IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

2 Strony: V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Prawdy i Mity, na temat laptopów
kelderek
dodano 4-09-2010, 22:17
Nr wypowiedzi: #1

nynuś

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 6
Nr użytkownika: 31 721

Witam, na początek od razu z grubej rury.

Znamy sporo obiegowych opinii o laptopach które nie zawsze muszą być prawdą, myślę że można by wrzucić to w jeden temat.
Odpowiadajcie w nim na opinie i dodajcie nowe z kolejnymi numerami by i inni mogli później i na nie odpowiedzieć. Wystarczy pisać "prawda" lub "nieprawda" a jeśli ktoś bardzo potrzebuje niech napisze również zwięźle dlaczego tak uważa.

Nie chcę tutaj powodować niepotrzebnych kłótni tylko zebrać opinie. Jeśli na jakiś konkretny temat był wątek to przepraszam że nie dość dobrze użyłem szukajki, jednak chciałem też zrobić temat zestawiający.
Zgodzę się że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, to co było 3 lata teraz może być na odwrót, i często złą markę (lub dobrą) wyrabia jeden model.

Zatem

1. Acer (emachines, packard bell) to laptopy tanie więc i kiepskiej jakości (ubogie, awaryjne, tandetne)

2. Każdy producent w laptopie poniżej 1000USD (czyli 3000zł) używa najgorszych komponentów co za tym idzie nie ma sensu kupować tak tanich laptopów

3. Toshiba montuje wolne dyski (5400rpm) i ma słabej jakości matryce 15calowe (za to 17calowe full hdtv są już dobre)

4. Najczęściej serwisowanymi laptopami po gwarancji są Acer, Asus, Fujitsu-Siemens, Benq

5. Asusy są tak często na serwisach ponieważ dużo się ich sprzedaje

6. Z kolei najrzadziej serwisowanymi po gwarancji są HP i Toshiba

7. Toshiba to w ogóle najlepsza marka notebooków

8. Lenovo bez względu na cenę używa słabych komponentów i ma awaryjne touchpady

9. Fujitsu-Siemens montuje słabe moduły wifi

10. Sony vaio są podatne na uszkodzenia dysków

11. Strzeż się drogiego della składanego w polsce

12. W samsungach siadają po roku matryce

Takie i podobne opinie zasłyszałem głównie od dwóch osób - obie w moim mniemaniu powinny znać się na rzeczy. Jeden to informatyk w mojej firmie, a drugi to znajomy współpracujący ze sklepem-serwisem komputerowym na południu polski.

Zapraszam do odpowiadania i dodawania "podpunktów"
Pozdrawiam
Kel

Ps. przydałby się wątek z informacjami gdzie poszczególni producenci mają swoje serwisy. Wiem że np. Benq wycofał się z laptopami z polski i jest jeden serwis gdzieś za krakowem który czekając na części trzyma laptopy nawet i dwa miesiące.
Go to the top of the page

+Quote Post
koncertownik
dodano 4-09-2010, 22:37
Nr wypowiedzi: #2

postać kontrowersyjna

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 9 195
Z: Tychy
Nr użytkownika: 12 055
Laptop: A co to ?

QUOTE(kelderek @ 4-09-2010, 23:32) *
1. Acer (emachines, packard bell) to laptopy tanie więc i kiepskiej jakości (ubogie, awaryjne, tandetne)

Stosunkowo tanie, ale przeciętnej jakości.

2. Każdy producent w laptopie poniżej 1000USD (czyli 3000zł) używa najgorszych komponentów co za tym idzie nie ma sensu kupować tak tanich laptopów

Mit.

3. Toshiba montuje wolne dyski (5400rpm) i ma słabej jakości matryce 15calowe (za to 17calowe full hdtv są już dobre)

Wielu producentów montuje dyski 5400 rpm, niektóre 5400rpm są szybsze od niektórych 7200rpm.

Sporo HP Pavilionów trafia na serwis.

