IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Test Dell Precision 15 7510, dostarczył kuzniewski.pl, testował Aleksander
Sylwester Cyba
dodano 2-02-2017, 23:47
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Administrator
Wypowiedzi: 9 833
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 1

Ruszyły testy mobilnej stacji roboczej Dell Precision 15 7510 z procesorem Intel Xeon E3-1505M v5 i kartą grafiki AMD FirePro W5170M.
http://www.kuzniewski.pl/k2260,laptopy-del...on-15-7510.html

Wpis ten zostanie zaktualizowany z chwilą opublikowania recenzji.

Gotowa recenzja:
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-...0.197780.0.html

Wypowiedź została zmodyfikowana przez Sylwester Cyba dnia 17-02-2017, 11:40

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
juh
dodano 7-02-2017, 20:26
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 84
Nr użytkownika: 53 692
Laptop: Aktualnie brak.

Jak wygląda jakość matrycy 4K. Czy nada się do obróbki fotografii? Szukam mobilnej stacji roboczej i ten laptop wpadł mi w oko.

+Quote Post
Mhelkir
dodano 9-02-2017, 19:24
Nr wypowiedzi: #3

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 1 053
Nr użytkownika: 35 681

Testy z Linuchem (RHEL i Ubuntu) bardzo proszę! smile.gif
Bardzo interesuje mnie porównanie do Zbooka G3 i Thinkpada P50 (bardziej ciekawi mnie 17" niż 15 no ale gdy się nie ma co się lubi...)
Oraz sprawdzenie wszelkich podawanych w sieci problemów, na pewno do sprawdzenia działanie portów przy wielu monitorach, oraz działanie przy wielu monitorach przy podpięciu przez stację dokującą,
thunderbolt3 pod linuxem, dźwięk po HDMI, możliwość pracy na samej integrze by dłużej działał na baterii itd. Wylistowanie opcji w BIOS, czy jest niestety "user-friendly" ?
Startowanie systemu z dysku m.2, i może coś jeszcze smile.gif

Tu jest raport z Linuxa pod P70 dla porównania: https://plus.google.com/+MarcMERLIN/posts/VfSK2aHZPHd
Tutaj info z używania 7710 użytkownika forum:
QUOTE(Bori @ 15-07-2016, 10:08) *
Kupilem Della o którym pisałem w wątku i mogę dodać swoją opinie. Niestety duże DPI jest problemem (sytuacje ratuje fakt że na codzien działam z monitorami stacjonarnymi z 100DPI) trzeba włączyć systemowo skalowanie ale nie na wszystkie aplikacje to działa.. Chociażby xterm któremu trzeba skonfigurawać ręcznie paramatery ma maksymalna wielkość czcionki 10x20 co jest wartością nieco za mała. Eclipse i AndroidStudio też wymagało zmian w konfiguracji i też nie dało się powiększyć wszystkich fontów i elementów graficznych tak samo. Także dla mnie wyższa rozdzielczość to duża wada.

Optimus. Liczylem na to że uda się uruchomić optimusa ale niestety działa tylko z jednym zewnętrznym monitorem, opcja 2 monitory przez stacje dokującą najwyrażniej oprogramowanie przerasta. Efekt laptop bez stacji to czas pracy na bateri to max 2h i permanetnie działający wiatrak. (Przy karcie Intelowej to czasem nawet pokazywało 4.5h). Natomiast nie emituje specjalnie hałasu wiec jest to akceptowałne.

Brigthness control, nie działą z klawiszy (tzn ustawia oczekiwaną aby natychmiast spaść do najniższej), lub też po resume nie pamięta ostatniej wartości i jest maksymalna.
Dziala z poziomu ustawień wiec nie jest to jakiś mega problem.

Mam 2 dyski NVME ktore w testach wypadaja rewelacyjnie odczyt ok 2500 MB / s. Ale jakos specjalnie nie odczuwam zmiany. Trzeba było w BIOSie wyłączyć opcje Intel raid aby instalator Linuxa je zauważył.

Jak to w Precionach jest sterowanie wiatrakami jest poza kontrola. Tzn mozna zmienic predkosc czy wyłączyć ale firmware po ok 1-2s skoryguje.
A wiatraki włączają się już od 40C.

