IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

3 Strony: V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Oszustwo na olx, sprzęt niesprawny wysłany jako sprawny
korzychxp
dodano 10-10-2017, 20:56
Nr wypowiedzi: #21

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 275
Nr użytkownika: 71 874

Jesli wygrales takie sprawy to
- jak udowodniles ze nie uszkodziłes sprzętu? bo dowod spoczywa na kupujacym, tak jak dowiesc ze t osprzedajacy uszkodzil sprzet
- poprosze o wyroki i pelne koszta! zamaz dane, mozesz wyslac na pw. chce zobaczyc ze warto walczyc. nie wierze że nie masz papierów
Go to the top of the page

+Quote Post
DDaro83
dodano 10-10-2017, 21:45
Nr wypowiedzi: #22

Wypowiedzi: 968
Z: Ciężkowice/Kraków
Nr użytkownika: 66 783
Laptop: ASUS UX32/AW 17 R4

Każdy robi jak uważa, tutaj decyzja należy do poszkodowanego,czasem ludzie sprawy zakładają i za parę złotych i nawet wygrywają ale czasem trzeba przeliczyć co bardziej się opłaca i ocenić na ile mamy twardę dowody..
Na przykładzie znajomego jego dzień nieobecnosci w pracy kosztował by go wiecej jak taki akumulator
Nie oznacza to że nie warto walczyć o swoje...

--------------------
Praca:
Asus UX32A. I5/6GB/240GBSSD/Integra
Alienware 17 R4 I7/16GB/GtX 1060/1TB SSD
Dom:
Asus G751. I7/16GB/240GB SSD/GTX970M

Kolekcja
MSI GT 683
MSI GT780
MSI GT60
MSI GT70
Clevo P170EM
Lenovo Y580
Asus G73
Erazer X7817

+Quote Post
m4ciek
dodano 11-10-2017, 6:04
Nr wypowiedzi: #23

Kapitan Gwiezdnej Floty

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 1 867
Z: Częstochowa / Kraków
Nr użytkownika: 2 483
Laptop: MacBook Pro 15'' 2018

QUOTE(korzychxp @ 10-10-2017, 22:56) *
- jak udowodniles ze nie uszkodziłes sprzętu? bo dowod spoczywa na kupujacym, tak jak dowiesc ze t osprzedajacy uszkodzil sprzet
- poprosze o wyroki i pelne koszta! zamaz dane, mozesz wyslac na pw. chce zobaczyc ze warto walczyc. nie wierze że nie masz papierów

Zgłoszenie przestępstwa nic nie kosztuje.

--------------------
MacBook Pro 15'' 2018: i7-8850H | 16 GB 2400MHz RAM | AMD Vega 20 4GB

+Quote Post
Darkne
dodano 11-10-2017, 7:21
Nr wypowiedzi: #24

Wypowiedzi: 470
Nr użytkownika: 37 215

QUOTE(korzychxp @ 9-10-2017, 0:51) *
OK zatem czy coś moge zrobić? Ma tu zastosowania jakaś rękojmia, wady ukryte?

Kupiłem na olx kartę graficzną kilka dni temu. Powiedziane było że jest w pełni sprawna.

Co sie okazało
- do 3 wentylatora nie ma śruby a sprzedajacy mowi, ze "nie pytałeś to nie mowiłem"
- taktowania karty w teście który dał były niższe niż oryginalne, ale powiedział "tak ma być" (nie ma, dopiero po montazu u siebie zauwazyłem)

4 tematy na 4 różnych forach... Ładnie działasz, ale tylko na jednym odpowiedzieli Ci prawidłowo: https://forumprawne.org/nowe-technologie/75...y-z-opisem.html

Aby zabezpieczyc się przed oszustwem i np. tym że w paczce będą ziemniaki, wzialem telefon i zaczalem nagrywac proces otwierania paczki. Widac dokladnie co robię. Także proces montażu od razu jest nagrany gdzie mowie "pokaże że umiem montować sprzęt, jakbym czasem został oszukany, bo 400zł piechotą nie chodzi".

Rozumiem, że widać jest komputer odłączony od prądu, a Ty na ręce posiadasz opaske antystatyczną? Jak nie no to masz pecha, po drugie filmik nawet ze słowami eksperta w takiej sprawie nie może być dowodem.