Moim zdaniem IBM... aj sory, teraz ThinkPad'y robione są przez Lenovo. smile.gif

Nie bardziej niż laptopy innych producentów.

11. Strzeż się drogiego della składanego w polsce

Mam taniego Della składanego w Polsce i ma się bardzo dobrze.

Matryce potrafią siadać? smile.gif
A jeśli chodzi o awarie... to nie częściej niż u innych producentów.

--------------------
Nie udzielam porad na priv! Masz pytanie? Zadaj je na forum.

+Quote Post
lapciarz
dodano 4-09-2010, 22:48
Nr wypowiedzi: #3

epny

Wypowiedzi: 1 811
Nr użytkownika: 19 465

13. Informatycy nie znają się na hardware i software, ale piszą fajne programiki w TurboPascalu.
14. Laptopy kupowane do AutoCAD-a przepracowują 1% roboczogodzin z AutoCAD-em.
15. W jedynej [naciąganej] 1000 razy pokopiowanej w sieci statystyce awaryjności wygrywa ASUS.
__15a. Statystyki są prawdziwą prawdą, to oczywista oczywistość.
16. Marka notebooków gwarantuje swoją najlepszość na wszystkie serie i odmiany poprzez swoją markowość.
17. Najwartościowsze są opinie posiadaczy 3 noteboków w życiu. Dwa mu się zepsuły, jeden nie. Stąd pewnik, że marka jednego niezepsutego notebooka gwarantuje niezawodność.
18. Fujitsu-Siemens nadal istnieje, tak samo jak IBM-Lenovo.
19. Opinie dwóch osób, to wystarczająca reprezentacyjna próbka opiniotwórcza.
20. Wystarczy poczytać przypadkowe opinie w sieci, żeby ustalić prawdziwą wartość marki.
21. [oczko] Tylko 64-bity. Nic innego nie ma sensu.

P.S. Tytuł wątku: Prawda i mity. Znajdźcie, które z punktów to prawda, a które mity :-)

+Quote Post
ncf
dodano 5-09-2010, 1:17
Nr wypowiedzi: #4

epny

Wypowiedzi: 1 009
Nr użytkownika: 19 905

Generalnie przytoczone tu tezy są fałszywe a w najlepszym przypadku niezbyt szczęśliwie sformułowane.Bo cóż to za prawda jest zawarta w stwierdzeniu nr 5 mówiącym, że : " Asusy są tak często na serwisach ponieważ dużo się ich sprzedaje ". Oznacza to ni mniej ni więcej jak to, że są awaryjne tak jak i inne albo nawet, że są mniej awaryjne od pozostałych laptopów . Nie do obrony jest nawet teza nr 1 mówiąca, że "tanie to znaczy tandetne i awaryjne".

+Quote Post
pretor
dodano 5-09-2010, 9:30
Nr wypowiedzi: #5

Użytkownik Forum

Wypowiedzi: 533
Nr użytkownika: 27 603
Laptop: Dell Latitude E7450

Podobnie jest w przypadku dysków seagate, wiele osób psioczy na tą firmę i wypisuje głupoty o ich awaryjności. Prawda jest taka, że są to dyski bardzo popularne o najlepszym stosunku ceny do jakości i parametrów. Udział w rynku to ponad 90 % i jeśli są negatywne opinie to dlatego, że konkurencja nie istnieje. Jeśli coś się stanie z dyskiem na gwarancji bez pytania wymieniają na nowy. Problem może być z danymi na dysku, ale w większości przypadków zaawansowani użytkownicy stosują macierze raid.

Wracając do mitów:

1. Nie mam zdania.

2. Możliwe.

3. Nie mam zdania.

4. Nie wiem.

5. Możliwe.

6. Nie wiem.

7. Kiedyś była jedną z lepszych.

8. Gdy amerykańską firmę przejmują Chińczycy, to można spodziewać się wszystkiego.

9. Nie wiem.

10. Nie wiem.

11. Nie mam zdania.

12. Nie wiem.

+Quote Post
reklama
dodano 5-09-2010, 9:30
Nr wypowiedzi: #

.

