IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

4 Strony: V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
Na co zwracać uwagę przy zakupie online ?, gdy kurier zapuka do drzwi z laptopem
eMobilne
dodano 21-09-2008, 13:17
Nr wypowiedzi: #21

Grupa: Subiekt
Wypowiedzi: 915
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 14 147

QUOTE(studenc1k @ 20-09-2008, 20:07) *
Przy odbiorze notebooka w sklepie od razu tracisz prawo do jego zwrotu w ciągu 10 dni. Umowa zostaje zawarta w sklepie, a nie na odległość. Podpisanie faktury/paragonu, wypłata pieniędzy odbywa się na miejscu.

w zadnym wypadku!
umowa zostaje zawarta na odleglosc i nadal obowiazuje 10 dniowy termin odstapienia od umowy.

Z tym róznie bywa, przed zakupem warto się tego dowiedzieć pisząc maila do sklepu (jakby co będzie dowód). Sugeruje też przejrzeć regulamin sklepu, ew. przedzwonić do Federacji Konsumentów.

oferta jest zawsze oferta.
nie ma znaczenia, ze sklep napisze sobie w regulaminie iz ceny nie maja charakteru oferty w rozumieniu odpowiednich paragrafow w KC.
zawarcie umowy nastepuje w momencie zlozenia zamowienia przez Kupujacego.

Jak najbardziej możesz zażądać uruchomienia lapka i sprawdzenia czy wszystko jest ok. Oczywiście o odpaleniu 3dmarka czy Prime to zapomnij wink.gif Ale np. paint i ustawienie kolorów czerwony/zielony/żółty itp. pomoże wykryć badpixela.

jezeli umowa zawarta jest na odleglosc, a w przypadku zlozenia zamowienia na stronie www tak wlasnie jest, sprzedawca moze nie zgodzic sie na odpalenie laptopa u siebie w firmie.

pozdrawiam
Go to the top of the page

+Quote Post
lukaszek1234
dodano 21-09-2008, 21:29
Nr wypowiedzi: #22

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 218
Nr użytkownika: 10 575
Laptop: msi gx620

a jak z gwarancją?? trzeba podbijać?? czy na podstawie faktury jest ważna?? a i jeszcze jedno teraz chyba niebezpieczne uruchamiać lapka jak przyjedzie z zimnego samochodu do domu. ZCy jednak lepiej uruchomic/?

+Quote Post
lukaszek1234
dodano 23-09-2008, 9:07
Nr wypowiedzi: #23

sklep napisał mi że przy kurierze sprawdzam tylko taśmę i pudełko zawartość później sam czy tak mam zrobić jak radzicie??

+Quote Post
Morthal
dodano 23-09-2008, 10:47
Nr wypowiedzi: #24

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 6 257
Z: Wrocław
Nr użytkownika: 1 258
Laptop: Compal FL90

Dokładnie tak, jeżeli paczka (pudełko i taśmy) jest nietknięta, to kuriera zawartość już nie obchodzi, bo za to odpowiada sklep.

--------------------
Compal FL90

> Intel Core 2 Duo T7300 2x2GHz
> nVidia GeForce 8600M GT 256MB GDDR2
> Kingston 2x1024 MB 667MHz
> Seagate Momentus 120 GB 7200rpm

Ostatnia recenzja: Acer Aspire 6935G

Najpierw czytaj, potem pytaj!

W drodze dwa maluchy: MSI Wind U210, HP Mini 5101.

+Quote Post
lukaszek1234
dodano 23-09-2008, 11:10
Nr wypowiedzi: #25

oki dzięki za odp

+Quote Post
szyno
dodano 23-09-2008, 11:48
Nr wypowiedzi: #26

Wypowiedzi: 704
Nr użytkownika: 3 089

QUOTE(arikashi @ 21-09-2008, 14:17) *
oferta jest zawsze oferta.
nie ma znaczenia, ze sklep napisze sobie w regulaminie iz ceny nie maja charakteru oferty w rozumieniu odpowiednich paragrafow w KC.
zawarcie umowy nastepuje w momencie zlozenia zamowienia przez Kupujacego.
Nie masz racji. Oferta, to oferta, a zastrzeżenie, że opublikowana "oferta" nie jest ofertą w rozumieniu KC jest wiążące.
Nie jest również prawdą, że umowa zostaje zawarta po (w momencie) złożeniu zamówienia. Aby umowa mogła zostać zawarta musi zostać zaakceptowana przez wszystkie strony. W tym wypadku umowa zostaje zawarta po potwierdzeniu zamówienia, a nie w momencie jego złożenia. To nie aukcja z opcją "Kup teraz".