Następnie zacząłem od razu robić testy i już po koło 30 minutach grania pojawił się błąd, gra się wyłączała. Od razu napisałem do sprzedającego, zaczął mówić, że to moja wina, że zepsułem ją, że nie umiem użytkować, że wgrałem zły soft. Zaczął robić wszystko by pokazać że jestem laikiem który nic nie potrafi.

30 minut od montażu!!! Czyli wada była już w momencie wysyłki i on dobrze o tym wie.
Następnie pisałem z nim nadal, mówił zmień sterowniki, ok ok. Reset biosu, wszystko robiłem co można i testowałem gry. O wszystkim informowałem testując chyba z 10 różnych gier i na każdej powstawał błąd. Prędzej lub później.

No i słowo przeciwko słowu, gdzie sprzedający uświadamia Cię o twojej niewiedzy. Nie ma czegoś takiego w sądzie jak przypuszczenia lub spekulacje.

Nie wiedziałem jednak do tego momentu że niewiele mogę wskórać, bo sam sprzedający mówi że
- nie mam jak udowodnić że nie zepsułem, bo taki film nic nie znaczy
- nie mam jak udowodnić, że karta była niesprawna w momencie wysyłki
- policja umorzy, a w ogóle poniżej 500zł nawet nie ma sensu zgłaszać
- sprawa cywilna bedzie mnie kosztować łącznie z ekspertyzą sądową dużo więcej niż sama karta, a i tak żadna ekspertyza nie wykaże że nie ja jestem winny

1.Tak
2.Tak
3.Tak, Nie
4.Nie znam cennika. ale jak przegrasz wszystko płacisz Ty.

Oczywiście ja jestem prywatną osobą i on jest prywatną osobą.

Zatem rozumiem 400zł wyrzuciłem do śmietnika, czy może jednak mogę coś zrobić? Na moje karta była pieczona, żeby właśnie pochodziła chwilę i tyle (karta nie ma plomb, była niby tylko pasta wymieniana - już wiem czemu, to była próba ratunku jej).

Sprzedający ani myśli zwrócić, choć proponowałem mu nawet że ok, kupie ją jako uszkodzoną ale odda mi 300zł, bo widzę uszkodzone za 100zł chodzą. Niech ma ugodę jakąkolwiek. Na wszystko co pisałem reagował "nie wiem co z nią zrobiłeś, ona była sprawna, naucz się korzystać z komputerów". Teraz się nie odzywa, zapewne myśli że zwłoka coś pomoże.

Widziałem w wielu tematach sporo wypowiedzi ludzi jakby znali się na prawie. Może tu zajrzą?

On nie musi Ci nic zwracać, a twoje przypuszczenia... To tylko przypuszczenia. Ogólnie sprawa wygląda na "słowo przeciwku słowu" i możliwości jej wygrania są ale bardzo niskie.

--------------------
XNOTE W110ER [CLEVO W110ER]
Intel Core i7-3632QM 2.2 - 3.2GHz Turbo, 6MB L3 Cache, HD 4000, RAM: 16 GB KINGSTON 1600 MHz DDR3, HDD 1TB HGST Travelstar 7K1000, 7200 RPM, 32MB cache, nVIDIAŸ GeForce GT 650M 2GB GDDR3 (N13P-GT) Optimus 1.2, WiFi: Dell Wireless 1550 Wireless-AC + BT Mini-Card

+Quote Post
Rector Orbis
dodano 11-10-2017, 9:59
Nr wypowiedzi: #25

Wypowiedzi: 681
Z: Gdańsk
Nr użytkownika: 65 474
Laptop: MSI GT60

QUOTE(korzychxp @ 10-10-2017, 21:56) *

To nie ja mam udowodnić uszkodzenie sprzętu, równie dobrze każdą gwarancję można sobie włożyć w zadek bo każdy sprzedawca może stwierdzić że to wina użytkownika, ludzie, logiki trochę.
To Ty go oskarżasz, a nie on Ciebie. Dokumentów Ci nie wyślę bo mam je w domu rodzinnym, a aktualnie mieszkam w Gdańsku. Ale jeżeli prokurator przyjmie sprawę, to on zleca biegłego.

Primo - nie zgłaszasz uszkodzenia bez powodu, jak dla mnie w ogóle nie musisz walczyć o swoje, Twoje pieniądze, Twoja sprawa.
Po drugie primo, oszustwo to oszustwo. Jeżeli oszust się czuje bezkarny, to albo dlatego że kupujący nie ma żadnych danych, albo po prostu macha ręką bo to "tylko 200zł" to mu sie nie chce po sądach łazić.

