IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

6 Strony: V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
Czy wysyłał ktoś z was, lub wasz znajomy, laptopa z USA do Polski paczką?
kiwaczek
dodano 3-05-2010, 16:01
Nr wypowiedzi: #101

Gdzie bywasz rzadziej, tam przyjmują rzadziej.

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 957
Z: -
Nr użytkownika: 21 785

mam pytanie ile by kosztowało np. wysłanie netbooka z wagą do 1kg drogą morską z ubezpieczeniem na 700$

paczka morska musi wazyc 3 lub 5kg by mogla zostac wyslana(dokladnie juz nie pamietam),koszt to 0.7$/lb plus ok 8$(oplata serwisowa)+ubezpieczenie paczki do max $2 za kazdy lb/funt wagi.Paczke mozesz ubezpieczyc max do $200.
I czy 22% vat i 10% cła bym musiał dopłacić od wartości ubezpieczenia sprzętu?

Vat 22% placisz w kraju,na przedmioty o wartosci pow $100 z poza UE
Słyszałem, też , że ludzie wysyłają z USA paczkę jako gift i nie pobierają im vatu, i na ile to jest bezpieczne?

nie ma reguly i zalezy od "rzetelnosci" celnika
Go to the top of the page

+Quote Post
Dragoo
dodano 24-09-2010, 13:48
Nr wypowiedzi: #102

nynuś

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 9
Nr użytkownika: 29 290
Laptop: hp

Jednym słowem można naprawdę zrobić dobry biznes, jak możliwym jest rozebranie lapka na części i nie opłacać wtedy vatu.

+Quote Post
HolyCrom
dodano 7-10-2010, 14:26
Nr wypowiedzi: #103

cielepa
*

Wypowiedzi: 18
Nr użytkownika: 27 643
Laptop: brak

Ja tam nie rozumiem dlaczego ten vat państwu się należy. W USA już podatek został naliczony i tyle, za jedną rzecz nie można płacić po kilka razy takiego samego podatku. To też nie jest tak, że okradam państwo, tylko nie płaci się za coś, do czego nie mają prawa. Dokładniej to moralnego prawa, bo co jest prawem a co sprawiedliwością, to różne rzeczy. Jak nie dam się okraść, to nie znaczy, że państwo jest stratne, zwyczajnie nie dałęm się okraść więc bilans wychodzi na 0zł. Zupełniej jakby ktoś mnie napadł, pobił, ale nie wyrwał telefonu, też jest stratny ten złodziej, ale nie można tego tak traktować. Podatek płaci się w miejscu dokonania zakupu, czym były w tym przypadku stany, płacie jeszcze raz jest złodziejstwem i w tym przypadku ja jestem stratny, nie Polska. Na handel z kolei lapki powinny być opodatkowane, z tym, że zwyczajnie do odpisu z podatku i po ich sprzedaży już by kupujący płacił, co jest normą i niejako sprawiedliwe.

Inną kwestią jest, że taki dell, jedynie w USA ma porządny konfigurator laptopów, te w UE to połowy nawet nie mają parametrów do wyboru i jedynym wyjściem jest zakup w stanach.

+Quote Post
motomouse
dodano 7-10-2010, 15:06
Nr wypowiedzi: #104

stary zgred

Grupa: Koneser
Wypowiedzi: 2 182
Z: Uć
Nr użytkownika: 12
Laptop: D620 X220

QUOTE(HolyCrom @ 7-10-2010, 15:26) *
Ja tam nie rozumiem dlaczego ten vat państwu się należy.

Bo mamy taką a nie inną ordynację podatkową.

W USA już podatek został naliczony i tyle,

To, jakie Ty opłaty ponosisz w miejscu zakupu państwa polskiego nie obchodzi ( w sumie, to trochę tak, ale tylko do celów podatkowych ). Kupując coś na export poza granicami UE masz możliwość kupna tego w cenie netto - bez podatków lokalnych. Musisz tylko powiedzieć to sprzedawcy i mieć status przedsiębiorcy. Następnie dokonać odprawy celnej exportowej, a później w kraju przeznaczenia odprawy importowej.