To tyle jeśli chodzi o wady. Ciekaw jestem czy na WIndows któs ma 2 monitory poprzez stacje dokująca i działającego Optimusa. Wogołę interesował by mnie kontiguracje gdzie NVidia nie wyswietla obrazu ale jest możliwość używanie jejj do obliczeń.
Powód zmiany treści: zmieniłem drukowane litery na podkreślenie /tc

+Quote Post
Aleksander2708
dodano 14-02-2017, 20:39
Nr wypowiedzi: #4

Wypowiedzi: 92
Nr użytkownika: 56 984

@juh Choć testowałem wersję z matrycą FHD to opierając się na doświadczeniu z samym laptopem i posiłkując recenzją amerykańskiego kolegi, który miał wersję z interesującą Cię matrycą mogę Della Precisona 7510 spokojnie polecić do zastosowań graficznych.

@Mhelkir w momencie testowania Della miałem na stanie tylko jeden zewnętrzny monitor nie było z nim żadnych problemów. Stacji dokującej niestety nie dostałem także nie mogę się wypowiedzieć. Start systemu Windows z dysku m.2 jest naprawdę szybki.

+Quote Post
Sylwester Cyba
dodano 17-02-2017, 11:39
Nr wypowiedzi: #5

Grupa: Administrator
Wypowiedzi: 9 833
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 1

Recenzja tego laptopa została opublikowana.
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-...0.197780.0.html

--------------------

+Quote Post
bjorm
dodano 17-02-2017, 12:12
Nr wypowiedzi: #6

マツダ恋人

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 12 537
Nr użytkownika: 24 789

w 'za' powinna byc jednak chyba matryca smile.gif a ogolnie to mega brzydki ten precision, masakra, szkarada.

--------------------
DESKTOP: HP 800 G4 | i5-8500 | 64GB RAM | 1.5TB NVMe | 40" 4K |
LAPTOP: HP X360 1030 G3, Dell Chromebook 13

eGPU: PE4L 2.1b, AGA, Mantiz Venus

+Quote Post
tojaro
dodano 17-02-2017, 12:57
Nr wypowiedzi: #7

Wypowiedzi: 288
Nr użytkownika: 66 919
Laptop: MacBook Pro 13, Macbook 12" + PC, Zbook 15 G5

tyle minusów i wyróżnienie redakcji? Jednak wolę recenzje z punktacją aby móc sprawdzić co i gdzie jest lepsze, gdy coś z czymś porównać. I tak: dość głośna, ciężka, brudząca się, ze średnią matrycą i wolnymi dyskami i urządzeniami wskazującymi dodatkowo z krótkim czasem pracy na jednym aku (no bo jak testujący kiedyś stwierdził: czy aby stacja nie powinna miec ich kilku) zostaje Idealnym wyborem dla profesjonalistów... Pokrzywdzeni ci profesjonaliści smile.gif

+Quote Post
Master_one
dodano 18-02-2017, 13:56
Nr wypowiedzi: #8

Wypowiedzi: 9 227
Nr użytkownika: 46 945
Laptop: XPS M1530, X220

Czy te xeony są lutowane? Czy wymienne?

+Quote Post
Aleksander2708
dodano 18-02-2017, 19:41
Nr wypowiedzi: #9

@bjorm być może masz rację (w recenzji Della 3510 była w plusach) jednak w testowanym egzemplarzu Della 7510 w moim odczuciu były zbyt rażące uloty światła.

@tojaro być może nie śledzisz trendów wystarczająco długo, ale pokrzywdzeni są wszyscy użytkownicy sprzętu - throttling termiczny, throttling ze względu na przekroczenie TDP, black bleeding, kijowe gładziki bez przycisków - rzadko kiedy użyteczne, lutowane procesory i inne podzespoły, wbudowane akumulatory (często o mniejszej pojemności niż w nominalnym poprzedniku) wymieniać mógłbym jeszcze długo przechodząc jednak do sedna wśród wszechogarniającego szajsu czasem trzeba nieco obniżyć kryteria. Ponadto żeby dostać wyróżnienie redakcji laptop nie musi być idealny, musi mieć to coś - coś co sprawia, że wyróżnia się na tle innych Dell 7510 ma - ma wydajność, która się nie krztusi dla mnie to w dzisiejszych czasach naprawdę dużo. Czy cofnę swoje słowa o wymienialnych akumulatorach i długiej pracy, którą powinny zapewniać stacje robocze - nie nie cofnę dalej uważam jak uważałem dlatego w minusach są "krótkie przebiegi na akumulatorze".

@Master_one tu idealnie pasuje wypowiedź tojaro - "pokrzywdzeni ci profesjonaliści" - nowe mobilne Xeony są lutowane.