I jakie do cholery słowo przeciwko słowu ludzie, od kiedy to słowo przeciwko słowu chroni przed odpowiedzialnością za przestępstwo? Zabawne są niektóre wypowiedzi biggrin.gif

Nie wiedziałem jednak do tego momentu że niewiele mogę wskórać, bo sam sprzedający mówi że
- nie mam jak udowodnić że nie zepsułem, bo taki film nic nie znaczy
- nie mam jak udowodnić, że karta była niesprawna w momencie wysyłki
- policja umorzy, a w ogóle poniżej 500zł nawet nie ma sensu zgłaszać
- sprawa cywilna bedzie mnie kosztować łącznie z ekspertyzą sądową dużo więcej niż sama karta, a i tak żadna ekspertyza nie wykaże że nie ja jestem winny

Ad 1. Znaczy więcej niż "słowo" sprzedającego i to nie on będzie oceniał co oznacza ten film tylko organ ścigania.
Ad 2. A sprzedawca Ci nie udowodni że Ty ją zepsułeś, a Ty na potwierdzenie że jej nie zepsułeś masz film z wypakowania i montażu, jeżeli robiłeś to "normalnie" to nie miało prawa się nic popsuć.
Ad 3. Policja umorzy ble ble. Nic nie umorzy, po to jest Policja. Mi nic nie umorzyli mimo 450zł (uszkodzony GTX570M z rąbniętym chipem, też słyszałem bajeczki o złym montażu)

Ale powtórzę, z takim podejściem nic nie zgłaszaj i daj sobie spokój, Twoja kasa.

--------------------
Laptop MSI GT60 - CPU: i7 3720qm, GPU: GTX880M 8GB, RAM: 12GB, SSD Samsung 850 PRO: 250GB, HDD 1TB, WLAN: Intel 7260AC Dual Band
Smartfon Samsung Galaxy Note 8 64GB | iPhone 7 Plus 32GB Matte Black
-------------------------

+Quote Post
Andi T61
dodano 11-10-2017, 11:18
Nr wypowiedzi: #26

Pancerniak

Wypowiedzi: 801
Nr użytkownika: 61 891
Laptop: Lenovo T61

Wiecie co, sam czasami się zastanawiam nad zakupem na olx, ale póki co strach przewyższa moje chęci. Jeśli chodzi o zakup z odbiorem osobistym - ok, można zawsze sobie na miejscu przetestować, ale gdy już jest mowa o większych pieniądzach i wysyłce przedmiotu to sam wiem, że mogę spodziewać się wszystkiego po takim przedmiocie i na pewno nie zdziwiłbym się gdybym otrzymał jakieś padło.. Zawsze trzeba się z tym liczyć jeśli chodzi o olx. Naprawdę szkoda czasami nerwów, jeszcze zabawa w sprawy sądowe i bardzo możliwe, że wszystkie jej koszta mogę ponieść ja - szkoda zachodu. Żeby nie było, sam jestem uczciwym człowiekiem i uczciwości oczekuję od innych, dlatego uważam, że należałoby ukarać takiego typa, który sprzedaje gówno. Autorowi tematu współczuję i naprawdę życzę odzyskania pieniędzy. Każdy z nas chce kupić jak najtaniej ale czasami warto dołożyć parę groszy niż się denerwować później.

--------------------
T61: Intel Core 2 Duo T7300, 2 GB ram, Mobile Intel® 965 Express Chipset Family (X3100), Hdd Hitachi 160 GB 7200 rpm, WXGA+ 1440/900

+Quote Post
korzychxp
dodano 11-10-2017, 11:49
Nr wypowiedzi: #27

Kolego Rector Orbis ale rozumiesz że jest różnica pomiedzy sprzedaza konsumencką a miedzy osobami fizycznymi? Jak jestes konsument to sprzedawca do roku musi udowodnic Twoja wine, a jak jestes kupujacym od osoby prywatnej to Ty musisz.

To tak jak z gwałtami. Ty musisz miec alibi, a oskarzajaca cie kobieta nic nie musi udowadniac. Takie prawo, chroniace ofiary wlasnie.

Nie masz papierow bo po prostu nie wygrałeś tych spraw i po co ściemniać.

