IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

3 Strony: V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Folia matująca na ekran notebooka
Tomfa
dodano 23-03-2008, 1:06
Nr wypowiedzi: #1

nynuś

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 3
Nr użytkownika: 8 524

Witam,

W związku z tym, iż mimo długich poszukiwań nie znalazłem dla siebie lepszego laptopa niż Dell XPS M1530 (maly ekran, kamera, czytniki kart, silna grafika) ale niestety ma on jedną dla mnie wadę - glossy screen (co to za przekleństwo!) i nie da się na tym czymś praktycznie pracować sad.gif w świetle dnia, to prosiłbym o odpowiedzi na pytanie: czy istnieją dobre bezklejowe folie na ekrany laptopów?

P
Go to the top of the page

+Quote Post
lockin
dodano 23-03-2008, 1:56
Nr wypowiedzi: #2

epny

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 777
Nr użytkownika: 5 383
Laptop: Y580

Sądzę jako użytkownik takich właśnie folii na nokii n95, że efekt po naklejeniu będzie taki sam, jak przed...

--------------------
Toshiba Tecra M1 >> Compaq Presario 2100 >> Toshiba Satellite A100 >> HP Pavilion dv2000 >> Dell Vostro 1700 >> Dell Vostro 1500 >> Toshiba P105 >> Dell M6300 >> Dell XPS M1530 >> Dell Latitude D430 >> Dell XPS M1330 >> Dell XPS M1730 >> Gateway FX >> Asus G51VX-RX05 >> Lenovo T400 >> Lenovo T430 >> HP ProBook 6470b >> Lenovo Y580 >> HP ProBook 6470b

Gateway P-6831FX - Recenzja
ASUS G51VX-RX05 - Recenzja

+Quote Post
Ris
dodano 23-03-2008, 12:04
Nr wypowiedzi: #3

epny

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 619
Nr użytkownika: 2 924
Laptop: Lenovo 3000 N100, MSI Wind u100, ThinkPad T410i

Wczoraj zakładałem, same problemy. Trudno, doprowadzić matrycę do takiej czystości, żeby coś na nią nałożyć. Zawsze jakiś paproch zostanie. Ogólnie szkoda zachodu.

--------------------
Linux Registered User: #462303 | Ubuntu Registered User: #29282

+Quote Post
LLothar
dodano 23-03-2008, 14:59
Nr wypowiedzi: #4

epny

Wypowiedzi: 1 636
Nr użytkownika: 1 357

Jak dla mnie ekran LCD jest zbyt delikatny, by bawic sie w naklejanie jakiegos swinstwa na niego... Trzeba sie do blyszczacej przyzwyczaic.

--------------------

+Quote Post
lapek1
dodano 24-03-2008, 13:02
Nr wypowiedzi: #5

karlus

Wypowiedzi: 107
Z: domu
Nr użytkownika: 1 976
Laptop: FL90

Istnieją, ale nie radzę używać tongue.gif

--------------------
Compal FL90 C2D T7300/GF 8600 GT/2 GB RAM/120 GB 7200rpm/WiFi a-g-n/BT

+Quote Post
radkacz
dodano 24-03-2008, 14:47
Nr wypowiedzi: #6

miglanc

Wypowiedzi: 256
Nr użytkownika: 8 291

to raczej mija się z celem, obraz będzie zamglony, co innego w małym aparacie albo i podzie, ja zawsze zrywam wszelkie folijki z wyświetlaczy

--------------------
ThinkPad R61 8918 CTO, T8100 2Gb

+Quote Post
gimmesomo
dodano 7-04-2008, 1:22
Nr wypowiedzi: #7

nynuś

Wypowiedzi: 4
Nr użytkownika: 4 646
Laptop: Toshiba A200-1s9

QUOTE(lockin @ 23-03-2008, 1:56) *
Sądzę jako użytkownik takich właśnie folii na nokii n95, że efekt po naklejeniu będzie taki sam, jak przed...

w telefonach wyświelacze są za platikową obudową, a jak jest w laptopach ? łatwo sprawdzić, dlatego naklejać bym nawet nie próbował ;P