+Quote Post
tojaro
dodano 19-02-2017, 14:32
Nr wypowiedzi: #10

Wypowiedzi: 288
Nr użytkownika: 66 919
Laptop: MacBook Pro 13, Macbook 12" + PC, Zbook 15 G5

wśród wszechogarniającego szajsu czasem trzeba nieco obniżyć kryteria.

no i o to właśnie chodzi. Dlaczego obniżacie kryteria? Jak słabo ocenicie, to nie dostaniecie kolejnego sprzętu do recenzji? Jaki byłby kłopot aby laptop, który dostaje 50% w waszej skali był proponowany jako szrot do domu a ten co 75% - już znośny - to do pracy? A tak straszydła do zabawy są czasami lepiej oceniane od zacnie zbudowanego. Pisałem zaczepnie, bo nie chodzi mi o to, że ten precision jest kiepski ale, że np. zbook 15g3 przy bardzo podobnych plusach i minusach nie zdobył waszego uznania. Tak jest, czy chodzi o kolejność recenzowania i dziś byłby potraktowany nieco łagodniej. Bo z waszego niepisanego rankingu stacji roboczych wyczytałbym, że miejsce: 1 - Lenovo P50, 2 - Dell 7510, 3 - HP Zbook 15G3, 4 - Fujitsu h760, 5 - Dell 3510. Dobrze poukładałem?

+Quote Post
EB4U
dodano 19-02-2017, 15:09
Nr wypowiedzi: #11

aka Pan Okoliczny

Wypowiedzi: 7 007
Z: UK
Nr użytkownika: 58 820
Laptop:  + HP

QUOTE(Aleksander2708 @ 18-02-2017, 17:41) *
pokrzywdzeni są wszyscy użytkownicy sprzętu - throttling termiczny, throttling ze względu na przekroczenie TDP, black bleeding, kijowe gładziki bez przycisków - rzadko kiedy użyteczne, lutowane procesory i inne podzespoły, wbudowane akumulatory (często o mniejszej pojemności niż w nominalnym poprzedniku) wymieniać mógłbym jeszcze długo przechodząc jednak do sedna wśród wszechogarniającego szajsu czasem trzeba nieco obniżyć kryteria

A gdzie redakcyjny obiektywizm ?

Coś za coś - lutowane podzespoły i wbudowane baterie to cena za mobilność i długi czas pracy z dala od gniazdka - takie są trendy, widocznie tego chce konsument i to się sprzeda(je).

A gładziki bez przycisków - w Macbookach nie ma ich od lat i jakoś popyt na nie jest nadal spory.

+Quote Post
Aleksander2708
dodano 20-02-2017, 17:44
Nr wypowiedzi: #12

QUOTE(tojaro @ 19-02-2017, 13:32) *
wśród wszechogarniającego szajsu czasem trzeba nieco obniżyć kryteria.

no i o to właśnie chodzi. Dlaczego obniżacie kryteria? Jak słabo ocenicie, to nie dostaniecie kolejnego sprzętu do recenzji? Jaki byłby kłopot aby laptop, który dostaje 50% w waszej skali był proponowany jako szrot do domu a ten co 75% - już znośny - to do pracy? A tak straszydła do zabawy są czasami lepiej oceniane od zacnie zbudowanego. Pisałem zaczepnie, bo nie chodzi mi o to, że ten precision jest kiepski ale, że np. zbook 15g3 przy bardzo podobnych plusach i minusach nie zdobył waszego uznania. Tak jest, czy chodzi o kolejność recenzowania i dziś byłby potraktowany nieco łagodniej. Bo z waszego niepisanego rankingu stacji roboczych wyczytałbym, że miejsce: 1 - Lenovo P50, 2 - Dell 7510, 3 - HP Zbook 15G3, 4 - Fujitsu h760, 5 - Dell 3510. Dobrze poukładałem?

Wiedziałem, że zjadło mi jedną literkę - „wśród wszechogarniającego szajsu Z czasem trzeba nieco obniżyć kryteria.