@Darkne - jakieś doświadczenie w temacie, wykonywany zawód czy też słowo przeciw słowu (Twoje vs innych użytkowników) ?

+Quote Post
kony
dodano 11-10-2017, 12:28
Nr wypowiedzi: #28

Wypowiedzi: 668
Nr użytkownika: 56 939
Laptop: XPS 13 9360

Może korzychxp to właśnie koleś, który mu to sprzedał? biggrin.gif

--------------------
Moje byłe eGPU: T430, Pe4l 2.1b, GTX 560Ti
Moje kolejne byłe eGPU: T430, EXP GDC 8.0, GTX 670
h y p e r b o o k | g a m e r a g o n | x t r e e m | d r e a m m a c h i n e s

+Quote Post
korzychxp
dodano 11-10-2017, 12:42
Nr wypowiedzi: #29

Tak, tak, oczywiście.

Jeszcze jedno co widzę. U mnie 770 chodzi na PCIE 2.0 a płyta główna obsługuje 3.0
Załączony plik(i)
Załącznik (plik)  Bez_tytu_u.png ( 69.52k ) Liczba ściągnięć: 27

+Quote Post
Luqart
dodano 11-10-2017, 13:36
Nr wypowiedzi: #30

Wypowiedzi: 26 363
Nr użytkownika: 52 998

QUOTE(korzychxp @ 11-10-2017, 13:42) *
Tak, tak, oczywiście.

Jeszcze jedno co widzę. U mnie 770 chodzi na PCIE 2.0 a płyta główna obsługuje 3.0

Pewnie masz jakieś oszczędzanie energii na mobo włączone.
2.0 czy 3.0 przy 770 absolutnie nie będzie żadnej różnicy.

+Quote Post
Darkne
dodano 11-10-2017, 14:37
Nr wypowiedzi: #31

Wypowiedzi: 470
Nr użytkownika: 37 215

QUOTE(kony @ 11-10-2017, 13:28) *
Może korzychxp to właśnie koleś, który mu to sprzedał? biggrin.gif

Nie to gosciu ktory kupil, ale i tak duzo szans mu nie daje smile.gif

Sprawa jest martwa i zakonczona, nic wiecej nie zrobi.

Ale wyglada na to ze @Rector Orbis jest sprzedającym albo takie mam wrazenie.

QUOTE(Rector Orbis @ 11-10-2017, 10:59) *
I jakie do cholery słowo przeciwko słowu ludzie, od kiedy to słowo przeciwko słowu chroni przed odpowiedzialnością za przestępstwo? Zabawne są niektóre wypowiedzi biggrin.gif

Ja pierd.... Nikogo to nie chroni, ale udowodnij stronie sprzedającej coś w takiej sprawie...
Osobiscie piszac takie rzeczy to sam jestes zabawny i twoja nieznajomosc prawa -.-

QUOTE(korzychxp @ 11-10-2017, 12:49) *
@Darkne - jakieś doświadczenie w temacie, wykonywany zawód czy też słowo przeciw słowu (Twoje vs innych użytkowników) ?

Miałem podstawy prawa cywilnego na studiach nic wiecej, ale to bylo bardziej by zrozumiec sama forumle stanowionego prawa, wobec patentow i pokrewnych rzeczy.

@Do Wszystkich napiszcie mi w jednym zdaniu jak chcecie udowodnic wine sprzedającego, bez wykorzystywania spekulacji...

--------------------
XNOTE W110ER [CLEVO W110ER]
Intel Core i7-3632QM 2.2 - 3.2GHz Turbo, 6MB L3 Cache, HD 4000, RAM: 16 GB KINGSTON 1600 MHz DDR3, HDD 1TB HGST Travelstar 7K1000, 7200 RPM, 32MB cache, nVIDIAŸ GeForce GT 650M 2GB GDDR3 (N13P-GT) Optimus 1.2, WiFi: Dell Wireless 1550 Wireless-AC + BT Mini-Card

+Quote Post
Rector Orbis
dodano 11-10-2017, 14:53
Nr wypowiedzi: #32

QUOTE(korzychxp @ 11-10-2017, 12:49) *
Kolego Rector Orbis ale rozumiesz że jest różnica pomiedzy sprzedaza konsumencką a miedzy osobami fizycznymi? Jak jestes konsument to sprzedawca do roku musi udowodnic Twoja wine, a jak jestes kupujacym od osoby prywatnej to Ty musisz.