Quote Post
joker77
dodano 5-09-2010, 9:45
Nr wypowiedzi: #6

fachman

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 315
Nr użytkownika: 8 102
Laptop: Asus X55sv T9300, Inspiron mini 1012 HD, Samsung RV511

Ja tylko w jednej sprawie

11. - fabryka w Łodzi jako jedyna produkuje topowy model Precision - znaczy się nie kupować go?

--------------------
Dell mini 1012 Crystal HD 1366x768
Programy na zlecenie
Imprezy na żywo - Oglądaj na żywo - Transmisje których nie zobaczysz w TV

+Quote Post
Tomasz Cyba
dodano 5-09-2010, 10:07
Nr wypowiedzi: #7

Naczelny Notebookcheck.pl

Grupa: Naczelny
Wypowiedzi: 22 204
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 2

No i mamy pierwszy efekt szerzenia się mitu...

@kelderek
Daj może disclaimera, że "opinie zamieszczone w mojej wypowiedzi są tylko i wyłącznie zasłyszanymi przeze mnie opiniami", żeby ktoś nie zaczął ich pochopnie wiązać z naszym forum. Ja odcinam się grubą czarną kreską od tych głupot.

--------------------

+Quote Post
wacek_1984
dodano 5-09-2010, 10:58
Nr wypowiedzi: #8

Jestem tylko w połowie zły

Wypowiedzi: 4 818
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 20 988
Laptop: T420, T705, PC

A ja odpiszę z własnego doświadczenia:]

T500 i T400 są dużo gorzej wykonane od T61;)

--------------------
Chodzi o to czy istnieje kraniec wszechświata i czy jest on otoczony drutem kolczastym.

+Quote Post
t34
dodano 5-09-2010, 14:25
Nr wypowiedzi: #9

fachman

Wypowiedzi: 363
Nr użytkownika: 29 178

Jako człowiek który od jakiegoś czasu w laptopach grzebie, dorzucę swoje trzy grosze:

Packardbell to notebooki dość rzadkie w polsce, nie mniej jednak kilka modeli mi się przez ręce przewinęło i nic złego o nich powiedzieć nie mogę. Wychwalał też nie będę - laptopy jak każde inne.
Z Acerami to poczęści prawda - chociaż elektronicznie są przyzwoite, to wykonanie i konstrukcja obudowy pozostawia wiele do życzenia (zobaczcie np model 6920 i bliźniacze)

W wiekszosci laptopów występują dyski 5400rpm kilku znanych producentów: WD, Samsung, Segate, Toshiba, Hitachi(najrzadsze).
Z matrycami podobnie - wszystkie są produkowane przez Samsunga, LG/philips, Chunghwa, sharp itd. Wszystkie produkty są podobnej, niemal identycznej jakości. Ewentualne 'uszkodzenie' matrycy zależy od stopnia jej używania/zużycia oraz jej obudowy (naprężenia, wygięcia)

4. Najczęściej serwisowanymi laptopami po gwarancji są Acer, Asus, Fujitsu-Siemens, Benq

Najczęściej serwisowanymi laptopami są laptopy z układami nvidii, padają wszystkie niezależnie od marki. Do czołówki jednak dopisałbym HP z ich sławnymi seriami dv (procki amd turion + mostki nvidii) które padały i padają masowo (nie ma dnia żebym przynajmniej jednego HP nie robił). Cóż, notebooki tanie, wiara nakupiła tego miliony a teraz mamy robote. Podziękowania w stronę nvidii. Tak w ogóle to jeśli chodzi o żywotność laptopów - wszystkie to kicha, wszystkie sie psują.

5. Asusy są tak często na serwisach ponieważ dużo się ich sprzedaje

Wszystkie notebooki są często na serwisie smile.gif

Wspomniane wczesniej HP to jedne z najbardziej awaryjnych i najczesciej serwisowanych notebooków.

