IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

2 Strony: V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
Kupno następcy Macbooka Air
Master_one
dodano 13-09-2016, 13:17
Nr wypowiedzi: #21

hanys

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 8 063
Nr użytkownika: 46 945
Laptop: XPS M1530, X220

EB4U wszystkie papiery miałem laptop był kupiony w Polsce w sklepie u Kuźniewskiego wszystkie świstki miałem nawet zwracałem się do Kuźniewskiego w tej sprawie ale też nic zdziałać nie mogli mimo że wciąż była trwająca gwarancja także lipa totalna ;/ Przez stronę też próbowało ale wywaliło mnie z komunikatem że dla Polski ta opcja jest niedostępna i żeby się zgłosić do dystrybutora lub Lenovo w Polsce. Co zrobiło Lenovo w Polsce napisałem wyżej. Szczyt amatorszczyzny dlatego jestem sceptyczny co do Lenovo. Dell czy HP takich jaj nie odstawiają.

Sparc po gwarancji nie ma rękojmi, bo rękojmia na nowe produkty to dwa lata w Polsce poza tym rękojmia i gwarancja to dwie osobne kwestie i najczęściej biegną jednocześnie także kicha. Bomba z opóźnionym zapłonem i tyle. Starsze macbooki to jeszcze ok bo coś tam (oprócz procesora) można w nich wymienić. Nowsze to już lipa bo nawet ram lutują. Nie mniej czy to nowsze czy starsze jak się płyta główna wysypie to na śmietnik można go wyrzucić i tyle.
Go to the top of the page

+Quote Post
Sparc
dodano 13-09-2016, 13:19
Nr wypowiedzi: #22

Ponboczek

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 20 656
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Proponowałbym napisać skargę do centrali Lenovo w Europie.

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
Master_one
dodano 13-09-2016, 13:31
Nr wypowiedzi: #23

hanys

Sparc co mi to teraz da jak gwarancja już minęła. Po prostu pozostał niesmak po tym jaki burdel mają w tym Lenovo i tyle. Tak samo jest z serwisem, bo zdarzyło mi się korzystać z ich serwisu i popisali się nie mniej fantastycznie niż Lenovo Polska. Sama gwarka skończyła się w zeszłym roku pod koniec i walczyłem żeby ją przedłużyć zrobiłem co mogłem ale wszędzie ściana i głupie tłumaczenia Lenovo Polska. Oni w polskiej centrali nawet nie wiedzieli czy można czy nie można upewniali się najpierw zapewniali że można a gdy przyszło do finalizacji to się okazywało że nie można i tak w kółko ;/ Skarga hmm mnie już nic nie da bo gwarancji mi nie odnowią ani nie przywrócą ale może napiszę będzie chociaż dla potomnych żeby sobie nie robili jaj w Polsce, bo to naprawdę jest kpina z klienta. Z takim poziomem amatorszczyzny zarówno w centrali jak i w serwisie nie spotkałem się u żadnego producenta poza Lenovo ;/. Może kiedyś w Toshibie ale to było lata temu i nie ten poziom produktów i serwisu. Nie mniej serwisanci byli ok i mili, ale jakość serwisu to szok.

Co do Macbooka to trochę mnie przekonałeś Sparc smile.gif Nie mniej chyba w tych obecnych macbookach pro i air lutują ram i procesor czyż nie? więc to elementy niewymienne. Wymienić można baterię matrycę i moduły w środku jeśli dobrze rozumiem z tej stronki.

+Quote Post
EB4U
dodano 14-09-2016, 2:39
Nr wypowiedzi: #24

aka Pan Okoliczny

Wypowiedzi: 5 925
Z: UK
Nr użytkownika: 58 820
Laptop:  + HP

QUOTE(Sparc @ 13-09-2016, 13:03) *
Bzdura, nawet moja dziewczyna potrafi rozkręcić swojego MacBooka i wymienić podzespoły.

https://www.ifixit.com/Device/Mac_Laptop

Nie zrozumieliśmy sie, chodziło mi o współczesne MacBooki, tj z retniną.