To tak jak z gwałtami. Ty musisz miec alibi, a oskarzajaca cie kobieta nic nie musi udowadniac. Takie prawo, chroniace ofiary wlasnie.

Nie masz papierow bo po prostu nie wygrałeś tych spraw i po co ściemniać.

Aha, to w sprzedaży konsumenckiej można kogoś oszukać? biggrin.gif Zapoznaj się z kodeksem karnym a potem bisz banialuki na forum, przyszedłeś tu prosić o pomoc i sam sobie starasz się wmówić że przegrasz, więc jak wspomniałem dwukrotnie, twoje pieniądze, twój problem. Nie wiem ile masz lat ale podejście masz co najmniej nastolatka do sytuacji, nie rozróżniasz sprzedaży od przestępstwa z art 286 kodeksu karnego. Sprzęt nie musi mieć żadnej gwarancji, warunkiem umowy jest sprawna karta, po otrzymaniu okazuje się że jest wadliwa, jeżeli uważasz że prawo stoi po stronie oszusta, to pozdrawiam, nie ma co w ogóle wymieniać zdań. Zapomnij o sytuacji i podziękuj sprzedawcy za udaną transakcję. Świetne podejście w ogóle zamiast na policji szukać sprawiedliwości, to szukasz jej na forum smile.gif A my wróżki osądzimy delikwenta.

--------------------
Laptop MSI GT60 - CPU: i7 3720qm, GPU: GTX880M 8GB, RAM: 12GB, SSD Samsung 850 PRO: 250GB, HDD 1TB, WLAN: Intel 7260AC Dual Band

+Quote Post
133699
dodano 11-10-2017, 15:03
Nr wypowiedzi: #33

Wypowiedzi: 917
Z: Kielce
Nr użytkownika: 69 867
Laptop: X220

QUOTE(korzychxp @ 11-10-2017, 13:42) *
Tak, tak, oczywiście.

Naciśnij ten pytajnik, odpali się lekki test który przyspieszy linie.

Co do oszustwa nie wypowiadam się, bo dla mnie obowiązkiem zawsze jest co najmniej allegro a w przypadku karty do lapka najlepiej odbiór osobisty żeby ją sprawdzić, szczególnie jakaś starsza. Ostatnio kupowałem K2000M z OLX, facet wystawił mi to na allegro i co się okazało- karta trup, całe szczęście PayU to kasa wróciła relatywnie szybko. Fakt faktem to też raczej nie było oszustwo, bo facetowi było bardziej żal niż faktycznie mi. Jednak allegro to wcale nie jest taka pewność, znajomy miał kiedyś sytuacje gdzie facet kupił 660 i ją zwrócił- identyczną, ale jednak nie jego, po prostu zamieniono sztuki.

--------------------
Thinkpad T440S | I5 4300U | FHD IPS | 128GB SSD | 8GB DDR3 | Logitech G400 | Zowie PTF |
Było: Clevo P370EM, Elitebook 8570w, Alienware 14, Elitebook 2570p QM, HP 840 IPS, M4700, T440s IPS x2, T440 IPS, T431s FHD, L440 IPS, Carbon X1 x2, Yoga 11e IPS x2, x250 x2, x240 IPS x2, x230 x2, x220 x4, T430 x2, T420, L430, T410, EB 2560p, zBook 15 G1, 430 G1, 430 G2, 6470B, Asus k52j, D620, Compaq nx6110 x2

+Quote Post
Rector Orbis
dodano 11-10-2017, 15:04
Nr wypowiedzi: #34

QUOTE(Darkne @ 11-10-2017, 15:37) *
Ale wyglada na to ze @Rector Orbis jest sprzedającym albo takie mam wrazenie.

Tak jaśnie panie, jestem sprzedającym i polecam z całych sił iść na policje żeby odzyskać co swoje.
Logika lvl - ekspert

Nic a nic teraz mnie nie dziwi że tyle krętaczy jest na olx, skoro ciemnota nawet nie stara się walczyć o swoje, za to woli słuchać opowieści dziwnej treści na forum o laptopach smile.gif

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

To jest prawo. Sprzedając uszkodzoną kartę jako sprawną jesteś oszustem i łamiesz prawo.
Mało mnie obchodzi w zasadzie czy on udowodni cokolwiek, twierdzi że ma maile, ma nagrania, napisał maila 30min po otrzymaniu przesyłki, jeżeli twoje zdolności analityczne przekraczają chociaż poziom mydła, to według materiału dowodowego, kupujący został oszukany i każdy śledczy stwierdzi to samo.