Powiedz to użytkownikom serii A200 happy.gif. Nie ma najlepszej marki laptopów- są tylko udane serie.

8. Lenovo bez względu na cenę używa słabych komponentów i ma awaryjne touchpady

Komponenty raczej te same co u innych, touchpady ALPSa w którychśtam modelach (nie pamietam) świrują.

9. Fujitsu-Siemens montuje słabe moduły wifi

Montuje intela atherosa albo broadcoma(b. rzadko). Czyli to co inni. Czyli wszyscy montują słabe?
W niektorych modelach FS(zwlaszcza starszych) jest troche kiszkowato zrobiona antena wifi, przez co laptop ma slaby zasieg. Pomaga przepięcie przewodów antenowych main/aux .

Bezedura. Inna sprawa że sony mimo 'renomy' (ktora nie wiem skąd sie wzieła) i dużo wyższej ceny niż podobne konfiguracyjnie odpowiedniki innych producentów serwuje zwykłą KICHĘ. Jak ktoś robi na serwisie to wie o czym mowa smile.gif W dodatku prezenciki w stylu niewymiarowe i koszmarnie drogie matryce w wiekszosci modeli sony... (na allegro facet od miesiaca wystawia sony 'fajo' z peknieta matrycą 16.4, jakoś sprzedać nie może, a przynajmniej nie po takiej cenie jakby chciał smile.gif )

Samsung jest swoistym nowicjuszem jesli chodzi o laptopy. Z tymi matrycami to niestety prawda - 'nienajnowsze' już modele miały zrobione bardzo słabe ramki i zawiasy, przez co matryca 'pracowała' i jak ktoś zamykał często laptopa trzymając za 1 róg to matryca po pewnym czasie takiego zamykania pękała.
Pozatym samsung sam produkuje matryce, ktorych uzywają inni producanci (Toshiba, Asus, Acer, HP), jakoś tam sie nie sypią?

+Quote Post
_apsik
dodano 5-09-2010, 15:11
Nr wypowiedzi: #10

hanys

Grupa: Koneser
Wypowiedzi: 7 893
Nr użytkownika: 6 580

QUOTE(joker77 @ 5-09-2010, 11:00) *
Ja tylko w jednej sprawie

11. - fabryka w Łodzi jako jedyna produkuje topowy model Precision - znaczy się nie kupować go?

moje obydwa modele dell precision m4500 -wyprodukowane made in china.
tak sie wogole zastanawiam co oni tam w lodzi jeszcze skladaja w calosc.

no i podpisuje sie pod wypowiedzia tomka obydwoma rekami i nogami.

--------------------
Dell XPS M1530 Crimson Red

+Quote Post
midzi
dodano 5-09-2010, 15:42
Nr wypowiedzi: #11

hanys

Wypowiedzi: 6 297
Z: Wołomin
Nr użytkownika: 16 162
Laptop: MSI GT683 & Samsung R560 & Lenovo R500 i starocie

QUOTE(t34 @ 5-09-2010, 14:40) *
Samsung jest swoistym nowicjuszem jesli chodzi o laptopy. Z tymi matrycami to niestety prawda - 'nienajnowsze' już modele miały zrobione bardzo słabe ramki i zawiasy, przez co matryca 'pracowała' i jak ktoś zamykał często laptopa trzymając za 1 róg to matryca po pewnym czasie takiego zamykania pękała.

Podpisuję się pod tym. Rzeczywiście ramki w kilku modelach tej firmy miały tendencje do pękania. Ramka w Samsungu R560 pękła mi już dwukrotnie, serwis ją szybko i bezproblemowo wymieniał, ale fakt jest faktem. Obecnie pęka po raz trzeci smile.gif

--------------------

+Quote Post
Manianek
dodano 7-09-2010, 12:12
Nr wypowiedzi: #12

yyy Którędy prosto?

