63

Dziś przyszedł kolejny precision 5520, tym razem nie z zakazanego sklepu, ale zupełnie innego. Wszystko supcio, zawiasy nie skrzeczą, uloty małe, klawiatura (niemal) jednolicie chodzi... ale ekran znów po lewej zielonkawy, po prawej różowawy. Zauważalnie, nawet na fotach cz-b. Nawet żona widzi biggrin.gif Jak dla mnie to w lapku za 8200 zł dyskwalifikujące jest, zwłaszcza że to nie jest sprzęt do zabawy i gier smile.gif No ale alternatywy nie ma. Miałem czekać na nowego XPSa, ale ten pewnie też będzie z matrycą sharpa, czyli mega gównianą. Szukać mi się nie chce, waham się czy nie zostawić, czy może odesłać i kupić byle jakiego precisiona 5520 z outletu, i tak i tak będzie dupa, ale tańsza. Jednak xps/precision generalnie odpowiada mi wielkością, wagą, możliwością włożenia dysku na SATA. Konkurencji chyba nie ma i nie widać na horyzoncie. Natomiast topowe modele firmy dell do zastosowań nawet półprofesjonalnych odradzam. Te matryce sharpa są gorsze niż w lapkach za 2000 zł, mimo że mają 98% sRGB.

+Quote Post
Master_one
dodano 5-06-2018, 20:45
Nr wypowiedzi: #64

Wypowiedzi: 8 822
Nr użytkownika: 46 945
Laptop: XPS M1530, X220

Kurcze. Ciekawe czy w starszych sprzętach też takie jaja z matrycami fullhd były. Ja u siebie w x220 nie obserwuje ulotów światła czyli są niewielkie lub ich nie ma smile.gif swoją drogą myślałem że w xpsie 9570 poprawią wady poprzednika i będzie lepiej a tu wygląda na to że inżynierowie della idą po najniższej linii oporu na zasadzie wypuścić nie ważne co i jakie byle tylko nowa nazwa i dobry marketing :/ tym sposobem to trzeba było kupować 9550 bo i tak żadnej różnicy w następcach nie będzie na plus.

+Quote Post
pitbr
dodano 6-06-2018, 9:51
Nr wypowiedzi: #65

Wypowiedzi: 12
Nr użytkownika: 23 299
Laptop: brak

QUOTE(Owain @ 5-06-2018, 20:24) *
Dziś przyszedł kolejny precision 5520, tym razem nie z zakazanego sklepu, ale zupełnie innego. Wszystko supcio, zawiasy nie skrzeczą, uloty małe, klawiatura (niemal) jednolicie chodzi... ale ekran znów po lewej zielonkawy, po prawej różowawy. Zauważalnie, nawet na fotach cz-b. Nawet żona widzi biggrin.gif Jak dla mnie to w lapku za 8200 zł dyskwalifikujące jest, zwłaszcza że to nie jest sprzęt do zabawy i gier smile.gif No ale alternatywy nie ma. Miałem czekać na nowego XPSa, ale ten pewnie też będzie z matrycą sharpa, czyli mega gównianą. Szukać mi się nie chce, waham się czy nie zostawić, czy może odesłać i kupić byle jakiego precisiona 5520 z outletu, i tak i tak będzie dupa, ale tańsza. Jednak xps/precision generalnie odpowiada mi wielkością, wagą, możliwością włożenia dysku na SATA. Konkurencji chyba nie ma i nie widać na horyzoncie. Natomiast topowe modele firmy dell do zastosowań nawet półprofesjonalnych odradzam. Te matryce sharpa są gorsze niż w lapkach za 2000 zł, mimo że mają 98% sRGB.

Ja nie wiem po co ty patrzysz na tą matrycę i co chcesz obrabiać zdjęcia/robić grafikę na ekranie z laptopa? Mam nadzieję, że wiesz iż to nie ma racji bytu. Na takim ekanie to możesz sobie poprzeglądać www co najwyżej, do profesjonalnej obróbki grafiki/zdjęć/wideo żaden ekran z żadnego laptopa się po prostu nie nadaje.