--------------------

+Quote Post
korzychxp
dodano 11-10-2017, 15:39
Nr wypowiedzi: #35

QUOTE(Rector Orbis @ 11-10-2017, 15:53) *
Aha, to w sprzedaży konsumenckiej można kogoś oszukać? biggrin.gif Zapoznaj się z kodeksem karnym a potem bisz banialuki na forum, przyszedłeś tu prosić o pomoc i sam sobie starasz się wmówić że przegrasz, więc jak wspomniałem dwukrotnie, twoje pieniądze, twój problem. Nie wiem ile masz lat ale podejście masz co najmniej nastolatka do sytuacji, nie rozróżniasz sprzedaży od przestępstwa z art 286 kodeksu karnego. Sprzęt nie musi mieć żadnej gwarancji, warunkiem umowy jest sprawna karta, po otrzymaniu okazuje się że jest wadliwa, jeżeli uważasz że prawo stoi po stronie oszusta, to pozdrawiam, nie ma co w ogóle wymieniać zdań. Zapomnij o sytuacji i podziękuj sprzedawcy za udaną transakcję. Świetne podejście w ogóle zamiast na policji szukać sprawiedliwości, to szukasz jej na forum smile.gif A my wróżki osądzimy delikwenta.

Nie, w sprzedaży konsumenckiej ciężar dowodu spoczywa na sprzedającym (a nawet istnieje domniemanie, że uszkodzony sprzęt miał wadę już w chwili sprzedaży!), a przy prywatnych osobach na kupującym (czyli ja musze udowadniać, że sprzedawca zataił wadę - ale jak?). Trudno zrozumieć?

Znam kodeks karny, tak jak i Ty, czyli przeczytać sobie paragraf, a procedur udowadniania lub uniewinniania nie znamy. Prawo ot nie logika , drugi raz piszę. Na logike faktycznie po 30 minutach od zamontowania zwykle nie da się zepsuć karty, aczkolwiek jest wiele innych zmiennych które może podnieść sprzedający jak chocby to co wyzej kolega napisał czyli nie miałem rękawiczek antystatycznych, zrobiłem przepięcie, karta umarła śmiercią naturalną, zapakowałem uszkodzoną kartę od nowa w pudełko, opcji jest tysiąc i zazwyczaj aby cokolwiek udowodnić musi być zrobiona ekspertyza przez fachowca. Byłem w serwisie, a tam powiedziano mi że ciezko bedzie cokolwiek udowodnić.

Na logike też głupotą jest zakładać że kupujący wydający pieniądze chce uszkodzić swój własny sprzęt, ale jak wyżej, logika to nie prawo.

Nie znam też ani jednej sytuacji (nawet w necie nie znalazłem) w której ktoś skorzystał z par 286 na sprzedaż z olx na przedmiot niezgodny z opisem i uzyskał wygraną. Ty niby wygrałeś, ale dowodu na to brak. Puste słowa, takie same jak sprzedającego "moja karta była sprawna" i moje "sprzedałeś mi niesprawną". Dowody muszą być z tego co wszyscy piszą, a raczej 99,9% ludzi, jedyny Ty mowisz ze mozna skazać kogoś bez nich albo za poszlaki.

Oczywiscie nie bój się, ja juz swoje robię. Jak jedna z metod zawiedzie, będzie i policja.

+Quote Post
DDaro83
dodano 11-10-2017, 18:23
Nr wypowiedzi: #36

Czyli miałem trochę rację ,bez twardego dowodu w ręce ciężko coś wywalczyć a dowód w postaci samej uszkodzonej karty jest niczym gdyż trzeba określić dokładną przyczynę i czas żeby mieć niepodważalny dowód przed sądem.JA myślę że sytuacja byłaby trochę inna jakby chociażby kupił przez allegro,gość napisał np że karta 100 sprawna,testowana wtedy można mówić o wprowadzeniu w błąd kupującego i tym samym o oszustwie na szkodę kupującego.wystarczyło by prosty test zrobić że np działa nie w pełni i już podstawa do odzyskania kasy,

zacytuje tu jeszcze słowa kolegi

@To nie ja mam udowodnić uszkodzenie sprzętu, równie dobrze każdą gwarancję można sobie włożyć w zadek bo każdy sprzedawca może stwierdzić że to wina użytkownika, ludzie, logiki trochę@

