IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

8 Strony: V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Usuwanie hasła administratora BIOS przez HP PL, zasady
EB4U
dodano 31-03-2014, 12:38
Nr wypowiedzi: #1

aka Pan Okoliczny

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 6 239
Z: UK
Nr użytkownika: 58 820
Laptop:  + HP

Właśnie kontaktowałem się z HP PL w sprawie zasad zdejmowania hasła administratora z BIOS i dowiedziałem sie następujących rzeczy:

1 - hasło może zostać zdjęte tylko w przypadku odblokowanych w BIOSie portów USB / możliwości bootowania przez urządzenie podpięte do USB, gdyż cała procedura odbywa się poprzez użycie plików załadowanych na bootowalny nośnik USB (nie byłem w stanie się dowiedzieć, czy zadziałało by to poprzez użycie dysku SATA zamiast urządzenia USB)

2 - do wszczęcia procedury jest potrzebne przesłanie do HP kopii dowodu zakupu (faktura/paragon itd.) z numerem seryjnym komputeram, a w przypadku komputerów z "drugiej ręki"/bez papierów (czyli Allegro/eBay), skan dowodu osobistego i oświadczenia o nabyciu/staniu się właścicielem komputera o danym numerze seryjnym

PS. W przypadku zablokowanych w BIOS portów USB tylko wymiana PG na koszt właściciela
Go to the top of the page

+Quote Post
bjorm
dodano 31-03-2014, 19:35
Nr wypowiedzi: #2

マツダ恋人

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 11 353
Nr użytkownika: 24 789

no i to się zgadza z tym co pisałem, nie pisałem tylko o portach USB bo u mnie nie były zablokowane a zapomniełem, że przy ich blokadzie, ściągnięcie hasła jest niewykonalne.

--------------------
DESKTOP: Corsair Air 240 | i7-2700k | GTX 1080 Ti | 4K 40'' |
LAPTOP: HP 1020 G1 + TP YOGA S1 + DELL CHROME 13

eGPU

+Quote Post
EB4U
dodano 31-03-2014, 19:51
Nr wypowiedzi: #3

aka Pan Okoliczny

Panie Adminie, proszę to dać do góry jeśli można, myśle, ze się paru osobom przyda ta informacja, szczególnie, że trafiają się na Allegro EB tanie z uwagi na hasło na BIOS, jak rownież pomoże sie ustrzec przed zakupem komputera z hasłem nie do odratowania (zablokowane bootowanie z USB)

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - utworzenie bootowalnego HDD/SSD i podpięcie go pod SATA, w celu ominięcia konieczności użycia USB, ale to tylko teoria, niech sie tym zajmą tęższe głowy

+Quote Post
EB4U
dodano 3-04-2014, 13:04
Nr wypowiedzi: #4

aka Pan Okoliczny

Właśnie mi się trafił 8470p z hasłem administratora na BIOS, bedę się po raz pierwszy zabierał za to we współpracy z HP, zobaczymy co z tego wyniknie
Ciekawostką jest, że ma zablokowane w BIOS nie tylko bootowanie z USB, ale i z Upgrade Bay (czyli DVD, drugi HDD itd,), więc ciekawi mnie, czy cokolwiek da się zrobić

+Quote Post
eMHa
dodano 3-04-2014, 13:09
Nr wypowiedzi: #5

Wypowiedzi: 885
Nr użytkownika: 28 790

QUOTE(okoliczny @ 3-04-2014, 12:44) *
Właśnie mi się trafił 8470p z hasłem administratora na BIOS, bedę się po raz pierwszy zabierał za to we współpracy z HP, zobaczymy co z tego wyniknie
Ciekawostką jest, że ma zablokowane w BIOS nie tylko bootowanie z USB, ale i z Upgrade Bay (czyli DVD, drugi HDD itd,), więc ciekawi mnie, czy cokolwiek da się zrobić

ciekawe ciekawe, jeszcze tak nie miałem...czekam na apdejt rolleyes.gif

--------------------
MacBook Pro 13 Retina | Intel Core i5 2.6GHz | 8GB 1600MHz RAM | 13.3 LED 2560x1600 | 256GB PCIe SSD | Intel Iris Graphics | OS X Yosemite

ASUS G1S | MSI U270 | CLEVO P150HM | LENOVO T400s | HP Elitebook 8460p | MacBook Air 13 MId 2012 | HP Elitebook 2560p | Dell Latitude E6230 | Dell Latitude E7240 | M17xR4 NB Red RECKA

+Quote Post
EB4U
dodano 3-04-2014, 13:28
Nr wypowiedzi: #6

aka Pan Okoliczny

Mam nadzieję, że to zadziała (link podawałem w innym poście):

[LOCKED BOOT ORDER]
If your BIOS has a locked set boot order, and will only boot to HDD, you need to take a laptop SATA drive and use an external adapter and image the HDD just as you would a USB thumbdrive, Then replace the internal HDD with your newly imaged DOS boot-able HDD. Powering on the machine will boot to the DOS environment and run my tools.