--------------------
Pozdrawiam,
Szymon K

+Quote Post
studenc1k
dodano 24-09-2008, 20:08
Nr wypowiedzi: #27

Wypowiedzi: 34
Nr użytkownika: 761
Laptop: Toshiba Tecra A9

QUOTE(arikashi @ 21-09-2008, 14:17) *
w zadnym wypadku!
umowa zostaje zawarta na odleglosc i nadal obowiazuje 10 dniowy termin odstapienia od umowy.
pozdrawiam

Ja mam jednak nadal wątpliwości. Nie jestem jednak ekspertem, więc możliwe ze masz rację.
btw. regulaminy sklepów to na prawdę ciekawa lektura...

notebooki.pl
2. Złożenie zamówienia i otrzymanie e-maila potwierdzającego złożenie zamówienia nie jest równoznaczne z podpisaniem umowy cywilno-prawnej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
32. Informacje zawarte na stronie internetowej nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego; stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego.

komputronik
2. Informacja udzielona przez sprzedawcę o przyjęciu zamówienia do realizacji, na podstawie zaakceptowanej przez obie strony oferty, wysyłana poprzez pocztę elektroniczną, jest jednoznaczna z zawarciem umowy kupna/sprzedaży wiążącą obie strony transakcji.
2. Cena podana przy towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia.

--------------------
Toshiba Tecra A9
[ C2D T7500 2,2GHz ¦ 2GB DDR2 667MHz ¦ GMA X3100 ¦ Seagate 200GB 5400.4
] cooled by Zalman ZM-NC2000
E-MU 0202 + Alesis M1 Active Mk2
TrekStor DataStation 750GB

+Quote Post
Denver
dodano 26-09-2008, 11:16
Nr wypowiedzi: #28

Wypowiedzi: 72
Nr użytkownika: 11 069

a mi pan z x-kom`u powiedzial ze przy zakupie przez internet nie ma mozliwosci zwrotu laptopa w ciagu 10 dni gdy zostanie stwierdzony "zepsuty" pixel :|
jest to sprzeczne ze wszystkim co zostalo tu napisane :| Pan wyjasnil ze martwy pixel to slad uzytkowania i dlatego gdy przyjdzie do mnie laptop i stwierdze w nim martwy pixel to nie mam mozliwosci zwrotu. Szkoda bo chcialem tam lapka kupic:/

+Quote Post
Denver
dodano 26-09-2008, 12:09
Nr wypowiedzi: #29

Wypowiedzi: 72
Nr użytkownika: 11 069

EDIT:

Odpowiedz x-kom`u na maila w ktorym staralem sie wszystko wyjasnic:

"Witam serdecznie,

zapewne źle został Pan zrozumiany, prawo odstąpienia od umowy przysługuje w ciągu 10 dni od daty otrzymania towaru pod warunkiem, że zakupiony towar nie był używany. Martwe piksele nie mają z tą definicją nic wspólnego. Na jakiej podstawie twierdzi Pan, że działamy niezgodnie z prawem? Nie będziemy robili Panu problemów ze zwrotem, jeśli zakupiony przez Pana towar nie będzie używany. Można zatem rozpakować towar, uruchomić komputer i system operacyjny i na tej podstawie stwierdzić czy spełnia nasze oczekiwania. Nie można jednak komputera używać w sposób długotrwały."

no i si smile.gif

+Quote Post
grzechoo
dodano 26-10-2008, 18:00
Nr wypowiedzi: #30

Wypowiedzi: 76
Nr użytkownika: 12 495
Laptop: Samsung R560

Sorki, że odgrzewam kotleta, ale nie znalazłem odpowiedzi, a temat chyba odpowiedni

Czy mogę sprawdzić sprzęt przed zapłaceniem pieniędzy kurierowi?
Bo miałem taki nieprzyjemny przypadek, że przyszła do mnie kuchenka, zapłaciłem kurierowi i dopiero po tym zająłem się sprawdzaniem. Była uszkodzona, kurier spisał protokół i zabrał towar, ale pieniędzy już nie oddał, bo powiedział, że nie może.
I tym sposobem zostałem bez pieniędzy i bez kuchenki.

