IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Laptop clevo a sterowniki
kkamil4sz
dodano 31-12-2016, 3:17
Nr wypowiedzi: #1

cielepa
*

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 28
Nr użytkownika: 69 102
Laptop: Saelic g731 (clevo P670RP6-G)

Czy instalujecie sterowniki z dołączonej do laptopa płyty / strony clevo ?
Mam clevo P670RP6G (saelic) i jak robiłem teraz czystą instalację windows 10 to zauważyłem, że po podłączeniu internetu i restarcie laptopa same zainstalowały mi się wszystkie wymagane sterowniki. Nawet mnie o nic nie pytał system. Sprawdzałem wersje wszystkich sterowników z wersją tych ze strony clevo i każdy sterownik który zainstalował się sam, ma taki sam numer wersji lub trochę wyższy niż sterowniki ze strony clevo / z płyty.
1. Czy takie sterowniki zainstalowane automatycznie przez system nie będą sprawiać problemów ?
2. Jak to jest z ich aktualizacją przez menedżer urządzeń ? Czy to bezpieczne ?
3. Sterowniki nvidii (gtx 1060) zainstalowało mi w wersji 368.83 (taka sama jak na stronie i na płycie cd) ale w geforce experience (które sam już doinstalowałem) pokazuje, że można zaktualizować do 376.33. Czy można bezpiecznie zaktualizować ? Czytałem, że w laptopach sterowniki karty graficznej są dosyć specyficzne.
Go to the top of the page

+Quote Post
hoodedman
dodano 31-12-2016, 8:55
Nr wypowiedzi: #2

epny

Wypowiedzi: 1 056
Nr użytkownika: 1 769

ja to robię tak:

Najpierw przed instalacją wchodzę na stronę nvidii i pobieram najnowszą wersję sterowników (ale robię szybki "risercz" w sieci, czy nie są jakieś wyjątkowo trefne) oraz pobieram najnowszą wersję sterownika grafiki intel HD, sterownik dal Wi-Fi bez pośrednio ze strony intela.

Instaluję Windowsa bez dostępu do internetu i najpierw instaluję sterownik graficzny intelHD, restart, później sterowniki nVIDIA, restart, później wi-fi.

Łączę później laptopa z netem i czekam....System sam dociąga resztę.

Dlaczego w takiej kolejności? Bo Windows sam zaciąga wszystko- łącznie ze sterownikami nvidii i intelHD które często są aktualizowane i tak naprawdę już od pierwszych chwil po instalacji windowsa robi się bigos z aktualizacjami (nigdy niestety Windows sobie dobrze nie radził z takimi rzeczami i zawsze śmieci zostają, czasami po aktualizacji nie działa to tak jak na świeżo zainstalowane - wiele raz to przerobiłem - szczególnie ze sterownikiem graficznym)

Później wystarczy zerknąć w menedżer i dograć to czego system nie namierzył.

Ważne jest doinstalowanie webowej wersji DirectX bo baaaardzo często gry wymagają brakujących bibliotek, których z niewiadomego powodu nie ma w domyślnej instalacji Windowsa 10 i wcześniejszych zresztą też...

jest też cała masa innych rzeczy jakie się robi i w jakiej kolejności. Ja mam całą kartkę spisaną bo ciężko to ogarnąć jak się widzi świeży pulpit zaraz po instalacji....

Fajnie by było jak by się tu userzy podzielili swoimi patentami, myślę że wiele byśmy się mogli od siebie nauczyć. Każdy ma jakieś doświadczenia.

i jeszcze jedno - ja omijam oprogramowanie clevo. Nic nie daje a tylko zajmuje miejsce w tray`u i pamięci.

--------------------

+Quote Post
kkamil4sz
dodano 31-12-2016, 13:14
Nr wypowiedzi: #3

cielepa
*

To dla mnie już raczej za późno... Czy bawić się jednak w jakieś czyste instalacje ? Tylko jak ? W sterach nvidii widziałem opcje do czystej instalacji, ale nie wiem jak to jest z intel HD... Z kolei Wifi działa dobrze, więc tego raczej ruszać nie będę. Zaraz zainstaluje jakieś gry do testów.

+Quote Post
shly
dodano 31-12-2016, 13:17
Nr wypowiedzi: #4

epny

Wypowiedzi: 914
Nr użytkownika: 55 643
Laptop: różnie

Ja stawiam system i windows sam wszystko dogrywa sobie, jakby coś nie działało to ściągasz stery ze strony producenta.
Jak Ci wszystko działa to nie ruszaj nic.

+Quote Post
rsnake
dodano 31-12-2016, 14:49
Nr wypowiedzi: #5

epny

Wypowiedzi: 1 032
Z: Łódź
Nr użytkownika: 48 595
Laptop: MSI GT72 I7 6700HQ 980m

No więc właśnie w czym tkwi problem jeśli wszystko działa

--------------------
| P775DM3(-G) / Hyperbook X77VR | GTX 1070 | I5 6600k@4x4Ghz -150 mV | Samsung SSD 850 EVO M.2 250GB | 8 gb HyperX Impact 2133MHz DDR4

| ASUS VivoBook S400CA | i3-3217U | 500GB + 24GB SSD hybrid | 4GB 1600MHz DDR3 |

+Quote Post
reklama
dodano 31-12-2016, 14:49
Nr wypowiedzi: #

.

Quote Post
kkamil4sz
dodano 31-12-2016, 16:56
Nr wypowiedzi: #6

cielepa
*

Dzięki za odpowiedzi ! smile.gif

+Quote Post
szyszuniaa
dodano 31-12-2016, 17:25
Nr wypowiedzi: #7

#user

Wypowiedzi: 432
Nr użytkownika: 54 517

używam najnowszych sterowników ze strony producenta (najważniejsze do sterowniki chipsetu, igpu, gpu, karta dźwiękowa, wifi), od clevo instaluję tylko control center i sbx

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 27-05-2017 - 2:24