My download contains "USB Image Tool" freeware. Use this app to 'Restore' my included image to a USB Thumbdrive or 2.5" SATA HDD attached via USB . If using USB SATA HDD, select the 'Options' tab in USB Image Tool and check 'Show non-removable devices (USB hard disk drives)' to be able to view the HDD in the app. Click your device, and then click 'Restore'. A file dialog will pop up, select the IMG file included with my package. After the process (takes less than a minute), the device is ready to boot.

The USB/SATA adapters are cheep and can be had for 6$ on Ebay. If you don't have 2nd SATA HDD, This too can be purchased on ebay for cheep. (20GB Sata for 10$)

Narzędzia od HP oczywiście będą inne, ale zasada pozostaje taka sama - moze zadziała
Powód zmiany treści: oznaczyłem cytat /tc

+Quote Post
EB4U
dodano 5-04-2014, 0:49
Nr wypowiedzi: #7

aka Pan Okoliczny

Tak więc wysłałem dziś rano (po uprzedniej rozmowie telefonicznej) do HP wspomniane oświadczenie wraz ze skanem dowodu osobistego i po niedługim czasie otrzymałem maila z programikiem HPUSBFW_v2.2.3.exe i instrukcjami do utworzenia bootowalnego pendrive, tyle że zamiast penrive użyłem dysku 2.5" podłączonego za pomocą adapterem USB/SATA, który np. można wymontować z każdego przenośnego dysku zewnętrznego.
Wszystko zadziałało jak należy, na utworzony bootowalny nośnik wrzuciłem dostarczony przez HP plik .exe mający za zadanie wyciągnięcie z BIOSU i zapisanie do pliku .txt danych komputera, które nalezy pozniej odesłać do HP. Następnie zamieniłem dysk z oryginalnym dyskiem w komputerze i wystartowałem wybierając bootowanie z dysku twardego (w menu F9), gdzie do wyboru i tak miałem tylko to i LAN. Komputer odpalił w DOSie, uruchomiłem .exe i zapisałem plik .txt na dysku.
Dysk wyjąłem z komputera, podłączyłem do komp. przez USB i wszystko faktycznie było na miejscu, zgodnie z instrukcjami - tak więc zablokowane w BIOSie bootowanie przez Upgrade Bay, czy z USB nie jest jednak przeszkodą.

PS. Z tego co widze wygenerowany plik .txt zawiera tylko informacje, które i tak są wymienione na ekranie System Information (F1), jak np. UUID, model komp., nr seryjny itd., w moim przypadku nie został niestety odczytany nr seryjny (puste pole) oraz np. model ("Error Reading Model Number"), więc musze czekać do poniedziałku, aby skontaktować się z HP i podpytać, czy resztę informacji moge po prostu spisac z Sys Inf. Możliwe, że wynika to z niezaktualizowanego BIOSu, ale teraz i tak już się tego nie da zrobić z uwagi na hasło.

Kolejnym krokiem bedzie utworzenie przez HP pliku do odblokowania tego konkretnego UUID, plik bedę musiał wrzucić na dysk przez USB, włożyć z powrotem do 8470p, odpalić i tyle.
Dam znać jak poszło.

+Quote Post
beno
dodano 7-04-2014, 21:58
Nr wypowiedzi: #8

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 172
Nr użytkownika: 35 441

Jeśli mamy działający system, można do odblokowania użyć partycji HP_TOOLS.

--------------------
HP EliteBook 8570w DC FHD IPS + Eizo CS230

HP EliteBook 850 HD@FHD IPS

Samsung Galaxy Note 3 LTE

+Quote Post
EB4U
dodano 7-04-2014, 23:00
Nr wypowiedzi: #9

aka Pan Okoliczny

Jakiś link do instrukcji pls ?

+Quote Post
beno
dodano 8-04-2014, 8:44
Nr wypowiedzi: #10

Jeśli HP podejmie się zdejmowania hasła , musimy podesłać im plik txt w którym jedyną istotną informacją jest numer UUID , można go "wyciągnąć" również pod Windowsem , następnie zostanie wygenerowany plik SMC który będzie odpowiedzialny za zdejmowania hasła.

Oto instrukcja którą dostałem na maila od HP:

Ponizej znajduje sie opis procedury zdejmowania hasla administratora z BIOSu:

Uwaga!!! Przed rozpoczeciem ponizszej procedury prosze zapisac wszystkie informacje znajdujace sie w BIOS, w zakladce File/System Information. Jest to wazne, gdyz w przeciwnym wypadku ukonczenie procedury nie bedzie mozliwe.

1) Prosze zapisac plik jako SMC.BIN na pen-drivie (USB stick), ktory prosze umiescic w gniezdzie USB notebooka. Alternatywnie mozna zapisac plik w katalogu glownym partycji D: HP_TOOLS.

2) Prosze wylaczyc notebooka.

3) Prosze nacisnac jednoczesnie przyciski "Windows", "Strzalka w gore", "Strzealka w dol" na klawiaturze, a nastepnie uruchomic notebooka.