To samo tutaj, jeżeli się okaże że jest coś nie tak - muszę zapłacić za uszkodzony sprzęt którego, koniec końców, nie przyjmę?

--------------------
|| Samsung R560 || C2D P8400 @ 2,26GHz | NVidia GeForce 9600GT 512Mb DDR3 | 4Gb RAM DDR3 | Fujitsu 320Gb || Targus CN600 | Logitech B605 Nano ||

+Quote Post
eMobilne
dodano 26-10-2008, 20:48
Nr wypowiedzi: #31

Grupa: Subiekt
Wypowiedzi: 915
Nr użytkownika: 14 147

QUOTE(grzechoo @ 26-10-2008, 19:00) *
Czy mogę sprawdzić sprzęt przed zapłaceniem pieniędzy kurierowi?
Bo miałem taki nieprzyjemny przypadek, że przyszła do mnie kuchenka, zapłaciłem kurierowi i dopiero po tym zająłem się sprawdzaniem. Była uszkodzona, kurier spisał protokół i zabrał towar, ale pieniędzy już nie oddał, bo powiedział, że nie może.
I tym sposobem zostałem bez pieniędzy i bez kuchenki.

niestety, ale bedziesz musial najpierw zaplacic.
wynika to z tego, ze firma w ktorej pracuje dany kurier bierze odpowiedzialnosc za dostarczenie paczki.
jezeli otworzysz paczke i powiesz, ze jej nie chcesz to przy nie dokonaniu platnosci kurier ma mega problem.
ja jako sklep jej nie przyjme i bede domagal sie odszkodowania od firmy kurierskiej.

pamietaj jednak o tym, ze masz prawo paczke otworzyc przy kurierze.
nie moze on powiedziec, ze sie spieszy.
tylko on moze wypelnic protokol szkody, ktory jest jedynym dokumentem w przypadku domagania sie odszkodowania.

QUOTE(lukaszek1234 @ 23-09-2008, 10:07) *
sklep napisał mi że przy kurierze sprawdzam tylko taśmę i pudełko zawartość później sam czy tak mam zrobić jak radzicie??

jak to przed chwila napisalem.
sprawdz zawartosc paczki!

co zrobisz jak zamiast zamowionego laptopa otrzymasz najnowsze wydanie Wielkiej Encyklopedii Zwierzat?

ksiazka sama w sobie jest zapewne fajna pozycja, jednak zdziwienie Twoje moze byc mega wielkie.

kurier ma obowiazek w takim przypadku spisac protokol.
moze tam napisac, ze zamiast komputera byla ksiazka lub byl najnowszy model laptopa z odlaczonym juz wyswietlaczem.

QUOTE(szyno @ 23-09-2008, 12:48) *
Nie masz racji. Oferta, to oferta, a zastrzeżenie, że opublikowana "oferta" nie jest ofertą w rozumieniu KC jest wiążące.

wg mojej wiedzy jest tak jak napisalem.
oczywiscie moge sie mylic (co zreszta zdarza mi sie nawet czesto wink.gif ) i dlatego prosze o podanie paragrafu z KC, ktory sprawia, ze "zastrzeżenie, że opublikowana "oferta" nie jest ofertą w rozumieniu KC jest wiążące"

QUOTE(szyno @ 23-09-2008, 12:48) *
Nie jest również prawdą, że umowa zostaje zawarta po (w momencie) złożeniu zamówienia. Aby umowa mogła zostać zawarta musi zostać zaakceptowana przez wszystkie strony. W tym wypadku umowa zostaje zawarta po potwierdzeniu zamówienia, a nie w momencie jego złożenia. To nie aukcja z opcją "Kup teraz".

ok smile.gif
w taki razie dzis zmieniamy wszystkie ceny w naszym sklepie. bedziemy wszystko sprzedawac po 5 zl.
bedziemy mieli pelno zamowien, z ktorych nie bedziemy mogli sie wywiazac z wiadomych powodow.
ktos wreszcie pojdzie do sadu.
czy wiesz co powie sad? ja juz wiem bo sklep, w ktorym poprzednio pracowalem uslyszal to na wlasne uszy, a chodzilo o glupia pralke.
to nie jest licytacja to wlasnie jest kup teraz smile.gif
ja sprzedaje za okreslona cene. Ty kupujesz bo sie na nia godzisz.
do zawarcia umowy brakuje tylko Twojej zgody czyli zlozenia zamowienia.