Wypowiedzi: 1 397
Nr użytkownika: 29 837
Laptop: ACER TimelineX 5820Tg

Bardzo powszechny mit:
Laptopy nie są do grania od tego są konsole...

Jak to nie są do grania?? Nie można na nich pograć?? No oczywiście na jednym lapku zagramy w Szachy a na innym w Crysisa, zależnie od możliwości sprzętowych. Ale żeby się nie dało?? Jak ekranik za mały dla nas to podpinamy do TV, kupujemy pady i gra się jak na konsoli rolleyes.gif

Komputery mają to do siebie, że są uniwersalne i pod tym względem przebijają konsole.

--------------------
Chętnie pomagam na PW, choć oczywiście lepiej byłoby, jakbyś założył temat, gdzie wgląd mieliby wszyscy zainteresowani.

Acer E5-571G | Intel Core™ i5-5200U 2,2-2,7 GHz (Turbo Boost) HT 3MB Cache | 2x4 GB 1600 MHz DDR3 RAM | | IntelŸ HD Graphics 5500 / Nvidia GeForce 840M 2048MB GDDR3 VRAM | 15,6'' 1920x1080 + Monitor BENQ GW 2255 21,5'' 1920x1080 | SSD Crucial mx100 256 GB | Windows 7 Professional 64 bit

Był: Acer TimelineX 5820TG-5454G50MN

+Quote Post
C3LIN
dodano 9-06-2011, 14:12
Nr wypowiedzi: #13

cielepa
*

Wypowiedzi: 17
Z: Tichau
Nr użytkownika: 35 480

Powiedz to użytkownikom serii A200 . Nie ma najlepszej marki laptopów- są tylko udane serie.
Posiadam Tośkę A215 - 7425 zakupioną na Bestbuy.com jest już ze mną 42 miesiące i nic się z nią nie dzieje. I nie jest to odosobniony przypadek. Paru znajomych używa z powodzeniem Tosiek A300/L300 nikt nie narzeka :] Ps. Co do Hp + Nvidia tu się zgodzę kumpel miał Compaqa Presario który od Hp Dv różni się tylko znaczkiem, był już w serwisie 3 razy. Problemem zawsze była karta graficzna.

--------------------
Kupię części do TOSHIBA TECRA R10.

+Quote Post
mastha212
dodano 9-06-2011, 16:13
Nr wypowiedzi: #14

miglanc

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 175
Nr użytkownika: 1 945

Po pierwsze zdaje się, że usera kojarze z innego forum, bo bardzo podobny topic czytalem juz wczesniej. A co do wymienionych punktow to wszystkie co do jednego do zbior farmazonow i dowod jak to niby "znawcy" faktycznie maja pojecie o tym o czym mowia. W ogole nie nalezy sie brac powaznie tego typu zalozen, bo sa po prostu bledne.

--------------------
Thinkpad X120e + XPS L702x

+Quote Post
mikkuss
dodano 29-06-2011, 14:59
Nr wypowiedzi: #15

Hodowca Jedwabników

Wypowiedzi: 288
Z: Utrecht
Nr użytkownika: 38 435
Laptop: Lenovo Y700 250SSD

QUOTE(Manianek @ 7-09-2010, 13:14) *
Bardzo powszechny mit:
Laptopy nie są do grania od tego są konsole...

Jak to nie są do grania?? Nie można na nich pograć?? No oczywiście na jednym lapku zagramy w Szachy a na innym w Crysisa, zależnie od możliwości sprzętowych. Ale żeby się nie dało?? Jak ekranik za mały dla nas to podpinamy do TV, kupujemy pady i gra się jak na konsoli rolleyes.gif

Komputery mają to do siebie, że są uniwersalne i pod tym względem przebijają konsole.

Ja się pod tym podpiszę. Nie mogę znieść jak ludzie mówią że na laptopach nie da się grać, ponieważ są słabe. Bo ktoś powie że nie pogram w Crysisa na full detalach to odrazu skreśla całą linię notebooków, a ruszyć tyłka się na żadne forum nie chce, aby poczytać o wydajnościach laptopów. Takim ludziom chętnie poleciłbym RTVeuroAGD, niech biorą starocie.