+Quote Post
Elektron
dodano 31-10-2008, 3:29
Nr wypowiedzi: #8

bajtel

Wypowiedzi: 30
Nr użytkownika: 13 345

Jako, że błyszczyk w moim lapku doprowadzał mnie do szału zdecydowałem się kupić folię dostępną na allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=462096434

Według mnie towar jest godny tej ceny. Największa wada to masakryczne problemy z nałożeniem.
Ja nakładałem w łazience po uprzednim ostrym naparowaniu w niej, żeby pozbyć się drobinek kurzu. Najważniejsze jest równe rozpoczęcie nakładania, żeby w połowie nie okazało się, że folia zaczyna nachodzić na obudowę. Folia nie była perfekcyjnie dopasowana do rozmiaru matrycy HP, więc trzeba od każdej krawędzi zostawić po 0,5-1mm (obraz także jest tak wyświetlany, więc nie ma mowy o zobaczeniu krawędzi folii na wyświetlanym obrazie) Mi podczas nakładania na samym początku wleciał spory paproch (chyba ze mnie spadł tongue.gif) i męczyłem się z jego wyciągnięciem. Dziad się przykleił więc musiałem oderwać to co nałożyłem. Potem było jeszcze gorzej-więcej malutkich paprochów, aż w końcu zdecydowałem pomóc sobie wodą. Kilka kropelek i poleciałem na nich całą folię. W komplecie jest łopatka, którą dociskamy i suniemy, żeby pozbywać się pęcherzyków. Są one widoczne, więc trzeba tak operować łopatką, żeby ich nie było. Mi się to udało w 99,9%. Mam 4 mikro pęcherzyki na początku przy samej krawędzi, bo robiłem kilka przymiarek i paproszki małe zdążyły się przyczepić. To jedyne miejsce gdzie nawet woda nie pomogła. Może kiedyś przy krawędzi spróbuję ją czymś umyć. Wadą metody z wodą jest to, że tam gdzie ona sunęła na całkowicie białym tle można dostrzec małą różnicę. Przy normalnym korzystaniu prawie nie da rady tego dostrzec.

Przed założeniem:

Po:

Spadku jasności raczej nie jestem w stanie stwierdzić. Co do jakości to spadek jest, gdyż minimalnie widać ziarno folii.
Według mnie jest tak, jakby matryca była fabrycznie matowa. Ostre światła rozmywają się, a nie walą po oczach tak, że widać aż żarnik żarówki. O to mi chodziło, więc jestem zadowolony. Pomęczę się potem z tymi bąblami i śladami po wodzie smile.gif
Mam nadzieję, że komuś się przydadzą te wypociny.

Mały update:
Ślady po wodzie po nocy zniknęły tongue.gif
Woda wyschła, czyli na pewno spróbuję pozbyć się bąbelków z brzegu.

Update 2:
Wczoraj powalczyłem z folią. Odkleiłem kawałek gdzie miałem większe bąbelki, polałem płynem do mycia szyb palce i folię, i przecierałem. Na palcu czułem, że są jakieś śmieci. Łatwo dały się zgarnąć na brzeg. Wszystko zdążyło już wyschnąć do dzisiaj i nie ma śladów ani płynu, ani wody. Mikro paproszki jeszcze jakieś zostały bo mam 2 małe pęcherzyki-tak na 4 piksele na pasku przesuwania strony góra/dół. Nie róbcie tego samego błędu, co ja i od razu rozpocznijcie zakładanie z wykorzystaniem płynu do mycia szyb Mr. Muscle wink.gif Zapodaję kilka zdjęć. Teraz już nie widać, żeby coś było na ekranie.