wszystkie punkty w regulaminach, ktore mowia inaczej to...... hmm...... punkty w regulaminach wink.gif

QUOTE(studenc1k @ 24-09-2008, 21:08) *
Ja mam jednak nadal wątpliwości. Nie jestem jednak ekspertem, więc możliwe ze masz rację.
btw. regulaminy sklepów to na prawdę ciekawa lektura...

w takiej sytuacji pozostaje mi jedynie zaproponowac konsultacje z rzecznikiem konsumenta.
niech on osadzi, w ktorym momencie nastepuje zawarcie umowy przy zlozeniu zamowienia przez Internet.
smile.gif

+Quote Post
Kyle
dodano 26-10-2008, 23:13
Nr wypowiedzi: #32

Wypowiedzi: 443
Nr użytkownika: 3 994
Laptop: ThinkPad x61

QUOTE(arikashi @ 26-10-2008, 22:48) *
wg mojej wiedzy jest tak jak napisalem.
oczywiscie moge sie mylic (co zreszta zdarza mi sie nawet czesto wink.gif ) i dlatego prosze o podanie paragrafu z KC, ktory sprawia, ze "zastrzeżenie, że opublikowana "oferta" nie jest ofertą w rozumieniu KC jest wiążące"

tak, mylisz się. Art. 71 KC stanowi: "Ogłoszenia, reklamy, cenniki i inne informacje, skierowane do ogółu lub do poszczególnych osób, poczytuje się w razie wątpliwości nie za ofertę, lecz za zaproszenie do zawarcia umowy." Przepis ten zawiera zwrot "w razie wątpliwości". Wzmianka na stronie www, że cennik nie jest ofertą powoduje, że żadnych wątpliwości być nie może

w taki razie dzis zmieniamy wszystkie ceny w naszym sklepie. bedziemy wszystko sprzedawac po 5 zl.
bedziemy mieli pelno zamowien, z ktorych nie bedziemy mogli sie wywiazac z wiadomych powodow.

a jaki to by miało sens ekonomiczny? bawisz się w bezcelową prowokację intelektualną? w czasach opineo i innych taki sklep miałby baaardzo krótką historię

to nie jest licytacja to wlasnie jest kup teraz smile.gif
ja sprzedaje za okreslona cene. Ty kupujesz bo sie na nia godzisz.
do zawarcia umowy brakuje tylko Twojej zgody czyli zlozenia zamowienia.

"kup teraz" a cennik na www to dwie różne z prawnego punktu widzenia rzeczy. Przy "kup teraz" do zawarcia umow wystarczy kliknięcie kupna. Przy zakupie przez www - z reguły nie

w takiej sytuacji pozostaje mi jedynie zaproponowac konsultacje z rzecznikiem konsumenta.
niech on osadzi, w ktorym momencie nastepuje zawarcie umowy przy zlozeniu zamowienia przez Internet.
smile.gif

nie są nieomylni. Podobnie jak ludzie z UOKiK - widziałem wiele farmazonów przez nich wymyślonych. Ale jeżeli bardzo chcesz to przy okazji mogę się zapytać - mój kolega z ogólniaka jest rzecznikiem. Choć wiem, co powie smile.gif

--------------------
ThinkPad x61, Core2Duo 2.0 GHz 2 Mb, Ram 2 Gb, 120 Gb 5400 rpm, Vista HB EN

+Quote Post
Quaz
dodano 5-02-2009, 21:50
Nr wypowiedzi: #33

Wypowiedzi: 25
Nr użytkownika: 17 444
Laptop: Fujitsu Siemens Amilo Pi 1505

A czy zalecane jest kupowanie laptopa zimą? Boję sie troche, ze podróż lodowatym kurierskim blaszakiem przez całą Polske moze zniszczyc laptopa, szczególnie matryce. I ze to wyjdzie dopiero po jakims czasie.

Jak z tym jest?

+Quote Post
Morthal
dodano 5-02-2009, 22:01
Nr wypowiedzi: #34

Wypowiedzi: 6 257
Nr użytkownika: 1 258
Laptop: Compal FL90

Nie będzie z tym problemu. Ważne, aby nie włączać laptopa od razu po przyjeździe, a dopiero jak nagrzeje się do temperatury pokojowej.

--------------------
Compal FL90

> Intel Core 2 Duo T7300 2x2GHz
> nVidia GeForce 8600M GT 256MB GDDR2
> Kingston 2x1024 MB 667MHz
> Seagate Momentus 120 GB 7200rpm

Ostatnia recenzja: Acer Aspire 6935G

Najpierw czytaj, potem pytaj!

