IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Solidny laptop na lata do 3k, nie do grania
bmb
dodano 5-07-2018, 22:41
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 8
Nr użytkownika: 37 460

1. Jaki jest budżet?
3000zł

2. Zakup na osobę prywatną czy tez na firmę (domyślnie można przyjąć opcję pierwszą, jeśli na firmę warto to dopisać)?
Na osobę prywatną

3. Jaki rozmiar jest preferowany (podajemy wielkość matrycy, ewentualnie wagę)?
15-17"

4. W jakim kraju będzie dokonany zakup (jeśli w Polsce można punkt pominąć)?
W Polsce

5. Podajemy preferencje co do konkretnych marek producentów:
Brak preferencji

6. Do czego głównie ma służyć notebook? (Można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej)
W kolejności od najczęstszych zastosowań:
  1. Praca na dużych arkuszach MS Excel
  2. Pisanie dokumentów MS Word
  3. Przeglądanie internetu
  4. Oglądanie filmów
  5. Praca w AutoCAD

7. Na czym zależy nam najbardziej w notebooku (oczywiście każdy chciałby idealnego laptopa, najlepiej za tysiąc złotych, ale trzeba wybrać kilka najważniejszych cech na których najbardziej nam zależy)? Dla pomocy podrzucam kilka cech: niska waga, długi czas pracy, jakość wykonania, kultura pracy, dobry ekran, konkretne interfejsy, wygodna klawiatura/touchpad, dobre głośniki, długa gwarancja itp itd...
W kolejności od najbardziej pożądanych:
  1. Solidność, trwałość, niezawodność
  2. Wydajność

8. Sposób użytkowania laptopa, czyli czy będzie często przenoszony między miejscami, używany w podróży a może głównie na biurku.
Głównie na biurku, czasem będzie przenoszony z miejsca na miejsce. Rzadko/prawie nigdy w podróży.

9. Czy zamierzamy grać na notebooku? Jeśli tak, to w jakie gry oraz jakich detali oczekujemy?
Nie

10. Jakiego czasu pracy na baterii oczekujemy?
Około 3h

11. Sposób zakupu, czyli czy zamierzamy kupić w dużej sieci handlowej, konkretnym sklepie czy też może w grę wchodzi zakup przez internet.
Brak preferencji

12. Czy chcemy laptopa z systemem czy też może być bez? Jeśli z systemem, to jaki jest preferowany?
Z systemem Windows 10

13. Jaki rodzaj wyświetlacza nas interesuje, matowy czy błyszczący?
Brak preferencji

14. Czy wygląd laptopa jest dla nas istotnym czynnikiem? Jeśli tak, warto podać kilka modeli które wpadły nam w oko z wyglądu.
Byle nie straszył

15. Kiedy planujemy zakup?
Jak najszybciej

16. Jak długo planujemy go używać?
Minimum 4 lata

17. Jaki rozmiar/rodzaj dysku twardego nas interesuje?
HDD 0.5-1TB w zupełności wystarczy. SSD mogę dokupić w innym terminie jednak dobrze, gdyby laptop mógł pomieścić oba dyski w obudowie (Wymiana napędu optycznego na kieszeń na dysk wchodzi w grę)

18. Czy potrzebny jest napęd optyczny? Jeśli tak, to jaki (DVD, BluRay)?
Nie + patrz wyżej

19. Inne, czyli wszystko co nie pojawiło się wyżej a uważamy za ważne.
Go to the top of the page

+Quote Post
bmb
dodano 11-07-2018, 0:23
Nr wypowiedzi: #2

Jakieś rady? Czy poniższe laptopy są warte uwagi?
  • Lenovo Ideapad 720
  • Dell Inspiron 5570
  • Acer Aspire 5

+Quote Post
Tomasz Cyba
dodano 11-07-2018, 9:05
Nr wypowiedzi: #3

Naczelny Notebookcheck.pl

Grupa: Naczelny
Wypowiedzi: 23 763
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 2

Wszystkie trzy są godne uwagi. W najmniejszym stopniu chyba Dell, który ma słabą matrycę i słaby układ chłodzenia.

Jeżeli rozważasz laptopy z ekranem 17,3", to godny uwagi jest Inspiron 5770 (ma dużo lepszą matrycę):
https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-...0.285182.0.html

+Quote Post
bmb
dodano 11-07-2018, 23:39
Nr wypowiedzi: #4

Dzięki smile.gif padło na Acera.