Druga sprawa, że np. taki Dell USA w takim przypadku nie sprzeda Ci laptopa. Kupując od nich zaznaczasz na końcu, że towar nie zostanie reeksportowany i nie jest przeznaczony do celów militarnych.

To też nie jest tak, że okradam państwo, tylko nie płaci się za coś, do czego nie mają prawa.

Mają. Państwo utrzymuje się z podatków. Jeśli masz z tym problem, to albo wyjedź tam, gdzie podatków nie ma, albo nie korzystaj z całej, bezpłatnej infrastruktury państwowej.

Podatek płaci się w miejscu dokonania zakupu, czym były w tym przypadku stany, płacie jeszcze raz jest złodziejstwem i w tym przypadku ja jestem stratny, nie Polska.

Masz bardzo skrzywione podejście do podatków. To że przemyciłeś ten laptop przez granicę obcego państwa, i zapłaciłeś tam podatki to Twój problem. Wjeżdżając na polski obszar celny jesteś zobowiązany do pewnych czynności i tyle.

--------------------
Nobody expects the Spanish Inquisition!
Dell D620/Lenovo X220 happy user

+Quote Post
adek-
dodano 17-10-2010, 22:09
Nr wypowiedzi: #105

nynuś

Wypowiedzi: 7
Nr użytkownika: 33 061

Witam, chce kupić HP Envy 14 cali w USA na eBay u jakiegoś międzynarodowego sellera. Koszt 1400$ - 3900zł , gdzie przesyłka do Polski z UPS Worldwide Saver wg shipping calculate na ebay wynosi około 350$ - 1000 zł!!!. Natomiast do Anglii niecałe 170$ - 500 zł. Czy ta cena jest podana już z cłem, VAT'em i innymi kwotami które są do zapłaty?, czy też do tej cholernie dużej kwoty trzeba jeszcze dopłacić? Jeśli jest już z Vatem cłem i podatkiem to ja wolę wysłać sobie to do znajomych w Anglii i tam odebrać osobiście zwiedzając przy okazji Anglię przez weekend... 500 zł to nie 1000 zł, a za pozostałe 500 starczy na bilety dla 2ch osób! smile.gif

Drugą opcją jest tutaj przeze mnie zdobyty/wyczytany adres Polameru, gdzie wysyłają nawet paczki wygrane na ebay. Zapewne jeśli wyśle to ebay do nich i oni do mnie, a laptop jest wart 1400$, to czy podatek i cło będzie na 100% naliczone z tej kwoty - paragonowej? Czy wycena będzie przez jakiegoś gościa? Nie bardzo rozumie pewne aspekty tych przesyłek.

Nie koniecznie muszę nie płacić VATu i cła, nie chcę się tylko wkopać w 1000zł plus VAT i cło bo razem wyjdzie 2ga cena laptopa!!!

PS ew. ostateczna jak by sie okazało że z ebay wyjdzie dużo powyzej 1000zł to jak by znajomi wysyłali z USA to też najlepiej polamerem?

+Quote Post
reklama
dodano 17-10-2010, 22:09
Nr wypowiedzi: #

.

Quote Post
motomouse
dodano 18-10-2010, 8:21
Nr wypowiedzi: #106

stary zgred

Grupa: Koneser
Wypowiedzi: 2 182
Z: Uć
Nr użytkownika: 12
Laptop: D620 X220

QUOTE(adek- @ 17-10-2010, 23:09) *
Czy ta cena jest podana już z cłem, VAT'em i innymi kwotami które są do zapłaty?,

Nie. Swoją drogą strasznie drogi ten kurier.

Zapewne jeśli wyśle to ebay do nich i oni do mnie, a laptop jest wart 1400$, to czy podatek i cło będzie na 100% naliczone z tej kwoty - paragonowej?

Cła nie ma. Jest VAT 22% od kosztów zakupu powiększonego o koszty transportu do granicy.

PS ew. ostateczna jak by sie okazało że z ebay wyjdzie dużo powyzej 1000zł to jak by znajomi wysyłali z USA to też najlepiej polamerem?