4) Prosze poczekac na pojawienie sie logo HP, a nastepnie prosze nacisnac przycisk F10 na klawiaturze, by wejsc do BIOS urzadzenia.

5) W BIOS, w zakladce File prosze kliknac na przycisk ?Reset BIOS security to factory defaults?, a nastepnie kliknac "Yes". Po powrocie BIOS do ekranu glownego prosze na nowo wprowadzic informacje do zakladki File/System Information.
Powód zmiany treści: oznaczyłem cytat /tc

--------------------

+Quote Post
EB4U
dodano 8-04-2014, 10:41
Nr wypowiedzi: #11

aka Pan Okoliczny

Z jakiego modelu EliteBooka to zdejmowałeś ? I czy zadziałało ?

UUID nie trzeba znikąd wyciągać, jest on podany ze wszystkimi pozostałymi, potrzebnymi HP informacjami, na ekranie System Information po nacisnięciu F1 przy starcie komp.

+Quote Post
beno
dodano 8-04-2014, 12:10
Nr wypowiedzi: #12

QUOTE(okoliczny @ 8-04-2014, 10:21) *
Z jakiego modelu EliteBooka to zdejmowałeś ? I czy zadziałało ?

Zdejmowałem tym sposobem hasła z różnych modeli , 8460/70p , 2560/70p , wszystko działa bez problemu.

Co do pliku txt to jest tam kilka informacji, natomiast jedyną istotną jest UUID i ten numer wystarczy do wygenerowania SMC.

--------------------

+Quote Post
karman
dodano 17-04-2014, 23:59
Nr wypowiedzi: #13

Wypowiedzi: 760
Nr użytkownika: 2 227

Z ciekawości, udało się coś załatwić?

--------------------

+Quote Post
EB4U
dodano 18-04-2014, 0:37
Nr wypowiedzi: #14

aka Pan Okoliczny

Tak, trochę sie przedłużyło u HP, wczoraj zdjąłem hasło i właśnie miałem pisać update.

Praktycznie wszystko wygląda tak, jak pisał wyżej Beno, z tym tylko wyjątkiem, że HP bardzo wybrzydza co do pliku INFO.TXT, nie sądzę, żeby rozpoczeli procedurę na podstawie samego UUID, lub tylko ja miałem takiego pecha, bo przyczepili się, że w pliku nie było wszystkich informacji. Tworzenie pliku txt z informacjami dot komputera opisałem wyżej, a następnie faktycznie przyszedł plik, który wrzuciłem na HP_TOOLS (nie miałem czasu na bawienie sie ze wsadzaniem drugiego dysku z powrotem i z niego bootowac, ale na bank by zadzaiałało) i poszło, nie musiałem jednak uzupełniać danych w zakładce System Information, wszystko zostało tak, jak było.

Coż... Pozostaje tylko polować na Allegro na komputery z hasłem administratora na BIOS, bo z uwagi na to są one często sporo tańsze, a praktycznie nie ma przeszkód przed jego zdjęciem w/w sposobem smile.gif

+Quote Post
EB4U
dodano 18-04-2014, 23:57
Nr wypowiedzi: #15

aka Pan Okoliczny

http://allegro.pl/hp-elitebook-2570p-i3-2-...4165175177.html

Proszę, nie trzeba było długo czekac smile.gif

+Quote Post
EB4U
dodano 19-04-2014, 13:56
Nr wypowiedzi: #16

aka Pan Okoliczny

Bjorm, czy to ty go kupiłeś ? smile.gif

+Quote Post
bjorm
dodano 19-04-2014, 13:57
Nr wypowiedzi: #17

マツダ恋人

skąd takie podejrzenie? wink.gif

--------------------

eGPU

+Quote Post
EB4U
dodano 19-04-2014, 13:58
Nr wypowiedzi: #18

aka Pan Okoliczny

Bo cicho siedzisz smile.gif Zresztą nieważne

Jako, że sledzę rynek EB na Allegro na bieżąco, będę tu wrzucał linki do tego typu rzeczy.
Jak dotychczas widziałem w dość krótkim czasie 2 EB z hasłem i poszły dość tanio, więc przy odrobiie zachodu ktoś może złapać niezłą okazję.
(tzn. sledzę tylko gen xx70x, starszych nie, tam trzeba już szukać samemu)

+Quote Post
bjorm
dodano 19-04-2014, 14:05
Nr wypowiedzi: #19

マツダ恋人

ma onsite więc go wziąłem, będzie na handel.

--------------------

eGPU

+Quote Post
EB4U
dodano 19-04-2014, 14:10
Nr wypowiedzi: #20

aka Pan Okoliczny

Miejmy nadzieję, że transakcja odbędzie się bez przyszkód.

BTW - Jako fan 2570p nie myślałeś o przejściu na 820 ? Tyle, że eGPU odpada.

+Quote Post

8 Strony: V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 16-07-2018 - 6:57