W drodze dwa maluchy: MSI Wind U210, HP Mini 5101.

+Quote Post
SnoozE5
dodano 17-04-2009, 15:27
Nr wypowiedzi: #35

Wypowiedzi: 30
Nr użytkownika: 19 127

w poniedzialek bede mial paczke z delem 1537 i jak rozumiem zawolac kuriera do domu otworzyc paczke czy nie ma uszkodzen fizycznych. Tu pytanie czy wlaczac go i sprawdzac czy dziala odrazu ? A moze czytac instrukcje powoli i wtedy kombinowac jak juz kurier odjedzie ? W razie co dogrywa sie ze sklepem ?

+Quote Post
Jan Korzeniowski
dodano 17-04-2009, 17:59
Nr wypowiedzi: #36

Apacz Tęga Głowa ;-)

Wypowiedzi: 1 519
Z: Bytom
Nr użytkownika: 11 670
Laptop: Dell D410

Otwierasz przy kurierze, sprawdzasz czy laptop jest cały, czy nie pęknieta/wylana matryca i nie ma żadnych widocznych uszkodzeń oraz czy jest kompletny. Jeśli tak to okej i kurier sobie idzie, jego już nie obchodzi jeśli nie działa coś, sprzęt dostarczył cały i zdrowy.

--------------------
Był sobie Samsung R560

Core 2 Duo P8400 2,26GHz @ 2,82GHz
4GB DDR3
GeForce 9600GT GDDR3 500/800/1250 MHz@ 690/960/1725MHz
Samsung 320 GB

3dmark06 7249 pkt

+Quote Post
Phalacrocorax
dodano 19-04-2009, 23:10
Nr wypowiedzi: #37

Wypowiedzi: 6
Nr użytkownika: 19 157

A czy wylana matryca może być widoczna tylko w momencie włączenia laptopa (to tak nawiązując do poprzednich wypowiedzi)? Rozumiem, można sprawdzić stan opakowania, otworzyć karton i wyjąć sprzęt, zobaczyć czy nie ma fizycznych obtłuczeń itd., oraz czy matryca jest w jednym kawałku. Ale włączanie urządzenia przy kurierze to trochę więcej roboty... za parę dni ma przyjść przesyłka i zastanawiam się czy jest sens w zabawę we włączanie (bo pewnie bateria zapakowana będzie osobno w szczelny woreczek wink.gif).

Poza tym wylanie matrycy związane jest z uszkodzeniem mechanicznym, a takie uszkodzenie powinno być widoczne już na samej obudowie bądź matrycy, mam rację?

Swego czasu zamówiłem monitor kurierem i przez myśl mi nie przeszło podpinanie go przy kurierze... wink.gif (oczywiście sam monitor dokładnie obejrzałem przed podpisaniem odbioru przesyłki kurierskiej)

+Quote Post
analfabeta
dodano 17-09-2009, 11:05
Nr wypowiedzi: #38

Wypowiedzi: 7
Nr użytkownika: 22 079
Laptop: _

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem: dogadać się, żeby sklep paczkę wysłał w nienaruszonym opakowaniu producenta, takie coś odbieram od razu i potem sam już sobie we własnym zakresie sprawdzam, jak coś nie gra to wale z tym do producenta?

+Quote Post
voorne
dodano 17-09-2009, 11:14
Nr wypowiedzi: #39

Wypowiedzi: 279
Nr użytkownika: 19 545
Laptop: Toshiba A300 i LG P310

o ile sie nie myle to przy tego typu zakupach masz prawo zwrócic towar bez podania przyczyny , tylko nie pamietam w jakim terminie wink.gif

--------------------
LG P310
13,3" LED
Core 2 Duo P8400 2x 2,26GHz
GeForce 9600GT GDDR3
4 GB DDR3
320GB

+Quote Post
analfabeta
dodano 17-09-2009, 11:16
Nr wypowiedzi: #40

Wypowiedzi: 7
Nr użytkownika: 22 079
Laptop: _

tak, wiem, ale chodzi mi o to, gdy np jest jakaś poważna usterka- rozlana matryca itd, czy w takim razie ten "myk" z nienaruszonym pudełkiem producenta działa?

+Quote Post

4 Strony: V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 17-11-2019 - 15:44