A jakość do ceny? Za cały laptop płacisz 8200zł a porządny monitor do obróbki kosztuje przynajmniej 6tys. + kalibrator. Jeżeli na czymś takim znajdziesz błędy na matrycy to możesz płakać ale nie w laptopie...

+Quote Post
Owain
dodano 6-06-2018, 11:00
Nr wypowiedzi: #66

QUOTE(pitbr @ 6-06-2018, 9:51) *
Ja nie wiem po co ty patrzysz na tą matrycę i co chcesz obrabiać zdjęcia/robić grafikę na ekranie z laptopa? Mam nadzieję, że wiesz iż to nie ma racji bytu. Na takim ekanie to możesz sobie poprzeglądać www co najwyżej, do profesjonalnej obróbki grafiki/zdjęć/wideo żaden ekran z żadnego laptopa się po prostu nie nadaje.

A jakość do ceny? Za cały laptop płacisz 8200zł a porządny monitor do obróbki kosztuje przynajmniej 6tys. + kalibrator. Jeżeli na czymś takim znajdziesz błędy na matrycy to możesz płakać ale nie w laptopie...

Drogi Kolego, oczywiście, że laptopy nadają się do obróbki fotografii, wielu fotografów obrabia zdjęcia na macbookach pro. Kwestią jest tylko odwzorowanie kolorów, które przy ok. 100% sRGB wystarcza do zdjęć do sieci oraz właściwa temperatura barwowa. Dodatkowy monitor, to tylko kwestia wygody, większego pola roboczego, oczywiście wspomnianych, pożądanych parametrów już na starcie, bez konieczności kalibracji. Natomiast takie matryce jak powyżej napisałem dyskwalifikują owe laptopy nawet do oglądania zdjęć, a co wrażliwszych nawet do przeglądania neta. Miałem w ciągu 18 lat ok. 8 laptopów z wyższej półki (służbowych) i trzy prywatne. Mogły one mieć za zimną temp barwową czy słabe pokrycie kolorów. Natomiast nigdy nie było tak, by jednolicie białe tło było wyświetlane z różnym, widocznym gołym okiem podświetleniem, nie tylko w poziomie luminacji ale także w temperaturze barwowej wpływającej na kolorystykę. Twoja wypowiedź jest zatem mylącym uproszczeniem, a istotna kwestią jest to, że dell do swoich topowych produktów po prostu wkłada wadliwe matryce marki sharp (oczywiście pisze o wersjach FHD, bo UHD to już inny producent).

Dla ukazania problemu - fota. Tak wygląda (po podbiciu saturacji w LR) matryca obecnie sprzedawanych precisionów 5520 oraz xpsów 9560:

+Quote Post
Reidak
dodano 7-06-2018, 8:28
Nr wypowiedzi: #67

Wypowiedzi: 54
Z: Łódź
Nr użytkownika: 30 075
Laptop: ThinkPad T530

Nie do końca ufam tak zrobionym zdjęciom matrycy. Posiadam ThinkPada T530 FHD z pokryciem 99%. "Gołym okiem" matryca wyświetla biały kolor równomiernie. Jak zrobię zdjęcie to są jakieś przebarwienia....
Po 6 latach sam zamierzam zmienić sprzęt. Zastanawiam się pomiędzy jeszcze nieobecnymi w sprzedaży P52 albo M7530 z matrycami UHD. Jak pokazuje historia, Delle mają lepsze podświetlenie, gorszy gamut ale lepiej skalibrowany ekran po wyjęciu z pudełka. Nie mogę się doczekać. Delle pojawią się w sprzedaży dzisiaj. O TP cisza, są tylko 2 zdjęcia w sieci sad.gif

--------------------

ThinkPad T530 FHD i7-3630QM 16GB RAM + 3 x SSD (2 x 256 +512)

+Quote Post
bjorm
dodano 7-06-2018, 8:36
Nr wypowiedzi: #68

マツダ恋人

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 11 582
Nr użytkownika: 24 789

Jaka matryca FHD z T530 miala 99% pokrycia? Pokrycia czego? sRGB? Seryjna matryca Lenovo?