+Quote Post
Sparc
dodano 14-09-2016, 10:57
Nr wypowiedzi: #25

Ponboczek

QUOTE(Master_one @ 13-09-2016, 14:31) *
Sparc co mi to teraz da jak gwarancja już minęła. Po prostu pozostał niesmak po tym jaki burdel mają w tym Lenovo i tyle. Tak samo jest z serwisem, bo zdarzyło mi się korzystać z ich serwisu i popisali się nie mniej fantastycznie niż Lenovo Polska. Sama gwarka skończyła się w zeszłym roku pod koniec i walczyłem żeby ją przedłużyć zrobiłem co mogłem ale wszędzie ściana i głupie tłumaczenia Lenovo Polska. Oni w polskiej centrali nawet nie wiedzieli czy można czy nie można upewniali się najpierw zapewniali że można a gdy przyszło do finalizacji to się okazywało że nie można i tak w kółko ;/ Skarga hmm mnie już nic nie da bo gwarancji mi nie odnowią ani nie przywrócą ale może napiszę będzie chociaż dla potomnych żeby sobie nie robili jaj w Polsce, bo to naprawdę jest kpina z klienta. Z takim poziomem amatorszczyzny zarówno w centrali jak i w serwisie nie spotkałem się u żadnego producenta poza Lenovo ;/. Może kiedyś w Toshibie ale to było lata temu i nie ten poziom produktów i serwisu. Nie mniej serwisanci byli ok i mili, ale jakość serwisu to szok.

Co do Macbooka to trochę mnie przekonałeś Sparc smile.gif Nie mniej chyba w tych obecnych macbookach pro i air lutują ram i procesor czyż nie? więc to elementy niewymienne. Wymienić można baterię matrycę i moduły w środku jeśli dobrze rozumiem z tej stronki.

To da że mogą uznać reklamację za słuszną, przedłużyć gwarancję i jeszcze dorzucić coś w ramach przeprosin.

--------------------

+Quote Post
Master_one
dodano 14-09-2016, 21:25
Nr wypowiedzi: #26

hanys

No dobra skoro tak mówisz to napiszę do nich chociaż na nic już nie licze patrząc jak załatwili mnie na szaro w trakcie trwania gwarancji.

+Quote Post
ktosinny
dodano 15-09-2016, 10:45
Nr wypowiedzi: #27

bajtel

Wypowiedzi: 40
Nr użytkownika: 26 889

Wracając do tematu poszukiwań, dopiero wczoraj natknąłem się na te dwa laptopy:
Samsung Notebook 9 (15")
http://www.mobiletechreview.com/notebooks/...-Notebook-9.htm

LG Gram 15:
http://www.mobiletechreview.com/notebooks/LG-Gram-15.htm

Oba wpasowują się w moje wymagania, ale jak widzę, jest problem z dostępnością w Europie.

+Quote Post
Sparc
dodano 15-09-2016, 16:20
Nr wypowiedzi: #28

Ponboczek

I nawet jak kupisz w internecie to nie mają gwarancji u nas.

--------------------

+Quote Post
ktosinny
dodano 17-10-2016, 12:53
Nr wypowiedzi: #29

bajtel

Hmm już połowa października, a o nowych MacBookach żadnych nowości. Swoją drogą pobawiłem się trochę Lenovo E560 i myślę, że jeśli kupić coś z serii T to też by podpasowało.
Jestem wręcz zdumiony jak cichy i chłodny jest E560 pod naciskiem.

+Quote Post
Sparc
dodano 18-10-2016, 13:14
Nr wypowiedzi: #30

Ponboczek

Ponoć już niedługo 27 października

http://myapple.pl/posts/12391-nowe-maki-juz-27-pazdziernika

https://9to5mac.com/2016/10/18/opinion-12-i...ook-price-drop/

http://www.macrumors.com/2016/10/17/macboo...ing-in-october/

https://9to5mac.com/2016/10/17/new-macbook-...d-announcement/

https://9to5mac.com/2016/10/05/2016-mac-keynote-date/

--------------------

+Quote Post
ktosinny
dodano 27-10-2016, 20:58
Nr wypowiedzi: #31

bajtel

Można już sprawdzić konfiguracje nowych maków, ale cena startowa 1449 funtów to jakaś kpina.

