IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Laptop dla studenta AiR, max 2500
pan_piotr1
dodano 9-07-2018, 15:54
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 1
Nr użytkownika: 74 038

Cześć. W tym roku zaczynam studia na AiR. Od jakiegoś czasu rozglądam się za laptopami, czytam recenzje itp. Jednak chciałbym zapytać Was o radę i pomoc w wyborze.

1. Jaki jest budżet?
do 2500 zł

2. Zakup na osobę prywatną czy tez na firmę (domyślnie można przyjąć opcję pierwszą, jeśli na firmę warto to dopisać)?
osoba prywatna

3. Jaki rozmiar jest preferowany (podajemy wielkość matrycy, ewentualnie wagę)?
minimum 15 cali

4. W jakim kraju będzie dokonany zakup (jeśli w Polsce można punkt pominąć)?

5. Podajemy preferencje co do konkretnych marek producentów:
Lubiani:
Niechciani:

6. Do czego głównie ma służyć notebook? (Można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej)
programowanie, CAD itp.; czasami zagranie w jakąś mało wymagającą grę

7. Na czym zależy nam najbardziej w notebooku (oczywiście każdy chciałby idealnego laptopa, najlepiej za tysiąc złotych, ale trzeba wybrać kilka najważniejszych cech na których najbardziej nam zależy)? Dla pomocy podrzucam kilka cech: niska waga, długi czas pracy, jakość wykonania, kultura pracy, dobry ekran, konkretne interfejsy, wygodna klawiatura/touchpad, dobre głośniki, długa gwarancja itp itd...
wygodna, podświetlana klawiatura, niska waga

8. Sposób użytkowania laptopa, czyli czy będzie często przenoszony między miejscami, używany w podróży a może głównie na biurku.
przenoszony

9. Czy zamierzamy grać na notebooku? Jeśli tak, to w jakie gry oraz jakich detali oczekujemy?
tak, o niskich wymaganiach (typu Stronghold)

10. Jakiego czasu pracy na baterii oczekujemy ?
nie chcę co chwilę podłączać zasilacza

11. Sposób zakupu, czyli czy zamierzamy kupić w dużej sieci handlowej, konkretnym sklepie czy też może w grę wchodzi zakup przez internet.
internet

12. Czy chcemy laptopa z systemem czy też może być bez? Jeśli z systemem, to jaki jest preferowany?
bez różnicy

13. Jaki rodzaj wyświetlacza nas interesuje, matowy czy błyszczący?
raczej matowy

14. Czy wygląd laptopa jest dla nas istotnym czynnikiem? Jeśli tak, warto podać kilka modeli które wpadły nam w oko z wyglądu.
bez zbędnych gadżetów

15. Kiedy planujemy zakup?
najbliższe 1,5 msc

16. Jak długo planujemy go używać?
kilka lat

17. Jaki rozmiar/rodzaj dysku twardego nas interesuje?
ssd (256gb)

18. Czy potrzebny jest napęd optyczny? Jeśli tak, to jaki (DVD, BluRay)?
nie

19. Inne, czyli wszystko co nie pojawiło się wyżej a uważamy za ważne.
Go to the top of the page

+Quote Post
Tomasz Cyba
dodano 11-07-2018, 9:12
Nr wypowiedzi: #2

Naczelny Notebookcheck.pl

Grupa: Naczelny
Wypowiedzi: 23 975
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 2

15,6" - Acer Aspire 5 A515-51
17,3" - Dell Inspiron 5770

+Quote Post
KrzysztofC
dodano 12-07-2018, 23:53
Nr wypowiedzi: #3

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 12
Nr użytkownika: 73 321
Laptop: ACER VN7-592G

Acera odradzam. Mam model Nitro i zjadłem już zęby. Wady fabryczne, usterki itp. ( https://www.youtube.com/watch?v=0FaqeXmjG6Q...7yOD99ifxR6uklS )
Acer tego nie naprawił. Typowa gatka "to tak ma działać" albo "to z winy użytkownika". To samo odpisał x-com. Wystarczy poczytać trochę oficjalne forum Acera i widać szereg powtarzających się wad, które nie dotyczą tylko mojego modelu. Jak widziałem w sklepie te najnowsze modele Acera, to obudowy mają jeszcze gorsze niż mój. Acer był i jest producentem urządzeń niskiej jakości pomimo, że niektóre ich laptopy potrafią kosztować nawet >5k zł. Ich serwis we Wrocławiu ma złą opinię i sam się o tym przekonałem. Mój kolega też miał przygodę. Kupił taki sam model jak ja i już od nowości miał uwaloną kartę graficzną. Ponad miesiąc serwis wymieniał płytę główną! Pozostaje jeszcze kwestia wsparcia. Acer "stara" się udostępniać aktualizacje sterowników, BIOSU i firmware-ów do około 5-10 miesięcy. Tyle trwa u nich "życie produktu" a potem sam się męcz. Użytkownicy się trudzą na forach bo np. głośniki "strzelają" z nową wersją Windows 10 i trwa to już od roku a Acer nic sobie z tego nie robi itd. Sam przed kupnem czytając niektóre komentarze myślałem: "a to pewnie jakiś narwaniec" albo "pewnie rzucał laptopem czy coś" albo "to jakiś jeden wyjątek". Tymczasem dzisiaj już wiem żeby nie bagatelizować złych opinii.

Poza tym studiowałem AiR i od siebie mogę powiedzieć, że dużo korzysta się z wirtualizacji systemów, dlatego nie ma łatwo. Potrzebny będzie duży ram i wiele rdzeni (4 rdzenie / 8 wątków) i najlepiej duży SSD. Niestety to wszystko podnosi poprzeczkę ceny.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 14-11-2018 - 20:14