--------------------
DESKTOP: Corsair Air 240 | i7-2700k | iGPU | 40" 4K |
LAPTOP: HP 1020 G1 + Chromebook 13

eGPU: PE4L 2.1b, AGA

+Quote Post
Owain
dodano 8-06-2018, 8:12
Nr wypowiedzi: #69

W zakazanym sklepie pojawił się już XPS 15 9570. Niestety ma on tą samą matrycę sharpa (ciekawe czy z tej samej wadliwej linii). Oczywiście nadal piszę o wersji FHD.

+Quote Post
Owain
dodano 19-06-2018, 8:16
Nr wypowiedzi: #70

Bez większych nadziei podejmuję dziś próbę zakupu nowego XPSa 9570. Niby matryca ten sam shit sharpa, ale piszą, że jaśniejsza o 100 nitów, więc może też z innego kawałka cięta i nie będzie kolorowanek.

Ja nie, to albo zostanę przy inspironie 7560 albo nabędę ins 7570.

+Quote Post
Owain
dodano 21-06-2018, 11:07
Nr wypowiedzi: #71

Mam jeszcze prośbę, ktoś ma jakieś namiary na informacje sprawdzone o Thinkpadach P51s i P52s? Głównie w kontekście pokrycia kolorów w matrycach FHD i różnicach między starym a nowym modelem?

+Quote Post
Owain
dodano 29-06-2018, 17:20
Nr wypowiedzi: #72

Na numerze dziewiątym zakończyłem poszukiwania laptoka. Nowy XPS 9570 z bólem, ale zostaje (jak przez kilka następnych dni bad pixel nie wypadnie). Z minusów: lata nieco wtyk zasilania, ale ten typ tak ma bo poprzednie dwa 9570 też tak miały. Klawiatura nieco mniej miła niż w inspironie 7560, ale pewnie idzie się przyzwyczaić. stawia nieco mniejszy opór, jest jakby mnie j soft, ale tak jakby mniejsze jest ryzyko, że klawisz się nie wciśnie. Po prostu nie jest tak miękko paluszkom, jakby bardziej dotykowa. W kolorystyce myślę, że jest komponenta czerwona za intensywna, co najbardziej widać na niebieskim, który jest jakby bardziej fioletowy, ale w sumie nie mam odniesienia, kalibracja i tak potrzebna bo gamma lekko odstaje od skalibrowanego inspirona 7560, choć widać to tylko na tablicach kontrolnych (w cieniach jest ok, w jaśniach pół stopnia za mało). Jak ma być lapek na lata, to jednak inspiron na i5 "U" może słabować. Wiatraki da się opanować, dzięki ustawialnemu 'dell power management'. Cóż, sztuka kompromisów.
Z pozytywów oczywiście matryca już bez zafarbu, zawiasy nie skrzeczą, no i jest piękny. Choć nadal uważam, że 8 klocków, to gruba przesada smile.gif

+Quote Post
Owain
dodano 30-06-2018, 16:16
Nr wypowiedzi: #73

UPDATE: Niestety, za wcześnie chwaliłem. Klawiatura XPSa 9570 połyka litery. Myślałem, że może palce nie przyzwyczajone do klawiatury, ale coś mi nie pasowało. Test klikania wszystkich literek "na bociana", a więc nie ma szans że nie trafiam w klawisz, co siódme, co dziewiąte kliknięcie - litera się nie wpisuje, potem znów raz wchodzi raz i potem znów brak znaku, kilka następnych oki i znów brak. Tak się dzieje z każdym znakiem, łącznie ze spacją. Generalnie nie da się pracować, pisać. To samo jest w notatniku, wordzie czy w polach tekstowych w sieci. Nie wiem czy to software czy hardware, pisze, że sterowniki klawiatury aktualne, na stronie della nie ma osobnych sterów do klawiatury. Nie mam pomysłu. Ktoś, coś? Napiszę w dziale z problemami sprzętowymi, ale wygląda na kolejną wpadkę della.

+Quote Post
Sparc
dodano 12-07-2018, 16:26
Nr wypowiedzi: #74

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 22 191
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Są nowe MacBooki Pro

https://www.apple.com/newsroom/2018/07/appl...tures-for-pros/

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post

4 Strony: V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 17-11-2018 - 2:01