+Quote Post
Sparc
dodano 27-10-2016, 21:14
Nr wypowiedzi: #32

Ponboczek

To jest cena jak za ThinkPada X1 Carbon, HP Spectre 13, Della Latitude 7470.

--------------------

+Quote Post
ktosinny
dodano 29-10-2016, 15:51
Nr wypowiedzi: #33

bajtel

Cenę jeszcze bym przebolał, ale nie brak standardowego USB. Być może jest to przyszłość, ale która jeszcze nie zawitała u mnie w pracy.
Zająłem się poszukiwaniem dalej i natrafiłem na kilka dobrych laptopów. Jedyne czego im brakuje, to trochę lepszej baterii. A T460s odpada ze względu na słabą iluminację wyświetlacza.
Potrzebowałbym minimum 300 nitów, bo obecne 250 to stanowczo za mało w jasnym pomieszczeniu.

http://www.ebay.co.uk/itm/Dell-Latitude-E7...wgAAOSwOdpX1LKT

Lub jest jeszcze HP 840 G3 z QHD IPS. Z tych dwoch bardziej mi się podoba Dell, szczególnie z rozmieszczeniem portów i HDMI.

Laptopa zamierzam kupić w poniedziałek, a wszystko byłoby dużo prostsze, gdyby istniał jakiś sklep, gdzie mógłbym obydwa przetestować.

+Quote Post
EB4U
dodano 29-10-2016, 16:08
Nr wypowiedzi: #34

aka Pan Okoliczny

QUOTE(ktosinny @ 29-10-2016, 15:51) *
Cenę jeszcze bym przebolał, ale nie brak standardowego USB. Być może jest to przyszłość, ale która jeszcze nie zawitała u mnie w pracy.

Chodzi ci o USB-C ? To nie problem (w jedną i drugą stronę)

Kupiłem za miseczkę ryżu z myślą o nabyciu MB 12, ale jakoś się odleka laugh.gif
Załączona miniaturka(i)
Załącznik (obraz)
Załącznik (obraz)

+Quote Post
ktosinny
dodano 29-10-2016, 16:37
Nr wypowiedzi: #35

bajtel

Jak dla mnie to kupowanie małej maszyny, żeby później nosić wszędzie adaptery trochę mija się z celem. Szkoda też, że MagSafe zniknął, a był mega przydatny. Tyle razy uratował laptopa przed upadkiem.
Wciąż mam mieszane uczucia co do tego nowego MacBooka, przejdę się i zobaczę na żywo.
Ten Dell zaś wygląda nieźle.

+Quote Post
EB4U
dodano 29-10-2016, 16:46
Nr wypowiedzi: #36

aka Pan Okoliczny

Szkoda też, że MagSafe zniknął, a był mega przydatny. Tyle razy uratował laptopa przed upadkiem.

Z jednej strony tak, a z drugiej męczy gdy używasz zamknietego po podłączeniu do zewnętrznego monitora i za każdym razem, gdy przypadkiem się rozłączy (bo ten magnez jakiś megamocny nie jest) obraz na monitrze znika i trzeba lapka otwierać, żeby puścił obraz na monitor, ale to szczegół, mało kto chyba tak używa. Chyba, że są na to jakieś ustawienia, nie zagłębiałem się w temat, ale irytowało.

+Quote Post
Sparc
dodano 29-10-2016, 17:38
Nr wypowiedzi: #37

Ponboczek

QUOTE(ktosinny @ 29-10-2016, 17:37) *
Jak dla mnie to kupowanie małej maszyny, żeby później nosić wszędzie adaptery trochę mija się z celem. Szkoda też, że MagSafe zniknął, a był mega przydatny. Tyle razy uratował laptopa przed upadkiem.
Wciąż mam mieszane uczucia co do tego nowego MacBooka, przejdę się i zobaczę na żywo.
Ten Dell zaś wygląda nieźle.

Zobacz na żywo, bo ten Dell jest dużo grubszy i mocno plastikowy.

--------------------

+Quote Post

2 Strony: V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 24-11-2017 - 14:16