+Quote Post
marmar16
dodano 31-10-2008, 18:48
Nr wypowiedzi: #9

epny

Wypowiedzi: 1 974
Nr użytkownika: 10 508

Patrząc po zdjęciach to matryca nadal jest błyszcząca tongue.gif
I to jeszcze jak biggrin.gif

+Quote Post
Elektron
dodano 31-10-2008, 19:36
Nr wypowiedzi: #10

bajtel

Wszystkie matryce są błyszczące, nie ma takich, że pochłaniają światło jak czarna dziura tongue.gif
Zawsze będzie się coś odbijać, a w matówce przynajmniej swojej mordy nie widzę w odbiciu. Nie ma na co patrzeć wink.gif

+Quote Post
Slavequs
dodano 1-11-2008, 23:10
Nr wypowiedzi: #11

karlus

Wypowiedzi: 88
Nr użytkownika: 13 578
Laptop: Toshiba A200-1ZB

Gratuluję determinacji, ja miałem problemy z założeniem folii na telefon komórkowy. biggrin.gif

+Quote Post
_apsik
dodano 1-11-2008, 23:37
Nr wypowiedzi: #12

Kiek nich in't Muuslock,kiek in de Sünn

Grupa: Koneser
Wypowiedzi: 7 961
Z: N'ham
Nr użytkownika: 6 580

a mnie ciekawi-jak z kontrastem?,odzworowaniem kolorow w szczegolnosci czarnego i bialego?,pod lekkim katem patrzenia wystepuje tzw.poswiata rozmazanego koloru?,no i najwazniejsze-jak z ziarnistoscia?

pozdrowienia

--------------------
Dell XPS M1530 Crimson Red

+Quote Post
LLothar
dodano 2-11-2008, 18:02
Nr wypowiedzi: #13

epny

Wypowiedzi: 1 636
Nr użytkownika: 1 357

Jak rozumiem folia bezklejowa.

Rezultaty na fotkach wygladaja calkiem calkiem. Nie jest to widze tez zadna bardzo droga zabawa, wiec opcja warta rozpatrzenia dla tych, ktorym refleksy bardzo przeszkadzaja.

--------------------

+Quote Post
Elektron
dodano 3-11-2008, 22:11
Nr wypowiedzi: #14

bajtel

Slavequs, też zakładałem na telefonie, ale z taką wielkością nie miałem żadnych problemów.
Zaparowana łazienka, mr. muscle do przemycia ekranu i nałożenie.

Tak, folia jest bezklejowa i można ją ściągnąć, umyć i założyć na nowo. Zrobię to chyba tylko, gdyby trzeba było oddać lapka na gwarancję... tfu tfu.
Dołączoną szmatką do lapka, jak i tą do zestawu czyści się odciski bezproblemowo.
Odwzorowanie kolorów jest raczej identyczne. Biały i czarny wyglądają tak samo jak wyglądały.
Kąty patrzenia są też raczej takie jakie były. Jedynie biały delikatnie zmienia odcień, ale nie pamiętam, czy tak nie było od początku.
Ziarnistość widać na białym tle, ale zbytnio nie przeszkadza. Za to refleksy o dużej szczegółowości, które były wcześniej bardziej mnie denerwowały. Łatwo można było skupić na nich wzrok, co mnie doprowadzało do szału. Folia jest naprawdę super jak za taką kaskę.
Widziałem w jakimś sklepie folię za 40zł, ale zdecydowałem się na tą, po tym jak inni użytkownicy z Allegro, którzy ją kupili odpisali mi, że jest dobra. (narzekali tylko na montaż wink.gif )

+Quote Post
mortimer
dodano 14-01-2009, 1:04
Nr wypowiedzi: #15

nynuś

Wypowiedzi: 4
Z: GLA/KRK
Nr użytkownika: 17 005
Laptop: xps 1530

Również nie jestem zwolennikiem oglądania własnego odbicia w matrycy laptopa wink.gif a pomysł z folią wygląda ciekawie. Interesuje mnie natomiast czy taka folia zbytnio nie blokuje oddawanego ciepla z matrycy co w konsekwencji (podwyższona temperatura pracy przez dłuższy czas) mogłoby prowadzić do jej szybszego zużycia lub też innych anomalii. Mam nadzieję, że to tylko moje bezpodstawne obawy, ale proszę o Waszą opinie w tym temacie.