+Quote Post
Gosc_limo_*
dodano 30-06-2011, 17:21
Nr wypowiedzi: #16

Gość

Grać się da, ale zależy w co i generalnie jest to niezbyt przyjemne zajęcie ze względu na emitowane ciepło i hałas (choć znajdzie się pewnie parę modeli z naprawdę wysoką kulturą pracy).

Laptopy budżetowe (tak do ok. 3000PLN) solidnością generalnie nie grzeszą - tani plastik rządzi, tańsze podzespoły o krótszej żywotności i gorszej jakości (akumulatory, wentylatory, matryce itd). Pewne błędy konstrukcyjne widać od razu np. wystające użebrowanie osłony wentylatora (geniusze z Toshiby muszą się ratować wtedy dodatkowym użebrowaniem poprzecznym), pokrywa ekranu zasłaniająca otwory wentylacyjne, skrzypiące zawiasy, prosty wtyk zasilacza (dociążony filtrem przeciwzakłóceniowym), umiejscowienie portów...

Poza tym fajnie serwisować zmyślnie zaprojektowany sprzęt - prościej, szybciej i minimum operacji narażających sprzęt na uszkodzenia (delikatne złącza, gniazda na wkręty itd).

+Quote Post
kony
dodano 8-03-2014, 17:27
Nr wypowiedzi: #17

epny

Wypowiedzi: 597
Nr użytkownika: 56 939
Laptop: Lenovo T430

QUOTE(wacek_1984 @ 5-09-2010, 10:36) *
A ja odpiszę z własnego doświadczenia:]

T500 i T400 są dużo gorzej wykonane od T61;)

Moglbys napisac czemu? Pytam z ciekawosci, poniewaz sam nigdy nie posiadalem T61, a myslalem, ze cala seria T jest podobnej jakosci.

--------------------
Moje byłe eGPU: T430, Pe4l 2.1b, GTX 560Ti
Moje kolejne byłe eGPU: T430, EXP GDC 8.0, GTX 670
h y p e r b o o k | g a m e r a g o n | x t r e e m | d r e a m m a c h i n e s
Moje lapki: Compaq Presario V2000 -> Toshiba Satellite L500 -> stary Dell -> Panasonic Toughbook CF-71 -> Lenovo Thinkpad T430

+Quote Post
Bagins
dodano 8-03-2014, 19:05
Nr wypowiedzi: #18

epny

Wypowiedzi: 547
Z: Białystok
Nr użytkownika: 36 260
Laptop: HP dv6-6030ew, Lenovo x200

Hah.... Na pewno po 4 latach od postu dotyczącego pytania użytkownik Ci odpisze smile.gif

--------------------
HP dv6-6030ew (i7-2720QM, 16GB RAM, Radeon 6770M, SSD+HDD)
Lenovo X200 (C2D P8600, 4GB RAM, SSD, Gobi2000 z Aero2)

+Quote Post
nowiutki
dodano 8-03-2014, 19:15
Nr wypowiedzi: #19

hanys

Wypowiedzi: 8 205
Nr użytkownika: 37 490

Odpisze bo wacek_1984 nadal ma "fioła" (oczywiście pozytywnego) na punkcie Thinkpadów na tym forum tongue.gif

--------------------
eGPU.pl - mój blog o tematyce zewnętrznych kart graficznych do laptopów

+Quote Post
andy101
dodano 8-03-2014, 19:53
Nr wypowiedzi: #20

karlus

Wypowiedzi: 62
Nr użytkownika: 55 994

Potwierdzam wacek_1984 zna się na rzeczy. Zameczałem go pytaniami na PW przed wyborem Thinkpada i od pół roku jestem bardzo szczęśliwym użytkownikiem T430

+Quote Post

2 Strony: V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 20-01-2017 - 10:46