Tu się zgadzam ,gwarancje nawet na nowe rzeczy są bez problemów odrzucane z byle powodu ,spróbuj kiedyś akumulator skutecznie u producenta zareklamować z gwarancji to się zdziwisz(gwarancję zwykle rozpatruje producent chyba że gwarantem jest sprzedawca) a jej warunki są tak skonstruowane żebyś nie ma szans ich spełnić lub łatwo było cię spławić
wystarczy poczytać tematy o nowych laptopach,jeden wątek miał tu spory wątek jak na encyklopedie biggrin.gif

Poza tym gwarancja to jest tylko dobra wola sprzedawcy ,wcale nie musi jej udzielać i on stawia jej warunki,co innego rękojmia i tak jak ktoś pisał wcześniej to kto ma udowodnić i przedstawić dowody zależy od tego czy kupiłeś od sprzedawcy prywatnego czy od przedsiębiorcy ..

--------------------
Praca:
Dom:

Kolekcja
MSI GT 683
MSI GT780
MSI GT60
MSI GT70
Clevo P170EM
Lenovo Y580
Asus G73
Erazer X7817

+Quote Post
korzychxp
dodano 11-10-2017, 18:41
Nr wypowiedzi: #37

Ale co zmienia allegro? I tu prywatna sprzedaż i tu. I tu jest napisane że karta sprawna i testowana i tu. A po 30 minutach już było nie halo.

+Quote Post
DDaro83
dodano 11-10-2017, 18:49
Nr wypowiedzi: #38

ale napisał że sprawna w 100 procentach czy napisał że działa albo że udało mu się przetestować że działa bo przed sądem takie szczegóły będą pewnie ważne,

to jak sprzedaż laptopa na allegro z opisem
włącza się ,działa ,dalej nie wiem

i chyba nikt nie powinien mieć złudzeń co kupuje...choć są wyjątki

Jak tak dalej pójdzie to będzie kolejny długi temat.......

--------------------
Praca:
Dom:

Kolekcja
MSI GT 683
MSI GT780
MSI GT60
MSI GT70
Clevo P170EM
Lenovo Y580
Asus G73
Erazer X7817

+Quote Post
korzychxp
dodano 11-10-2017, 19:00
Nr wypowiedzi: #39

Dokładnie było tak.

Sprzedawca

Jest sprawna w 100%

28 wrz, 20:36 Twoja odpowiedź

po piekarniku każda jest 100% sprawna

Przeczytana 28 wrz

28 wrz, 20:36 Twoja odpowiedź

ale do konca roku musi pochodzić

Przeczytana 28 wrz

Wysłane z telefonu 28 wrz, 20:41 Sprzedawca

Napewno pochodzi ponad

28 wrz, 21:01 Twoja odpowiedź

a tak poza tym czyszczona była, wymieniana pasta czy sam mam to zrobić?

Przeczytana 28 wrz

Wysłane z telefonu 28 wrz, 21:24

Byla a pasta zmieniana w marcu

Twoja odpowiedź

a ta karta była od nowości? czy od kogos kupiłeś?

Przeczytana 29 wrz

Wysłane z telefonu 29 wrz, 15:19 Sprzedawca

Kupilem od kolegi uzywana pol roku

Przeczytana 29 wrz

Wysłane z telefonu 29 wrz, 15:30 Sprzedawca

Ja jestem uczciwy

Dopiero niedawno sie kapnąłem, że wymieniał pastę pół roku temu, od razu jak kupił - też niczego to nie dowodzi, ale możliwe, że juz pol roku temu kupił niesprawną i chciał ją uratować pastą. Nie poszło, to sprzedał dalej.

+Quote Post
DDaro83
dodano 11-10-2017, 19:34
Nr wypowiedzi: #40

Jest taka możliwość ,niestety teraz to ty musisz mu założyć sprawę,przedstawić dowody bo pewnie będzie się bronił więc musisz podjąć decyzję czy masz na to czas i pieniążki.
Niestety na forum można tylko doradzić bo od wydawania wyroku to już jest sąd.

--------------------
Praca:
Dom:

Kolekcja
MSI GT 683
MSI GT780
MSI GT60
MSI GT70
Clevo P170EM
Lenovo Y580
Asus G73
Erazer X7817

+Quote Post

3 Strony: V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 15-11-2019 - 18:39