Dlaczego obniżamy kryteria? Cóż dlatego, że gdyby porównywać współczesne laptopy do tych sprzed paru lat to dostałyby wedle Twoich ulubionych % max z 30%. Oceniać niestety należy przez pryzmat tego co jest dostępne na rynku, a wspominać z rozrzewnieniem to można sobie tu na forum. „Straszydła do zabawy” oceniane są przez pryzmat „straszydeł do zabawy” nie ma sensu porównywać sportowego samochodu i ciężarówki toteż staram się nie porównywać „straszydeł do zabawy z stacjami roboczymi. Jeśli chodzi o Zbooka 15G3 to przegrał o włos – wentylatory w trybie przeglądania internetu emitujące 34,5dB w wygłuszonym pomieszczeniu były dla mnie zbyt irytujące.
To jak sobie chcesz poukładać ranking zależy tylko i wyłącznie od Twoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz czasu pracy na baterii to Dell 7510 spadnie na ostatnie miejsce, jeśli nie potrzebny Ci procesor Xeon a chcesz zaoszczędzić trochę grosza Dell 3510 wskoczy na pierwsze itd.

QUOTE(EB4U @ 19-02-2017, 14:09) *
A gdzie redakcyjny obiektywizm ?

Spotykasz go na każdym kroku, a fragment który zacytowałeś jest nim wręcz przesiąknięty.

Coś za coś - lutowane podzespoły i wbudowane baterie to cena za mobilność i długi czas pracy z dala od gniazdka

To rozumiem jest taki niesmaczny żart tak?

- takie są trendy, widocznie tego chce konsument i to się sprzeda(je).

Konsument nie ma bladego pojęcia jaka jest różnica pomiędzy procesorem MQ a HQ, ani też nie jest świadom zużycia baterii przy ciągłym jej doładowywaniu. Konsument łyknie co mu w sklepie doradzą chyba że jest na tyle oświecony żeby przeczytać recenzje lub choćby zapytać na forum.

A gładziki bez przycisków - w Macbookach nie ma ich od lat i jakoś popyt na nie jest nadal spory.

„Palenie poważnie szkodzi Tobie i osobom w Twoim otoczeniu” a ile osób dalej pali? Z 50% populacji?

+Quote Post
kamilo23
dodano 20-02-2017, 23:14
Nr wypowiedzi: #13

Hejter HP

Wypowiedzi: 2 347
Nr użytkownika: 47 608
Laptop: ¯_(ツ)/¯

Czyli nowsze wersje kart ATI potrafią mniej się grzać od nvidi. No to ciekawe teraz w sumie. Zawsze wydawało mi się że Nvidia potrafi się mniej grzać, jak u siebie zmieniałem z ATI. Wygląda to tak że czerwoni uczą się na swoich błędach.

--------------------
HP EliteBook 8770w DC3 i7 3920xm nVidia Quadro K5000M

+Quote Post
_apsik
dodano 21-02-2017, 0:23
Nr wypowiedzi: #14

Kiek nich in't Muuslock,kiek in de Sünn

Grupa: Koneser
Wypowiedzi: 7 962
Z: N'ham
Nr użytkownika: 6 580

cyt."Nie spodobał mi się także akumulator wymagający zdjęcia pokrywy serwisowej przed wymianą"

nie bardzo rozumiem teraz-skomplikowane i czasochlonne dla Ciebie czy zbyt proste do wymiany bo trzeba przesunac zatrzask od klapy serwisowej?Hmm- jednak pewnie zupelnie cos innego.Pewnie miales zly dzien piszac o tym.

cyt."brak dostępu do wentylatora po zdjęciu klapy serwisowej"

tam sa dwa wentylatory czy tez sie jednak myle?wyciagniete sa w niecale 10 minut raz na rok czy moze dwa akceptalny czas jak dla mnie.Zwykly konsument (jak piszesz) nawet o tym nie bedzie myslal zeby cos takiego zrobic.

--------------------
Dell XPS M1530 Crimson Red

+Quote Post
str24
dodano 16-06-2017, 17:25
Nr wypowiedzi: #15

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 26
Nr użytkownika: 67 654

Czy wie ktoś co to za matryca?

Part number: R52WF
Description: LIQUID CRYSTAL DISPLAY, 15.6FHD, IN PLANE SWITCHING, AG, EDP1.2, LEGEND

Mam obawy że zapłaciłem za coś innego smile.gif

+Quote Post
str24
dodano 20-06-2017, 23:23
Nr wypowiedzi: #16

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 26
Nr użytkownika: 67 654

Naprawdę nikt nie wie jaka matryca w 7510 może ukrywać się pod kodem R52WF (według specyfikacji po service tag)?

Jak szukam w necie to ślady prowadzą do LG, ale z HWINFO i AIDA64 dostaję numery (156HL, 2VH5N, SDC824F) które wskazują na Samsunga.

Pomoże ktoś?

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 3-04-2020 - 19:40