+Quote Post
KrzysztofC
dodano 12-07-2018, 23:47
Nr wypowiedzi: #5

Wypowiedzi: 12
Nr użytkownika: 73 321
Laptop: ACER VN7-592G

Acera odradzam. Mam model Nitro i zjadłem już zęby. Wady fabryczne, usterki itp. ( https://www.youtube.com/watch?v=0FaqeXmjG6Q...7yOD99ifxR6uklS )
Acer tego nie naprawił. Typowa gatka "to tak ma działać" albo "to z winy użytkownika". To samo odpisał x-com. Wystarczy poczytać trochę oficjalne forum Acera i widać szereg powtarzających się wad, które nie dotyczą tylko mojego modelu. Jak widziałem w sklepie te najnowsze modele Acera, to obudowy mają jeszcze gorsze niż mój. Acer był i jest producentem urządzeń niskiej jakości pomimo, że niektóre ich laptopy potrafią kosztować nawet >5k zł. Ich serwis we Wrocławiu ma złą opinię i sam się o tym przekonałem. Mój kolega też miał przygodę. Kupił taki sam model jak ja i już od nowości miał uwaloną kartę graficzną. Ponad miesiąc serwis wymieniał płytę główną! Pozostaje jeszcze kwestia wsparcia. Acer "stara" się udostępniać aktualizacje sterowników, BIOSU i firmware-ów do około 5-10 miesięcy. Tyle trwa u nich "życie produktu" a potem sam się męcz. Użytkownicy się trudzą na forach bo np. głośniki "strzelają" z nową wersją Windows 10 i trwa to już od roku a Acer nic sobie z tego nie robi itd. Sam przed kupnem czytając niektóre komentarze myślałem: "a to pewnie jakiś narwaniec" albo "pewnie rzucał laptopem czy coś" albo "to jakiś jeden wyjątek". Tymczasem dzisiaj już wiem żeby nie bagatelizować złych opinii.

+Quote Post
bmb
dodano 13-07-2018, 22:26
Nr wypowiedzi: #6

i cały misterny plan też w pizdu

Jako, że jeszcze nie dokonałem zakupu, a wypowiedź KrzysztofC skutecznie zrodziła wątpliwości to chciałbym wznowić temat. Po dłuższym namyśle skłaniałbym się ku 15-15,6".
  • Gdzieś na forum rzuciły mi się w oczy jeszcze ThinkPady E580 i L580. Warto je brać pod uwagę jeśli podniósłbym limit na 3350zł?
  • Czy warto kupować refuby?
  • Jak wygląda aktualnie serwis Lenovo w kontekście Ideapada 720 i tych ThinkPadów?

Naprawdę zależy mi na tym by laptop wytrzymał minimum 4 lata. Proszę o szybką odpowiedź, gdyż chciałbym w poniedziałek, a najpóźniej we wtorek, kupić sprzęt.

+Quote Post
KrzysztofC
dodano 14-07-2018, 14:46
Nr wypowiedzi: #7

Wypowiedzi: 12
Nr użytkownika: 73 321
Laptop: ACER VN7-592G

Czy warto kupować refuby?

I tak i nie. Z jednej strony można znaleźć okazję z dużym upustem ale takie szybko znikają i trzeba koczować na allegro. Z drugiej strony te refubry nie zawsze są pewne. Nie ma pewności, że będą bez wad nawet jeśli pochodzą z oficjalnego programu producenta. Kolega miał przypadek, że kupił takiego Acera. Niby sprawdzany przez producenta, procedury itd. a dostał niesprawnego!

Lenovo też nie ma dobrego serwisu. Podobno lepiej już oddawać na rękojmię niż na gwarancję w ich przypadku. Ale jeśli rękojmia to koniecznie nie x-com bo też mają skandaliczny serwis o czym ja i koledzy się przekonali. ThinkPad to też lenovo ale mają osobny serwis i teoretycznie jest on lepszy (bo laptopy biznesowe) choć nie miałem z nim styczności. Widzę, że zamierzasz CAD-ować, więc konieczna będzie dedykowana karta GPU choćby MX150 albo jakiś Radeon. W przypadku Ideapad 720 w tej cenie kupisz z dedykowaną kartą graficzną a ThinkPada nie. Teoretycznie Thinkpad powinien być lepszy, lepiej zbudowany itp. Mój kolega ma Ideapad 720 i sobie chwali.

Z mojego doświadczenia mogę poradzić, aby się nie dąsać zbyt długo tylko coś kupić i porządnie testować przez te 14 dni. Jeśli coś się okaże, że jest nie tak np. występują jakieś wady fabryczne, które występują w całym modelu albo wielu egzemplarzach to jak najszybciej oddawać. Nie ma sensu takiego laptopa potem "tolerować" przez ileś tam lat i walczyć poprzez gwarancję/rękojmię bo producent się nie przyzna do wad fabrycznych. Sam dawniej oddawałem 2 laptopy. Pierwszy to był Lenovo y50-70. Wersje z kartą WIFI intela były wadliwe i internet był praktycznie nieużywalny. Trzeba było korzystać z dongla WIFI. Laptopa oddałem i kupiłem Asusa. Ten z kolei miał wadliwy touchpad i kursor wariował a czasami przestawał działać na kilka minut + mega głośne wiatraki (jak odkurzacz). Niestety kupno laptopa to droga przez mękę a gwarancja wśród niektórych producentów i rękojmia wśród niektórych sklepów to żart.

Polecam koniecznie dokupić SSD. Warto choćby to był to nawet tani model bo będzie wszystko działać dużo szybciej. Dzisiaj jak muszę u kogoś pracować na HDD to wyrywam sobie włosy.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 19-07-2018 - 7:56