+Quote Post
mdepesz
dodano 23-03-2009, 19:19
Nr wypowiedzi: #16

nynuś

Wypowiedzi: 1
Nr użytkownika: 18 727

Szukam filtru lub foli antyrefleksyjnej do laptopa. Mam w laptopie ekran z polyskiem i od jakiegos czasu zaczely mnie strasznie bolec oczy i glowa. Oswietlenie
mam takie, ze zawsze od ekranu odbija mi sie jakies swiatlo prosto w oczy. Ustawialem juz kontrast na minimalny ale to za malo, dlatego rozgladam sie
za filtrem. Znalazlem filtry antyrefleksyjne w Komputroniku, ale ona sa do monitorow LCD a nie do laptopow :[ Na allegro znalazlem folie antyrefleksyjna i zastanawiam sie nad nia jesli nie znajde nic lepszego.

Widzieliscie gdzies moze cos takiego?

+Quote Post
regedit
dodano 23-03-2009, 23:04
Nr wypowiedzi: #17

O Canada EH! :)

Wypowiedzi: 378
Z: Warsaw, Poland
Nr użytkownika: 10 284
Laptop: Lenovo Thinkpad T61

Najprościej chyba kupić na allegro matową matrycę z montażem i niech wymienią biggrin.gif Może nie będzie to najtańsze, ale za ok 400zł można mieć spokój raz na zawsze i nie ma problemu z nakładaniem jakiejś tam folii. Sam próbowałem naklejać kiedyś folie na telefon ale po tym jak straciłem cały wieczór na jej zakładaniu i tak wyrzuciłem ją do śmieci i powiedziałem sobie, że jak się zniszczy to sobie najwyżej kupię nową obudowę... szkoda nerw.

--------------------
Macbook Pro 15 | 15,4" WXGA+ Anti-Glare | 2,53GHz | 9400M | 4GB DDR3 @ 1066MHz | 250GB HDD | MAC OS X Snow Leopard
Lenovo ThinkPad T61 | 15,4" WXGA non-glossy | T7500 @ 2,2GHz | Quadro NVS 140 | 4GB DDR2 @ 800MHz | 100GB SATA APS | MS Windows Vista Business x86
Thinkpad = najlepszy laptop z windowsem

+Quote Post
helloWorld
dodano 25-04-2009, 23:14
Nr wypowiedzi: #18

karlus

Wypowiedzi: 68
Nr użytkownika: 17 715
Laptop: hp dv9300cto, dell studio 1737

O rany, co za pomysły. Słyszałem o ludziach co naklejali folie na ekrany dotykowe, ale zwykłego?!
Szkoda nerwów. Niektórzy owszem muszą po kupnie TV miesiąc bzdyngolić się z pilotem w woreczku i nic nie można na to poradzić. Każdy jednak pewnego dnia dochodzi do wniosku, że to tylko pilot!
Szczytem przesadnej dbałości o sprzęt było jak widziałem kolesia, który przyniósł cały komputer do serwisu obklejony folią. Bo żeby się nie kurzył, bo żeby był piękny. Ale pomyślcie że takie ofoliowane brzydaństwo stało u niego w domu. Wszystko po to, żeby przy odsprzedaży powiedzieć "niech pan popatrzy, no jak nowy!" smile.gif
Proponuje z foliami po prostu sobie dać spokój.

+Quote Post
Sparc
dodano 28-04-2009, 4:11
Nr wypowiedzi: #19

Ponboczek

Wypowiedzi: 20 545
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

3M ma dobre folie antyrefleksyjne Vikuiti ARMR200.

http://www.notebookcheck.net/Review-Vikuit...ing.1325.0.html

http://products3.3m.com/catalog/us/en001/e...ler/output_html

http://www.allegro.pl/search.php?utm_sourc...mp;category=491

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
Grej
dodano 22-02-2010, 16:23
Nr wypowiedzi: #20

bajtel

Wypowiedzi: 34
Nr użytkownika: 26 410

Folia matująca, warto?

Witam,

zastanawiam się czy ktoś z Was korzystał/korzysta z takiego oto wynalazku http://www.allegro.pl/item898256277_nowosc..._15_4_cala.html ? Warto to coś?
Powód zmiany treści: połączyłem ze starszym tematem /tc

+Quote Post

3 Strony: V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 21-10-2017 - 16:00