Nie ma znaczenia czym wyślesz. Oby miało ubezpieczenie + oddział w Polsce. Opłaty za odprawę celną są mniej-więcej takie same w każdej agencji. Polamer będzie tańszy od UPS, ale też dużo wolniejszy. Express Saver z USA, to w przypadku UPS jakieś 3-4 dni, natomiast paczka morska to 3-4 tygodnie.

--------------------
Nobody expects the Spanish Inquisition!
Dell D620/Lenovo X220 happy user

+Quote Post
HolyCrom
dodano 23-10-2010, 12:41
Nr wypowiedzi: #107

cielepa
*

Wypowiedzi: 18
Nr użytkownika: 27 643
Laptop: brak

A czy kupował ktoś laptopa na stronie dell'a?? dell.com/us/ Tam znalazłem sobie laptopa po bardzo ładnej cenie, nieco poniżej 3000zł i jakieś 2000zł mniej niż w Polsce, ale nie wiem czy ta kwota 950USD to już oni podają ją z podatkiem i do zapłacenia czy jak. Niby koszty transportu w stanach oni pokrywają. Gdyby to była ich cena sprzedażowa to polamerem bym go sobie sprowadził i nawet podatek już tutaj by mi się opłacało zapłacić.

+Quote Post
adek-
dodano 24-10-2010, 20:16
Nr wypowiedzi: #108

nynuś

Wypowiedzi: 7
Nr użytkownika: 33 061

Ostatnio też wypytywałem o to i jest z podatkiem ale ich, po przewózce do Polski musisz zapłacić jeszcze nasz podatek smile.gif

A co do podatków to ja mam takie pytanie, jak ze stanów się wysyła do Anglii to też płacą podatek, czy jako że do kraju matki wysyłka jest liczona po jakichś ulgach? Bo może lepszym rozwiązaniem było by np wygrać/kupić coś w USA i wysłać do znajomych do Anglii. Na ebay'u international sellerzy chcą tylko 60$ do Anglii i tam znajomi mogą to rozparcelować i wysłać samego laptopa, albo samemu polecieć i przywieźć co będzie o wiele mniej kosztowne niż VAT.
Np bilet z odprawą online czyli samym bagażem podręcznym od 80zł - 160zł za lot.

+Quote Post
jakubd
dodano 22-01-2011, 16:44
Nr wypowiedzi: #109

jdtech.pl

Wypowiedzi: 248
Nr użytkownika: 5 006
Laptop: Envy 17, 8510p, 5101, HDX Dragon, Dell M2010

Zakup przez UK nie wiele daje, bo nadal sprzęt opuszcza strefę celną USA i wchodzi w strefę celną UE w tym wypadku w UK (zamiast PL), czyli naliczane jest cło zgodnie z wymaganiami Unii (na komputery jest to 0%) oraz dodatkowo VAT (w tym przypadku taki, jaki obowiązuje w UK).
Jedyny zysk jest taki, że jeżeli sprzęt wysyła jakaś firma, to nie jest naliczany podatek stanowy (od sprzedarzy - sales tax, który w niektórych stanach potrafi przekraczać 10% i nie ma go wyliczonego w cenie sprzętu na stronie, pojawia się dopiero po podaniu adresu wysyłki).

A co do DELLa, to dodatkowo może się zdarzyć, że sprzęt ten został wyprodukowany w Polsce biggrin.gif Ja proponuję poszukać sprzętu (zwłaszcza biznesowego) w firmach, które sprzedają nadmiary magazynowe i podobne - często ceny sprzętu nowego można kupić za 50% ceny z polskiej strony DELLa.

Na pewno warto unikać kupowania od ludzi/firm, które naliczają 300-400USD za przesyłkę. $30 za drobiazgi i do $100 za ubezpieczoną przesyłkę USPS to zwykle aż nadto.

+Quote Post
adamo1986
dodano 16-07-2011, 14:27
Nr wypowiedzi: #110

nynuś

Wypowiedzi: 6
Nr użytkownika: 40 798
Laptop: XPS 15 i5-2410 6gb ram HDD 640GB GF GT540m

Kupowałem. Sales tax dolicza się dopiero po podaniu adresu na jaki wysyłasz sprzęt. W przypadku Massachusetts (Boston) było to 6,25%.

QUOTE(HolyCrom @ 23-10-2010, 13:43) *
A czy kupował ktoś laptopa na stronie dell'a?? dell.com/us/ Tam znalazłem sobie laptopa po bardzo ładnej cenie, nieco poniżej 3000zł i jakieś 2000zł mniej niż w Polsce, ale nie wiem czy ta kwota 950USD to już oni podają ją z podatkiem i do zapłacenia czy jak. Niby koszty transportu w stanach oni pokrywają. Gdyby to była ich cena sprzedażowa to polamerem bym go sobie sprowadził i nawet podatek już tutaj by mi się opłacało zapłacić.

+Quote Post
Mhelkir
dodano 27-08-2011, 16:46
Nr wypowiedzi: #111

epny

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 963
Nr użytkownika: 35 681

Mały OT: Czy mógłby jakiś moderator jednak wyrzucić do innego tematu te wszystkie rozważania o płaceniu państwu i etyce?

Wchodzę do tematu o wysyłce do Polski z USA i 3 strony na 6 przebijam się przez treść spamu nie związanego z interesującym mnie tematem...

+Quote Post
AnKa623
dodano 1-09-2011, 9:52
Nr wypowiedzi: #112

nynuś

Wypowiedzi: 6
Nr użytkownika: 42 196

Witam,

Zamawiał już ktoś Sony Vaio z amerykańskiej strony? Bardzo chciałabym zamówić skonfigurowane przez siebie vaio, ale zastanawiam się jak to jest z przesyłką? Czy jest szansa, że prześlą na adres w Polsce czy potrzebuję 'pośrednika' w Stanach?

Z góry dziękuję za odpowiedź smile.gif

+Quote Post
prose
dodano 2-03-2012, 20:14
Nr wypowiedzi: #113

bajtel

Wypowiedzi: 35
Nr użytkownika: 44 893

Mieszkałem w USA 5 lat a dokładnie w NYC, najlepszy sposób na przesyłkę rzeczy, to polska firma przewozowa Polonez (musicie mieć osobę w USA żeby wysłała przesyłkę). W NYC są różnego rodzaju polskie agencje, w których można wysłać firma Polonez. Dwa - 3 lata temu kosztowało to od 35$ do 50$, przesyłka "idzie" droga morską od 4 do 6 tygodni. Wysyłałem tą firmą desktopy, laptopy, ekrany LCD, oczywiście wszystko trzeba dobrze zabezpieczyć, 3x paczki z 30 butelkami alkoholu i inne różne rzeczy. Osoba wysyłająca paczkę musi napisać, ze są to rzeczy używane książki,ciuchy itp. W sumie przez 5 lat wysłałem około 50 paczek i z żadną nie było problemu, oprócz jednej w której było 30 butelek i jedna się zbiła ;].
Pamiętam jak wysyłałem samochód i miałem laptopa w środku to się celnicy przyczepili do mnie (samochód nie był wysłany na mienie przesiedleńcze) ale jakoś sobie z tym poradziłem.

Ostatnio newegg.com wysyła do Europy w tym do Polski.

Link do firmy: http://polonez.simplyphoto.com/index_pl.htm

Pozdrawiam Prose

+Quote Post
godzio
dodano 6-03-2012, 18:18
Nr wypowiedzi: #114

miglanc

Wypowiedzi: 150
Z: Podkarpacie
Nr użytkownika: 20 287
Laptop: Acer 5745G

QUOTE(prose @ 2-03-2012, 20:17) *
(...)

Wszystkie paczki z USA dostawałem właśnie za pośrednictwem tej firmy - każda bezproblemowo dotarła na miejsce, polecam.

--------------------
ASUS N73SV: i7-2630QM, 4GB DDR3, 1000GB, GT540M - 10500 pkt 3DMark'06
Były: Acer 3810T, ASUS EeePC 1101HA, Samsung R522, Samsung R620, Acer 5745G

+Quote Post

6 Strony: V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 19-02-2017 - 15:23